LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Luka Ploče je vezana uz Aluminij Mostar..dovoze aluminijske ingote iz Rusije i Kazahstana i također odjebali su elektrolizu..vec umjesto struje troše plin također uvezen preko lkpc..i ljevaonica i anodno postrojenje ifu na plin..svake godine ce trošit sve više i više..jer imaju ugovor sa kinezima o otkupu svih proizvoda u iducih 15 godina..Kad se tome pridoda i ugljen za TE u BIH..za lkpc nema zime..a i u lkpc prave novi terminal za ko tejnere kapaciteta pola milijuna TEU a..pametnom dosta..

Aluminij iz Mostara bit ce najkonkurentniji aluminij na Europskom tržištu zato što koristi jeftini plin kao energent a i u BIH je aluminij oslobođen dodatnih carina koje je uvela Eu za Rusiju i Kinu..Onda se ne treba čudit što im kinezi unaprijed uzimaju sve proizvode koje proizvedu u iducih 15 godina..Visoka kvaliteta a jeftina cijena..to je to..a sve sirovine idu preko lkpc..Mont tank bi krajem ove godine trebao početi sa trecom fazom izgradnje tankova..tako da bi ukupni kapacitet mogao doseci milijun kubicnih metara plina i nafte..Moja je procjena da ce lkpc 2024 e godine postici najveci promet u povijesti luke kao i da ce te godine imati i najvecu zaradu u povijesti..

https://direktno.hr/razvoj/kineski-brodar-cosco-zeli-uvrstiti-luku-ploce-svoje-poslovne-planove-134490/lkpc može u ovom slučaju proširiti kapacitet na još 25 ha i dat kontejnerski terminal u podkoncesiju kinezima..Novi terminal imao bi kapacitet 500 000 TEU..

Od komponenata Projekta ITT do sada je u funkciji Kontejnerski terminal, čija je prva faza izgradnje završena 2010. godine.  U njega je uloženo 38,5 milijuna eura, a uložena su i značajna sredstva u  prekrcajnu opremu, koju je instalirao koncesionar Luka Ploče d.d.. Riječ je o specijaliziranom suvremenom terminalu koji je i u funkciji povećanja razine intermodalnosti na cijelom Koridoru Vc.


prvoj fazi izgrađena je obala u duljini od 280 metara, širine 27 metara, s Ro-Ro rampom i skladišnim kapacitetom od 60 tisuća TEU godišnje. Druga faza izgradnje koja će uslijediti u konačnici podrazumijeva terminal koji bi se protezao na 23 hektara lučkog područja s godišnjim kapacitetom od čak 500 tisuća TEU.


Suvremeni kontejnerski terminal osnažio je poziciju luke Ploče u intermodalnoj mreži, a porastom kontejnerskog prometa stvaraju se uvjeti za realizaciju druge i treće faze izgradnje i time povećanja kapaciteta terminala.Dakle ovdje postoji mogucnost da daju coscu u podkoncesiju ili da sami vrše pretovar..ako je sada pretovar na 25 000 teu a..skok na 500 000..znači 20 puta veci promet samo na kontejnerskom terminalu..

Predivna kontrola cijene na ovoj dionici vec duze vrijeme unatoc svim pozitivnim stvarima… naravno bez ikakve kontrole je to moguce. Kupnja i prodaja taman koliko im treba da bi ostali tamo gdje zele je vidljiva svaki dan. Pitanje je samo do kada ce to tako biti. Ocekivanje je da ce pozitivnim slijedom izvjesca dionica tek biti vracena na normalne razine.

BabaLuji, 20.05.2021. u 12:34

Predivna kontrola cijene na ovoj dionici vec duze vrijeme unatoc svim pozitivnim stvarima… naravno bez ikakve kontrole je to moguce. Kupnja i prodaja taman koliko im treba da bi ostali tamo gdje zele je vidljiva svaki dan. Pitanje je samo do kada ce to tako biti. Ocekivanje je da ce pozitivnim slijedom izvjesca dionica tek biti vracena na normalne razine.

Nažalost izgleda da nema mrdanja sve dok se ne izgradi “WC” koridor, a vjerojatno će cjena rasti rastom BDP-ea iznad 5,%, nadam se da ćemo poživiti i da će nas zdravlje poslužiti da uživamo u blagodatima koje bi ova dionica morala pružiti svojim dioničarima , strpljen spašen druge nažalost nema

Sa ovolikim brojem zaposlenih i recimo ostvarenih cca 3.5 milijuna tona godišnje..trebali bi imat dobit od najmanje 20 milja kuna..to bi u prosjeku bilo svaki kvartal po 5 milja u plusu..za mjesec i po istječe stari kolektivni ugovor..mislim da ce oni to sada dobro posložit..nekima povecat place koji zaslužuju a neke poslat kući..pravi efekti racionalizacije poslovanja bit ce vidljivi tek od treceg kvartala ove godine..Troškovi osoblja bi trebali.pasti ispod 15 milja kvartalno..to bi garantiralo da svaki iduci kvartal budu u plusu..bumo videli.brzo..ne može se preko noci promijeniti sistem..bitno je da se mijenja i to nabolje..ja sam tek kupio dionice ima par mjeseci pa mi se ne žuri..Moram svakako čekat najmanje 2 godine..

Hoće li nadzorni odbor predložiti glavnoj skupštini izglasavanje dividende vidjet ćemo u ponedjeljak..ako su završili a jesu glavnu fazu investicija(TERMINAL RASUTIH TERETA)RIJEŠILI SE VIŠKA RADNIKA,MISLIM DA JE VRIJEME DA SE IZGLASA DIVIDENDA..U ZADRŽANOJ DOBITI IMAJU NOVCA ZA ISPLATU 273 KN PO DIONICI..HOĆE LI NAPRAVITI ONO ŠTO JE KAPETAN NAJAVLJIVAO?

alt666, 21.05.2021. u 09:24

Hoće li nadzorni odbor predložiti glavnoj skupštini izglasavanje dividende vidjet ćemo u ponedjeljak..ako su završili a jesu glavnu fazu investicija(TERMINAL RASUTIH TERETA)RIJEŠILI SE VIŠKA RADNIKA,MISLIM DA JE VRIJEME DA SE IZGLASA DIVIDENDA..U ZADRŽANOJ DOBITI IMAJU NOVCA ZA ISPLATU 273 KN PO DIONICI..HOĆE LI NAPRAVITI ONO ŠTO JE KAPETAN NAJAVLJIVAO?

Da je poštenja onda bi isplatili taj puni iznos

Naravno da neće isplatiti puni iznos ali bi bio dobar signal za investitore da vode računa o dioničarima,mada je prošla godina bila u minusu zbog otpremnina,logičnije bi bilo da krenu sa isplatama dividende iduće godine kad se stabilizira dobit,ali nikad ne znaš..ja bi bio zadovoljan i sa 20 kn po dionici za početak..pritisnit će ih mirovinci,pogotovo kad vide da im lkri nije bila neka investicija..ovi stoje puno..puno bolje,i po meni su luka br 1 u Hrvatskoj..

dividenda?! Bojim se ništa od ovih mufljuza. Oni su u ratu sa svim ostalim dioničarima koje će gledat iscjedit koliko god je moguće.
To se već dalo iščitati iz ponude za preuzimanje i orkestriranje putem tzv. radničkog vijeća.
Sreća da nije prošlo kako su zamislili.

Mirovinci će ovdje djelovat po nalogu politike, a kako sad stvari stoje rečeno im je izgleda da za sad spavaju. imho

U međuvremenu kontrola cijene se održava i dalje.

alt666, 21.05.2021. u 09:24

Hoće li nadzorni odbor predložiti glavnoj skupštini izglasavanje dividende vidjet ćemo u ponedjeljak..ako su završili a jesu glavnu fazu investicija(TERMINAL RASUTIH TERETA)RIJEŠILI SE VIŠKA RADNIKA,MISLIM DA JE VRIJEME DA SE IZGLASA DIVIDENDA..U ZADRŽANOJ DOBITI IMAJU NOVCA ZA ISPLATU 273 KN PO DIONICI..HOĆE LI NAPRAVITI ONO ŠTO JE KAPETAN NAJAVLJIVAO?

Imali kakvih info

odgođena je sjednica za danas..ma ne vjerujem da će išta izglasat..ja znam većinu malih dioničara,ovi šta su ostali neće im dati dionice većina ispod 800 kn..bitno je vidjet hoće li svaki kvartal biti u plusu,a od mirovinaca se i ne može ništa očekivat.,,oni igraju po političkom diktatu,to je jasno svima,,

alt666, 25.05.2021. u 12:39

odgođena je sjednica za danas..ma ne vjerujem da će išta izglasat..ja znam većinu malih dioničara,ovi šta su ostali neće im dati dionice većina ispod 800 kn..bitno je vidjet hoće li svaki kvartal biti u plusu,a od mirovinaca se i ne može ništa očekivat.,,oni igraju po političkom diktatu,to je jasno svima,,

Znali se datum sljedećeg termina

Ja ssm sudjelovao u dokapitalizaciji NAŽALOST ,i ja svoje ne dam ispod 1 000 000 eura , makar ozgorile ali ih NEEEEEDAAAAAAM EVVO IM K..R…A ŠTO ĆU IM DAT MAKAR IZGORILE,🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬🤬

New Report

Close