LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.





654 12:07:30 7.850,00 135 1.059.750,00
619 11:46:12 7.850,00 50 392.500,00
Moguće da stružemo o dno…
Obveznice su okrenule, spominje se IPO…
https://www.boerse-stuttgart.de/en/Agrokor-dd-bond-XS0776111188
http://hr.seebiz.eu/tesco-zainteresiran-za-preuzimanje-konzuma/ar-152530/
Vjerujem da je rješenje vrlo blizu.

ja sam se nadao vecem poskliznucu, dokupio jednu na 8000, cisto ako okrene da nisam praznih ruku prosao kroz ovo, isto sam mislio malo dokupljivati na blizu 7000, a na 6 i nesto bi kao dijete, narucio sladoled od 10 kuglica, nek se topi nek se cijedi niz ruku, a ja nasmijan. ali bojim se nista od toga.
[/quote]
dokupio dvije dionice (2), ostalo bi, ako moze, na booku.
[/quote]
jos cekam, nije los osjecaj ovo spekuliranje kada u slucaju pozitivnog raspleta igras na zvjerske fundamente, inace u drugim kombinacijama nikad od mene kockar.
[/quote]
samo jedan dokupljena na booku, uteklo nazad za sada






654 12:07:30 7.850,00 135 1.059.750,00
619 11:46:12 7.850,00 50 392.500,00
Moguće da stružemo o dno…
Obveznice su okrenule, spominje se IPO…
https://www.boerse-stuttgart.de/en/Agrokor-dd-bond-XS0776111188
http://hr.seebiz.eu/tesco-zainteresiran-za-preuzimanje-konzuma/ar-152530/
Vjerujem da je rješenje vrlo blizu.

ja sam se nadao vecem poskliznucu, dokupio jednu na 8000, cisto ako okrene da nisam praznih ruku prosao kroz ovo, isto sam mislio malo dokupljivati na blizu 7000, a na 6 i nesto bi kao dijete, narucio sladoled od 10 kuglica, nek se topi nek se cijedi niz ruku, a ja nasmijan. ali bojim se nista od toga.
[/quote]
dokupio dvije dionice (2), ostalo bi, ako moze, na booku.
[/quote]
jos cekam, nije los osjecaj ovo spekuliranje kada u slucaju pozitivnog raspleta igras na zvjerske fundamente, inace u drugim kombinacijama nikad od mene kockar.
[/quote]
samo jedan dokupljena na booku, uteklo nazad za sada
[/quote]

Za sada…
Imat će te priliku ne brinite…
Mislim dosta njih…

OŠ NEŠ BANGLADEŠ!


to je izgleda bilo to, cijena je spuštana do razine gdje je pretovarena veća količina i sad bi mogao odbijanac na Ledu

Može biti… a može biti i da je bila samo pauza za ručak. Bumo vidili…

A šta book znači kad 60% njega je okupirano kratkoročnim zajmovima i potraživanjima pogodite kome. Pravi book je na 2000-2142 kuna ako otpises dobar dio kratkoročnih potraživanja i milijardu i 200 miljunića kuna. Što je lako moguće.
Treba razmišljati o earnings power. Po morning čekati još pad i računati npr nagodinu da prodaja padne 10 posto ili neto dobit jedno 20. Koliko bi onda vrijedilo.

Evo ovako.
Ledolomac ima po dionici brat bratu 3830 kratkotrajne financijske imovine po dionici, drugim riječima kredit Agrokoru.
Osim toga ima 1316 kuna potraživanja kratkoročnih po dionici. Opet vjerovatno to čekaju od Konzuma (nešto od Plodina i drugih prodavača također).
Ako se uzme otpis sve kratkoročne fin. imovine + 60% potraživanja dođeš do toga da je realni book po dionici cca 1500 kuna.
Dakle mi smo sad na 4 tog booka. Al ajde nije greda.

Ali govorimo o zaradi…
Po dionici je 915 kuna. Recimo da se desi nešto drugo tipa padne prodaja radi zatvaranja nekih Konzuma ili s druge strane da padne zarada radi aktiviranja plaćanja nekih jamstava. I recimo da ta zarada padne 25%. To je dosta. To dođe recimo 686 kn EPS al ajde neka bude 700.
To bi bilo P/E 8,57 na ovu cijenu od 6000 kn. Dividenda vjerovatno neće ići ali sumnjam da će ju ukinuti. Jer opet ide Agrokoru. Možda je i smanje.

Ustvari najveći rizik je što će biti sa prodajnom mrežom. Po meni, neće biti ništa. I dalje će stajati gdje su i bili, možda dođe drugi vlasnik. I tu je kvaka jer se svi boje da će radi toga pasti prodaja ledovih proizvoda narednih godina. Ja čisto onako sumnjam na to al ajde ćemo vidjeti.

Dok se ova priča ne raspetlja i dok se ne bude vidlo što nosi Lex Agrokor ovdje je vrlo sklisko bez obzira na aktualnu cijenu dionice.
Ovako, odokativno 6.000 kn se čini dobra cijena, ali kad se sjetim cijele priče, odmah više ne izgleda. Tim više što su fondovi puni ko čep, a žele se riješiti, barem djelomično, ako ne svega. Čista kocka jer više ne igraju poslovanje, fundamenti, prihodi i sve ono što u nekakvim normalnim uvjetima možeš uzeti u obzir. Ovdje igra jedino negdje nekakva i nečija odluka i potpis na nekakvom papiru, a to je vrlo vrabac na grani.


LEDO

meni to ovako izgleda.
ne znaci da sam u pravu ali oprez.

i?
sta sad kazete – jel jos uvijek moj target od 3500 kn nevjerojatan?

samo polako – rastući je trend na crobexu. nema bankrota…
😉


LEDO

meni to ovako izgleda.
ne znaci da sam u pravu ali oprez.

i?
sta sad kazete – jel jos uvijek moj target od 3500 kn nevjerojatan?

samo polako – rastući je trend na crobexu. nema bankrota…
😉

Krecemo prema gore napokon

Tigrus nije nevjerovatan. Ništa nije vjerovatno. Ovo je tržiše ludo

a gle vrle fond managerčiće….
http://www.zse.hr/default.aspx?id=76224

Ignore: KressoM, delux

pa to bi svatko normalan radio, to ti se zove smanjivanje rizika….

New Report

Close