LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

evo,mislim da je kolega ivanko najbliže istini,ali to će utvrditi nadležni organi o čemu se radi,ima materijala za dorh koliko hoćeš u lkpc,ali nije moje da to govorim,jer to nije moj posao,niti me zanima,ja želim samo jedno reći,ne samo za lkpc nego i za sve druge firme,dok je god podloga za muljatore i neplatiše poreza i raznorazne paradne kriminalce i parazite povoljna,nema sreće od takvih firmi,pa možda je i bolje da prepustimo sve strancima,po bagatelnim cijenama,jer mi balkanci imamo takav lopovski mentalitet koji novac nije naučio zarađivati radom kao njemci ili francuzi,već smo se navikli da se isključivo bogatimo prevarama,naravno to dugotrajno razdoblje bogaćenja pojedinaca napokon dolazi kraju,jer sad će se bogatiti stranci nauštrb našeg neznanja i nerada,a većina nas će postat moderni robovi,izuzevši pojedince koji spadaju u grupu:ko je jamio-jamio je-….


Vodite čudne rasprave s obzirom da je danas netko pokazao volju da pokupi sve što ima po 700, luka posluje sa značajnom dobiti, a da je radni dan potrajao još 30 minuta došlo bi bar do 750, jer su se već počeli ubacivati ispred jakog i oštrog kupca,
Zato me čudi da vas furioznih 15.40-16.00 nije zaokupilo više od tih bosanskih priča starih nekoliko godina. Ja sutra očekujem jako otvaranje.

ma to je sama LKPC kupovala da smiri stanje nakon ovih vijesti o prijavama…nema tu nikakvog novog strateškog kupca, karte su odavno podijeljene….a mi opet tonemo u recesiju, nezaposlenost raste, a situacija je još daleko gora u susjednoj BiH na koju se LKPC oslanja velikim dijelom u poslovanju….ukratko, nema razloga za optimizam ove godine

ne dajem investicijske savjete niti preporuke za kupnju/prodaju dionica!


Morate znati da cijeli grad stoji uz Luku Ploče, i da cijeli grad živi od nje i za nju. Pavlović je božanstvo koje se brine da njegovu zajednicu ne opljačkaju špekulanti i banditi sa strane, a ako je nešto podijelio po diskontu, napravio je to svojim sugrađanima i radnicima, a naravno ne bandi sa tržišta vrijednosnica.
Kapetane, samo naprid tako, FULL AHEAD !

Mnogi su za vrijeme II svjetskog rata stojali i uz Hitlera – ( naravno da ovim ne uspoređujem Pavlovića sa Hitlerom – samo jedna sličica za malo dublje razmišljanje ) , jer im je bilo dobro, no je li sve to u zakonskim okvirima , je li sve pošteno i moralno ??
Nazivati nas ulagače u dionice LKPC ( bez ikakve ograde ) bandom – koji smo ( mnogi od nas ) u ovoj dionici više od 5 godina, koji smo tu dionicu plaćali kao suho zlato , a radnicima je dionica poklonjena po 400 kuna ( mnogima i dva puta omogućeno da učestvuju u kupnji po povlaštenim uvjetima ), koji smo tri puta do sada prevareni u najavljenim dokapitalizacijama ( na kraju i u ovoj trećoj loše prošli ), koji smo svojim ulaganjima podizali vrijednost Luke je u najmanju ruku neprimjereno, a za mene osobno i teška uvreda.

kolege,

kako sam bio par dana odsutan molim da mi netko ljubazan odgovori dali je stvarno Predsjednik uprave LKPC nas male dioničare nazvao bandom i gdje je to objavljeno?
Pa jel to moguće, pa dosada se je prema nama ponašao kao prema bandi, ali nas nije imao hrabrosti tako i nazivati.

kolege,

dok je moderatora nećemo propasti, pa dva sata mu treba da ojavi post.
U međuvremenu sam pohvatao konce.
Nije nas male dioničare kapetan nazvao bandom, on to samo misli i tako djeluje, već lokal patrit igroman stenmarkoman.
Pa tako i treba



Morate znati da cijeli grad stoji uz Luku Ploče, i da cijeli grad živi od nje i za nju. Pavlović je božanstvo koje se brine da njegovu zajednicu ne opljačkaju špekulanti i banditi sa strane, a ako je nešto podijelio po diskontu, napravio je to svojim sugrađanima i radnicima, a naravno ne bandi sa tržišta vrijednosnica.
Kapetane, samo naprid tako, FULL AHEAD !

Mnogi su za vrijeme II svjetskog rata stojali i uz Hitlera – ( naravno da ovim ne uspoređujem Pavlovića sa Hitlerom – samo jedna sličica za malo dublje razmišljanje ) , jer im je bilo dobro, no je li sve to u zakonskim okvirima , je li sve pošteno i moralno ??
Nazivati nas ulagače u dionice LKPC ( bez ikakve ograde ) bandom – koji smo ( mnogi od nas ) u ovoj dionici više od 5 godina, koji smo tu dionicu plaćali kao suho zlato , a radnicima je dionica poklonjena po 400 kuna ( mnogima i dva puta omogućeno da učestvuju u kupnji po povlaštenim uvjetima ), koji smo tri puta do sada prevareni u najavljenim dokapitalizacijama ( na kraju i u ovoj trećoj loše prošli ), koji smo svojim ulaganjima podizali vrijednost Luke je u najmanju ruku neprimjereno, a za mene osobno i teška uvreda.
[/quote]

Dobrim dijelom je istina što ti pišeš, ali mislim da kolega ingroman nije mislio na poštene male dioničare koji su dosta zaglibili u ovoj dionici (ne jedinoj na ovom Crobexu). Zna se vrlo dobro tko su špekulanti koji su željeli preuzeti luku bez novaca: susjed barba Luke Mate Stojić i ostatak ekipe iz Interšpeda…

A mali dioničari su tu ispali kolateralne žrtve u toj najavljenoj dokapitalizaciji, jer je država na inzistiranje Barba Luke i Sanadera povukla dokapitalizaciju samo kako bi pokušali kroz neki drugi modalitet namjestiti prodaju luke gore navedenoj ekipi (čemu su se Pavlović i svi u Pločama usprotivili).

I priča za naivne je da je uprava na svoju ruku tada krenula dokapitalizaciju, pa je onda kao država to zaustala. Dokapitalizaciju tada je odobrio NO u kojem je većinu predstavnika imala država, tj. fond za privatizaciju.

Što se ti isti predstavnici potom nisu digli ruku na skupštini, to je drugi par rukava…

Ali ajde, to je neka davna priča…



Inače nemam običaj ovdje pisati, ali kad vidim kako se pišu gluposti o slučaju kojeg jako dobro poznajem, i to o slučaju koji je toliko nelogičan, onda sam se stvarno osjetio ponukan da nešto napišem…

http://www.24sata.info/vijesti/bosna-i-hercegovina/16909-Ploce-Josip-Tomic-namjeravao-privatnoj-kompaniji-Delta-Grip-besplatno-ustupiti-25000-kvadratnih-metara.html


Na stranu sada ovaj politički igrokaz do kojeg je trebalo doći bez obzira koji bio razlog.
Više me intrigira navod iz članka da je 25.000 kvadrata zemljišta vlasništvo NTF, a koliko mi je poznato to je pomorsko dobro tako da samo objekti mogu biti u nečijem vlasništvu dok se samo koncesija dobiva na korištenje terena?
[/quote]

Ma novinar je tu napisao malo netočno. NTF ima koncesiju na to zemljište. Josip Tomić je iznajmio skladišni prostor NTF-a Deltagripu (Umičeviću) po cijeni koja je višestruko niža od tržišne na 30 godina. Naravno, učinio je to bez suglasnoti NO-a i vlade Federacije.

Što je Tomić dobio od Umičevića za taj potpis to možemo samo nagađati… Znači po nekoj obrnutoj logici je taj Tomić pošten direktor jer ga Umičević nije tužio i jer je Deltagripu omogućio ogromnu zaradu :)???

Kad su ovi to skužili Tomić je dobio nogu, a nova uprava je raskinula ugovor s Deltagripom (na temelju toga da je ugovor potpisan be suglasnosti NO, što je zakonski potrebno), a Umičević ih je tužio i potražuje 111 milijuna dolara od njih na temelju Tomićeva potpisa. Spor je u tijeku pred poštenim hrvatskim pravosuđem :).

I kažem Vam, ovdje ne treba zaboraviti ulogu i moć odvjetnika Deltagripa Miljenka Umičevića, brata od Jasminka (vlasnika Deltagripa), bivšeg javnog tužioca, kućnog prijatelja Branka Hrvatina i mnogih ljudi iz DORH-a.

http://www.nacional.hr/clanak/10265/nacional-objavljuje-dramaticni-audiozapis-marinovljeva-svjedocenja

Ovdje imate malo o njemu…

Uglavnom, ja ću vam reći da su to obični banditi i da je interes i luke i radnika i dioničara ovdje isti i vrlo jasan.

Tko poznaje Umičevića sve mu je jasno…

kolega ivanko,

hvala Vam na informacijama, vidim da su iz prve ruke.
Zao mi je da ne pišete češće.
Neupitno ovakvi komentari daju kvalitet ovom forumu.
P.S. Zašto nemate onaj treći znak kraj svog imena?

kolege,

jel ovo znak da bi se stvarno sutra 24.veljače moglo na NO raspravljati o nekoj simboličnoj isplati dividende od dvadesetak i nešto kuna po dionici LKPC, kao maloj kompenzaciji onim mučenicima koji strpljivo sudjeluju u ovoj agoniji već više godina.
Pa jeli to moguće?

Ovdje netko svako malo skuplja i stavlja po 150 kom na bid.

Počelo je....


Vodite čudne rasprave s obzirom da je danas netko pokazao volju da pokupi sve što ima po 700, luka posluje sa značajnom dobiti, a da je radni dan potrajao još 30 minuta došlo bi bar do 750, jer su se već počeli ubacivati ispred jakog i oštrog kupca,


S kojeg svijeta si ti pao ili spadaš među one koji pjevaju i plešu dok brod tone.
Pred lukom je izuzetno teška i neizvjesna godina u kojoj je jedino izvjesno da će promet i dobit biti manji nego u ijednoj od prošlih godina, a i sama cijena dionice ovisi o trenutnom poslovanju koliko i o broju riba koje plivaju u zaljevu.

Klik na Favorites, klik na LKPC (Luka Ploče d.d.) – Poslovni forum, desni klik, scroll na Delete, lijevi klik YES

Good bye. Dobru zabavu vam želim.

kolega Alin,

1.Dajte se samo prisjetite kako je vrijednost dionice LKPC prije dokapa bila cca 1700kn, a danas je ispod 700kn.
Pa nije valjda da cijena nije ultra fantomski niska?

2.Podsjećam Vas da je cijena u dokapu bila 850kn.
Glede dokapa i prikupljenih sredstava, pročitajte razvojne planove Luke Ploče do 2015.

3.Također molim da još jednom pročitate financijske rezultate za 2011 godine,a naglasak stavite na prihode i dobit.

4.Glede Bosne i Hercegovine, prošarajte po Bloombergu gdje se možete uvjeriti kako se vlasnici glavnih komintenata Luke Ploče oporavljaju.

nadam se da će sad ovaj link proći.

http://danas.net.hr/novac/page/2012/02/24/0233006.html

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south

Kada izlazi izvjesce?

New Report

Close