LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

tovarish, 11.08.2021. u 10:07

cijena iznad 500-550 kn dobra je samo za prodaju, ne za prvi ulazak u dionicu.

previše vas je ulazilo na 400 kn i mnogi bi usprkos zaklinjanju u 1000 kn rado sada izašli van s 20-25% zarade, ali problem je što kupaca koji bi preuzeli štafetu- nema!

Da prodaš sad na 500-550kn ne znam kad bi se opet mogao ukrcati po toj cijeni

20 do 25% prinosa/povrata na kapital je nešto što su mirovinci valjda očekivali kad su uložili prije skoro deset godina.

Tako da, da u pravu si, valuacija baš ide negdje prema 1.000kn.

851 kom na 1000 kn sve govori… ovaj sitnez je nebitan do novih razina…. za nesto vise treba zagrabit dublje

Mislim da im je ključan Az profit dobrovoljni,mislim da je on ulazio po 700-800,e sad kad bi se s njima dogovorili,naravno i oni traže povrat na uloženo od najmanje 20%,tako da u svakom slučaju vjerovatno mogu steći vlasnički udio od 51% tu negdje na cjenovnoj razini od 900-1000 kn..Obvezni mirovinski neće sigurno prodavati,oni igraju dugoročno i čekaju dividendu,njih prodaja sigurno ne zanima…licitiranje je tu,još ako se uključi neko treći u kupnju,ide to i preko 1000 kn..

I ja mislim da je tako.

Kazem, prepao sam se bio, a nisam shvatio da su mirovinci zapravo brana razvodnjenju.

U svakom slucaju, nedostaje nam lijepih prica, da mali ulagaci zarade i veseljem se vrate u nesto drugo na trzistu.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

alt666, 12.08.2021. u 08:04

Mislim da im je ključan Az profit dobrovoljni,mislim da je on ulazio po 700-800,e sad kad bi se s njima dogovorili,naravno i oni traže povrat na uloženo od najmanje 20%,tako da u svakom slučaju vjerovatno mogu steći vlasnički udio od 51% tu negdje na cjenovnoj razini od 900-1000 kn..Obvezni mirovinski neće sigurno prodavati,oni igraju dugoročno i čekaju dividendu,njih prodaja sigurno ne zanima…licitiranje je tu,još ako se uključi neko treći u kupnju,ide to i preko 1000 kn..

A zašto bi najveći dioničar stjecao kontrolu i preuzimao društvo? On je to već jednom pokušao odnosno dao je javnu ponudu po kojoj nije išlo. Mislim da većinski dioničar ima neke interese koji nisu vezani uz samu LKPC i njezino poslovanje, ali mu je potrebna kontrola LKPC da bi ti poslovi lakše i bolje funkcionirali.

 

https://www.enna.hr/luka-ploce-t3

 

Dakle, njegov je primarni interes da napravi terminal za ukapljeni plin i naftu i očito je to pod agendom neformalnog gazde – Gazproma. Luka je usputna priča da se mire strasti i stekne kontrola nad lokalnom zajednicom, zaposelnicima, obiteljima, ekolozoima i općenito javnošću. Zato on ne igra agresivno ni jako na samu Luku jer iz njegove perspektive to je sporedan posao.

Još ako se desi neki IPO,a mislim da sigurno hoće,stvorit će se ogromna likvidnost na malom tržištu,mogli bi mnogi biti ugodno iznenađeni kad za 2 godine pogledaju stanje na računu,sve mi nekako miriše na početak euforije na burzi,od 11 og mjeseca ce se steći uvjeti da dio hep a ide u privatizaciju,HOPS  postaje dioničko društvo,to miriše na IPO a onda će samo nebo biti granica,zato mi prodaja uopće ne pada na pamet,a pogotovo ne ispod 900 kn,Jedan od uvjeta za ulazak u eurozonu je razvijanje tržišta kapitala tako da je ipo pitanje vremena,vjerovatno iduće godine po mom mišljenju..Stara ljubav zaborava nema….

Ponuda od 500 je premala. Vise cemo kasnije ubrat od divke kad krenu sebi isplacivat… strpljenje

alt666, 12.08.2021. u 10:37

Još ako se desi neki IPO,a mislim da sigurno hoće,stvorit će se ogromna likvidnost na malom tržištu,mogli bi mnogi biti ugodno iznenađeni kad za 2 godine pogledaju stanje na računu,sve mi nekako miriše na početak euforije na burzi,od 11 og mjeseca ce se steći uvjeti da dio hep a ide u privatizaciju,HOPS  postaje dioničko društvo,to miriše na IPO a onda će samo nebo biti granica,zato mi prodaja uopće ne pada na pamet,a pogotovo ne ispod 900 kn,Jedan od uvjeta za ulazak u eurozonu je razvijanje tržišta kapitala tako da je ipo pitanje vremena,vjerovatno iduće godine po mom mišljenju..Stara ljubav zaborava nema….

Zašto bi se desio ikakav IPO, a oni 10 godina nisu uložili nigdje novce iz prethodnog?

Sad se vidim svašta počelo pisati, a uglavnom se pišu gluposti. Rast na nikakvom volumenu će se rasprsnuti kao mjehur od sapunice ako se ovdje ne pojave institucionalci. A njih za sada nema. Do tada, ovo je samo sitno špekuliranje na pozitivnim očekivanjima.

I rast rezultata treba stvaiti u odgovarajući vremenski kontekst i horizont. Ne možete uspoređivati rezultate prvog polugodišta i drugog kvartala 2020. godine sa 2. polugodištem  godine i drugim kvartalom ove godine jer je poslovanje luke bilo pod snažnim udarom Lockdowna i zatvaranja granica te smanjenja prometa i uvoza. Treba ovogdišnje rezultate uspoređivati sa prethodnim godinama, barem zadnjih  godina pa naovamo. Rast ove godine je dosita izadašan (pogotovo u 2. kvartalu) i postoji, al on nije tako intenzivan kad se stavi u kontekst dužeg vremenskog horizonta.

https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/LKPC/FI-LKPC-a7a389487c6b08d303ff37648e6a1b15.pdf

https://prev.zse.hr/userdocsimages/financ/LKPC-fin2019-2Q-NotREV-K-HR.pdf

https://prev.zse.hr/userdocsimages/financ/LKPC-fin2018-2Q-NotREV-K-HR.pdf

Meni je trenutno najbolja vijest da se vraća likvidnost i da se luka time vrati u crobex. Onda je to još jedan vjetar u leđa.

https://novac.jutarnji.hr/novac/aktualno/kompanije-spremaju-dobit-u-imovinu-za-crne-dane-mirovinski-fondovi-gube-strpljenje-15094123

 

Mozda raste pritisak…

Početkom sedmog mjeseca trebali su napraviti nove kolektivne ugovore za radnike,to su odgodili za 3 mjeseca,zato mislim da do 01.10. og žele steći udio od 51% jer onda će potpuno kontrolirati firmu,ne vidim drugi razlog zašto su odgodili sastavljanje novog kolektivnog ugovora za radnike..tu je kvaka..

Kazu radnici da je stanje dobro. 3 smjene rade posla ima kao u prici te place narasle. To je isto dobro među radnicima vlada optimizam…

kako za koga firma 200 kn kesa po dionici cijena na burzi 600 kn tj cijela firma vrijedi ako dodamo ovo malo duga kaj imaju 200 mil kuna kako bi rekli mos misliti samo u dizalicama imaju vrijednost od TK firme a prihod eksplodirao a bogami ce i dobit

Mislim da netko onda skuplja za gazdu dionice nema sta drugo bit. Tesko ce nakupit 51% na burzi jedino mozda dignu cijenu na normalu.

New Report

Close