LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

https://www.luka-ploce.hr/terminali-i-usluge/raspored-brodova/..aaauuu stiže gigant sa ugljenom 165 000 tona..novi rekorder..ja uopce ne razmišljam o prodaji..kupio sam po 380..i mislim i uvijek cu misliti da je to prilika stoljeca..

alt666, 25.05.2021. u 17:17

kupio sam po 380..i mislim i uvijek cu misliti da je to prilika stoljeca..

koliko ja pratim burzu,ovo je po cca 400 kn  već 10 godina “prilika stoljeća”, a lako da će biti i idućih 10 godina. tko računa da će živjeti bar 100 godina, možda će i imati neke koristi od toga

Nek mi nađe jednu dionicu na zse koja ima manju tržišnu kapitalizaciju od zadržane dobiti i rezervi a da je dug u odnosu na kapital 40% i ispod toga..To što su svi veliki igrači na zse u talu..a nema stranih ulagača to je drugi par opanaka. A i to ce se promijeniti kada uđemo u Eurozonu. A to je za 2-3 godine..Svaka dionica kad tad dođe na svoje pa ce i ova..Tek su napravili reset..polako..nije ovo kladionica..

eto-mene, 26.05.2021. u 08:46

 





eto-mene, 26.05.2021. u 08:46
 




alt666, 25.05.2021. u 17:17



 

kupio sam po 380..i mislim i uvijek cu misliti da je to prilika stoljeca..

 



 

koliko ja pratim burzu,ovo je po cca 400 kn  već 10 godina “prilika stoljeća”, a lako da će biti i idućih 10 godina. tko računa da će živjeti bar 100 godina, možda će i imati neke koristi od toga





alt666, 25.05.2021. u 17:17



 

kupio sam po 380..i mislim i uvijek cu misliti da je to prilika stoljeca..

 



 

koliko ja pratim burzu,ovo je po cca 400 kn  već 10 godina “prilika stoljeća”, a lako da će biti i idućih 10 godina. tko računa da će živjeti bar 100 godina, možda će i imati neke koristi od toga

[/quote]

Jel moguće da će ovaj lik u sto godina reći bar jednu pametnu

Imaš baš pravi nik fantastično ti pristaje

Moguće je da će ići u probijanje preko szaif a..tj. u stjecanje 51% udjela..6 i mjesec po najavama izgleda fantastično..

http://www.rogotin.hr/2021/05/28/luka-ploce-d-d-objavila-poziv-na-glavnu-skupstinu-2/

Poziv na glavnu skupstinu.

Dakle nema dividende..kako sam ja skužio ide čistka u upravnom vijecu i nadzornom odboru..Vujo želi rezultat..nema više vremena za čekanje..vidjet cemo hoce li u proboj preko szaifa prije novog kolektivnog ugovora..a in ističe početkom 7 og mjeseca..a to je brzo..🤑🤑

Prvi ponton su stavili u more..Izgleda da prave lučicu za jahte..na turističkom terminalu..Tu su troškovi minorni a zarada je ogromna..Navodno da ce se radit i remont jahti..vez+remont..odlično..

Mislim da ti pontoni nemaju veze sa lkpc osim u smislu tih par jedrilica da imaju gdje vezati. Ma i da imaju to je nebitna stavka trenutno s obzirom na promet brodova kontejnera i bulka a da ne govorimo o frigo kontejnerima mesu, bananama i ostalome. Naravno sve to raste kao i cijene s obzirom na vozarine. Multimodalni transport preuzima najvecu bit. Dovezi do najblize luke i transportiraj kamionima ce imati sve veci utjecaj jer sve poskupljuje a luka je na dobroj poziciji autocesta je kao sto znamo do pred brod skoro u luci Ploce. Htjeli mi to priznati ili ne pred lukom je ogromna buducnost izgradnjom ovog koridora koji se gradi punom parom pod kineskom palicom. Također najava zeljeznicke obnove ce biti jedna od jos vecih prekretnica. Smijesna je situacija kad ovi turisti u ljutom minusu dodje vlak Čeha dionica ode gore i onda prica kako se kupuje buducnost. E pa ovdje ce biti kasno kupovati buducnost kad se lavina pokrene. Nemogu niti zamisliti kako ce to izgledati za par godina kao u dobra stara vremena. Samo naprijed nek se gradi

Provjerio sam..cijela obala od terminala 1 pa sve do početka gradske rive je lučka uprava dala u koncesiju Luci Ploce d.d.Prije 20 godina to je bilo pod Gradom Ploce..Ko je to prepustio Lučkoj Upravi i kasnije dao u koncesiju Luci Ploče  d.d. stvarno ne znam..ali znam da ta obala ima ogroman turistički potencijal..

Koliko brodova, koliko posla, a cijena jos nije 500 kn dodirnula tek toliko da mozemo skupljati jos uvijek na ovim sezonskim snizenjima. Nekad je cijena bila između 1500 do 4000 kn, a vidimo gdje su je zatukli. Brodari pokazuju da dolazi novi ciklus rasta novo optimisticno razdoblje u brodarstvu. Strpljivo samo….

Diže im se promet..u drugom kvartalu cca milijun kuna..izgleda da je ppd ušao i u Mittal Zenica..Kad prave milijun kuna kvartalno bez Aluminija..šta ce tek bit kad krene elektroliza u Aluminiju..4 milje+ 1.5 miljja kad proradi Aluminij+luka nautičkog turizma+kontejnerski terminal od 500 000 TEU a+ novi terminal za tekuce terete..ufff

Izlaze li PPD i Ina iz vlasništva Petrokemije? Turci pokazuju interes

Hm i Turci se umijesali u igru… mozda im se i ovo svidi pa otud ovi pomaci cijene u zadnje vrijeme… mi o kinezima rusima a ono eto novih igraca na globalnoj razini

Mislim da enna želi doći do 51% što prije..jer ako se neko drugi pojavi pa digne cijenu ..teško da ce doc do 51% ispod 1000 kn..tako nešto se desilo u slučaju Kraša..Šaranovic digao cijenu..jedva su Braca Pivac uspjeli preuzet Kraš..i dalje se tamo vodi bitka za vlasništvo ..tako da je i u slučaju lkpc moguc sličan scenarij..budemo videli ubrzo…

New Report

Close