LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Bisakovi,

Ja sam dosta dobro opučen o Agrokoru, pa da vama kažem sljedeče,
stečaja neče biti,
sve če se lipo dogovoriti do kraja godine,
prejanice rade jako dobro , osim Konzuma,
biti če odpisa,
najvažniji igrači preuzme Agrokor i
kroz neko razdoblje biti če to vrhunska firma a na zdravim temeljima,……
sve če biti OK, samo se treba malo strpiti, stpljen – spašen


Dakle,iz vaseg odgovora proizilazi ,kako sam i mislio,da nemate nikakve kvalifikacije za kvalitetno sagledavanje stanja.
Sve firme ia sastava Agrokora poslovale su prosle godine s gubitkom,a vrlo vjerovatno i ove,barem vecina!
SBERBANK kao najveci vjerovnik je vec naveo da nece otpisivati dug.
Dobavljaci ponavljaju da mogu otpisati najvise 15% duga!!!
Dugovanja su daleko veca od kapitala.
Mislim da se vi jednostavno hocete rjesiti i prodati svoje dionice u kojima ste zaglavljeni i stoga pisete kako pisete.
Ja cak,ne vjerujem,da ce trgovanje biti uskoro otvoreno za dionice iz “Todex-a” dok se mnoge okolnosti i planovi restrukturiranja ne objelodane.


A za ovo sve što navodite, prvo bi LEDO morao biti dužan da bi ga se moglo dokapitalizirati, tj. da nešto od ovih jamstava zapravo i sjedne na imovinu LEDA…

Agrokor je duzan a ledo jamci. To nije onda dug leda?



Bisakovi,

Ja sam dosta dobro opučen o Agrokoru, pa da vama kažem sljedeče,
stečaja neče biti,
sve če se lipo dogovoriti do kraja godine,
prejanice rade jako dobro , osim Konzuma,
biti če odpisa,
najvažniji igrači preuzme Agrokor i
kroz neko razdoblje biti če to vrhunska firma a na zdravim temeljima,……
sve če biti OK, samo se treba malo strpiti, stpljen – spašen


Dakle,iz vaseg odgovora proizilazi ,kako sam i mislio,da nemate nikakve kvalifikacije za kvalitetno sagledavanje stanja.
Sve firme ia sastava Agrokora poslovale su prosle godine s gubitkom,a vrlo vjerovatno i ove,barem vecina!
SBERBANK kao najveci vjerovnik je vec naveo da nece otpisivati dug.
Dobavljaci ponavljaju da mogu otpisati najvise 15% duga!!!
Dugovanja su daleko veca od kapitala.
Mislim da se vi jednostavno hocete rjesiti i prodati svoje dionice u kojima ste zaglavljeni i stoga pisete kako pisete.
Ja cak,ne vjerujem,da ce trgovanje biti uskoro otvoreno za dionice iz "Todex-a" dok se mnoge okolnosti i planovi restrukturiranja ne objelodane.
[/quote]
Dobavljači neće pristat na više od 15%?
Znači na kraju neće dobit ništa, to želite reći?
Putin kaže da šta je to 1 miljarda kad zarade 15 i da to riješe odmah a vi znalac sa foruma kažete rusi neće pristat na otpis.
Rusi kažu da žele stabilan agokor ikoji će moći vraćati dugove i ako treba dat će još novca, vi internet znalac opet znate bolje.
Ja mogu reći da vi želite kupit te iste dionice za koje tvrdite da je netko zaglavio u njima inače ne bi bez prestanka već 8 mjeseci pisali o istima iako ih nemate.
Bilo bi idealno kad ljudi koji imaju dionice uopće ne bi reagirali na vaše postove.

Još uvijek ne kontam smisao dokapitalizacije pripadajućih firmi (osim naravno onih kojima je to nužno kao primjerice Konzum) u slučaju razvoja događaja “debt to equity” koncerna. Dakle, vjerovnici bi pretvorili dug u vlasništvo koncerna i potom dokapitalizirali firme koje nije potrebno dokapitalizirati, a koncern kojeg jest potrebno dokapitalizirati bi što???…išao u stečaj jer nije dokapitaliziran???

TRTF-R-A: Bio on crn ili bijel, tartuf je uvijek gastronomski dragulj. Ali kao i svaki drugi dragulj i tartuf se teško pronalazi.




Bisakovi,

Ja sam dosta dobro opučen o Agrokoru, pa da vama kažem sljedeče,
stečaja neče biti,
sve če se lipo dogovoriti do kraja godine,
prejanice rade jako dobro , osim Konzuma,
biti če odpisa,
najvažniji igrači preuzme Agrokor i
kroz neko razdoblje biti če to vrhunska firma a na zdravim temeljima,……
sve če biti OK, samo se treba malo strpiti, stpljen – spašen


Dakle,iz vaseg odgovora proizilazi ,kako sam i mislio,da nemate nikakve kvalifikacije za kvalitetno sagledavanje stanja.
Sve firme ia sastava Agrokora poslovale su prosle godine s gubitkom,a vrlo vjerovatno i ove,barem vecina!
SBERBANK kao najveci vjerovnik je vec naveo da nece otpisivati dug.
Dobavljaci ponavljaju da mogu otpisati najvise 15% duga!!!
Dugovanja su daleko veca od kapitala.
Mislim da se vi jednostavno hocete rjesiti i prodati svoje dionice u kojima ste zaglavljeni i stoga pisete kako pisete.
Ja cak,ne vjerujem,da ce trgovanje biti uskoro otvoreno za dionice iz "Todex-a" dok se mnoge okolnosti i planovi restrukturiranja ne objelodane.
[/quote]
Dobavljači neće pristat na više od 15%?
Znači na kraju neće dobit ništa, to želite reći?
Putin kaže da šta je to 1 miljarda kad zarade 15 i da to riješe odmah a vi znalac sa foruma kažete rusi neće pristat na otpis.
Rusi kažu da žele stabilan agokor ikoji će moći vraćati dugove i ako treba dat će još novca, vi internet znalac opet znate bolje.
Ja mogu reći da vi želite kupit te iste dionice za koje tvrdite da je netko zaglavio u njima inače ne bi bez prestanka već 8 mjeseci pisali o istima iako ih nemate.
Bilo bi idealno kad ljudi koji imaju dionice uopće ne bi reagirali na vaše postove.
[/quote]
Za dobavljace je to nedavno na TV izjavila Marica Vidakovic iz Krasa,iako ja smatram da niti svi dobavljaci nemaju isti stav i interese.Sberbank ,odnosno Gref je davao razne izjave,ali nikada nije spomenuo konkretni otpis i vode niz sporova protiv Agrokora i tvrtki-kceri,iako se slazem da bi dogovor s njima bio vrlo znacajan.
Ne,nikako ne mislim kupovati dionice iz “Todex-a”.
Ovo je slobodan forum i nitko vas ne tjera da odgovarate na bilo cije postove.


Još uvijek ne kontam smisao dokapitalizacije pripadajućih firmi (osim naravno onih kojima je to nužno kao primjerice Konzum) u slučaju razvoja događaja “debt to equity” koncerna. Dakle, vjerovnici bi pretvorili dug u vlasništvo koncerna i potom dokapitalizirali firme koje nije potrebno dokapitalizirati, a koncern kojeg jest potrebno dokapitalizirati bi što???…išao u stečaj jer nije dokapitaliziran???

ja se ne volim tu pravit pametan al vidim da na ovom forumu i nema bas neke struke docim se mlate takve gluposti pa se mogu i ja upustit u objasnjenje.

Dakle te firme kceri (ledo, belje, jamnica itd.) su svi solidarni jamci za ogromne dugove Agrokora, sta ce reci da su one zapravo duzne jer agrokor je samo krovna kompanija koja prihode i ima samo od tvrtki kceri).
Vjerovnici ce se upisat kao novi vlasnici agrokora jer on nemoze vracati dugove (druga opcija je stecaj) da probaju u duzem periodu vratiti barem nesto od tih dugova.
Trenutno agrokor u ledu ima npr. oko 48%. Godisnja dobit leda je oko 200mil (ili tako nesto). Znaci vjerovnicima samo dodje oko 100 a ostalo malim dionicarima leda. Ako dokapitaliziraju firmu (bez uplate u novcu..naprave samo debt to equity swap) oni bi sa 48% skocili na ohoho vise. Vjerovatno debelo preko 90% (to sad vjerovatno ovisi o nekoj matematici iz zakona o trgovackom drustvima, visini nominale i bla bla bla) i tako bi pokupili skoro svu dobit leda.

I tako jednako za sva povezana drustva u kojima mogu. Time mi mali dionicari ostajemo osisani i bice dobro ako cijena na burzi ostane i ova koja je.



A za ovo sve što navodite, prvo bi LEDO morao biti dužan da bi ga se moglo dokapitalizirati, tj. da nešto od ovih jamstava zapravo i sjedne na imovinu LEDA…

Agrokor je duzan a ledo jamci. To nije onda dug leda?
[/quote]

To je tocno, to je dug Agrokora, i uvjek ce biti njegov dug dok vjerovnici ne odluce drugacije!

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.




A za ovo sve što navodite, prvo bi LEDO morao biti dužan da bi ga se moglo dokapitalizirati, tj. da nešto od ovih jamstava zapravo i sjedne na imovinu LEDA…

Agrokor je duzan a ledo jamci. To nije onda dug leda?
[/quote]

To je tocno, to je dug Agrokora, i uvjek ce biti njegov dug dok vjerovnici ne odluce drugacije!
[/quote]

A iz tona tvog pisanja se da zakljucit da su vjerovnici altruisti koji ce rado dobit podijelit sa malim dionicarima i da taj dug nece prebacit tamo gdje ga realno jedino mogu naplatit.





A za ovo sve što navodite, prvo bi LEDO morao biti dužan da bi ga se moglo dokapitalizirati, tj. da nešto od ovih jamstava zapravo i sjedne na imovinu LEDA…

Agrokor je duzan a ledo jamci. To nije onda dug leda?
[/quote]

To je tocno, to je dug Agrokora, i uvjek ce biti njegov dug dok vjerovnici ne odluce drugacije!
[/quote]

A iz tona tvog pisanja se da zakljucit da su vjerovnici altruisti koji ce rado dobit podijelit sa malim dionicarima i da taj dug nece prebacit tamo gdje ga realno jedino mogu naplatit.

[/quote]

Ja sam bar svjestan da je sve u rukama vjerovnika, a vi navijate kako vam koji dan pase…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.



ma naravno da će novi vlasnici moći napraviti naknadno dokape u tvrtkama kćerima zbog potrebe (obaveze) ili zbog želje za stjecanjem većeg udjela u tvrtkama kćerima preko agrokora, samo što u agrokoru više neće biti 1 vlasnik kao do sada koji bi samostalno to mogao raditi već u prvom trenutku nakon nagodbe će ih biti možda 100 (lupam napamet) i proći će neko vrijeme dok se netko ne dokopa tolikog većinskog udjela u agrokoru koji bi mu bio isplativ da dokapitalizira tvrtke kćeri radi izvlačenja veće dobiti za sebe kroz npr. dividendu.

Naknadno ili odmah za male dionicare isti vrag. Prema tome to nije nikakav argument.

Kakav vecinski udjel?
Pa kako ne razumijes. Sberbank ce dobit npr. 30% udjela u agrokoru, mali dobavljaci npr. 10, veliki dobavljaci 20 itd. itd.. Kad oni to dogovore onda je dalje samo stvar tehnike kako da dokapitaliziraju ta drustva i onda prema tim omjerima naravno sudjeluju u dobiti. neznam sta je tu komplicirano?
[/quote]

ti i dalje ništa ne razumiješ! kad se SVA dugovanja temeljem nagodbe pretvore u udjele u agrokoru (a to je zadnja vijest koja je iscurila u medije), temeljem čega bi se nakon toga još jednom dokapitalizirale tvrtke kćeri temeljem tih istih dugovanja!?!? jer nakon pretvaranja potraživanja u udjele u agrokoru, novi dokap može biti samo u nečem konkretnom, dakle u kešu ili imovini i to neće razvodniti kapital tih tvrtki nego ga može samo povećati! poanta svega je da takav dokap uopće nije loš za postojeće dioničare i da se gotovo svakodnevno događa kroz povećanje kapitala tvrtki i da tako nešto sad gledamo npr. kod DDJH (hoće li biti uspješno, to ostaje za vidjeti , ali to je neka druga priča).
više se neću truditi ovo objasniti jer to je toliko jednostavna stvar da nema šanse da ovo netko nije shvatio, pogotovo netko tko ulaže svoj novac na burzi!

Ignore: KressoM, delux


ti i dalje ništa ne razumiješ! kad se SVA dugovanja temeljem nagodbe pretvore u udjele u agrokoru (a to je zadnja vijest koja je iscurila u medije), temeljem čega bi se nakon toga još jednom dokapitalizirale tvrtke kćeri temeljem tih istih dugovanja!?!? jer nakon pretvaranja potraživanja u udjele u agrokoru, novi dokap može biti samo u nečem konkretnom, dakle u kešu ili imovini i to neće razvodniti kapital tih tvrtki nego ga može samo povećati! poanta svega je da takav dokap uopće nije loš za postojeće dioničare i da se gotovo svakodnevno događa kroz povećanje kapitala tvrtki i da tako nešto sad gledamo npr. kod DDJH (hoće li biti uspješno, to ostaje za vidjeti , ali to je neka druga priča).
više se neću truditi ovo objasniti jer to je toliko jednostavna stvar da nema šanse da ovo netko nije shvatio, pogotovo netko tko ulaže svoj novac na burzi!

Naravno. i to bi bio san snova za nas. ko bi zaustavio belje prije 40kn i ledo prije 10 000..
ali tko kaze da ce se SVA dugovanja pretvorit u udjele?

Zar nebi bilo cudno da i u ovoj situaciji gdje puno toga nemogu vratit nekako ne iskoriste mogucnosti koje im nude dokapitalizacije drustva kceri?

Ak se dogodi scenarij koji ti mislis da oni predlazu ja cu povuc sve sta sam reko vrlo rado.
Jer meni bi jako pasalo da se to desi. A vjerujem i mnogima ovdje koji su kupovali na puno visim razinama.



ti i dalje ništa ne razumiješ! kad se SVA dugovanja temeljem nagodbe pretvore u udjele u agrokoru (a to je zadnja vijest koja je iscurila u medije), temeljem čega bi se nakon toga još jednom dokapitalizirale tvrtke kćeri temeljem tih istih dugovanja!?!? jer nakon pretvaranja potraživanja u udjele u agrokoru, novi dokap može biti samo u nečem konkretnom, dakle u kešu ili imovini i to neće razvodniti kapital tih tvrtki nego ga može samo povećati! poanta svega je da takav dokap uopće nije loš za postojeće dioničare i da se gotovo svakodnevno događa kroz povećanje kapitala tvrtki i da tako nešto sad gledamo npr. kod DDJH (hoće li biti uspješno, to ostaje za vidjeti , ali to je neka druga priča).
više se neću truditi ovo objasniti jer to je toliko jednostavna stvar da nema šanse da ovo netko nije shvatio, pogotovo netko tko ulaže svoj novac na burzi!

Naravno. i to bi bio san snova za nas. ko bi zaustavio belje prije 40kn i ledo prije 10 000..
ali tko kaze da ce se SVA dugovanja pretvorit u udjele?

Zar nebi bilo cudno da i u ovoj situaciji gdje puno toga nemogu vratit nekako ne iskoriste mogucnosti koje im nude dokapitalizacije drustva kceri?
[/quote]

ili će praktički sve pretvoriti u udjele u agrokoru (uz određen % otpisa i određen % otplate kroz par godina) ili neće ništa nego će sve ići u udjele u tvrtkama kćerima! jer kako bi se to inače provelo? da malima uvale udjele u agrokoru, a sebi dodijele udjele u LEDU, ZVZD, JMNC, BLJE? nema šanse ….
a zadnje info koje su procurile kažu da ide upravo ta, jedina realna varijanta: dio se otpisuje, dio isplaćuje u određenom periodu, a ostatak se pretvara u udjele u agrokoru.
i stvarno ne mislim više na tu temu jer se počinjem ponavljati, a to ne volim

Ignore: KressoM, delux


ili će praktički sve pretvoriti u udjele u agrokoru (uz određen % otpisa i određen % otplate kroz par godina) ili neće ništa nego će sve ići u udjele u tvrtkama kćerima! jer kako bi se to inače provelo? da malima uvale udjele u agrokoru, a sebi dodijele udjele u LEDU, ZVZD, JMNC, BLJE? nema šanse ….
a zadnje info koje su procurile kažu da ide upravo ta, jedina realna varijanta: dio se otpisuje, dio isplaćuje u određenom periodu, a ostatak se pretvara u udjele u agrokoru.
i stvarno ne mislim više na tu temu jer se počinjem ponavljati, a to ne volim

dobit ces stotku ako se to desi na taj nacin 😀

niko sretniji od mene..ali ne vjerujem u taj scenarij. eto.

@dunlop

https://www.24sata.hr/news/novi-gazda-wagner-trlja-ruke-agrokor-je-fantasticna-prilika-545786

Thomas ‘Tom’ Wagner, lider Knighthead fonda, čovjek je koji odlučuje o sudbini Agrokora. Bivši menadžer Goldman Sachsa, milijunaš, živi u susjedstvu Stinga i Denzela Washingtona, u elitnom stanu od 300 četvornih metara, koji je platio deset milijuna dolara.

On je čelnik ‘strvinarskog’ Knighthead fonda. Za te fondove vrijedi pravilo: tamo gdje vi gubite, oni zarađuju. Tako gdje je vama loše, njima je dobro. Wagner je Agrokor opisivao kao ‘sjajnu priliku’. Tek sad je posve jasno na što je misio. Wagner će, naime, sad biti još bogatiji jer posao s Agrokorom, zahvaljujući ugovoru, za njega ne nosi praktički nikakav rizik. On mu daje pravo da radi što hoće, dok je Ante Ramljak – pokazalo se – samo figura. On mora Wagnera pitati za sve, uključujući i dozvolu da govori. Hrvatska vlada mu ne može ništa. Ako nije zadovoljan poslom s Agrokorom, može raskinuti ugovor i odmah naplatiti milijardu eura. Odluči li Vlada izbaciti Alix Partners, on se također može odmah naplatiti. Ide li stvar na sud, sudi se po anglosaksonskom pravu, na njihovu sudištu.

Odnose moći Ante Ramljaka, odnosno Vlade, i Thomasa Wagnera odlično ilustriraju njihove vizije budućnosti Agrokora. Ramljak želi rastaviti Agrokor na sastavne dijelove – Jamnicu, Konzum, Ledo, Frikom itd. – dok ga Wagner želi sačuvati kao jedinstveni koncern.

– Smatram da se više ne smije dopustiti da jedna kompanija naraste do veličine koja može ugroziti ekonomiju cijele države – rekao je na početku mandata Ante Ramljak. To je vjerojatno i stav Vlade te hrvatske javnosti. Nitko više ne želi da cijela država bude “talac jednog čovjeka”, zvao se on Ivica Todorić, Tomislav Karamarko, Andrej Plenković ili Thomas Wagner. No ovaj zadnji je “alfa i omega” u Agrokoru.

Smatramo da je Agrokor fantastična kompanija koja će najviše vrijednosti zadržati ako se održe na okupu njezine ključne sastavnice – rekao je nedugo nakon ulaska fonda u Agrokor, da bi to ponovio više puta.

Imamo vrlo pozitivan pogled na poslovanje Agrokora u budućnosti. Vjerujemo da postoji značajan potencijal za rast te smatramo da će Vladin povjerenik i njegov tim pomoći u vođenju uspješne reorganizacije tvrtke, što će rezultirati snažnijom kompanijom koja će iskoristiti svoju vertikalnu integraciju – rekao je. Pojam “vertikalna integracija” znači da Agrokor ima sve, od zelene livade i oranice preko tvornica do dućana.

Wagner namjerava ostati u Agrokoru oko tri godine, ulagati u tvrtku, dići je na noge, a potom, ozdravljenu, prodati kao cjelinu. Sad se vidi da Vlada na njegove planove neće moći utjecati bez “ispisnice” teške oko milijardu eura. Ne bude li Vlada htjela platiti tu ispisnicu, može računati na sudovanje pred američkim i engleskim sudovima, s ugovorom koji Knightheadu jamči poziciju apsolutnog favorita. Time bi trošak ove avanture pao na hrvatske porezne obveznike. No Wagneru nije do toga.
– Nastojimo izbjegavati sudske postupke, osim u slučajevima teških kršenja naših ugovora i/ili prava. Mi stvari preferiramo rješavati dogovorom – rekao je i dodao:

– Već osam godina sudjelujemo u državnom dugu Argentine, dugu njezinih pokrajina itd. – rekao je Poslovnom dnevniku.

– Uključili smo se 2009., kad je Argentina bila u bankrotu zbog duga i tražila ulagače za sporazumnu razmjenu duga, što je potom znatno smanjilo nepodmireni dug i troškove duga.

Wagner, ukratko, voli ulaganje u zemlje i kompanije koje su “tako loše da su neodoljivo dobre”. Sad je jasno i zašto.

Ignore: KressoM, delux

Kad bi trebalo izvjesce?

New Report

Close