LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Iako se čini da je u najboljoj poziciji vjerovnika Knighthead koji daje novce te mu se za taj isti iznos jamči prioritet naplate duga po pitanju obveznica, situacija i nije baš tako čista. Koliko ja vidim iz preuzetih jamstava, Ledo i ostala društva, jamčili su povrate pri izdavanju Agrokorovih obveznica koje je velikim dijelom otkupio Knighthead. Po logici stvari Knighthead bi mogao pristati velikim dijelom očistiti ta društva od jamstava budući da je vrlo izvjesno da će veliki dio zbog senioriteta moći naplatiti i bez jamstava povezanih društva. Ta društva bi se u tom slučaju vrlo lako mogla prodati za dobre novce iz kojih bi se i financirao povrat duga. Budući da bi Knighthead imao prvenstvo pri povratu duga, njima je takav pristup apsolutno u interesu. Njihov problem je što postoje i jamstva za dugove prema Sberbanci pa bi nakon što se učinak ovog apsurdnog zakona o izvanrednoj upravi okonča, Sberbanka vrlo jednostavno mogla aktivirati jamstva i time praktički u stečaj poslati sva povezana društva. Dakle, iluzorno je očekivati da može biti nekakvog značajnijeg dogovora bez Sberbanke. Možda će klaunovi pokušati sa sudskim pobijanjem jamstava no u tom slučaju ukoliko hrvatski sudovi dosude tako nešto, sasvim je sigurno da će u doglednoj budućnosti taj dug vraćati Država. Knighthead za sada ima sigurno najkomforniju poziciju, imaju osiguran povrat i po jamstvima i po redoslijedu naplate.

Hrvatski sudovi nisu nadlezni za ugovore o jamstvima izmedu Sberbank,VTB .


VL
Ove godine u Ledu smo izbacili novih oko 20 proizvoda. U sezoni dnevno izlazi 180 tona sladoleda. Tjedno oko 350 tisuća kutija. Izvoz čini 30 posto, rade za mnoge vanjske naručitelje, a imamo i cobranding kao što je, primjerice, s domaćom Cedevitom – kažu nam u Ledu, ali i s ponosom govore o tehnologiji tvrtke koja je na zavidnim razinama i u svijetu. Primjerice, jedni su od rijetkih koji proizvode sladolede s više slojeva. Moderna tehnologija i sigurno tržište Ledu osiguravaju siguran rast prihoda i poziciju s koje će se eventualno lakše prodati.

I što ti sve vrijedi kad ti je imovina i dalje daleko manja od obveza?

Jedni od rijetkih koji proizvode “sladolede s više slojeva”? Really? Kad mislim da sam čuo sve….
Iako očito žele ostaviti dojam kao da rade fuziju i fiziju istovremeno svaki dan tamo u Čavićevoj oni ipak proizvode sladoled=šećer+voda+umjetne boje.

Pa starija su jamstva od Lex Agrokora. Takav zakon ne postoji ni u Sjevernoj Koreji. Zamisli zakona koji nove vjerovnike stavlja ispred starih. S tim da ti stari vjerovnici imaju zalog nad Agrokorovim društvima. A novi vjerovnici nemaju zalog nad ničim jer je sve što se moglo već založeno nego imaju zaštitu u nabrzinu napisanom zakonu Lex Agrokor koji pobija sva Evropska načela o kreditiranju i založnim pravima. Tvrtki koja ne može vraćati ni kamate na stare kredite daješ novi kredit i onda tim kreditorima na temelju novog sklepanog zakona garantiraš da će biti prvi u naplati a već se ni stari kreditori nemaju od čega naplatiti čak i da pokrenu aktivaciju jamstava jer su jamstva veća najmanje 5 puta od vrijednosti cijelog Agrokora.
I sad netko vjeruje kako je ovdje moguć neki suvisao rasplet. Tu se više ne zna što je čije i kome će što na kraju pripasti.

http://www.jutarnji.hr/biznis/financije-i-trzista/zbog-nestasice-omiljena-ljetna-poslastica-po-vrtoglavim-cijenama-zasad-nema-nacina-da-se-situacija-poboljsa-proizvodnja-je-u-dubokoj-krizi/6288306/
Potencijal

FINANCE.SI –

Može prijevod tj u krattkic crtama?

Koliko bi mogla koštati cijena dionice Leda jednom kad se odblokira trgovanje?

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Koliko bi mogla koštati cijena dionice Leda jednom kad se odblokira trgovanje?

Jako malo


Koliko bi mogla koštati cijena dionice Leda jednom kad se odblokira trgovanje?

Ja kupio jednu tek toliko da pratim izbliza,platio oko 3000 i mislim da sam to kupio za đaba. Žao mi je što nisam kupio više


Koliko bi mogla koštati cijena dionice Leda jednom kad se odblokira trgovanje?

Ovisit ce o izvjescu od PwC-a kojeg cekamo ali kad ce doci valjda ubrzo

Realno koliko može imati utjecaj izvješće od +/- 50-100 milijuna kuna kada su jamstva od 19 miljardi kuna?
Osim toga cijena je pala sa 11000 na 3500 a ledo nije presto postojat ni zarađivat isto kao i godinu dana prije, konzum lanac neće nestat i ako nestane mislim da je samo 20% proizvoda išlo kroz konzum.
Ledu više nitko ne bere pare sa računa kao što je radio agrokor pa prema tome zašto ne bi vrijedio 8000 kuna ili više?
Problem je što će biti sa jamstvima jer sa njima situacija je kao u dalekovodu.


Koliko bi mogla koštati cijena dionice Leda jednom kad se odblokira trgovanje?

Po mom misljenju debelo debelo ispod zadnje cijene.
Zao mi je ljudi koji su usli po vecim ciframa jer nisu usli svojom krivicom. Kad su ulazili izlgedalo je kao super investicija.
Najmanje je kriv Todoric, on je radio ono sto mu je dopusteno. Krivi su fondovi sto su dopustili da Ledo garantira Agrokoru i drzava koja je dopustila Todoricu da radi sto je radio.

Treba citavu upravu Leda u zatvor, sve one koji su dali dopustenja za garancije.

New Report

Close