LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@hugh Ledo je od Agrokora kupio Frikom a pošto nije imao para išlo se u dokapitalizaciju

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !


Nisam pratio ledo prije ali koliko sam cuo mirovinci su ga nedavno dokapitalozirali po 8000kn…..zasto?….ako navodno super radi i stvara novac….molim neku dobru dusu za odgovor i prosvjetljenje jel zivo me zanima ta prica….

Ledo je stvarao i stvara novac. Dokap je išao za širenje poslovanja u regiji. 750 000 000 kn. I tada je Ledo bio solidarni jamac za 1 200 000 000 eura Agrokorovih obaveza, znali su mirovinci za jamstva i rizik vezan uz ta jamstva.

Što su tada dogovorili mirovinski fondovi i Agrokor znaju samo oni, mislim da ih je Todorić nasanjkao i trošio nenamjenski sredstva kako je njemu odgovaralo ili trebalo.

Ne vidim razloga zašto LEDO ne bi roknuo sutra jedno 25 %. I prekosutra jedno … Barem 25 % – namjenski… Dokupio danas Quattro4okusa po 38,XX. Dobar uz poslijepodnevnu kavu za ublažavanje burzovnih tegoba. Sutra novi dokup po 38,xx samo drugi okus 🙂

Kad je vec ledo pao na ove razine malo mi mi se vrte misli kakav je moguci rizik kupnje na ovoj cijeni, e sad ocito da su jamstva ta koji su problem u cijeloj prici, gledam kao ako sad oni malo to stabiliziraju i odluce se kako smanjit dugove i naplatit te kredite po kojima su jamci na neki nacin koje su im opcije, prvo trebalo bi pobrojat te kredite po kojima su jamci drustva te tu vrijednost usporedit s nekom okvirnom vrijednoscu tih drustava ako bi ih se islo prodavat pa se postavlja pitanje da li su ti krediti veci od ukupne prodajne vrijednosti drustava, ako su te vrijednosti poprilicno jednake onda je za kreditore najisplativije da se drustva prodaju i tako namire samo onda dolazimo do problema jer recimo za primjer agrokor ima vlasnistvo u ledu cca 50% u drugim drustvima isto nemaju 100%, a jos veci problem je s ovim repo ugovorima gdje su dionice presle na drugo vlasnistvo pa je pitanje koliko ce na kraju bit postotak agrokorovog vlasnistva u svim drustvima vjerovatno ispod 50% te onda dolazimo do zakljucka da Agrokor ako proda udio u vlasnistvu nece dobit puno jer mu se vlasnistvo razvodjilo te mi se cini da od te price nema logike, sljedece sta ostaje je znaci raspodjela duga po drustvima koja su jamcila za kredite te mi se to cini jedina moguca opcija pogotovo u ovom slucaju kad agrokor gubi vlasnistvo nad dionicama, e sad kad se taj dug prenese pitanje je sta napravit sa njim dali ga ostavit kao dug i da ga svako pojedino drustvo vraca sta je mislim bankama u vecem interesu samo je pitanje ako je dug prevelik onda to nema smisla ili da taj dug ide na u zamjenu za vlasnistvo pa onda posljedicno prodaju, nekako mi se cini da ce to bit kombinacija pretvaranja u vlasnistvo i dug za svako pojedino drustvo, e sad kako procijenit koliko ledo moze duga preuzest, a s obzirom da su ledo i jamnica najvrijedniji od tih drustava s tim ce bit i veca borba za njih jer lakse ih je prodat i lakse ce dug vracat pa se postavlja pitanje da li je moguce da ta dva drustva preuzmu vecu kolicinu duga na sebe, te koliko je moguce da se vlasnistvo razvodni pretvaranjem duga u kapital po kojoj cijeni ce bit pretvaranje.

Puno je kombinacija u pitanju evo uhvatio sam se malo u razmisljanju mislio sam da cu neki odgovor naci koji bi me potaknuo da malo riskiran ali vidim da je tesko ovdje zbrojit nesto i oduzet da ima smisla, previse je tu nepoznanica i previse financijskih zavrzlama sta se sve vise pojavljuju i mjenjaju cijelokupnu sliku, a najnovije je ovo preuzimanje dionica od agrama i drugih cime trenutne manjinske dionicare dovode u jos nepovolniji polozaj s aspekta moguce prodaje drustva bez preuzimanja duga pa da se udje spekulanski zbog moguce prodaje, jer sta ces prodat ako nije vise tvoje bar s trenutnog stajalista bez preuzimanja duga. Sjetim se dalekovoda i cjene od 100-200kn pa onda pada na 10kn nakon otvaranje nagodbe pa sad ti budi pametan.Ne znam da je barem moguce nekako procijenit koliko ce duga otpast na ledo pa bi se o necemu dalo raspravljat razmisljat ovako nista drugo nego kocka.Cijena se cini jeftino nakon ovakvog pada al samo s tog aspekta da se cini jer valuaciju ne mozemo pretpostavljat premalo je konkretnih odgovora.

Ignore : renči

pa valjda se zna tok novca iz agrokora recimo prema pik vrbovcu. Ledo u kojem Agrokor ima udio, ali ne 100 % garantira solidarno za kredit, a sredstva plasiras u PIK gdje si vlasnik 100% (d.o.o.). Vjerojatno je slično i sa Beljem. Ako je tako to je lopovluk koji su odobrile skupštine društava solidarnih jamaca. I ako sve ne ode u stečaj nakon 15 mjeseci razjasnit će se tko je i koliko dužan. Povjerenik u kojeg imam 0 % povjerenja kaze da ce se revizije odraditi u 6 mjeseci. Konzum ne moze generirati niti place za koncern, a kamoli placanja dobavljaca. i vjerovnika. Znaci kapacitet postoji, ali trzište ne. No bojim se da je eventualno tržište na istoku a tu geopolitika ne dozvoljava.





Kako misliš nisu iskazivali? Otkud ti to?

Gdje su u bilanci iskazane obveze po jamstvima?
[/quote]

Nisu vec smo raspravljali o tome, trebali su se vodit izvanbilancno, a nisu.
[/quote]
Kako su sva društva ( ledo, jamnica, belje i tko već ne ) zajednički garantirali, nitko od društava nije preuzeo direktno jamstvo za xy kuna ili 100 000 000 kn ili 100 000 000 eura, i vjerorojatno zbog toga nevode izvanbilačno jer samo garantiraju da će platiti ako Agrokor ne plati. Koliko Agrokor neće platiti, nitko od uprava nezna, u računovdstvu još i manje… brigo moja pređi na drugo Agrokorovo društvo i tako sva društva redom. Ivica Todorić sve to odobrava i tako to godinama… Škicnija sam revizorsko izvješće za 2015 nigdje se ne spominju dana jamstva.
Uglavnom ni sam Ledo, Belje i tko sve ne naprosto neznaju koliko su izloženi nelikvidnosti ( sada već bankrotu ) Agrokora.
Nisam financijski stručnjak ali ova priča mogla bi držat vodu dok… Agrokor plaća obveze.
[/quote]


Kad je vec ledo pao na ove razine malo mi mi se vrte misli kakav je moguci rizik kupnje na ovoj cijeni, e sad ocito da su jamstva ta koji su problem u cijeloj prici, gledam kao ako sad oni malo to stabiliziraju i odluce se kako smanjit dugove i naplatit te kredite po kojima su jamci na neki nacin koje su im opcije, prvo trebalo bi pobrojat te kredite po kojima su jamci drustva te tu vrijednost usporedit s nekom okvirnom vrijednoscu tih drustava ako bi ih se islo prodavat pa se postavlja pitanje da li su ti krediti veci od ukupne prodajne vrijednosti drustava, ako su te vrijednosti poprilicno jednake onda je za kreditore najisplativije da se drustva prodaju i tako namire samo onda dolazimo do problema jer recimo za primjer agrokor ima vlasnistvo u ledu cca 50% u drugim drustvima isto nemaju 100%, a jos veci problem je s ovim repo ugovorima gdje su dionice presle na drugo vlasnistvo pa je pitanje koliko ce na kraju bit postotak agrokorovog vlasnistva u svim drustvima vjerovatno ispod 50% te onda dolazimo do zakljucka da Agrokor ako proda udio u vlasnistvu nece dobit puno jer mu se vlasnistvo razvodjilo te mi se cini da od te price nema logike, sljedece sta ostaje je znaci raspodjela duga po drustvima koja su jamcila za kredite te mi se to cini jedina moguca opcija pogotovo u ovom slucaju kad agrokor gubi vlasnistvo nad dionicama, e sad kad se taj dug prenese pitanje je sta napravit sa njim dali ga ostavit kao dug i da ga svako pojedino drustvo vraca sta je mislim bankama u vecem interesu samo je pitanje ako je dug prevelik onda to nema smisla ili da taj dug ide na u zamjenu za vlasnistvo pa onda posljedicno prodaju, nekako mi se cini da ce to bit kombinacija pretvaranja u vlasnistvo i dug za svako pojedino drustvo, e sad kako procijenit koliko ledo moze duga preuzest, a s obzirom da su ledo i jamnica najvrijedniji od tih drustava s tim ce bit i veca borba za njih jer lakse ih je prodat i lakse ce dug vracat pa se postavlja pitanje da li je moguce da ta dva drustva preuzmu vecu kolicinu duga na sebe, te koliko je moguce da se vlasnistvo razvodni pretvaranjem duga u kapital po kojoj cijeni ce bit pretvaranje.

Puno je kombinacija u pitanju evo uhvatio sam se malo u razmisljanju mislio sam da cu neki odgovor naci koji bi me potaknuo da malo riskiran ali vidim da je tesko ovdje zbrojit nesto i oduzet da ima smisla, previse je tu nepoznanica i previse financijskih zavrzlama sta se sve vise pojavljuju i mjenjaju cijelokupnu sliku, a najnovije je ovo preuzimanje dionica od agrama i drugih cime trenutne manjinske dionicare dovode u jos nepovolniji polozaj s aspekta moguce prodaje drustva bez preuzimanja duga pa da se udje spekulanski zbog moguce prodaje, jer sta ces prodat ako nije vise tvoje bar s trenutnog stajalista bez preuzimanja duga. Sjetim se dalekovoda i cjene od 100-200kn pa onda pada na 10kn nakon otvaranje nagodbe pa sad ti budi pametan.Ne znam da je barem moguce nekako procijenit koliko ce duga otpast na ledo pa bi se o necemu dalo raspravljat razmisljat ovako nista drugo nego kocka.Cijena se cini jeftino nakon ovakvog pada al samo s tog aspekta da se cini jer valuaciju ne mozemo pretpostavljat premalo je konkretnih odgovora.


Nije to loše razmišljanje, dapace
Povijesno gledano ath leda iz 2008 cca 21500. Jučer opalio u 2600
Dlkv je bio 1850 opalio u malo ispod 10 kn
Danas na 28
Dakle ima tu još prostora za pad no neznam kako bih usporedio građevinski s prehrambenim sektorima.


Nisam pratio ledo prije ali koliko sam cuo mirovinci su ga nedavno dokapitalozirali po 8000kn…..zasto?….ako navodno super radi i stvara novac….molim neku dobru dusu za odgovor i prosvjetljenje jel zivo me zanima ta prica….

Pitajte ih.

+ blokada je na 3120…Just sayin

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

http://www.seebiz.eu/strani-fondovi-kupuju-dionice-leda-i-jamnice/ar-154164/

Zašto je trenutno market maker prvi na prodaji ?

...

vijest “strani fondovi kupuju dionice leda i jamnice” zvuci bolje nego što je

Dodaje kako se, prema svemu sudeći, radi o špekulantima. Ipak, dobra je vijest da čak i ako je riječ o špekulantima, to znači da ulagači, koji svoj novac usmjeravaju u dionice Agrokorovih tvrtki, očekuju da će se njihovo poslovanje u skoro vrijeme stabilizirati. I u brokerskim krugovima smatraju da su to špekulativna ulaganja.[/b]

– Vjerojatno je riječ o špekulativnom ulaganju jer nitko u ovom trenutku ne zna ni koliko točno iznose dugovi Agrokora, ni kako će se on konvertirati u kapital društva. Drugim riječima, puno je tu nepoznanica i takve su odluke, na kraju, stvar procjene svakog pojedinog ulagača – rekao je jedan broker.”

laki34:mm je prvi na prodaju zato što ima zadatak da zbija cijenu..al ne zadugo..za koji dan dolazi novi mm…ovi je dobija otkaz..


+ blokada je na 3120…Just sayin

a na koliko je – blokada? Mislim da je to izglednije

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...


+ blokada je na 3120…Just sayin

Očigledno se strani fondovi još nisu dovoljno natrpali
Prije ide donja granica

sa svakim s kojim sam pričao kupuje dioinice LEDA , svaka osoba na ulici, koja nema pojma o dionicama, jediini razlog je ići će to gore to je dobra firma, to su mislim oni koji kupuju u 60% slučajeva, a 40 % su špekulanti.

New Report

Close