LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@poker

Sve je već napisano i obrazloženo. Ukratko – optimisti vjeruju da će ostati bitno više od sadašnje cijene dionice, pesimisti- znatno manje, a drukeri da neće ostati ništa…pa sad neka svatko odabere u koju skupinu spada i shodno tome uloži ili ne uloži vlastiti novac u Ledo i ostale agrokorke.

Apsolutno. S tim da treba reci da je na strani pesimista (u koje sebe ubrajam) logika,povijest u ovakvim dogadjanjima, sva strucna javnost, cijena na burzi.
Na strani optimista je jedan novinski clanak koji se moze tumaciti i na jedan i na drugi nacin. I daj boze da sam u krivu i da optimisti budu u pravu. Niko sretniji od mene.

Ono sta bi mene ubrojilo u optimiste je da cujem barem jedan zakonski clanak, neku logiku itd. zbog koje vjerovnici nebi uzeli sta im se pruza na tanjuru. Tipa po tom i tom clanku za razvodnjavanje je potrebno to i to pa je prekomplicirano, predugotrajno ili ne znam sta. Vise manje vidim samo hvatanje za slamke.

Eto, i post na koji nitko nije nista pametno odgovorio. Ramljakovih 344mil ebitda-e (koje se vide i u prezentaciji o odrzivosti koja spominje i zajednicke prihode i ebitda-u cini mi se). Kolko se meni cini to je ebitda na razini cjele grupacije kao da posjeduje 100% vlasnistvo u svim poduzecima. Jel bi on to spominjao da misli da ce imati samo 50% leda?


Trenutni EBITDA Leda je 19% ili blizu 40 mil EUR-a, iz toga izlazi TK Leda 400 mil EUR-a ili cca 1300 EUR-a po dionici. Ako Ramljak uvali vjerovnicima dionicu po 1300 EUR-a, a na tržištu je trenutno 130, onda je Ramljak stvarno Sveti ANTE, kako rece ministrica Dalić

Zašto bi budući vlasnici Agrokora, htjeli RAZVODNITI takav kapita?
Zašto bi VJEROVNICI da UDJELE U KOMPANIJAMA KAO ŠTO JE LEDO htjeli da RAZVODNE?
Zašto bi im bio interes suprotan mome ili bilo kojega dioničara – da ako nešto imaš da to što imaš vrijedi? Po pisanju nekih ispada da je interes VJEROVNIKA steći dio LEDA koje je u Agrokoru i onda ga uništiti. Ludost bez presedana!
U tom scenariju vjerovnici gube 2 puta- prvi put što su se odrekli dijela potraživanja, a drugi puta što su obezvrijedili svoja potraživanja koja su pretvorena u imovinu Agrokora.

Na koncu – vjerovnici se odriču dijela potraživanja – pa majka mu stara valjda se i jamstva smanjuju?
Šta si učinio ako si dug putem jamstava prebacio na kompanije u koncernu – ništa! Ideš na PSN pa se dug ponovno otpisuje?
To nije bit Lex Agrokora.

[/quote]

Opasnost je u tome da novi suvlasnik odnosno dioničar koji će dionice dobiti temeljem nagodbe svoj gubitak u nagodbi prebaci na gubitke starih dioničara poslje nagodbe. No tržište je to već odradilo, stari dioničari ostvaruju nerealizirane gubitke koje bi novi htjeli pretvoriti u realizirani dobitak.

Ramljkova uzjava na konferenciji je bila “bit ce bolno za sve” time je sve rekao

Nemojte slusati zorangutana zbog njega su neki ljudi izgubili novaca na Agrokoru provjerite sta je tamo pisao




@poker

Sve je već napisano i obrazloženo. Ukratko – optimisti vjeruju da će ostati bitno više od sadašnje cijene dionice, pesimisti- znatno manje, a drukeri da neće ostati ništa…pa sad neka svatko odabere u koju skupinu spada i shodno tome uloži ili ne uloži vlastiti novac u Ledo i ostale agrokorke.

Apsolutno. S tim da treba reci da je na strani pesimista (u koje sebe ubrajam) logika,povijest u ovakvim dogadjanjima, sva strucna javnost, cijena na burzi.
Na strani optimista je jedan novinski clanak koji se moze tumaciti i na jedan i na drugi nacin. I daj boze da sam u krivu i da optimisti budu u pravu. Niko sretniji od mene.

Ono sta bi mene ubrojilo u optimiste je da cujem barem jedan zakonski clanak, neku logiku itd. zbog koje vjerovnici nebi uzeli sta im se pruza na tanjuru. Tipa po tom i tom clanku za razvodnjavanje je potrebno to i to pa je prekomplicirano, predugotrajno ili ne znam sta. Vise manje vidim samo hvatanje za slamke.

Eto, i post na koji nitko nije nista pametno odgovorio. Ramljakovih 344mil ebitda-e (koje se vide i u prezentaciji o odrzivosti koja spominje i zajednicke prihode i ebitda-u cini mi se). Kolko se meni cini to je ebitda na razini cjele grupacije kao da posjeduje 100% vlasnistvo u svim poduzecima. Jel bi on to spominjao da misli da ce imati samo 50% leda?
[/quote]

Kao grupacija su uvijek navodili prihode kao da imaju 100% svih članica koncerna. Dakle ne radi se tu o novoj praksi koja nije postojala dosad.

Jer da je istina da je Ramljak napravio nesto novo, prihodi grupacije bi skocili s 50 milijardi kn na bubam napamet 80 mlrd kn. S obzirom da su prihodi isti, Ramljak nastavlja istu praksu.

Dakle tu nije receno da ce itko biti razvodnjen.

jućer sam tu posto al me pobrisalo

u top 10 i nema nekih velikih promjena, ispao je jedan mirovinac, sve ostalo isto, jedni prodaju drugi kupuju i top 10 od otvaranja je kraći za nekih 5000 komada, za 5 miliona kuna a napravilo se prometa 40 miliona

Dirty Sanchez is a term for a sex act when a man, after the anal sex, takes his penis and rubs it on the girls upper lip leaving a moustache.

Ramljkova uzjava na konferenciji je bila “bit ce bolno za sve” time je sve rekao

Ovo mi je najblesavija interpretacija takvih izjava. Tako siroko to tumacit je prilicno tendeciozno.
Onda ti mogao prosirit na izbornika Dalica. Da mu Suker nece produzit ugovor pa ce i za njega bit bolno.
Ili kad je vujcic rekao da “su svi sve znali”. Pa onda po tvom tumacenju ja stisavam televizor u kuci da susjedi na cuju sta ja radim, jer svi sve znaju i cuju.

Da ce bit bolno za vecinu vjerovnika to je jasno. I po meni se odnosilo na njih. Jel bolno za male dobavljace? NIJE, jer dobili su skoro sve.
Za kog ce jos bit bolno a za koga nece to ce se vidjeti.

Dakle tu nije receno da ce itko biti razvodnjen.

Nisam siguran. Dali je moguce da agrokor ima 344mil Ebitda-u sa 50% vlasnistva leda?
Ako se u prezentaciji vidi da su prihodi kao da ima 100% svih clanica a onda posljedicni cini mi se da je i ebitda tako prikazana.

Recim ono sta smo pricali, prihodi od poljoprivrede bi trebali bit 3.8mlr kuna. Belje i vupik imaju zajedno oko 2mlr a cine najveci dio te grupacije. Koja to firma jos doprinosi sa 1.8mlr?

Dunlop
Ajd molim te zasto mirovinci prodaju po ovim cijenama netko nesto zna…

Nemojte slusati zorangutana zbog njega su neki ljudi izgubili novaca na Agrokoru provjerite sta je tamo pisao


Dakle tu nije receno da ce itko biti razvodnjen.

Nisam siguran. Dali je moguce da agrokor ima 344mil Ebitda-u sa 50% vlasnistva leda?
Ako se u prezentaciji vidi da su prihodi kao da ima 100% svih clanica a onda posljedicni cini mi se da je i ebitda tako prikazana.

Recim ono sta smo pricali, prihodi od poljoprivrede bi trebali bit 3.8mlr kuna. Belje i vupik imaju zajedno oko 2mlr a cine najveci dio te grupacije. Koja to firma jos doprinosi sa 1.8mlr?
[/quote]

Slažem se da je navedeno kao da ima 100%. Ali tvrdim da je uvijek bilo tako. Pa nisu prihodi Agrokora skočili s 50 mlrd na 80 mlrd. Nego su ostali 50 mlrd kao i prije. Znači da je Agrokor računovodstveno uvijek tako radio.

Dunlop
Ajd molim te zasto mirovinci prodaju po ovim cijenama netko nesto zna…

Pa nisam ja rekao da nece bit razvodnjavanja ili da mirovinci nebi trebali prodavat. Ja mislim da se oni vode logikom stvari i da se boje iste stvar koje se boji vecina ovdje i da cemo se mozda za pol godine lupat po glavi sta i mi nismo spasili bar to malo sta se spasit dalo.
Al lako njima mlatit s tudjima parama i prodavat sa debelim minusom.

Samo kazem da te ramljakove izjave mogu znaciti svasta. I da se on prvenstveno obraca tim velikim vjerovnicima jer ce s njima morati pregovarati a ne nama malim dionicarima. Mi mu nismo nikakva briga.

Svima (njemu, vladi, drustvu) je u cilju spasavanje gospodarstva i radnih mjesta. Puno je vaznije da te tisuce ljudi zadrze posao i egzistenciju nego da netko kao mi izgubi visak nekakvih novaca na burzi.

Evo koliko Ameri vrednuju Ledo. Solidno. Izvor : Morningstar.
http://quotes.morningstar.com/stockq/analysis-report?t=XZAG:LEDO&region=hrv&culture=en-US&productcode=MLE&cur=

Znači da je Agrokor računovodstveno uvijek tako radio.

Je. Ne kazem suprotno. Samo prihodi su jos usporedivi sa prijasnjim izvjescima ali dobit se jako razlikuje tako da to uopce nemoze usporedjivati i donositi zakljucke jer je sve bila muljaza. Prikazivali su ogromne dobiti a zapravo bili u minusu.

Za 2016-tu je minus a najavljuju 344mil plusa. Kako cemo to usporedit?

Zato kazem da je tesko to iscitat iz tih izvjesca. Ali neki racunovodja (kojeg ocito ovdje nema) bi mozda znao dali je ta ebitda za sve ili ne i kako se to inace prikazuje ta trvrku mamu kad ima ovakve udjele u kcerima. Jer ako je onda se ljepo vidi sta oni racunaju sa ostalih 50% leda i ostalih firmi.



Zašto bi budući vlasnici Agrokora, htjeli RAZVODNITI takav kapita?
Zašto bi VJEROVNICI da UDJELE U KOMPANIJAMA KAO ŠTO JE LEDO htjeli da RAZVODNE?
Zašto bi im bio interes suprotan mome ili bilo kojega dioničara – da ako nešto imaš da to što imaš vrijedi?

haha..koja analiza.
Nece oni razvodnit sebe nego tebe. Oni ne razvodnjavaju nego PRISVAJAJU. A ti koji ne sudjelujes u upisu novih dionica ces dakako bit jako razvodnjen.
[/quote]

Stavi sve lijepo na papir i onda ćeš vidjeti koliko je to GLUPO i NEODGOVORNO.
%ecimo ja imam 50% Leda a vjerovnik stječe u nagodbi 50% LEDA s tim da se ODREKAO 50% potraživanja?
Je li cijena stejcanja za vjerovnika 50% veća – odgovor je DA!
Nakon što se odrekao 50% potraživanja jesu li se i za LEDO smanjila jamstva u istom iznosu – odgovor je DA!
E sad o RAZVODNJAVANJU – ako vjerovnik koji je postao vlasnik dionica koje su Agrokorove RAZVODNJAVA imovinu pitanje je dali razvodnjava i mene i sebe – odgovor je DA!
Dakle moje osnovno pitanje u ovom slučaju je – šta budući vlasnik time postiže osim što uz gubitak dijela potraživanja sada dubi i dio imovine.
To je NEODŽIVA ludost i nemogući scenario.

Nadalje – za uvršetnje novih dionica potreban je PROSPEKT, osim u jednom slučaju?
Da li se radi Prospekt , tko ga radi i tko može po Zakonu iStatutu odobriti izdavanje novih dionica?
Koliko vremena za to treba i može li se to obaviti do 10.04.2018. godine?

Sve je to dragi moj LAŽ!!!!

Dunlop

Da ti osobno radis u mirovinskom fondu na odlucivanju sta ce se prodavati sta nece:
Znaci prvo si dokapitalizirao na 8000 kn ledu, zatim tog istog ledu prodajes po 10 puta manjoj cijeni dali ti kao odgovorna osoba bi se usudio prodavati po 10 puta manjoj cijeni ili su tako dobili naredbu ?
Ajd jedno logično pitanje sta bi se desilo kada bi se Ledo vratio na prijašnje razine a oni su ga prodavali po 500 kuna iskreno ja im nebi bio u koži jer bi se tu postavljala svakakva pitanja bezobzira sto to nije njihov novac, ali ako imas info onda je to druga prica…

Nemojte slusati zorangutana zbog njega su neki ljudi izgubili novaca na Agrokoru provjerite sta je tamo pisao

Ajmo jednu jednostavnu matematiku. Prema zadnjem konsolidiranom izvješću Ledo grupe, EBITDA je oko 440 mil. Kn – ako zanemarimo vrijednosna usklađenja. Recimo da je očekivani povrat na investiciju 10 godina i da neće biti dividendi. Podijeljeno na 313.920 to znači 14.000 Kn / dionici. Ako i dođe do razvodnjavanja od 10x to bi značilo da bi se skinula potraživanja s Leda, a dionica bi vrijedila čistih 1.400 Kn. Mislim da bi bilo kakvo razvodnjavanje iznad toga bilo suludo. Nek mi netko kaže da nisam u pravu…

New Report

Close