LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Tuzba mora biti usmjerena na jamstva


Tuzba mora biti usmjerena na jamstva

Tocno. I to samo u smjeru dokazivanja da su uprave njihovim izdavanjem nacinile stetu drustvima tj. dionicarima. Jer su se ogrijesile o ogranicenja njihovih izdavanja i zato jer nije bilo nikakve kvalitetne protucinidbe, osiguranja, nicega. Znaci tuziti uprave pa iz njih i iz Tokija ako sto izmuzete dobro izmuzete.
Ali obarati jamstva na foru da su nevaljana zbog svega gore navedenog je corak nad corcima jer su sudovi prihvatili i pravomocno potvrdili nagodbu koje su jamstva temelj. Naprosto je tako. Cak je i upucivanje u parnice bilo samo potez “ono, odhebi dok ne potvrdimo nagodbu, znas da nis od toga”, a ne otvaranje neke stvarne mogucnosti obaranja istih.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.



Tuzba mora biti usmjerena na jamstva

Tocno. I to samo u smjeru dokazivanja da su uprave njihovim izdavanjem nacinile stetu drustvima tj. dionicarima. Jer su se ogrijesile o ogranicenja njihovih izdavanja i zato jer nije bilo nikakve kvalitetne protucinidbe, osiguranja, nicega. Znaci tuziti uprave pa iz njih i iz Tokija ako sto izmuzete dobro izmuzete.
Ali obarati jamstva na foru da su nevaljana zbog svega gore navedenog je corak nad corcima jer su sudovi prihvatili i pravomocno potvrdili nagodbu koje su jamstva temelj. Naprosto je tako. Cak je i upucivanje u parnice bilo samo potez "ono, odhebi dok ne potvrdimo nagodbu, znas da nis od toga", a ne otvaranje neke stvarne mogucnosti obaranja istih.
[/quote]

Joj daj… bolje je da sutis. Može sud dopustiti nagodbu i potvrditi je no ako se u naknadnom dokaznom postupku dokaze da ista nije bila u skladu sa Zakonom i propisima te “duhom Zakona” (onim sto je bila stvarna namjera zakonodavca), ona se i naknadno može pobijati, mijenjati i dopunjavati. Na taj način se “novi vlasnici” mogu prisiliti da pristanu na dodatne ustupke u nagodbi prema prethodnim dioničarima. Upravo su neki vjerovnici uspjeli dogovoriti posebne aranžmane jer su “novi vlasnici” i njihovi savjetnici bili svjesni da bi parnicenjem vjerojatno izgubili spor ili sporove, a sigurno bi izgubili mnogo vremena i ne bi mogli u predvidjenom sklopiti nagodbu.

Dionicari i ostali vjerovnici su danas možda u lošijem odnosno težem položaju (pogotovo imajući u vidu da su im na suprotnoj strani i politika i vjerojatno DORH), no to ne znaci da ne postoji način da se “novi vlasnici” prisile na ustupke i dopunu nagodbe. Pitanje je vremena, novca, osmišljenog plana i strategije te dobrog odvjetničkog tima.




Tuzba mora biti usmjerena na jamstva

Tocno. I to samo u smjeru dokazivanja da su uprave njihovim izdavanjem nacinile stetu drustvima tj. dionicarima. Jer su se ogrijesile o ogranicenja njihovih izdavanja i zato jer nije bilo nikakve kvalitetne protucinidbe, osiguranja, nicega. Znaci tuziti uprave pa iz njih i iz Tokija ako sto izmuzete dobro izmuzete.
Ali obarati jamstva na foru da su nevaljana zbog svega gore navedenog je corak nad corcima jer su sudovi prihvatili i pravomocno potvrdili nagodbu koje su jamstva temelj. Naprosto je tako. Cak je i upucivanje u parnice bilo samo potez "ono, odhebi dok ne potvrdimo nagodbu, znas da nis od toga", a ne otvaranje neke stvarne mogucnosti obaranja istih.
[/quote]

Joj daj… bolje je da sutis. Može sud dopustiti nagodbu i potvrditi je no ako se u naknadnom dokaznom postupku dokaze da ista nije bila u skladu sa Zakonom i propisima te “duhom Zakona” (onim sto je bila stvarna namjera zakonodavca), ona se i naknadno može pobijati, mijenjati i dopunjavati. Na taj način se “novi vlasnici” mogu prisiliti da pristanu na dodatne ustupke u nagodbi prema prethodnim dioničarima. Upravo su neki vjerovnici uspjeli dogovoriti posebne aranžmane jer su “novi vlasnici” i njihovi savjetnici bili svjesni da bi parnicenjem vjerojatno izgubili spor ili sporove, a sigurno bi izgubili mnogo vremena i ne bi mogli u predvidjenom sklopiti nagodbu.

Dionicari i ostali vjerovnici su danas možda u lošijem odnosno težem položaju (pogotovo imajući u vidu da su im na suprotnoj strani i politika i vjerojatno DORH), no to ne znaci da ne postoji način da se “novi vlasnici” prisile na ustupke i dopunu nagodbe. Pitanje je vremena, novca, osmišljenog plana i strategije te dobrog odvjetničkog tima.
[/quote]

Sve sto ste u zadnjoj recenici naveli osim dionicara mozda imaju sasvim sigurno i novi vlasnici. Uz jednu bitnu prednost: pravomocnu presudu na svojoj strani.
Ne tvrdim da sam 100% siguran u takav ishod, ali golema vjerovatnost je na njihovoj strani. A na strani tuzitelja jedan veeeery long shot.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.

“Jamstva su nelegalna ,ali Bože moj banke su ih prihvatile” . Normalno da će prihvatiti kada znaju da su ovo i kreirali ,a žalosno je da ih štiti politika umjesto da ih je briga za svoj narod,on ga još više ukopaše.


"Jamstva su nelegalna ,ali Bože moj banke su ih prihvatile" . Normalno da će prihvatiti kada znaju da su ovo i kreirali ,a žalosno je da ih štiti politika umjesto da ih je briga za svoj narod,on ga još više ukopaše.

A zasto bi politiku bilo briga za narod ? Oni brinu za svoje fotelje i svoj dep …


"Jamstva su nelegalna ,ali Bože moj banke su ih prihvatile" . Normalno da će prihvatiti kada znaju da su ovo i kreirali ,a žalosno je da ih štiti politika umjesto da ih je briga za svoj narod,on ga još više ukopaše.

Bitno je da su nelegalna tj ogranicena.
Borba ce malo potrajati, ali cemo na kraju mi biti pobjednici.
A sto se politike tice….nadam se da nismo bas tolike ovce i da cemo izabrati one koji ce Plenkovica i ekipu strpati na zasluzeno mjesto


"Jamstva su nelegalna ,ali Bože moj banke su ih prihvatile" . Normalno da će prihvatiti kada znaju da su ovo i kreirali ,a žalosno je da ih štiti politika umjesto da ih je briga za svoj narod,on ga još više ukopaše.

Kad imas Plenkovica na mjestu predsjednika vlade, mozes raditi ovo sto oni rade. Kratko i jasno.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Doći će ovo do europskih sudova ako nas ne obeštete . Žalosno je što na smediji više ne podržavaju .


"Jamstva su nelegalna ,ali Bože moj banke su ih prihvatile" . Normalno da će prihvatiti kada znaju da su ovo i kreirali ,a žalosno je da ih štiti politika umjesto da ih je briga za svoj narod,on ga još više ukopaše.

I ja bi prihvatio 10% kamata, a onda nakon toga glumio žrtvu.

Samo ruska ćirilica jer je koruptivna i premijum - srpska je za sirotinju https://www.fortenovagrupa.com/new-page Lik je Car!

Grupa Borg i Andrej Plenkovic drze se plana. To sto ce Slavoniju potpuno unistit nije ih briga. Izbori za euro parlament prva su prilika da im kazemo dosta.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

https://www.index.hr/vijesti/clanak/25-vjerovnika-agrokora-trazi-reviziju-nagodbe/2060345.aspx

Revizija bi itekako trebala ako se žele izbjeći tužbe protiv države…

Ledova Lino Lada najbolji sladoled na svijetu
Vaš link …[/url]

Sava, dobio si pozitivnu ocjenu jer se trudis, ali mi nemamo vise veze sa tim…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

https://zse.hr/userdocsimages/novosti/4SJ49Q0JVvzIT1APdPzLzw==.pdf
Nešto smješnije zadnjih godina još ne pročitah!!! 🙂 🙂 🙂

New Report

Close