LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Bisakovi…
ako nesto ne vrijedi ni 1kn onda ne vrijedi..
to sve treba istuc do 0
daj sto das..
al misliti da su danas mali kupovali na 600 je suludo…

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

ja sam prvo mislio kak cu prodat danas svoje, take the money and run stil, spašavaj se tko može.

pa kad sam vidio kako tone, odlučio još dokupiti haha. ako ništa, barem sam si prosječnu cjenu kupovine dionica srozao za više od 60% ah

Neznamo tko kupuje ali znamo tko ne kupuje sigurno. Hrvatski mirovinski fondovi i lumeni koji tamo rade. Oni su kupili na 11000 kn. 🙂

lebowski:lako je bit general poslije bitke..daj generale reci u pon kakvo će bit stanje?

CRNI BURZOVNI PETAK ZA AGROKOROVE PERJANICE Prije godinu dana cijena dionice Leda je vrijedila 11.000 kuna, pogledajte koliko vrijedi danas!

http://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtke/crni-burzovni-petak-za-agrokorove-perjanice-prije-godinu-dana-cijena-dionice-leda-je-vrijedila-11000-kuna-pogledajte-koliko-vrijedi-danas/6713937/

Kako se krizi u Agrokoru ne nazire kraj, za očekivati je da će se crni niz nastaviti.


nekome je 600 ok
nevjerujem da to kupuje mali dionicar…

Zašto vam je bitno tko kupuje? Na cijenama Leda od 4.000-7.000 kn prolazili su blokovi i na burzi je promet u više navrata bio preko 10 mil. kn. To isto nisu kupovali mali dioničari pa je danas svejedno cijena tu gdje je. Samo zato što netko nije mali dioničar ne znači da on zna što radi ili da se dobro povoditi za njim.

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

Kakvi fundmenti, a bit ce i bolji 😀

Za bananka i bisakovi
http://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtke/uprava-belja-je-za-jamstva-agrokoru-grubo-krsila-zakon-kreditna-banka-zagreb-u-vlasnistvu-dubravka-grgica-trazi-izvanrednu-reviziju-belja/6714039/

Oce li se i ostali pridružiti?

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Fondovi na Ledu neka sr ugledaju na Agram i kako on štiti svoje ulaganje, umjesto da prodaju u bescjenje. Pobiti jamstva pa natrag na 10k 🙂

http://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtke/uprava-belja-je-za-jamstva-agrokoru-grubo-krsila-zakon-kreditna-banka-zagreb-u-vlasnistvu-dubravka-grgica-trazi-izvanrednu-reviziju-belja/6714039/


Za bananka i bisakovi
http://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtke/uprava-belja-je-za-jamstva-agrokoru-grubo-krsila-zakon-kreditna-banka-zagreb-u-vlasnistvu-dubravka-grgica-trazi-izvanrednu-reviziju-belja/6714039/

Oce li se i ostali pridružiti?


Tuže upravu!!! Šta će im uprava iz svoga džepa vratiti izgubljeno, koji smijeh!!
Pa tu nema tko koga neće tužiti, to je sve toliko zapetljano da nema sile koja će to raspetljati, jedino je očevidno da je Belje palo na 2 kune, a Gazda će se uključiti u kupnju tek na 1 kunu jer zna odavno koliko to vrijedi


Za bananka i bisakovi
http://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtke/uprava-belja-je-za-jamstva-agrokoru-grubo-krsila-zakon-kreditna-banka-zagreb-u-vlasnistvu-dubravka-grgica-trazi-izvanrednu-reviziju-belja/6714039/

Oce li se i ostali pridružiti?


Ugovore moze ponistiti samo nadlezni sud,a ne skupstina dionicara,ali mislim da je vec kasno za vecinu ugovora zbog proteka rokova.
Mislim da se ovdje “napada uprava i nadzorni odbor”,ali ne znam kako ce to pomoci malim dionicarima?



koliko vidim, kada se jamstva zbroje iznose oko 100 milijardi kn, dakle oko 14 milijardi eura a ukupan dospjeli i ne dospjeli dug agrokora je oko 6 milijardi eur

kako ja ovo vidim, to je jedno jamstvo za koje solidarno jamće predmetne agrokorove tvrtke a ne da je svaka dužna 20-25 milijardi kn

također, ako će kako je rećeno, nagodba ići u smijeru održanja koncerna tj.vjerovnici ulaziti u kapital agrokora kao vladajućeg društva, onda shodno nagodbi vjerovnici predmetna jamstva pretvaraju u kapital krovnog društva shodno nagodbi….

ako ja ovo dobro shvaćam, onda je tržište jako puno pretjerano reagiralo

Upravo tako, ovo danas je deeeeebelo pretjerana reakcija, prvenstveno nastala zbog perioda 6-mjesečne blokade i medijske histerije, kao i namjernog zlonamjernog pogrešnog tumačenja veličine duga, jamstava i načina rješavanja dugova.
Naime, poznato je da će pretvaranje duga u udjele ići na razini Agrokora, a ne tvrtki kćeri i to je jasno rečeno, s time da će prije pretvaranja duga ići i otpis oko 30% potraživanja, a kod financ.institucija vjerojatno i preko 50%.
Ovo brutalno rušenje danas mislim da je namjerno izazvano od strane velikih igrača jer sad se dijele karte i zauzimaju pozicije za budućnost, a ovako jeftine todex dionice teško da će se više moći kupovati
[/quote]

1. Ako nprh hpb da kredit agrokoru od 300 milja, a ledo i jamnica zajedno jamče, ej li to 600 milja jamstava ili samo 300 milja. Zbrajati jamstva je kao dvaput izdati isti račun, to ne drži vodu.

2. Ako je agrokor dužan ca 60 milijardi, i ako bude otpisano 70 posto, po sklopljenoj nagodbi Agrokor će bit dužan ca 18 milijardi kun

3. Tko moze platiti te dugove – stipe mesić neće, neću ja, nećete vi. Te dugove mogu otplatiti samo ona poduzeća koja odbacuju ebitda dovoljno visoku da plate kamate i poreze i na kraju izadu van s nulom. U prijevodu – #/4 ebitda grupe agrokor generira prehrna tj. ledo, jamnica, zvijezda, odstalo poljopriveda i drugo.

4. To znači da će prehana morati na sebe preuzeti 3/4 duga tj. 3/4 od 18 milijardi tj. 13,5 milijardi

5. Ajmo reći da jednu trećinu od toga ide na Jmnicu, jedna trećin ana ledo, jedna trećin ana ostale

6. Dakle u vrednovanje Leda, koji je u 2016 bez jednokratnih otpisa ostvario ca 400 milja ebitda, valaj uvrstiti dug za otplatiti od kojih 4,5 milijarde kuna

Ako uzmemo ev ebitda 10, onda ledo vrijedi – 10 x ebitda (2016) – neto dug = ca 4 milijarde – 4,5 milijrde = – 0,5 miljarde

Da bi Ledo nesto vrijedio , on mora prvo biti dovoljno rasterecen duga da on taj novi dug moze u unutar 10 gdoina otplatiti. A s 4,5 milijardi duga, on to ne moze. Zato ce aj dug morati jos vise bit skresan, tako da neto dug ne bude veci od uvrh glave 5 ebitda, dakle neto dug od kojih 2 milijrde kuna.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Ako Ledo preuzme dio duga raste mu pasiva za iznos duga, što bi dobio u aktivi?

@cetus

Potraživanje prema Agrokoru.

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]


[2. Ako je agrokor dužan ca 60 milijardi, i ako bude otpisano 70 posto, po sklopljenoj nagodbi Agrokor će bit dužan ca 18 milijardi kun

3. Tko moze platiti te dugove – stipe mesić neće, neću ja, nećete vi. Te dugove mogu otplatiti samo ona poduzeća koja odbacuju ebitda dovoljno visoku da plate kamate i poreze i na kraju izadu van s nulom. U prijevodu – #/4 ebitda grupe agrokor generira prehrna tj. ledo, jamnica, zvijezda, odstalo poljopriveda i drugo.

Ukupan dug – neosporeni i osporeni je 59 milijardi kuna!
Za tjedan dana ćemo vidjeti tablice.

….Kako stoji u planu, segment prehrana (pića, smrznuta hrana, ulja i meso) planira povećati EBITDA kroz kontinuirani organski rast i optimizaciju troškova te će, prema projekcijama, prihodi tog segmenta sa 1,2 milijarde u 2016. godini narasti za 14 posto, na 1,4 milijarde eura, dok bi se EBITDA trebala dignuti za 24 posto, sa 146 milijuna eura na 181 milijun eura u 2021. godini. Očekuje se da će segment prehrana generirati 473 milijuna eura slobodnog novčanog tijeka između 2018. i 2021. godine…..

Tu su Ledo, Jamnica, Zvijezda i PIK Vrbovec!

Uzgred – Plan je Ramljak predstavio kao Plan održivosti Agrokora.

New Report

Close