LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vidjet cete sto znace jamstva, onda kad se aktiviraju. A hoce, sigurno. U jednom trenutku, kad sve propadne, ali cak daj Boze uspije, na kraju ovog perioda s upravnikom, netko tko drzi dug Agrokora s jamstvima Leda i dr. ce reci daj pare, a Agrokor nikad te pare nije niti imao niti ce ih imati. U tom trenutku Ledo mora platiti. Jasno? Jedina varijanta je da se dogovore da uzme Todine dionice, Agrokorove, ali mislim da se ovdje ide na cerupanje prvo svih malih, a tek onda glavnog. A nekon restrukturiranju svega gdje ce porasti dobit, vrijednost firmi i da to sve bude vise manje bezbolno ne bih niti sanjao.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Ja razumijem da je Ledo u banani i da mu treba PSN, ali situacija s Ledom nije takva, tako da mi je bilo logično da se za njega pokuša dobiti što više novca koji onda ide na hrpu na Agrokorov račun, ovakvo kretanje cijene dionice je slično PTKM. Dakle trenutna TK je 3400*313.920= 1 067 000 000 kuna, dio koji se tiće Agrokora se vreduje oko 500 milja kuna jer ima 48%, pa ovim se ne pokriva niti hitna kreda od 100 milja evra za likvidnost. Ne nagovaram niti na kupnju niti na prodaju, čisto pitam.

Cijeli LEDO odgovara za jamstva .Dakle ne samo “Todoricev dio”!!!
Jamstva su ogromna i mozete pogledati novija jamstva na ZSE.HR pod LEDO (novosti od 11.11.2016)!


Nisam uspio nac 2,5mlrd eura duga od leda.
Treba napomenuti da je Ledo solidaran jamac ako se ne varam dakle Jmnc pik vrhovec zvzd, svi su oni jamci za taj dug.
Dakle treba se podijeliti po firmama.
Al jako je teško odgoneynuti tko je kome koliko dužan. Agrokoru treba pothitno uzet dionice, todi dvorac i čarape. A firme i dalje vrijede. One koje vrijede i koje ne ovise o potporama.

Pogledati pod LEDO na ZSE.HR-novosti od 11.11.2016(novi krediti jamstva)!
Mozete i proguglati za ranije kredite!

svi se pozivate na cijenu od 8.000-11.000 .
ajde posteno razmislite da li je ciejna od 11.000 bila napuhana ili realna? Nije li todo spremao prodaju ali je sve oslo prebrzo u qrac?
Koja je realna ciejna ociejnite sami. nemam nist od agro dionica.

ali znakovito je da hanfa suti kao da se nje ovo nista ne tice i da joj je do transparentnosti stalo ko do lanskog snijega.
netko je prije mozda liejpo rekao, da bi se trebalo zabraniti trgovanje na mjeseca dana. da se malo stvari pojasne i iskristaliziraju u smislu brojeva koje sada apsolutno nitko ne zna (osim par povlastenih !) i to se naziva trzisnom utakmicom.
hanfa jos jednom pokazuje da ne da niej na razini koja se zahtjeva nego da cak generira kriminal i pustosenje imovine maligh dionicara.
a ako se ne varma cak i ne cinjenje moze biti kaznjivo ako je u opisu poslova.

serislav … da baš tako niti ih je imao niti ce ih imati, ma nije ih ni ledo nikad imao ( jb* fiktivno) ma nebi ni došlo do onih silnih blokada koje mislim ni da nisu bile u visini silnih dobiti koje su se prikazivale da je samo dio tih novaca bilo…. pojeo vuk magare tj te pare… najžalosnije sto ce još največi spasioc svega biti sam toda za par godina kroz neku xxyy firmu kao novi investitor tj spasitelj …… jer cisto sumljam da ce mu država ikada išta uzeti, a da i proba nece mu sami ti vladajući dat jer vuče za sobom svveeee
ove žalapoljke prijave kaznene našeg psiha , sve igrokazi za javnost ma opčenito svi ti mostići

pepe7


Ja razumijem da je Ledo u banani i da mu treba PSN, ali situacija s Ledom nije takva, tako da mi je bilo logično da se za njega pokuša dobiti što više novca koji onda ide na hrpu na Agrokorov račun, ovakvo kretanje cijene dionice je slično PTKM. Dakle trenutna TK je 3400*313.920= 1 067 000 000 kuna, dio koji se tiće Agrokora se vreduje oko 500 milja kuna jer ima 48%, pa ovim se ne pokriva niti hitna kreda od 100 milja evra za likvidnost. Ne nagovaram niti na kupnju niti na prodaju, čisto pitam.

rušilo se danas dionicu kao da je ledo u bankrotu, a ne jedna zdrava, uspješna firma, a jamstva su zaleđena na 12-15 mjeseci.
sačekajmo mi skoro FI pa da vidimo je li pad cijene LEDA od -70% bi opravdan ili debelo pretjeran. ne budite ovce za šišanje pa poklanjati managerčićima dionice LEDA sa 70% diskonta

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

evo koliko je ovaj pad danas bio izmanipuliran i isforsiran:

http://www.poslovni.hr/domace-kompanije/ramljak-place-svim-radnicima-agrokora-obecao-do-petka-prva-sredstva-dobavljacima-u-cetvrtak-326628 [poslovni.hr]

Ramljak je rekao da je situacija nakon deblokade računa puno bolja od one koju je očekivao.

Situacija je bolja danas nego sam očekivao, likvidnih sredstava ima sve više i više. Obećati mogu da će plaće biti svim zaposlenicima biti isplaćene do petka”, rekao je.

”Vođeni su pregovori s bankama o financiranju likvidnih sredstava do 150 milijuna eura. Očekujemo da ćemo sutra dogovorit cijelu dokumentaciju i da bi u četvrtak bila puštena sredstva za dobavljače te da bi se napravila zaliha za turističku sezonu”, rekao je.

Ignore: KressoM, delux

Erste bi trebao biti u potpunosti vani. Addiko je počeo prodavati ali zaba i pbz kupuju
Ko tu koga?
Kraj tjedna će biti interesantan.
Oce li biti ingra i vlds-opet


svi se pozivate na cijenu od 8.000-11.000 .
ajde posteno razmislite da li je ciejna od 11.000 bila napuhana ili realna? Nije li todo spremao prodaju ali je sve oslo prebrzo u qrac?

Nemam ledo odavno ali zasto bi bila napuhana?
Ugrubo na cijenu od 11000 kuna trzisna kapitalizacija je oko 3.4mlr kuna. Godisnja dobit oko 300 miliona.
Ti nebi kupio firmu za 3,4mlr i da za 11g vratis ulozeno?

Da mi država garantira mjesečne prihode i dobit svakako.

Šta je muškarac bez brkova?



svi se pozivate na cijenu od 8.000-11.000 .
ajde posteno razmislite da li je ciejna od 11.000 bila napuhana ili realna? Nije li todo spremao prodaju ali je sve oslo prebrzo u qrac?

Nemam ledo odavno ali zasto bi bila napuhana?
Ugrubo na cijenu od 11000 kuna trzisna kapitalizacija je oko 3.4mlr kuna. Godisnja dobit oko 300 miliona.
Ti nebi kupio firmu za 3,4mlr i da za 11g vratis ulozeno?
[/quote]
Kolega oprez sa iznošenjem tih podataka o dobiti. Prvo se moraju revidirati revizori, pročešljati FI pa tek onda iznostit eventualne dobiti. Gledajući sada koliko tome vjeruju mirovinci ne piše se dobro. Gazda im je uvalio dionice u dokapitalizaciji po 8000 kuna upravo na temelju takvih izvješća.
Sad sam upravo na ZSE-u pročitao Ledov prospekt prije dokapa. Ono tko je pisao treba direktno u zatvor bez suđenja, čista prevara.

Vidiš eto ja vidi npr. da još 2010 je Ledo davao jamstva za Agrokorove kredite i nikome ništa…

Kompa moj vidi ovo, 2011 Agrokor je davao obveznice pa 10% kamate. Pa kolke su to lude kamate brate mili
http://zse.hr/userdocsimages/novosti/NR5PbYkDsHn8BV5oHlBKow==.pdf

New Report

Close