LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

2015. Godisnja dobit je bila na rekordnoj razini s obzirom na rast potraznje u segmentu dry bulka mozda opet budemo na tim nekim novim rekordima… dobro je da nema ovdje nekakve euforije, kad vide rezultate za koji mjesec, jos kad bi bila kakva dividendica. To bi nabrzinu otislo u nebo…

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/luka-ploce-s-rekordnom-dobiti-najavljuju-investicije-od-126-milijuna-kuna-20150728

Imaju na računu u cashu 116 milijuna kuna..To je 274 kn po dionici..doduše povecale su im se obveze prema dobavljačima ali i dalje imaju velika potraživanja od kupaca 86 milja..sve u svemu..nije loše..






Kontejnerski terminal izgrađen je i otvoren 2011. godine. Ukupni skladišni prostor terminala iznosi 38 000 m², a kapacitet 60 000 TEU. Dubina gaza iznosi 13,80 m, a dužina obale 280m.


Terminal je opremljen s dvije pokretne dizalice kao i STS dizalicom.











DALJNJI RAZVOJNI PLANOVI ZA OVAJ TERMINAL

1





  • produljenje postojeće obale do 330 m
  • povećanje skladišnog prostora do 25 ha..to je povećanje kapaciteta na nevjerovatnih 430 000 TEU  a..




Pregledaj dokument..nije vrag da se otvorio trezor🤑🤑🤑

alt666, 07.05.2021. u 15:07

Pregledaj dokument..nije vrag da se otvorio trezor🤑🤑🤑

Kakav dokument??

Poslali su na zse obavijest da imaju 1917 vlastitih dionica..i da imaju program vlastitog otkupa dionica kao i da nisu kupovali dionice za trezor od 2013 e godine..a imaju na računu za kupnju vlastitih dionica 9 milijuna kuna..e sad ne znam hoce li aktivirat  trezor ili ne..

Ako ne žele kupovati dionice , neka podjelu 9 milja

A čuj 9 milja nek uzmu na burzi po prosjeku 550 kn..imali bi 180 000 dionica..to je 43% vlasništva..bili bi blizu 51%..

20 kuna po dionici i nije neka dobit , nešto će morati napraviti  , logičnije bi bilo kupovina

Pa gdjw ce skupiti toliku kolicinu po 550 ja se pitam? Ali ok svatko ima svoju viziju. Ja mislim da je sve ispod 800 podcjenjivanje.

alt666, 07.05.2021. u 17:21

Poslali su na zse obavijest da imaju 1917 vlastitih dionica..i da imaju program vlastitog otkupa dionica kao i da nisu kupovali dionice za trezor od 2013 e godine..a imaju na računu za kupnju vlastitih dionica 9 milijuna kuna..e sad ne znam hoce li aktivirat  trezor ili ne..

 

i to je način da povećaju svoj udjel i dignu cijenu k tome.
Ja još uvijek čekam da se dobit počne dijelit kroz dividendu što bi bio i red za jednu ovakvu firmu. Čudi me ili možda ne što mirovinci još nisu postavili to pitanje..

 

Da..i ja ne razmišljam uopće o prodaji,ispod 800 ne dolazi u obzir..ovdje ne samo da miruju mirovinci nego i oni ne kupuju vlastite dionice još od daleke 2013 e godine,a to je sve bilo u cilju da se što više spusti cijena i da ponudu za preuzimanje 25+ IZVRŠE NA SMIJEŠNIH 412 KN PO DIONICI..I sad kad je krenio posao,nemaju šta više čekat,39% firme su dobili po smiješnoj cijeni,sad i da ostatak do 51% i kupe po 800,ispada da su dobili firmu za 500 kn po dionici,što je također i više nego smiješno..samo potraživanja od kupaca i cash na računu zajedno izbose 200 milja kuna,tako da zapravo ispada da su firmu dobili gotovo besplatno..Mirovinci miruju već 5-6 godina i to je stvarno enigma,grabili se po 850 kn za dionicu a sada kada je firma u puno boljoj poziciji nego prije ne valja im po 400 kn?smiješno..

Geopoliticke igre rusa se nastavljaju. Uzimaju i luku rijeka. Opako nesto smjeraju sve mi se cini https://www.tportal.hr/biznis/clanak/ppd-u-i-moller-maersku-koncesija-na-kontejnerskom-terminalu-rijeka-20210511

Luka šibenik je isto , čini mi se već gotova stvar

Moram demantirati prethodnu objavu , izvinjavam se zbog nenamjerne dezinformacije

New Report

Close