LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Riječi ti se pozlatile.
Mirovinci ne gledaju cijenu na burzi nego računsku vrijednost firme i po tome se ravnaju. Ove igrice nas mališana na burzi tipa ja tebi prodao jednu, pa ti meni dvije, pa ja onda jednu dalje, dvije čuvam, i mi smo isformirali neku cijenu na burzi nikoga ne zanimaju, niti odražavaju stvarno stanje stvari i vrijednost firme.


Znači mirovinci će kupovati po 8000 ili više da bi cijena pala na 6000 kn. Moš mislit. Tek je 8.11. do sredine prosinca cijena će biti na 8000 ili više.

mirovinci su pretplatili !, sve što su kupovali na ovoj burzi (naročito dokapitalizacijom),

budući da pišete na svim dionicama svaki dan, onda se nadam da vas pamćenje dobro služi.

[emo_palacg]

free flow information

@Geenday
Ništa oni nisu preplatili.Sve će to doći jednog dana na puno veće cijene nego što su vršili dokapitalizaciju i prodat nekom trećem.

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

U nekom članku negdje neki dan je pisalo da će nakon 1. srpnja na naše tržište uslijediti prodor europskih proizvođača toga tipa i da će poslovanje Leda biti daleko teže nego danas. Zbog toga se i ide u preuzimanje srpskog Frikoma i Leda Podgorice kako bi se malo okrupnili i iskrumpirali u pokušaju pariranja jačima, većima i sposobnijima od sebe. Ja osobno bih bio vrlo zadovoljan da prodam na cca 7.700 – 7.800 kn. Puna šaka brade, a za budučnost me u ovoj fazi investicijskih planova nije previše briga. Izvučeni novac sa znatnom zaradom koju bih ostvario na Ledu, na burzi gdje je masu drugih dionica na smješnim razinama znači puno više od neke buduće eventualno još više cijene Leda.


mirovinci su pretplatili !, sve što su kupovali na ovoj burzi (naročito dokapitalizacijom),

tako su govorili i za INA-u kad su je kupovali po 2800 a sad rusi rekorde na preko4k

Ovi koji govore protiv Agrokorovog corporate governance-a… jel vi živite u nekom paralelnom svemiru? Koliko vidim sve Agrokorove tvrtke (osim možda ZVZD) se trguju sa solidnom premijom na ostatak tržišta. Kupite Frank ako vam je Agrokor netransparentan. [emo_zloban]



mirovinci su pretplatili !, sve što su kupovali na ovoj burzi (naročito dokapitalizacijom),

tako su govorili i za INA-u kad su je kupovali po 2800 a sad rusi rekorde na preko4k
[/quote]

Mogli su oni INU kupovati i na 1000 i Ledo na 4000 ali nisu jel su kupovali u privatnim aranžmanima, a sa mirovinama se kupuje samo najskuplje.


Ovi koji govore protiv Agrokorovog corporate governance-a… jel vi živite u nekom paralelnom svemiru? Koliko vidim sve Agrokorove tvrtke (osim možda ZVZD) se trguju sa solidnom premijom na ostatak tržišta. Kupite Frank ako vam je Agrokor netransparentan. [emo_zloban]

ZVZD rules.

Reisman je skroz u pravu i ova valuacija za Ledo izgleda točno ako su konsolidirani podaci točni.

Za ZVZD mi izvještaj koji imamo sada govori da je jeftina.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Poštovanje,

zanima me Vaša procijena koliko bude vrijedio Ledo :

1. Danas je 7000 kn, mirovinci ga navodno žele za 8000 kn, koliko bude vrijedio 2013.god u ovo vrijeme ?

2. Koliko bude vrijedio ako dođe do prodaje 2013.god ?

Koji je raspon cijene :

8000 – 10000 kn ?
8000 – 15000 kn ?

Ja nemam želju ga prodavati dok ne dođe do prodaje firme ali me zanima koliko bude to vrijedilo.Mi smo od iduće godine u EU i sigurno bude puno preuzimanja i kupovine.U to sam 100 % siguran.

Pozdrav i sretno svima.


214mil je ukupna (nabavna) vrijednost drustava u 100% vlasnistvu Ledo dd. Sto je negdje manje od 15% trzisne valuacije Ledo dd.
Glavna svrha tih podruznica (Osim BiH i manjim djelom Madjarska) je samo distribucija Ledo proizvoda. Znaci, kupi od Ledo dd i preprodaj u drugoj drzavi.
Kako i gdje se racunovodstveno generira profit ovisi o zeljama vlasnika povezanih drustava. Da li je Ledo-vo FI usminkano ili se skriva dobit u povezanim drustvima to je tesko zakljuciti dok se ne napravi prava dubinska analiza.
Ledo ce skupiti neke pare da bi od Agrokora skupo kupio Frikom i tko zna sto jos u buducnosti.
Tko hoce Ledo – ima ga na trzistu. Mene trenutno ne zanima.

Tu si bome u pravu, nema prospekta. Nek objavi sve o Ledu. Previše je tu skrivanja. Po kojoj će cijeni Ledo isplatiti Agrokoru Frikom?

kamo ćemo danas pumpanje?

Ž.E.LJ.K.O K.L.A.U.S.-uno di noi! Nakon Matije Gubeca-novi borac za pravicu malog čovjeka!!!Hvala ti Željko za sve, Bog te poživio i nagradio!



214mil je ukupna (nabavna) vrijednost drustava u 100% vlasnistvu Ledo dd. Sto je negdje manje od 15% trzisne valuacije Ledo dd.
Glavna svrha tih podruznica (Osim BiH i manjim djelom Madjarska) je samo distribucija Ledo proizvoda. Znaci, kupi od Ledo dd i preprodaj u drugoj drzavi.
Kako i gdje se racunovodstveno generira profit ovisi o zeljama vlasnika povezanih drustava. Da li je Ledo-vo FI usminkano ili se skriva dobit u povezanim drustvima to je tesko zakljuciti dok se ne napravi prava dubinska analiza.
Ledo ce skupiti neke pare da bi od Agrokora skupo kupio Frikom i tko zna sto jos u buducnosti.
Tko hoce Ledo – ima ga na trzistu. Mene trenutno ne zanima.

Tu si bome u pravu, nema prospekta. Nek objavi sve o Ledu. Previše je tu skrivanja. Po kojoj će cijeni Ledo isplatiti Agrokoru Frikom?

[/quote]

Korisnice Rovad,
Zar niste vi nekad, zajedno sa mnom tvrdili da Ledo vrijedi
Više od 5-6000?
Da vas nije ova radikalna objektivizacija cijene uhvatila bez dionica?
Pradali ste, jel? Sad vam netransparentnost smeta?
A nista, vise srece drugi put…

"Bog će ga kazniti koliko druka!!" Rato, 2012

New Report

Close