LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sramota je izjavit “da su prodali na vrijeme” , jer netko je to morao i kupit a taj koji je kupio je u još većem i brutalnom gubitku!!! Kapitalizam se ne bi smio temeljit na prevarama , lažima , rupama u zakonu, krađi i UVALJIVANJU (POGOTOVO M*DA POD BUBREGE). Ono tko zadnji magarac!!!

deepblue, to je sve nevažno – dug je tako ogroman da i kad ga prepoloviš ili svedeš na četvrtinu, ledo to ne može platiti.

Ovdje je nebitno tko ima jamstvo, tko ne, to ništa ne znači jer bez nagodbe nema ni imovine – roll up kreditori poberu sve, ostalim ašipak.

Zato je kljuć svega postići uravnoteženu nagodbu tako da svi budu nezadovoljni ali sa znanjem da su i oni drugi jednako nezadovoljni.

Ovdje 2/3 vjeovnika mora utanačiti
1. koliko otpisati
2. Koliko pretvoriti u vlasnički ulog
3. Koliko naplatiti u novcu

A sve to uz održavanje i soposabljavanje živih poduzeća da nstave raditi jer ako ona prestanu raditi, otpis mozes mirne duše staviti na 90 posto i više.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


Sramota je izjavit "da su prodali na vrijeme" , jer netko je to morao i kupit a taj koji je kupio je u još većem i brutalnom gubitku!!! Kapitalizam se ne bi smio temeljit na prevarama , lažima , rupama u zakonu, krađi i UVALJIVANJU (POGOTOVO M*DA POD BUBREGE). Ono tko zadnji magarac!!!

Znaš što je još tragičnije što ta bud..la od ministra ne kuži da su mirovinci za te dionice dali 8000 kuna u dokapitalizaciji a sada eto kaže da nema opasnosti za mirovinski sustav jer su prodali “na vrijeme” po 600 kuna ili cc 13 puta manje

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !


deepblue, to je sve nevažno – dug je tako ogroman da i kad ga prepoloviš ili svedeš na četvrtinu, ledo to ne može platiti.

Ovdje je nebitno tko ima jamstvo, tko ne, to ništa ne znači jer bez nagodbe nema ni imovine – roll up kreditori poberu sve, ostalim ašipak.

Zato je kljuć svega postići uravnoteženu nagodbu tako da svi budu nezadovoljni ali sa znanjem da su i oni drugi jednako nezadovoljni.

Ovdje 2/3 vjeovnika mora utanačiti
1. koliko otpisati
2. Koliko pretvoriti u vlasnički ulog
3. Koliko naplatiti u novcu

A sve to uz održavanje i soposabljavanje živih poduzeća da nstave raditi jer ako ona prestanu raditi, otpis mozes mirne duše staviti na 90 posto i više.

bitno je tko ima jamstva jer ne vidim po kojoj osnovi u bilancu leda kao dug moze uci nesto za sto ledo ne jamci….a to eliminira npr. vlasnike obveznica kao buduce dionicare leda….



Ljudi pobogu, ledo na sebi ima 19 milijrdi jamstava. 0 06 . zavrsava psotupak. 11 06 svi vjerovnic leda imaju pravo naplatit svoja potrazivanja. Neka samo jedna polovina njih pusti svoje zaduznice, ledo je 11 06 2018 u blokdai ) milijrdi kuna. 9 milijrdi kuna.

Zar netko to želi vidjeti i doživjeti. Umjeesto tabunjanja, damo pišimo o poslovanju i mogućim modelima otpisa i dug-u-ulog pretvorbe.

Ne trabunjaj – Agrokor osim 19 milijardi duga za koje jamči 10-ak firmi ima i 15-ak milijardi imovine!
Dakle u tvom ne baš mogužem scenariju gap je 4 milijarde s tim da je u imovini Agrokora LEDO 63m kuna, Jamnicica 65m kuna, Zvizda 95m kuna ……….20-30x manje od BV-a!

Nema tu nikakve opasnosti – dapače!
[/quote]

Agrokor nema imovine – dug agrokora je ca 15 miljardi veci do njegove imovine. A to samo i isklucivo u slučaju nastavka poslovanja – to je ramljak odmah u prvoj minuti naglasio da su sve brojke pod uvjetom neograničenog poslovanja. pod uvjetom prijeteceg stecaja, te brojke onda uopće nemaju smilsa

Što vi želite dokazti sebi ili drugima , meni nije jasno. Vi kao da zelite nekoga uvjeriti da Ledosa 19 miljardi kuna jamstava nesto vrijedi.

Ledosa 19 kn miljardi jamstava vrijedi = 0 kn.
Ledo sa 10 miljardi duga vrijedi 0 kn

Ledo sa 5 i dalje nanize miljardi kuna duga vrijedi nesto. A tu razinu moze se postici samo nagodbom.

Nije mi jasn, dosita mi nije jasno govorimo li mi ostom agrokrou i istim dogadajim auntarga 6 mjeseci ili je to neki drug agrokor, onaj iz gazda ivicnog bloga – agrokro u naponu snage i sa svim rjesenjima na stolu.
[/quote]

Čitam svih vas cijeli dan i već mi je puna glava zakona, dugova, jamstava i inih čudesa…no, kroz ovaj postu mi se nameće jedno jednostavno logično pitanje na koje ja nemam odgovor…dakle, Investimir kaže da “Agrokor nema imovine – dug agrokora je ca 15 miljardi veci do njegove imovine.”; što je naravno točno (u grubo) i vidljivo iz revidiranih izvješća od pewecea za dan 31.12.2016 (imovina cca 42 milijarde, dug cca 57 milijardi ili tako nekako). Nadalje, Ramljak najavljuje “debt to equity” na razini Agrokora, što meni izgleda pojednostavljeno rečeno da vjerovnici u imovini Agrokora u tom procesu dobivaju imovine za 15 milijardi manje nego što im je isti dužan. Zvuči jednostavno…treba još iz poslovanja namaknuti 15 milijardi u nekom razumnom roku…Ramljak kaže da su sastavnice Agrokora nakon restrukturiranja sposobne generirati oko 11 milijardi kuna (mislim da su rekli 1,4 milijarde eura) do kraja 2021. godine. Pod pretpostavkom da tako i nastave, dug je “sravnat” do kraja 2022. godine. Znate kaj? Da ja nekome danas posudim 57 milijardi nečega i on mi zauzvrat prepiše svoju imovinu vrijednu 42 milijarde, a ta imovina mi novostvorenim vrijednostima razliku nadoknadi do kraja 2022. godine, ja bi vjerojatno na to pristao (moje kamate su naravno uračunate u dug 🙂 )…uh jesam se raspisao, uglavnom, pretpostavljam da ima “kvaka” u riječi restrukturiranje jer je to nužno da bi se ostvarili Ramljakovi brojevi do kraja 2021. Ključni segment toga jest Konzum, a “kvaka” bi mogla biti njegova dokapitalizacija kao zamjena za dug (oni famozni otpisi vjerovnika) što bi samo još ubrzalo otplatu duga jer bi dio bio “otpisan”. I na kraju moje pitanje…čini se prejednostavnim kad se ovako razloži pa zasigurno negdje griješim…gdje griješim u rezoniranju?

TRTF-R-A: Bio on crn ili bijel, tartuf je uvijek gastronomski dragulj. Ali kao i svaki drugi dragulj i tartuf se teško pronalazi.

apropo mirovinaca, koliko se sjećam, na zadnjem dokapu uložili su u ledo oko 500 milijuna kuna, po 8000 kn po dionici!

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Po toj logici, moguc je dokap ili des Mercatora, Idee i Konzuma.

Zorangutan 750 milijuna ne 500



deepblue, to je sve nevažno – dug je tako ogroman da i kad ga prepoloviš ili svedeš na četvrtinu, ledo to ne može platiti.

Ovdje je nebitno tko ima jamstvo, tko ne, to ništa ne znači jer bez nagodbe nema ni imovine – roll up kreditori poberu sve, ostalim ašipak.

Zato je kljuć svega postići uravnoteženu nagodbu tako da svi budu nezadovoljni ali sa znanjem da su i oni drugi jednako nezadovoljni.

Ovdje 2/3 vjeovnika mora utanačiti
1. koliko otpisati
2. Koliko pretvoriti u vlasnički ulog
3. Koliko naplatiti u novcu

A sve to uz održavanje i soposabljavanje živih poduzeća da nstave raditi jer ako ona prestanu raditi, otpis mozes mirne duše staviti na 90 posto i više.

bitno je tko ima jamstva jer ne vidim po kojoj osnovi u bilancu leda kao dug moze uci nesto za sto ledo ne jamci….a to eliminira npr. vlasnike obveznica kao buduce dionicare leda….
[/quote]

Najvažnije u svezi jamstava je da je imovina Agrokora više nego 2x veća od jamstava za koje jamči izmeđuostalih i LEDO.
Ako dođe, a neće, do aktiviranja jamstava LEDO će se naplatiti od Agrokora.
Za to i služi lex Agrokor1

[/quote]

“Čitam svih vas cijeli dan i već mi je puna glava zakona, dugova, jamstava i inih čudesa…no, kroz ovaj postu mi se nameće jedno jednostavno logično pitanje na koje ja nemam odgovor…dakle, Investimir kaže da "Agrokor nema imovine – dug agrokora je ca 15 miljardi veci do njegove imovine."; što je naravno točno (u grubo) i vidljivo iz revidiranih izvješća od pewecea za dan 31.12.2016 (imovina cca 42 milijarde, dug cca 57 milijardi ili tako nekako). Nadalje, Ramljak najavljuje "debt to equity" na razini Agrokora, što meni izgleda pojednostavljeno rečeno da vjerovnici u imovini Agrokora u tom procesu dobivaju imovine za 15 milijardi manje nego što im je isti dužan. Zvuči jednostavno…treba još iz poslovanja namaknuti 15 milijardi u nekom razumnom roku…Ramljak kaže da su sastavnice Agrokora nakon restrukturiranja sposobne generirati oko 11 milijardi kuna (mislim da su rekli 1,4 milijarde eura) do kraja 2021. godine. Pod pretpostavkom da tako i nastave, dug je "sravnat" do kraja 2022. godine. Znate kaj? Da ja nekome danas posudim 57 milijardi nečega i on mi zauzvrat prepiše svoju imovinu vrijednu 42 milijarde, a ta imovina mi novostvorenim vrijednostima razliku nadoknadi do kraja 2022. godine, ja bi vjerojatno na to pristao (moje kamate su naravno uračunate u dug 🙂 )…uh jesam se raspisao, uglavnom, pretpostavljam da ima "kvaka" u riječi restrukturiranje jer je to nužno da bi se ostvarili Ramljakovi brojevi do kraja 2021. Ključni segment toga jest Konzum, a "kvaka" bi mogla biti njegova dokapitalizacija kao zamjena za dug (oni famozni otpisi vjerovnika) što bi samo još ubrzalo otplatu duga jer bi dio bio "otpisan". I na kraju moje pitanje…čini se prejednostavnim kad se ovako razloži pa zasigurno negdje griješim…gdje griješim u rezoniranju?”
[/quote]


@tartufar

Da, ovakvo razmišljanje cini se prejednostavno. Što ne znači da je pogrešno. Štoviše, sasvim je moguće da tako i bude. Ako je na razini grupe nagodba, kako kažu, onda se jamstva ukidaju najvjerojatnije (kao što je bio slučaj kod Dalekovoda čini mi se). U tom slučaju vjerovnicima pripada samo Agrokorov dio Leda. A zanimljivo je i da je Ramljak u prezentaciji naglasio samo značajno restrukturiranje maloprodaje, bez spominjanja prehrane. Možda je naivno, ali to je neko moje vidjenje stvari.

Da li je moguce izglasati odluku na skupstini nakon provedbe nagodbe (ako do nje dode) na nacin da vlasnicki udjel Agrokora ostane nepromijenjen u Ledu (48%) no da generirani profit iz Leda otplacuje dug po solidarnim jamstvima Leda za odnosno prema Agrokoru?




deepblue, to je sve nevažno – dug je tako ogroman da i kad ga prepoloviš ili svedeš na četvrtinu, ledo to ne može platiti.

Ovdje je nebitno tko ima jamstvo, tko ne, to ništa ne znači jer bez nagodbe nema ni imovine – roll up kreditori poberu sve, ostalim ašipak.

Zato je kljuć svega postići uravnoteženu nagodbu tako da svi budu nezadovoljni ali sa znanjem da su i oni drugi jednako nezadovoljni.

Ovdje 2/3 vjeovnika mora utanačiti
1. koliko otpisati
2. Koliko pretvoriti u vlasnički ulog
3. Koliko naplatiti u novcu

A sve to uz održavanje i soposabljavanje živih poduzeća da nstave raditi jer ako ona prestanu raditi, otpis mozes mirne duše staviti na 90 posto i više.

bitno je tko ima jamstva jer ne vidim po kojoj osnovi u bilancu leda kao dug moze uci nesto za sto ledo ne jamci….a to eliminira npr. vlasnike obveznica kao buduce dionicare leda….
[/quote]

Najvažnije u svezi jamstava je da je imovina Agrokora više nego 2x veća od jamstava za koje jamči izmeđuostalih i LEDO.
Ako dođe, a neće, do aktiviranja jamstava LEDO će se naplatiti od Agrokora.
Za to i služi lex Agrokor1
[/quote]

Moraju se svi vjerovnic dogovoriti – i obvezničari i imatelji jamstava i neimatelji jamstava. Barem njih dvije trećine .

Problem Leda nisu samo jamstva, nego cijeli Agrokor. Ako ne bude postignuta nagodba za cijeli Agrokro, dakle za sve koj su sad pod ramljakom, onda će svatko početi vući na svoju stranu i puštati zadužnice i plijeniti gdje što stigne kao sad sbebank.

Želite li dosita da imatelji 19 milijardi jamstava počnu napadati na Ledo. To je najgore od sveg što se može dogdoiti.

Kad pogledte zakon o izvan upravu, vidjet ćete da on kaže da postupak zavrsava ili nagodbom ili stečajem. Nagodba ne zanmo kakva će biti, ali stečaj znamo što je i nitko normalan to ne može željeti ko rješenje

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Sutra je novi dan, bit ce zanimljiv barem meni i nekolicini ljudi na forumu koji nisu ulazili u ovu ludost, samo promatram i ucim na tudjim greskama.

Nemojte slusati zorangutana zbog njega su neki ljudi izgubili novaca na Agrokoru provjerite sta je tamo pisao

E, a da Ruse oraspoložimo tako da im frknemo INA-u ispod stola ?
Što kažete ?

Niti jedna od todex firmi nece propasti. Vise ce vjerovnici izvuci para kroz nagodbu, a aktiviranjem jamstva bi dobili siću, firme prestaju s radom i oni se naplate možda 10%….

New Report

Close