LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Malo sam isao izbrojat ova jamstva po kojima je ledo jedan od jamaca, ne znam jel moje oci dobro vide ali koliko sam uspio to pohvatat tu se radi o nekih 3 miljarde eura obaveza po kojima su jedni od jamaca ?????

Mislim da ste dobro vidjeli!
Strava!!!


Rijesiti se Rusa tako da se stabiliziraju konzum ledo i jmnc i prodati.jmnc i ledo ? Mozda i mekator prodati. Know how investirati u belje i ostale..

Da bi prodali Jamnicu i LEDO,morate skinuti jamstva,zar ne?
Ako su sva jamstva oko 3 MLRD EUR-a,kako to izvesti?

Kako skinuti jamstva? Tako da oni koji ih imaju procijene da će se prodajom Leda namiriti u većoj mjeri nego što bi se namirili da ga ne prodaju. To je stvarno jako teško domozgati.

De facto i de iure krovna kompanija Agrokor je u stečaju – od nekontroliranog stečaja ju je spasio LEX A.
Naravno – davatelji jamstava su automatski u stečaju također jer ne mogu izvršiti preuzeta jamstva.
Ono što je najgore u cijeloj priči je da zbog poblema u poslovanju sustav ne generira likvidna sredstva kojim bi mogao bez inijekcija opstati za vrijeme restrukturiranja.

Jedina opcija je da kvalitetne kompanije iz sustava Agrokor emitiraju nove dionice kojima bi podmirivali jamstva. Na taj način bi otkupljivali Todorićeve dionice što i nije loše obzirom na opći potop Tod-Exa.
Ledo, Zvijezda, Jamnica bi mogli npr u tom slučaju otkupiti obveznive koje u ovom trenutku vrlo loše kotiraju.
No ključno pitanje – kako imati povjerenje u ljude koji su već jedanput prokockali vaš novac?

Imali smo već slučajeva kada su u stečaj upadali vlasnici dionica firmi koje uspješno posluju. Agrokor je vlasnik udjela u Ledu, Jamnici itd.

Prevent je bio u stečaju, AD plastik Nije završio u stečaju, naprotiv. Dionice su prodane, idemo dalje, AD plastik posluje odlično.

Ledo i Jamnica su firme koje posluju izvrsno, ne zbog Gazde, već Gazdi unatoč.

Sva ova katastrofalna predviđanja o njihovom stečaju posljedica su pokušaja da se objasni pad cijene dionica. Dakle, da dionice nisu padale, ne bi bilo katastrofalnih predviđanja.

Nadalje, gdje su tehničari? Ledo je pao u roku keks sa 11 na 3.100. Čak i da je u stečaju ne bi tako zaronio. Oporavka mora biti, pa makar i po dead cat bounce teoriji, a sad se situacija s Agrokorom, barem za sljedećih mjesec dana, stabilizirala.

Ovdje se može zaigrati s malim dijelom budžeta, surfati na valovima.


Kako skinuti jamstva? Tako da oni koji ih imaju procijene da će se prodajom Leda namiriti u većoj mjeri nego što bi se namirili da ga ne prodaju. To je stvarno jako teško domozgati.

Mislim da to nije tako jednostavno.
Zasto bi netko prodao 48.11% LEDA za namirenje duga,kada na 100% LEDA ima jamstva na 2-3 MLRD EURA?
Ako se namiruje,namirit ce sa na cijelom LEDU.VRLO JASNO,ZAR NE?
Dakako ,postoji i dokapitalizacija,gdje veliki vjerovnici mogu doci do daleko veceg udjela po jamstvima!
Razmisljati o prodaji sa jamstvima je apsurdno,a i o dogovoru razlicit vjerovnika za skidanje jamstava takoder!
To nije interes vjerovnika,potpuno sigurno,izgubiti jamstva na cijelom LEDU da dobiju “neke novce za 48.11%???Apsurdno i naivno!


Imali smo već slučajeva kada su u stečaj upadali vlasnici dionica firmi koje uspješno posluju. Agrokor je vlasnik udjela u Ledu, Jamnici itd.

Prevent je bio u stečaju, AD plastik Nije završio u stečaju, naprotiv. Dionice su prodane, idemo dalje, AD plastik posluje odlično.

Ledo i Jamnica su firme koje posluju izvrsno, ne zbog Gazde, već Gazdi unatoč.

Sva ova katastrofalna predviđanja o njihovom stečaju posljedica su pokušaja da se objasni pad cijene dionica. Dakle, da dionice nisu padale, ne bi bilo katastrofalnih predviđanja.

Nadalje, gdje su tehničari? Ledo je pao u roku keks sa 11 na 3.100. Čak i da je u stečaju ne bi tako zaronio. Oporavka mora biti, pa makar i po dead cat bounce teoriji, a sad se situacija s Agrokorom, barem za sljedećih mjesec dana, stabilizirala.

Ovdje se može zaigrati s malim dijelom budžeta, surfati na valovima.


Nismo nikada imali ovakav slucaj enormnih dugovanja po jamstvima (uz to i dobavljacima)od nekoliko MLRD EURA(ne kuna)za koje,recimo LEDO,JAMNICA etc. jamce!!!

Nije vrlo jasno jer Ledo solidarno odgovara i ne odgovara jedino za obveze vladajućeg drustva. Pored toga, u koncernu knjigovodstveno ima vise od 10 milijardi kuna imovine koja nije opterećena nikakvim jamstvima. Pa valjda će prodati nešto sto nije profitabilno ili je manje profitabilno i smanjivati na taj način dug, nego pustiti da netko drugi preuzme najprofitabilniju i apsolutno najvredniju imovinu. Zato ide restrukturiranje i duga i kompanije. I to nije pasivan, nego aktivan proces.

Razmišljaš previše fiškalski. Stvari treba gledati onakve kakvima jesu, a ne ih umanjivati ili preuveličavati.

Pa, ako neće prodati, onda neka se namiruju iz poslovanja. Za 200-300 godina su na nuli. Ili, još bolje, u kompenzaciju da uđu. Neka uzmu Snjeguljice za 2 milijarde eura.

@Babo
Obaveze LEDA su jasno i odredeno navedene u ugovorima u jamstvu koje mozete iscitati na ZSE.HR pod LEDO!
LEDO je solidarni jamac i jamci u cijelosti-cijelom imovinom-kapitalom za preuzeta jamstva(uz ostale jamce)!Kako vi mislite da jamci samo dijelom imovine?Kojim dijelom?
Nije Todoric zalozio 48,11% LEDA za dugove(udjel Agrokora),vec je predstavnik LEDA u ime LEDA(100%)
POTPISAO PREUZIMANJE JAMSTVA!
Po meni je jedino bitno da jamci onome tko nije kreditno vise sposoban ,odnosno solventan!



Kako skinuti jamstva? Tako da oni koji ih imaju procijene da će se prodajom Leda namiriti u većoj mjeri nego što bi se namirili da ga ne prodaju. To je stvarno jako teško domozgati.

Mislim da to nije tako jednostavno.
Zasto bi netko prodao 48.11% LEDA za namirenje duga,kada na 100% LEDA ima jamstva na 2-3 MLRD EURA?
Ako se namiruje,namirit ce sa na cijelom LEDU.VRLO JASNO,ZAR NE?
Dakako ,postoji i dokapitalizacija,gdje veliki vjerovnici mogu doci do daleko veceg udjela po jamstvima!
Razmisljati o prodaji sa jamstvima je apsurdno,a i o dogovoru razlicit vjerovnika za skidanje jamstava takoder!
To nije interes vjerovnika,potpuno sigurno,izgubiti jamstva na cijelom LEDU da dobiju "neke novce za 48.11%???Apsurdno i naivno!
[/quote]

Eto to sam i ja htio napisati, cilj je zaraditi vise ili spasiti sta vise dok god niste u nekoj stecajnoj proceduri ili predstecajnoj kako vec, vecinski vlasnik odlucuje sta ce radit sa firmom u ovom slucaju vjerovnici odlucuju sta je za njih najpovoljnije uzimajuci u obzir odrzivost poslovanja, znaci jednostavno isplativo je imat vise od 48% vrijednosti u necemu nego imat samo 48%.

Ignore : renči



Kako skinuti jamstva? Tako da oni koji ih imaju procijene da će se prodajom Leda namiriti u većoj mjeri nego što bi se namirili da ga ne prodaju. To je stvarno jako teško domozgati.

Dakako ,postoji i dokapitalizacija,gdje veliki vjerovnici mogu doci do daleko veceg udjela po jamstvima!

[/quote]

Dokapitalizacija emitiranjem dionica je jedino moguće rješenje i nije uopće loše za dioničare.
S novcem od dokapa automatski preuzimaju dionice Agrokora koji ne može vjerovnicima isplatiti preuzete obveze. Dakle za svaku dionicu iz dokapa kpoji kupiš kupio si i dionice Agrokora!
Još bolje je isto učiniti otkupom obveznica po ovim diskontnim cijenama pa onda postaješ vjerovnik Agrokoru kojemu si i jamac.
Osnovno je da se iskoristi poluga jamstava – dakle neki prioritet i da se djeluje vrlo brzo – najjednostavnije je emitirati dionice bez nominale i prikupiti sredstva te time otplatiti PIK obveznivu.
Obzirom da Agrokor to ne može kompanije koje su bile jamac Agrokoru preuzimaju Agrokor.
Nakon toga isto naprave s obveznicama 2019. i 2020.

ne smiju dioničari – tu mislim na mirovinske fondove i male dioničare kojih nije malo, dopustiti da Agrokor ili Todoić raspolaže s imovinom, a ako je bilo , kao što jeste onda se sve to mora poništiti. rasprodaje

New Report

Close