LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

mlatarate tu o jamstvima mjesecima..a dobro znate da u konacnici to ide u otpis iliti rezervaciju 🙂

"Nikad čovjek ne može da kaže onoliko mudrosti koliko može da prešuti gluposti" top spameri 1 serislav 2 zorangutan 3 trial



To bi moglo biti ovdje.

GLAVA VI.
POVEZANA DRUŠTVA

Odjeljak 3.
OVLASTI I ODGOVORNOST U SLUČAJU OVISNOSTI DRUŠTVA
Pododjeljak 1.
Ovlasti i odgovornost iz ugovora o vođenju poslova društva

Pravo vođenja poslova društva

Članak 493.

(1) Ako je sklopljen ugovor o vođenju poslova društva, vladajuće društvo je ovlašteno upravi, odnosno izvršnim direktorima ovisnoga društva davati upute glede vođenja poslova društva. Ako ugovorom nije drugačije određeno, mogu se dati i upute koje su štetne za ovisno društvo, ako služe interesima vladajućega društva ili društva koja su s njime i s ovisnim društvom povezana u koncern.

Ledo, mislim nema potpisan ugovor o vođenju poslova sa Agrokorom, (ugovor se glasa na skupštini sa 75% glasova)

Pa prema tome ovaj članak je na snazi.

Pododjeljak 2.
Odgovornost kada nema ugovora o vođenju poslova društva

Granice utjecaja

Članak 496.

(1) Ako nije sklopljen ugovor o vođenju poslova društva, vladajuće društvo ne smije koristiti svoj utjecaj da ovisno društvo uputi na to da poduzme štetne pravne poslove ili da poduzme ili propusti radnje na svoju štetu, osim ako se vladajuće društvo obveže da će ovisnome društvu nadoknaditi štetu koja bi mu time nastala.

Mislim da se mirovinci pozivaju na ovo, skupština dioničara nije glasala ni za jednu odluku uključujući i za jamstva, pa prema tome nisu obvezni prema njima, nego samo agrokor.

bravo, odlično si poklopio pravnog """znalca""" bisakovia
[/quote]
Imaju ocito sklopljene ugovore s Agrokorom i “vas pokusaj” nije uspio,nazalost!
Jasno je da nije bilo potrebno izglasati jamstva na skupstini(ni po Zakonu ni Statutu) i dovoljno je bilo da Nadzorni odbor da suglasnost upravi.
Mislim da je tu sve jasno.Jedino je pitanje zasto su predstavnici mirovinaca glasali za takva jamstva!

http://www.index.hr/vijesti/clanak/rusi-agrokoru-blokirali-imovinu-u-srbiji/975915.aspx

Bolje bi im bilo da su se sa Rusima dogovoril, samo sada sebi stvaraju probleme.


http://www.index.hr/vijesti/clanak/rusi-agrokoru-blokirali-imovinu-u-srbiji/975915.aspx

Bolje bi im bilo da su se sa Rusima dogovoril, samo sada sebi stvaraju probleme.


Sada treba pratiti da li su podnijeli slicne tuzbe i u Sloveniji i BiH?
Kao najveci vjerovnici SBER i VTB ce vjerovatno pokrenuti “sve moguce” sudske sporove u Hrvatskoj,ali
i “vani”! Bez njih ce ici tesko!


Sava – omašili ste ceo fudbal…

Nisam ja promašio nego si ti neinformiraš i gajiš neku čudnu nadu……..
U Srbiji je Sberbank temeljem jamstva LEDA blokirao raspolaganje s Frikomom, a to znači -100m eura imovine Leda. To bi trebalo isto u bilncu uvesti ali nije više ni bitno jer s Ledom se više neće ni trgovati ako ima pameti sve do svršetka drame u Agrokoru.

Što se tiče LEDO sladoleda – prošetaj kroz Konzum mrežu – sve u pola cijene, dakle treba keša a tu će onda vidjeti se koliko Ledo vrijedi.

Što se tiče ledo sladoleda sava ne pišite neistine jer nigdje ništa nije u pola cijene pa tako ne postoji king za 5kn snjeguljica za 2,5 ili kornet za 4 kune.
Postoje akcije sladoleda od 1l ili 1,7l kao i svake godine do sada gdje je recimo vanilija burbon bila 19,99 umjesto 24 do prije koji dan, box od 6 kom 21 umjesto 29 i vanilija orah 7,5 umjesto 11.
Dakle ne pišite neistine.

To što je Sberbank blokirao mi možemo podnijet podnijet tužbu sudu u Sad-u pa nek srbija plaća kazne.
I to ne znači da to nije ledovo i da je ledo tamo prestao ostvarivat profit.



Sava – omašili ste ceo fudbal…

Nisam ja promašio nego si ti neinformiraš i gajiš neku čudnu nadu……..
U Srbiji je Sberbank temeljem jamstva LEDA blokirao raspolaganje s Frikomom, a to znači -100m eura imovine Leda. To bi trebalo isto u bilncu uvesti ali nije više ni bitno jer s Ledom se više neće ni trgovati ako ima pameti sve do svršetka drame u Agrokoru.

Što se tiče LEDO sladoleda – prošetaj kroz Konzum mrežu – sve u pola cijene, dakle treba keša a tu će onda vidjeti se koliko Ledo vrijedi.
[/quote]

Nema toga savo, okruglice su i dalje 17 kn, savijaca s sumskim vocem 21,5 kn, a slodoledi takoder nisu snizeni!


mlatarate tu o jamstvima mjesecima..a dobro znate da u konacnici to ide u otpis iliti rezervaciju 🙂


Očito je da nikada niste nikome bili jamac za njegov kredit. Kada ta osoba nije mogla vratiti ili nije htjela, ili je otišla na socijalu njezin kredit su vraćali jamci. Tako je barem do sada funkcioniralo sa jamstvima u Hrvatskoj. Ne poznam niti jednog vjerovnika koji je otpisao neko jamstvo na koje je imao zakonsko pravo.


Što se tiče ledo sladoleda sava ne pišite neistine jer nigdje ništa nije u pola cijene pa tako ne postoji king za 5kn snjeguljica za 2,5 ili kornet za 4 kune.
Postoje akcije sladoleda od 1l ili 1,7l kao i svake godine do sada gdje je recimo vanilija burbon bila 19,99 umjesto 24 do prije koji dan, box od 6 kom 21 umjesto 29 i vanilija orah 7,5 umjesto 11.
Dakle ne pišite neistine.

To što je Sberbank blokirao mi možemo podnijet podnijet tužbu sudu u Sad-u pa nek srbija plaća kazne.
I to ne znači da to nije ledovo i da je ledo tamo prestao ostvarivat profit.

Umjesto mlaćenja prazne slame jedno jednostavno pitanje:
Da li su dioničari LEDO-a prijavili svoja regresna prava temeljem jamstava koja su data Agrokoru?
Ili misle da će to netko drugi učiniti umjesto njih?



Sava – omašili ste ceo fudbal…

Nisam ja promašio nego si ti neinformiraš i gajiš neku čudnu nadu……..
U Srbiji je Sberbank temeljem jamstva LEDA blokirao raspolaganje s Frikomom, a to znači -100m eura imovine Leda. To bi trebalo isto u bilncu uvesti ali nije više ni bitno jer s Ledom se više neće ni trgovati ako ima pameti sve do svršetka drame u Agrokoru.

Što se tiče LEDO sladoleda – prošetaj kroz Konzum mrežu – sve u pola cijene, dakle treba keša a tu će onda vidjeti se koliko Ledo vrijedi.
[/quote]

Što bi trebalo uvesti u bilancu? To da je LEDO još uvijek vlasnik ali je stavljena zabilježba na Frikom? Kako bi ti to uveo u bilancu? Daj molim te drži se ti tehničke i ostalih gluposti…

Gore si citirao čitabu o PSN, pa za tvoju informaciju, PSN postoji samo u HR, i ne može društvo koje ima strane vjerovnike i gdje je nadležan strani sud, ići u PSN…

Malo se skoncentriraj….

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

C/P

Premda, na naknadno inzistiranje novinara da je, prema izvještaju Zagrebačke burze, koncem prošle godine “Agrokor” za novi zajam ruskim bankama kao jamstvo “dao” tvrtku “Ledo”, izvanredni je povjerenik odgovorio kako je to onda točno, ali je i dalje ostao pri svojem stavu da su krediti Sberbanci i VTB-u uglavnom nepokriveni kolateralima.

Pet banaka daje 80 milijuna eura

To je stvarno čudan kreditni odnos, ali očito je da je tako jer Rusi ne bi bez razloga ušli u skupinu neosiguranih vjerovnika.

Tom je prilikom Ramljak, pak, potvrdio da su Rusi za zadnji kredit od 100 milijuna eura kao kolateral dobili 18 posto dionica “Agrokora”, ali i da su članovi obitelji Ivice Todorića osobnim mjenicama jamčili isplatu tog kredita. Ta je informacija do sada u “eteru” kolala samo na neslužbenoj razini, a sada je dobila i službenu potvrdu.

Dečki moji i cure, ovo sve skupa vuče u teški ponor.

Sjetite se osnove investiranja.

Kad se svi dugovi plate i obveze, dioničari su na kraju…

New Report

Close