LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

alt666, 21.04.2021. u 10:47

https://ploce.com.hr/luka-ploce/luka-ploce-novi-koncesionar-u-luci-metkovic-ulaze-u-silose-za-cement-i-skladista/Evo aktivira se i luka Metkovic..to ce također podignuti prihode..

Ante Grubisic i ppd ocito nesto vec imaju u planu nista nije slucajno. Skora buducnost ce pokazati. Cementa ce trebati prema najavama velika kolicina…

Plete se mreža,mislim da su oni kupili Cemex Hrvatska.Kako neće trebati cementa,znate li koliko će cementa trebati za gradnju koridora Vc?Milijuni tona,evo baš za dva dana dolazi brod od 7200 tona cementa..prije to nije bio slučaj da cement dolazi u lkpc,bitno je skinit sa sise Lukavac i Zenicu,tj postati neovisni o njima,pa da vidiš kako će plaćati,sada zapinju sa plaćanjem,ali propadanjem rudnika kupac lkpc postat će elektroprivreda BIH a to je puno bolji platiša od Lukavca i Zenice,još kad proradi Aluminij punim jedrima,držat će ih sve lkpc u šaci,a to će biti vrlo brzo..Zato smatram da je lkpc od strateškog interesa jer kontrolira sav uvoz i izvoz za BIH..Da hoće i zaratiti,ako im lkpc zaustavi dotok goriva,neće imati goriva ni za auta a kamoli za tenkove,ali mislim da ta teza o ratu zaista ne pije vode.Cilj je zapada da uvede napokon red u BIH..i oni će vrlo brzo i napraviti,sviđalo se to nekome ili ne..

https://www.slobodnaevropa.org/a/rudari-bih-strajk-rudnici/31213637.html

alt666, 21.04.2021. u 21:28

Plete se mreža,mislim da su oni kupili Cemex Hrvatska.Kako neće trebati cementa,znate li koliko će cementa trebati za gradnju koridora Vc?Milijuni tona,evo baš za dva dana dolazi brod od 7200 tona cementa..prije to nije bio slučaj da cement dolazi u lkpc,bitno je skinit sa sise Lukavac i Zenicu,tj postati neovisni o njima,pa da vidiš kako će plaćati,sada zapinju sa plaćanjem,ali propadanjem rudnika kupac lkpc postat će elektroprivreda BIH a to je puno bolji platiša od Lukavca i Zenice,još kad proradi Aluminij punim jedrima,držat će ih sve lkpc u šaci,a to će biti vrlo brzo..Zato smatram da je lkpc od strateškog interesa jer kontrolira sav uvoz i izvoz za BIH..Da hoće i zaratiti,ako im lkpc zaustavi dotok goriva,neće imati goriva ni za auta a kamoli za tenkove,ali mislim da ta teza o ratu zaista ne pije vode.Cilj je zapada da uvede napokon red u BIH..i oni će vrlo brzo i napraviti,sviđalo se to nekome ili ne..

u kojoj je fazi izgradnje vc koridora kroz BiH, dali je od tog nešto izrađeno

Procjena je da ce koridor Vc biti gotov za 8 godina..Gradi se najveca petlja u ovom dijelu Europe na Bijači u Hercegovini..Ostalo je još 500 000 m 2 u luci neiskorištenog prostora pa pretpostavljam da ce se tu praviti ogromni kontejnerski terminal jer ce otvaranjem koridora Vc promet roba premašiti 10 milijuna tona godisnje..

4 i mjesec pretovareno oko 360 000 t,to je vrlo dobar rezultat,e sad ćemo pratiti,za 15 dana je generalni štrajk rudara u bih,to će zaustaviti proizvodnju,pa ćemo vidit efekt povlačenja ugljena iz uvoza preko lkpc..ja mislim da bi vrlo brzo s obzirom na situaciju u rudnicima Bih mogao pojaviti novi cape size rekorder koji bi vrlo brzo mogao uploviti u Luku Ploče..Elektroprivreda Bih mora što prije gasiti rudnike gubitaše jer su digli kredit od Kineske banke u iznosu od 4 milijarde kuna,ako ga ne vrate ode termoelektrana Tuzla u ruke kineza,a ne zaboravimo da ona proizvodi 50% cjelokupne električne energije koju proizvede Bih..To oni neće sigurno dozvoliti jer ce u protivnom i ti uhljebi iz elektroprivrede izgubiti posao..

Ni bida ni aska danas… a nema ni potrebe dok se vujo ne odluci za preuzimanje. Neka zove na telefon nema druge

Pogledajte malo kako se povecavaju dolasci robe u nasu lucicu…

Raspored brodova

Mislim da sukladno ubrzanom rastu sektora rasutih tereta ako pratite, dolazi lijepa buducnost i za nas porat… biti ce to jedan napokon dobar ciklus za luku ploce i investitore.. cekamo izvjesca…

Kažem 01.05. je isplacena zadnja otpremnina..e sad mozda cak i prvi kvartal bude u plusu ako su naplatili barem dio od ogromnih potraživanja(100 000 000)..prica se da je narucen iz Australije novi rekoreder..navodno 160 000 tona ugljena..dolazi u 6 om mjesecu🤩🤩😍

1.kvartal izgleda odlicno s obzirom na 2020. Nadamo se da se nastavlja u pozitivnom trendu…

S obzirom da su se specijalizirali za bijeli prah očekivao sam veću dobit

A još im je ostalo u prvom kvartalu isplatiti 20 ak otrpremnina..i mislim da u prvom kvartalu placaju gradu komunalnu naknadu cca 4 milje kuna..ali i unatoč tome..s obzirom da je promet u porastu trenutno cca 30% očekujem malu dobit..efekti smanjenja rashoda bit ce vidljivi u drugom dijelu godine..

https://ploce.com.hr/luka-ploce/luka-ploce-42-milijuna-neto-dobiti-u-prvom-kvartalu-2021-porast-prometa-od-42-u-odnosu-na-lani/..super😍😍

LUKA PLOČE: 4,2 milijuna neto dobiti u prvom kvartalu 2021., porast prometa od 42% u odnosu na lani

sokolic12, 30.04.2021. u 22:03

S obzirom da su se specijalizirali za bijeli prah očekivao sam veću dobit

 

Da naravno svi smo, ali to nije u bilanci. 😀😀😀

 

New Report

Close