LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Velika prevara!
Usvojeni zakon “Lex Agrokor ” je tek farsa za spašavanje najvećeg Tuđmanovog tajkuna Todorića i političkih uhljeba koji su u proteklih 25 godina zaposleni kod njega na visokim plaćama.
U tome spašavanju niti jedan ozbiljan investitor neće sudjelovati.
Da je tako dovoljno je pogledati da Agrokor u “svim svojim” poduzećima nije prenio niti jednu jedinu dionicu državi,a trebao je jer je tako potpisao i izjavio da sve predaje državi.
Sve dionice su i dalje u njegovom vlasništvu pa tko hoće neka ga spašava.


Jucer i danas rast obveznica Agrokora na BB i za sada se bid dobro drzi…Ali to necete procitat ni na jednom portalu ili naslovnici dnevnog tiska…

Pozdrav

naravno kad im je cilj pobrati sve više dionica na dnu…a onda će biti nagli obrat i kako je padalo po -20%, tako će i rasti po +20%

Ignore: KressoM, delux



Jucer i danas rast obveznica Agrokora na BB i za sada se bid dobro drzi…Ali to necete procitat ni na jednom portalu ili naslovnici dnevnog tiska…

Pozdrav


to bi država sve trebala pokupovat.. jedini im je problem što nemaju "mrtvog" kapitala
[/quote]
ne kužim, zašto dokapitalizatori sada ne ulijeću, ovo me podsjeća na INU, sjeli na 2800 i tko hoće neka dava

Ko prodaja u ovolikim količinama?





@bisakovi

Na temelju čega tvrdite da su jamstva veća od kapitala i da li su jamstva dospijela pa na temelju toga tvrdite da su brojke bez pokrića?


Objavljeno je u medijima da su sveukupne obaveze vece od 5 MLRD EURA!!!!
LEDO je jamac za preko MILIJARDU EURA samo po ugovorima objavljenim 11.11.2016(reprogram),koje svatko moze provjeriti!
Zar po novom Zakonu se sve obveze ne smatraju dospjelim?
Postoje i oveznice AGROKORA takoder!
I uostalom Moddys je jucer objavio svoje misljenje!!!!
Takoder je LEDO i sam potpisnik nekih ugovora o kreditu!
Sada samo lijepo stavite te brojke na papir i usporedite sa kapitalom tvrtke!
LEDO ne mora nuzno bankrotirati,ali trebat ce ocito sve restrukturirati i skinuti teret ovih monstruoznih dugova ne samo sa LEDA,vec i drugih tvrtki unutar koncerna!
Bio sam zapanjen kada sam vidio da je i VUPIK jamac!
[/quote]

Pa vjerovali ili ne, upravo zato što stavljam brojke na papir to i pitam, jer po onome što ja vidim, LEDO je u svim kreditima jamac zajedno sa ostalim tvrtkama iz koncerna, i stoga mi je nelogično, da navodite tolike brojke, a da ih nista pri tome rasporedili po ostalim sastavnicama koncerna…

Nadam se da razumijete da Ledo kao jamac za kredit ne može sam snositi tolike troškove, zato tu i jesu ostali jamci…

Dakle za taj dokument od 11.11.2016. za koji navodite da je Ledo jamac, nije tu samo Ledo, već i Belje, VPIK, Zvijezda, Jamnica,… sve to ima na ZSE…
[/quote]
LEDO je SOLIDARNI jamac!!!!
Dakle odgovara za cjelokupni dug neovisno o ostalim jamcima(kako se namiriti od PIK-ova)?????!!!!
Kreditor moze CIJELI dug pokusati naplatiti od one firme koja ima bolje fundamente!!!
Isto kao solidarni jamac za kupnju stana, recimo!

Aha, a jamstva koja vrijede više od firme bude isplatil tko? Shvaćaš ti uopće da Ledo založena stvar i da dok ne vratiš dug, ne možeš s njim raspolagati. Ove prodaje dionica su samo promjena vlasništva duga. Netko riskira pa kupuje dug, za koji se nada u budućnosti da će se namiriti nekako drugaćije, a ne kroz jamstvo.

Kaze teta Iva Gažić ( predsjednica uprave zse) jucer na Dnevniku da nema razloga za dodatne istrage ili zabrane trgovanja jer zse i sluzi da se dionice kupuju i prodaju…E teta Iva kako netko moze jamcit vracanje kredita tvrtkom u kojoj ima 48% vlasnistva ?..Po kojem to zakonu uprava tako nešto moze odobrit…

Vidjet cemo dali su i ovo spekulacije ..

“Kada je riječ o PIK obveznici, koja dospijeva na naplatu sljedeće godine, zanimljiva je njezina specifičnost da je Todorić za nju jamčio imovinom svojih tvrtki. Odnosno, ako se ne mogu platiti, vlasnici obveznica preuzimaju kontrolu nad koncernom. No trenutačno je vrijednost koncerna mala, osiguranja različitih kreditora velika, pa su vjerojatno odlučili kroz novo ulaganje povećati vrijednost i koncerna i obveznica u koje su već uložili novac.”

http://www.vecernji.hr/hrvatska/ivica-todoric-za-pik-obveznicu-jamcio-je-imovinom-svojih-tvrtki-1162668

Za sad se bond na BB dobro drzi..

Pozdrav

svi smo mi Crobex


Kaze teta Iva Gažić ( predsjednica uprave zse) jucer na Dnevniku da nema razloga za dodatne istrage ili zabrane trgovanja jer zse i sluzi da se dionice kupuju i prodaju…E teta Iva kako netko moze jamcit vracanje kredita tvrtkom u kojoj ima 48% vlasnistva ?..Po kojem to zakonu uprava tako nešto moze odobrit…


rekla je da su informacije dostupne (valjda je mislila na tv i priče po kafćima) a to onda znači da su svi obaviješteni o bitnim stvarima.

zašto se Lexić nije produžio i dotaknuo burze. tu je vrijednost koja je fleksibilna, dakle zauzdati barem tu potpuni potop.
ništa se nije promijenilo u RH od ’91. baš ništa.

Previše njih je već kupilo po 2700

lucijan:imaš link di se može vidit stanje agrokor obveznica

do sada su se svi oglasili osim HANFA-e i onog prirepka mateka.
jako indikativno.

I dalje MM stisce prema dolje..Kako cijena ode i malo po bidu on prvi stavi nizu na prodaji…Mozda algoritam to radi..a mozda i ne

Obveznice i dalje u zelenom

Pozdrav

svi smo mi Crobex


Previše njih je već kupilo po 2700

A najviše ih je kupilo po 8000. Ti isti sada i prodaju!

http://www.boerse-berlin.com/index.php/searchresults

Pozdrav

svi smo mi Crobex


lucijan:imaš link di se može vidit stanje agrokor obveznica

http://www.boerse-berlin.com/index.php/searchresults

i upises u trazilicu agrokor

New Report

Close