LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nema komentara kad su dali izvjesce za 2 kvartal umjesto za treci.

@ Gandalf

Argumenti će biti valjda za koji dan, a fundamenti nisu presudni za cijenu dionice na burzi. Večina onih koji trguju na burzi ne prate fundamente, sviđalo se to vama kolega ili ne. Smatrali ih needuciranima ili ne. Bitnije će biti koliko je milijuna zarađeno u kvartalu, konsolidirano, nekonsolidirano. [emo_cool]


Nema komentara kad su dali izvjesce za 2 kvartal umjesto za treci.

Ne znam jel sam vise lud od ovih brojki il se netko u ledu prekombinovao … Naime, kako Reisman kaze PDF je za polugodiste.
A XLS Racun Dobiti i Gubitka za tromjesjecje mi referira u prazno.

Jel i vama tako?


Izvjesce komentari???

Izvješće odlicno, dobit u 3 kvartalu narasla cca 15-ak %

Vidjet ćemo sutra ili u ponedjeljak hoćemo li uspijeti što iskapitalizirati na ovoj dionici koja je očito bila dobra kupnja, da ne kažem srazmjeno veće ulaganje.

Agorkorov Ledo je u prvih devet mjeseci ove godine ostvario 118,4 milijuna kuna neto dobiti, što je 6,2 posto više nego u istom lanjskom razdoblju, podaci su iz financijskog izvješća Leda objavljenog na Zagrebačkoj burzi.

Dobit prije oporezivanja iznosi 130,1 milijun kuna i povećana je 4,5 posto, a u pojašnjenju poslovnih rezultata se navodi da je taj rast rezultat provedenih racionalizacija u poslovanju.

Ukupni prihodi Leda ostvareni su u iznosu od 996,9 milijuna kuna i smanjeni su za 0,64 posto u odnosu na prvih devet mjeseci prošle godine, dok su ukupni rashodi smanjeni za 1,4 posto, na 866,8 milijuna kuna.

Poslovni prihodi Leda u prvih su devet mjeseci ove godine iznosili 975,6 milijuna kuna i smanjeni su za 0,8 posto.

Uprava u međuizvještaju navodi kako su poslovni prihodi u tromjesečju pali za jedan posto, što je uzrokovano padom izvoza koji se odnosi na izvoz u Ledove kompanije u inozemstvu. Naime, Ledove kompanije kćeri u inozemstvu ove godine samostalno vrše nabavu trgovačke robe, objašnjava Uprava.

Uprava navodi i kako se naplata potraživanja od kupaca odvijala prema planovima naplate, čime je omogućeno podimirenje obveza prema dobavljačima te nesmetan proces nabave potrebnih sirovina i usluga za nesmetan proces proizvodnje.

tko i zašto ovo pumpa, izvješće je OK, ali očito su neki imali informacije i prije

Ž.E.LJ.K.O K.L.A.U.S.-uno di noi! Nakon Matije Gubeca-novi borac za pravicu malog čovjeka!!!Hvala ti Željko za sve, Bog te poživio i nagradio!


tko i zašto ovo pumpa, izvješće je OK, ali očito su neki imali informacije i prije

Uvijek insajderi imaju informacije prije ostalih. Tako je oduvijek. A to je čak i nažalost normalno, jer bilo bi čudno da je drugačije. Uvijek ima onih na izvorima informacija koji su ih spremni podijeliti sa izabranima. Ali nije baš da je nešto baš pumpano. Samo je odrađeno nekoliko većih transakcija, preslagivanja u okvirima trenutnih cijena. Pumpanje bi bilo da se zaletila prema sedmoj tisučici, a nije. Ali tko zna, vidjet ćemo. Može netko negdje nakon brifinga kod nadređenih, sjesti na svoje radno mjesto i početi lupati zelenu tipku. Uglavnom Zaba se dosta istresla i za sada ne bi trebalo biti značajnijih drugih istresanja. Ali vidjet ćemo. Ali u tome i jest čar – “vidjet ćemo”.

Zelena tipka je počela raditi. Sad bidu ostaje samo da se malo iskonsolidira na malo višoj razini. Idemo [emo_palacg].

Što je sad ovo??? LEDO ide na 8000 kn i više ???
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/Ev9YCIbSC2lSgjayk1Twlg==.pdf

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Pa, moglo bi biti veselja. Jedna od najboljih firmi na zse.

Pa tko hoce ulozit 400 000 kn ili vise onda mu je to cijena..:)

Pozdrav

svi smo mi Crobex

bogami, mogla bi ova dionica do kraja tjedna prema 8000 kn [emo_namigusa]
…….

p.s. na prodaji je ostalo manje od 100 komada [emo_ooooo]

moji poruke nisu investicijski savjeti niti poziv na kupnju ili prodaju dionica

New Report

Close