LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



… a vidi vijesti [shocked]

http://www.portaloko.hr/clanak/podignuta-optuznica-protiv-celnih-ljudi-luke-i-lucke-uprave-ploce/0/27096/

Alin, 21.02.2012. u 21:52
Podignuta optužnica protiv čelnih ljudi Luke i Lučke uprave Ploče
Državno odvjetništvo podignulo je optužnicu protiv ravnatelja Lučke uprave Ploče Tomislava Batura i čelnog čovjeka Luke Ploče Ivice Pavlovića zbog zlouporabe položaja i ovlasti radi stjecanja protupravne imovinske koristi za Luku Ploče, te poticanje na zlouporabu.

[/quote]
Bolja vijest za LKPC nije mogla doći još da ih se strpa u zatvor e to bi tek bio napredak za ovu firmu, uhljebili su svu daljnju i bližu rodbinu sada bi na red mogla doći ćukenja ili tiga kućni ljubimci koji bi plaću primali u Luci….
[/quote]
Ne kaže se zapošljavanje daljnje i bliže rodbine nego se to kaže socijalna osjetljivost.

evo moje mišljenje vezano za Pavlovića i DORH.

Meni je to sve skupa žalosno.Po ovome slučaju dolazim do zakljucka da je DORH vec odavno uzeo pod povecalo Pavlovica i Batura te ocito nisu imali ništa za "prikacit" pa su se nadovezali za slucaj u kojem je je navodno došlo do "zlouporabe položaja i ovlasti radi stjecanja protupravne imovinske koristi za Luku Ploče, te poticanje na zlouporabu".

Ma dajte molim Vas!!!!! Pa nije TU NAVODNU PROTUPRAVNU IMOVINSKU KORIST STRPAO U VLASTITI DŽEP (jedino ako se drugacije dokaže) VEĆ I AKO JE TOGA BILO ,RADIO JE NA RACUN FIRME JER SU UPLATE IZVRŠENE PREKO RACUNA FIRME.

Pa pogledajte npr.slucaj DALEKOVOD.
Koliko je samo Dalekovod zaradio naraznim aneksima,dok se radila Dalmatina.
-Pogledajte Konstruktor kojemu je placeno 19 miliona kuna za izgradnje prijelaza za životinje a NIKADA NIJE NAPRAVLJEN,A NAPLACEN!!!!!!!

Konstruktor,Dalekovod i puno njih je slucaj za DORH ,USKOK,POSKOK,MAMBU,SAMBU I ostale PIHDUNE!!!!!

p.s. Vidjet cemo ,možda griješim

Ovo je napisao jedan forumaš u SD koji je vjewrovatno djelatnik luke.

Citiram

sad se prodaje plovna dizalica Birina a svi znamo da če je kupit Mucić i da će bit u najmu na izgradnji novog terminala,što znači njemu se isplati a nama ne.

Kraj citata

Ako se to dogodi car je gol.


evo moje mišljenje vezano za Pavlovića i DORH.

Meni je to sve skupa žalosno.Po ovome slučaju dolazim do zakljucka da je DORH vec odavno uzeo pod povecalo Pavlovica i Batura te ocito nisu imali ništa za "prikacit" pa su se nadovezali za slucaj u kojem je je navodno došlo do "zlouporabe položaja i ovlasti radi stjecanja protupravne imovinske koristi za Luku Ploče, te poticanje na zlouporabu".


Daj malo uposlite razum umjesto emocija.
Ništa DORH nije uzeo na zub. Jedini problem je to što HDZ više nije na vlasti. U slučaju da jeste ta prijava DeltaGripa mogla bi se kiseliti još pedeset godina u nekoj ladici. Sad ih treba maknuti, a bilo bi ih nezgodno tek tako smijeniti, da dođu drugi podobniji.

Lijep promet zadnje 4 minute hahahaha Šta je ovo?? :PP

"Lipa 'sovka i Bogu je draga "

hahahaha
koja b olesna ekipa ovdje trguje
stavio netko 100 komada na kupnju i odmah se počelo bubati po asku i bidu
tko kome zašto i zbog čega meni nije jasno

Postanite Eu-robovi

300 000 kuna prometa u 20 minuta, što im je sad odjednom ???


evo moje mišljenje vezano za Pavlovića i DORH.

Meni je to sve skupa žalosno.Po ovome slučaju dolazim do zakljucka da je DORH vec odavno uzeo pod povecalo Pavlovica i Batura te ocito nisu imali ništa za "prikacit" pa su se nadovezali za slucaj u kojem je je navodno došlo do "zlouporabe položaja i ovlasti radi stjecanja protupravne imovinske koristi za Luku Ploče, te poticanje na zlouporabu".

Ma dajte molim Vas!!!!! Pa nije TU NAVODNU PROTUPRAVNU IMOVINSKU KORIST STRPAO U VLASTITI DŽEP (jedino ako se drugacije dokaže) VEĆ I AKO JE TOGA BILO ,RADIO JE NA RACUN FIRME JER SU UPLATE IZVRŠENE PREKO RACUNA FIRME.

Pa pogledajte npr.slucaj DALEKOVOD.
Koliko je samo Dalekovod zaradio naraznim aneksima,dok se radila Dalmatina.
-Pogledajte Konstruktor kojemu je placeno 19 miliona kuna za izgradnje prijelaza za životinje a NIKADA NIJE NAPRAVLJEN,A NAPLACEN!!!!!!!

Konstruktor,Dalekovod i puno njih je slucaj za DORH ,USKOK,POSKOK,MAMBU,SAMBU I ostale PIHDUNE!!!!!

p.s. Vidjet cemo ,možda griješim


Bogatiji su njih dvojica od cijelog dalekovoda pogotovo Pavlović.

hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

nisu samo oni pod povećalom,ima toga još..mada smo mi još daleko od pravne države,ipak se nešto pokreće,a u biti ovo su pokrenuli neki koji žele zaposjesti na njihova mjesta,ili privatizacija od strane banaka iziskiva ovakve čistke,ja sam i preko ovoga foruma upozoravao na neke stvari koje su nedopustive,i po kojima ličimo na divlji zapad..kao i sve druge državne tvrtke,lkpc se sustavno krala i zapošljavao se nepotreban kadar po političkim linijama,a o drugim stvarima da i ne govorim,i upravo se dešava ono što sam govorio i prije,pravi se podloga za privatizaciju lkpc,prvo ide čistka,obaranje prometa,agonija,privatizacija na niskim granama,mislim cjenovnim,te poslije toga jedan srednjoročan rast..sve ovo što sam napisao moglo bi se otegnit na najmanje 10 ak godina,pogotovo stavka agonija…tj vraćanje kamata,a firma će biti u minusu,ta stavka otvara onu što ide poslije toga,a to je privatizacija po niskim cijenama,a sve to skupa će uzročno posljedično nakon privatizacije dovesti do rasta…


nisu samo oni pod povećalom,ima toga još..mada smo mi još daleko od pravne države,ipak se nešto pokreće,a u biti ovo su pokrenuli neki koji žele zaposjesti na njihova mjesta,ili privatizacija od strane banaka iziskiva ovakve čistke,ja sam i preko ovoga foruma upozoravao na neke stvari koje su nedopustive,i po kojima ličimo na divlji zapad..kao i sve druge državne tvrtke,lkpc se sustavno krala i zapošljavao se nepotreban kadar po političkim linijama,a o drugim stvarima da i ne govorim,i upravo se dešava ono što sam govorio i prije,pravi se podloga za privatizaciju lkpc,prvo ide čistka,obaranje prometa,agonija,privatizacija na niskim granama,mislim cjenovnim,te poslije toga jedan srednjoročan rast..sve ovo što sam napisao moglo bi se otegnit na najmanje 10 ak godina,pogotovo stavka agonija…tj vraćanje kamata,a firma će biti u minusu,ta stavka otvara onu što ide poslije toga,a to je privatizacija po niskim cijenama,a sve to skupa će uzročno posljedično nakon privatizacije dovesti do rasta…

Najjači su mi ovi sa teorijama urote i zavijere kad pogube novce onda pređu na teoriju urote i zavjere a ni da pomisle da su oni sami krivi za svoje gubitke jer su odabrali pogrešne dionice i nisu ulagali u znanje već u travu i pivu…..

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU

Inače nemam običaj ovdje pisati, ali kad vidim kako se pišu gluposti o slučaju kojeg jako dobro poznajem, i to o slučaju koji je toliko nelogičan, onda sam se stvarno osjetio ponukan da nešto napišem…

Dakle svi korisnici veza u luci su zakonski obavezni plaćati naknadu za prekrcaj tekućih tereta i tu naknadu plaćaju sve firme koje se time bave kako u Luci Ploče, tako i u Rijeci, Kopru ili bilo gdje drugdje… Tu istu naknadu je plaćao i Deltagrip do 2006. kad ju je jednostavno prestao plaćati nakon čega je 2010. čisto želio "odmagliti" bez da plati svoje dugove…

Zakonski, ovo ne da je čisto, nego je toliko čisto da je trebalo podnijeti optužnicu protiv Batura i Pavlovića da Deltagripu nisu naplatili naknadu…

Ali eto, Deltagrip podnosi prijavu županijskom DORH-u u Dubrovniku i DORH je bez ikakvog zakonskog temelja prihvaća. Postavlja se pitanje tko je taj Deltagrip da ima takvu moć???

Deltagrip je u Pločama poznat najviše iz slučaja vezanim za Naftne terminale Federacije kada je bivši direktor terminala Tomić bez odobrenja NO-a potpisao ugovor s Deltagripom po kojem Deltagripu iznajmljuje skladišni prostor NTF-a po cijenama višestruko nižim od tržišnih (Tomićeva motivacija za taj genijalni poslovni potez ostala je nepoznata :)).

http://www.24sata.info/vijesti/bosna-i-hercegovina/16909-Ploce-Josip-Tomic-namjeravao-privatnoj-kompaniji-Delta-Grip-besplatno-ustupiti-25000-kvadratnih-metara.html

Tomića vlasti Federacije smjenjuju zbog tog ugovora, a zajedno s njime i dio dotadašnjih radnika NTF-a, te vlasti Federacije raskidaju ugovor s Deltagripom. Deltagrip tuži NTF i potražuje od njih 150 milijuna eura. Spor je u tijeku pred poštenim hrvatskim pravosuđem :).

Dakle, tko je taj Deltagrip? Kompanija registrirana u Londonu, u vlasništvu off shore kompanije sa Bahama, a stvarni vlasnik naš čuveni Jasminko Umičević, bivši direktor INE, "konzultant", "lobist", brat utjecajnog odvjetnika koji je obranio sve "navodne" zločinačke organizacije počevši od Klice do Jelavića i ekipe, …

I mislim da ne treba ovo uzdizati na neke veće teorije i razine… Dovoljno je samo ispitati odnos Umičevića i Hladile i sve je jasno…

Ja ću samo reći… Žalosno…

http://www.poslovni.hr/vijesti/pavlovic-deltagripu-smo-naknadu-naplatili-po-zakonu-197692.aspx



Pavlović Ivan iz Luke Ploče istaknuo je kako je država loš investitor te da je potrebno promijeniti Zakon o hrvatskim lukama koji je imao smisla 1995. godine. „Hrvatskoj trebaju radikalni stavovi. Investirano je puno , ali povrat i rezultat je nikakav“, dodao je Pavlović

20.12.11.
Pa kakav bi on rezultat htio kad su zaposleni mangupi u LKPC između sebe podjelili dionice po 400 kn .

Naše zajedničko vlasništvo su podjelili među sobom i na taj način su nas suvlasnike oštetili barem za 50 miliona .

Koliko dugo mora LKPC krvavo raditi da zaradi 50 miliona koje su oni među sobom podjelili ?
[/quote]

.


Inače nemam običaj ovdje pisati, ali kad vidim kako se pišu gluposti o slučaju kojeg jako dobro poznajem, i to o slučaju koji je toliko nelogičan, onda sam se stvarno osjetio ponukan da nešto napišem…

http://www.24sata.info/vijesti/bosna-i-hercegovina/16909-Ploce-Josip-Tomic-namjeravao-privatnoj-kompaniji-Delta-Grip-besplatno-ustupiti-25000-kvadratnih-metara.html


Na stranu sada ovaj politički igrokaz do kojeg je trebalo doći bez obzira koji bio razlog.
Više me intrigira navod iz članka da je 25.000 kvadrata zemljišta vlasništvo NTF, a koliko mi je poznato to je pomorsko dobro tako da samo objekti mogu biti u nečijem vlasništvu dok se samo koncesija dobiva na korištenje terena?

Vodite čudne rasprave s obzirom da je danas netko pokazao volju da pokupi sve što ima po 700, luka posluje sa značajnom dobiti, a da je radni dan potrajao još 30 minuta došlo bi bar do 750, jer su se već počeli ubacivati ispred jakog i oštrog kupca,
Zato me čudi da vas furioznih 15.40-16.00 nije zaokupilo više od tih bosanskih priča starih nekoliko godina. Ja sutra očekujem jako otvaranje.

Morate znati da cijeli grad stoji uz Luku Ploče, i da cijeli grad živi od nje i za nju. Pavlović je božanstvo koje se brine da njegovu zajednicu ne opljačkaju špekulanti i banditi sa strane, a ako je nešto podijelio po diskontu, napravio je to svojim sugrađanima i radnicima, a naravno ne bandi sa tržišta vrijednosnica.
Kapetane, samo naprid tako, FULL AHEAD !

New Report

Close