LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dobra je stvar da se eko centar kao i izgradnja solarne elektrane do 85% financiraju iz sredstava eu kohezijskih fondova..dakle investicija uz sredstva eu a..Za bioenerganu bi morali koristiti vlastita sredstva a ovsko vecinu investicije pokriva eu..

Podizu transparentnost makar. Raste promet a izgleda da su se poceli malo vise i reklamirat.

Najbolja reklama za investitore je prikazivanje neto dobiti..Vidjet ceno kakva ce bit izvješća..Najviše očekujem od treceg kvartala..ovaj mjesec bi mogao biti blizu rekorda..bumo videli..340 000 t a tek 10 i..

http://prntscr.com/1a0bvwa zato se povukla kupnja zadnjih dana

Ma to su političke igre,stiže sve više aluminijskih ingota za Mostar,bilo bi mu bolje da pogleda u održivost rudnika..doduše Aluminij trenutno sudjeluje u prometu lkpc sa 0,5%..a promet raste,pojavljuju se novi kupci i nove robe,Mital Zenica je najbitniji kupac za lkpc..Oni će okrenit proizvodnju aluminija ali će energent biti plin a ne struja..Promet lkpc vidljivo raste i to je najbitnije,konsolidirali su troškove osoblja,modernizirali luku,mislim da to ide sve u dobrom smjeru,polako i postojano up…

Vidljiva je jedino kontrola cijene mozda ovaj livaja cita forum. Luka je tvornica novca bila a biti ce sve veca zbog bosanskih termoelektrana i zatvaranja rudnika po bosni zbog globalnih interesa. 5c koridor ce donijeti ogroman prosperitet a do tada ce ovi izgleda probati na sve nacine umjetno odrzavati cijenu. Ponudite tisucicu i doci cete do cilja moja preporuka dragim rusima ovaj mislim livaji

Kad bi bilo dogovora pa naloge na 1000 pomaknit da osjete otpor sa ovim svojim igricama iz supljeg u prazno… mada mi se cini da su to sve nalozi mm

Moji nalozi za prodaju su iznad 1000😂😂 a iako imam 420 kom i dalje sam na bidu..samo nek oni kontroliraju..meni se ne žuri..

alt666, 12.07.2021. u 14:24

Moji nalozi za prodaju su iznad 1000

A moji će uskoro biti na 350-400 kn…i očekujem da će se izvršiti

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Legitimno je očekivati..meni je trebalo 4 mjeseca da kupujem da mi ulaz bude na 380 kn..tolikko o tome koliko ljudi želi prodati ovu dionicu ispod 400 kn..

Da bilo je nesto kratko i sitno. Ja sam si tada smanjio prosjek isto na oko 400. Sad kad je krenilo na bolje isto se dosta cigane ovi fondovi kojima kao nije bitna cijena a uzimali su po 4000 max a sad im je ok i 450. Yeah

Poljsko-kineski investitor planira gradnju nove termoelektrane na sjeveroistoku BiH

Evo jos malo o ugljenu kinezima i radostima o kojima smo nedavno izvjestavali. Australija Ploce Doboj 😅 struja opet u RH a pare u Kinu Rusiju i tamo negdje daleko

Sabor upravo izglasava zakon o poticanju proizvođača energije iz obnovljivih izvora,s tim da kućanstva neće imati pravo na poticaje a veliki poduzetnici će imati,eto zašto su prešli sa bioenergane na solarnu energanu,a i solarna energana uz puno manje ulaganja,sa poticajima ima puno veću dobit,jer sunce je besplatno,a hvala Bogu ima ga u Pločama preko 200 dana godišnje,i s tim da će ta solarna elektrana proizvoditi najmanje 20 mw u odnosu na bioenerganu 5 mw..u svakom slučaju..bingo

https://novac.jutarnji.hr/novac/aktualno/otvorena-javna-rasprava-o-najvecem-terminalu-za-ukapljeni-plin-na-jadranu-15088096

„Strašno sam ponosan na Luku Ploče, tek sada vidim koliko je ova luka radila za državu i za ovaj kraj i mislim da su ljudi u dolini Neretve ponekad bili nepošteni prema Luci Ploče. Puno firmi je propalo u Hrvatskoj, najveća hrvatska luka Rijeka, po meni, umire, imali su puno krivih investicija, problematične su im plaće, božićnice i pitanje je što će, bez pomoći države, biti s tom lukom. Luka Rijeka je bila favorizirana, a ova luka je deset godina bila bez željeznice, bez pomoći države i uvijek se nekako smatralo da je ovo bosanska luka. Ipak, unatoč svemu, najstabilnije smo lučko poduzeće u Hrvatskoj s jasnom perspektivom. A rat smo dočekali kao luka bez kontejnerskog terminala i bez terminala rasutih tereta, naslonjena na BiH i sa 1800 zaposlenih bili smo prepušteni sami sebi. Danas su napravljena oba terminala, koje su već prije rata imali i Rijeka i Kopar. Ti terminali, posebno terminal rasutih tereta, budućnost su i perspektiva luke, a po prvi put otvara nam se tržište srednje Europe. Luka Ploče vraća se na mapu svjetskih luka i uvjeren sam da će za par godina godišnji promet biti 6-7 milijuna tona“, rekao je Pavlović posebno istaknuvši činjenicu da za vrijeme njegovog mandata plaća nije došla u pitanje niti je bilo štrajka. „“Bilo je vremena kada nismo znali što će biti sutra, nismo imali novaca na računu niti potraživanja, ali sve smo prebrodili. Uvijek mi je na prvom mjestu bilo da ljudi dobiju plaću, jer se sjećam vremena, dok sam bio srednjoškolac, a oboje roditelja mi radili u luci, kako mi je bilo kada nisu isplaćene plaće“, prisjetio se Pavlović.OVO JE BIO OPROŠTAJNI GOVOR BIVŠEG DIREKTORA LKPC..AKO KORONA NE ZAKOČI RAST 2024 E GODINE OČEKUJE SE REKORDNI PROMET A I REKORDNA ZARADA LKPC..ZAMISLITE BILO JE 1800 LJUDI A SADA IH JE 400..SPOMINJAO JE I DIVIDENDU,REKAVŠI DA SU DIONIČARI LKPC ZASLUŽILI DA IM SE POČME ISPLAĆIVATI DIVIDENDA POŠTO JE NA RAČUNU OSTALO PREKO 100 MILIJUNA KUNA A GLAVNE INVESTICIJE SU ZAVRŠENE..A O MOĆI GRUPE ENNA NEĆU NI GOVORITI..I ONDA KAD VIDIM DA JE 2007 E GODINE LKPC IMALA TRŽIŠNU KAPITALIZACIJU 1 300 000 000 KN A SADA JE 178 000 000 KN..NE ZNAM BI LI PLAKAO ILI SE SMIJAO..TOLIKO VRIJEDI JEDNA DIZALICA

New Report

Close