LKPC (Luka Ploče d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LKPC (Luka Ploče d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@Petrof
…cijena dionice će biti jedinstvena
-mali dioničari moraju uplatiti 1200k po 0,9dionici da bi bili ziher da će istu dobiti (posle se može pokazati da će cijena biti niža pa će dobiti povrat novca ali kasno da bi eventualno učestvovali i u drugom krugu ako ima takovih optimista) ovo bi trebalo biti pravo prvokupa, koje smo morali platiti čini mi se cc 1500 k zadnji dan prije 31/1/11
-u drugom krugu fondovi uplaćuju po meni 800k po dionici, a stvar uprave kome će "izaći u susret" ,dionica će biti sasvim dovoljno a cijena će se prihvatiti ako se želi da dokap. uspije ili ako je tako već dogovoreno..
-za licitaciju nema vremena ali ni VOLJE..

Ja ne znam šta se svi skupa tolko prepirete oko te cijene.

Mislim da bi vam svima najbolje bilo pitat uvaženog kolegu plavog koji apsolutno sve zna oko dokapitalizacije.

Čovjek je to unazad godinu i pol dana do danas dobro prostudirao i redovito iznosio na forumu, dapače, drugi nisu mogli od njega doći do riječi dok je tamo na 1800-1900 kuna trubio kako je ova dokapitalizacija izvrsna stvar za dioničare lkpc i kako očekuje samo rast cijene dionice. Tako da lijepo pitajte njega šta će bit dalje, sve će vam objasnit.

never surrender

mislim da će dokap biti jako blizu u gornjem pragu raspona a da današnji prodavatelji jako griješe.pa ne ide se u ragovore sa institucionalnim investitorima i stavlja se raspon 50 %,već su dogovora sa zainteresiranima i cijena se formira nakon par krugova pregovora kad se vidi interes.tko je imalo pratio prijašnje dokape vidi da je to tako bilo.
mislim da će se lkpc nakon ulaska mirovinaca pretvoriti u blue chip,tako da se treba sada pozicionirati,a s obzirom da je cijena u siječnju bila 1500 kn,očito slabe ruke trepere i izlaze.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity


mislim da će dokap biti jako blizu u gornjem pragu raspona a da današnji prodavatelji jako griješe.pa ne ide se u ragovore sa institucionalnim investitorima i stavlja se raspon 50 %,već su dogovora sa zainteresiranima i cijena se formira nakon par krugova pregovora kad se vidi interes.tko je imalo pratio prijašnje dokape vidi da je to tako bilo.
mislim da će se lkpc nakon ulaska mirovinaca pretvoriti u blue chip,tako da se treba sada pozicionirati,a s obzirom da je cijena u siječnju bila 1500 kn,očito slabe ruke trepere i izlaze.

..pa o tome se radi, zašto prospekt nije izašeo u siječnju s rasponom 1500/1800..
-šta sad imaš 1500+recimo 1200 / 2 =1350 zarada ??


Luka Ploče d.d. – Objava početka procesa dokap. te poslovnih ciljeva Grupe Luka Ploče
Vaš link

Ključni datumi u procesu dokapitalizacije su sljedeći:

-Odobren Prospekt od strane HANFA-e – 16. lipnja 2011.
-Otvaranje knjige upisa za 1. krug – 21. lipnja 2011.
-Zatvaranje knjige upisa za 1. krug – 04. srpnja 2011. do 12.00h
-Objava u dnevnom tisku o broju Novih dionica upisanih u prvom krugu te preostali broj Novih dionica koje će se ponuditi u 2. krugu zajedno sa pozivom na upis za 2. krug – 06. srpnja 2011.
-Otvaranje knjige upisa za 2. krug – 06. srpnja 2011.
-Zatvaranje knjige upisa za 2. krug – 11. srpnja 2011. do 12.00h

U drugom krugu će cjelokupnoj investicijskoj javnosti biti ponuđene Nove dionice koje nisu upisane od strane Postojećih dioničara u prvom krugu. Upis Novih dionica u drugom krugu trajati će 5 kalendarskih dana od dana obavijesti javnosti o rezultatima prvog kruga te javnog poziva na upis Novih dionica u drugom krugu. Maksimalan odnosno minimalan broj dionica koje će potencijalni pojedini ulagači u drugom krugu upisivati nije određen.

Ispravak netočnog navoda glede vremena upisa, isti vrijedi do 14:00 h zadnjeg dana upisa !

Ova dokapitalizacija može uspjeti samo ukoliko je vlada dala nalog mirovincima kao na Ini ili da Pavlović več ima poznatog favorita za preuzimanje.

Iz dosadašne kronologije, da se zaključiti da je vjerojatnija prva opcija jer time Pavlović, uz blagoslov države i kupljenih radnika politički osaje apsolutni vladar LKPC te je ustrojava LKPC po sistemu već zaboravljenih OUR-a i SOUR-a što svakako najviše odgovara prekobrojnim radnicima i političkim interesnim skupinama.
Takav razvoj situacije ponajmanje odgovara investitorima, koji su već sada klasificirani kao nužno zlo koje treba iskoristiti, jer će sav profit koji bi inaće išao u dividendu ili razvoj trošiti za održavanje socijalističkog ustroja tvrtke.

Druga opcija, tj. preuzimanje, da bila vrlo dobro prihvačena od strane investitora jer bi se prije svega LKPC transformirala u modernu tvrtku po svj. standardima što bi dovelo do povečanja vrijednosti dionice…

Također, bilo bi jako zanimljivo ukoliko ovaj dokap ne prođe jer se Vl. situacija drastično promijenila od 31.01., Država je srezala poziciju i više ne može samostalno donositi odluke a radnici su pod lock-upom i ne smiju se udružiti preko 25% zbog obveze za preuzimanje…cijeli ovaj Pavlovičev plan bi se urušio kao kula od karata i moralo bi doći do pozitivnih promjena koje će se zasnivati na tržišnim načelima.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Mene samo zanima da li je kolega PETINA sad zadovoljan jer je dokupljivao po 1600kn????
Unaprijed hvala na odgovoru kolega.
Glede kupnje mirovinaca pa nemaju oni love za bacanje, a na velike količine uvijek ide diskont.
Stoga ne vjerujem da će oni platiti ni 1lipu više od 800kn.
Pogotovo kad silne dionice se dijele po 400kn.

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!

Poštovanje svima,

nemam vremena a ni volje vise pisati po forumu….
Ali ova dokap me zanima, pa bi molio misljenje ( bez navlacenja ) da li se isplati dokap za 50 dionica ili je bolje to kupiti na burzi u narednih par dana.
Kakva su vaše prognoze?
Do kud može luka nakon dokapa, cc 1-2 godine ?
pozdrav svima

Iako sam novi na ovom Forumu, dopustite mi nekoliko napomena:
1. U prvom krugu upisuju ponude i uplaćuju postojeći dioničari uz pravo prvenstva.
2. U drugi krug ide na "dražbu" samo ostatak do 200.353 dionice
3. Po završetku drugog kruga utvrđuje se konačna cijena, te slijedi eventualni povrat novca.
4. Dakle, nikako ne mogu postojeći dioničari "izvisiti", jer će dobiti točno onoliko dionica koliko su upisali, ali uz neku "prosječnu" cijenu 800-1200 kuna.
Ispričavam se ukoliko nisam dobro shvatio sadržaj objavljenog prospekta i javnog poziva.

kada pročitam ove komentare ,nemogu se oteti dojmu glasnog razmišljanja,što ako mirovinci ponude u drugom krugu max-400 kn i ni lipe više jer su i radnici dobili dionice po toj cijeni,što se događa sa prvim krugom,dioničarima koji su platili dionice preko tisuću kuna.

moram priznati da kada sam naveo prije 6 mjeseci ovu mogućnost -jedini odgovor je bio velika količina uvreda na PM-od strane nekih inskoplesiranih likova ,da ih ne nabrajam ,ionako su dupli nickovi,no svi ćese prepoznati.

To ne dolazi u obzir, jer nijedna ponuda ne smije izaći iz zadanog okvira 800-1200 kuna.lp

Nije to neka teška matematika i jasno je da ja kao postojeći dioničar dam ponudu po 1200kn za 90% svojih dionica i sugurno ću dokapitalizirati, čak vjerojatno i po manjoj cijeni od 1200 (naravno ako dokap prođe).
Ono što mene čini malo ljubomornim je to što u tom procesu nemam ama baš nikakvih prednosti u odnosu na druge fizičke investitore koji nisu imali LKPC 31.01. koji u drugom krugu mogu dati ponudu također po 1200kn i sugurno će dokapitalizirati po istoj cijeni kao i ja (postoje samo gotovo nemogući scenariji da oni ne prođu u drugom krugu).
I što mi vrijedi što sam ja uoči presjeka morao kupovati dionicu iznad 1500kn kako bih dobio prava sudjelovanja u prvom krugu??? Ispada da mi je svejedno u kojem ću krugu dati ponudu…


Mene samo zanima da li je kolega PETINA sad zadovoljan jer je dokupljivao po 1600kn????
Unaprijed hvala na odgovoru kolega.
Glede kupnje mirovinaca pa nemaju oni love za bacanje, a na velike količine uvijek ide diskont.
Stoga ne vjerujem da će oni platiti ni 1lipu više od 800kn.
Pogotovo kad silne dionice se dijele po 400kn.

A mos Splico!!!!Ti uporan ko magare! [lol] Polako,duga je još godina dana.Ti si kao MAĐIONIČAR [lol]
SAD TE IMA,SAD TE NEMA…..
Otvorim post gdije pise MACHETE i vratim se na isti post ,kad ono !!!! NEMA MACHETE !!!????? Nevjerojatno!!! Kako to???

p.s.Ti si trenutno rekorder po broju obrisanih postova ali si mi isto drag.
[thumbsup]


Nije to neka teška matematika i jasno je da ja kao postojeći dioničar dam ponudu po 1200kn za 90% svojih dionica i sugurno ću dokapitalizirati, čak vjerojatno i po manjoj cijeni od 1200 (naravno ako dokap prođe).
Ono što mene čini malo ljubomornim je to što u tom procesu nemam ama baš nikakvih prednosti u odnosu na druge fizičke investitore koji nisu imali LKPC 31.01. koji u drugom krugu mogu dati ponudu također po 1200kn i sugurno će dokapitalizirati po istoj cijeni kao i ja (postoje samo gotovo nemogući scenariji da oni ne prođu u drugom krugu).
I što mi vrijedi što sam ja uoči presjeka morao kupovati dionicu iznad 1500kn kako bih dobio prava sudjelovanja u prvom krugu??? Ispada da mi je svejedno u kojem ću krugu dati ponudu…

Ja ne gledam tako, iako će sve biti jasno kad se vidi tzv. "Upisnica" iz javnog poziva.
Naime, ako npr. svi postojeći dioničari ponude 800 kuna po dionici, a u drugom krugu ponuda bude 1200 kn, tada će konačna cijena biti znatno povoljnija za postojeće dioničare.lp

Poštovane kolege, ja sam svoje želje već danas 1/2 osigurao, odnosno, čekajući na bidu sa cijenom od 1.150,00 uspio sam priskrbiti 20 dionica. U Idućim danima ću preostali dio love namjenjen za "povlašteni dokup" još 20 dionica postaviti za desetak kuna niže i otići na kraći GO do obale. Šta bude da bude.Više me ne interesira kapetan kuka i makinacije njegova tima oko ove 4-godišnje trakavice i svih stečenih prava koja su se totalno izrodila u krivo. Čim je Škegro bio angažiran za ovu tragikomediju, morali smo znati i kakvi nas rezultati čekaju. Još jedna škola.
Pozdrav svima koji ostaju do kraja!

New Report

Close