LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@cetus

pa potencira jer bi kupio jeftinije a ne vidi da ovdje ide stabilizacija i upravo ovo što si napisao. Kad se odblokira račun tek onda će biti u bedari 🙂

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Vrhunac krize je iza nas a ako cijena bila najniža kada je kriza bila na vrhuncu i kada je bilo najviše nepoznanica, onda je realno očekivati da sada cijena može samo u jednom smjeru dalje. Danas se već dosta dobro vide obrisi rješenja što nije bio slučaj u četvrtak…

Sutra prije otvaranja već ćemo imati povjerenika.

http://www.vecernji.hr/hrvatska/vlada-ce-restrukturiranje-agrokora-povjeriti-branimiru-bricelju-i-hrvoju-puljizu-1162145


Vrijednost je velika kolega snupy
Novac/share 3.906,67 kn
EPS 915,02 kn

Ljudi ova priča je već bila daj shvatite već jednom
1 200 miljuna kuna kratkoročne fin imovine je posudba drugim Agrokorovim firmama i to 80% Idei i Konzumu. Tih para nema više.(usporedite kon.r. fin izvješće za 2015)
Osim toga od 416 miljuna kuna potraživanja je jedno 40% za Konzum. Ni tih para nema više.
Također jedno 30% danih zajmova u vrijednosti 60 miljuna kuna . Ni tih para nema više.
Pa neće Agrokor Ledo namirit a ne namirit ruse brate mili…

Pa kad oduzmeš krakoročne obveze i podijeliš dobiješ da je book value po dionici 1700 kuna.

Međutim, potencijal zarade i dobiti po ovoj cijeni je poprilčno dobar.
Ali treba razmisliti o sljedećem: Da li je možda Ledo isporučivao fiktivnu robu Konzumu ? Tisku? I shodno tome se pumpao promet ? Vjerovatno nije.

Međutim ta jamstva vise ko mač na klatnu.
Zar vi stvarno mislite ali ono stvarno da će ih rusi deaktivirati dakle zagasiti ono potrgaj ugovor ništa se nije desilo i reć ma ono nije bed. Ne treba nam naših miljardu i pol eure…
Ali čekajte, Spasiba! Pa mi imamo samo 48% Leda jer Agrokor je vlasnik samo 48% ! A Agrokor nam je dužan grdne pare !
I onda će pametne ruske glavice se sjetiti…
Hajmo reaktivirati jamstva (za mjesec dva tri svejedno) i preuzeti Ledo na način da jednostavno povećaju broj dionica za 50%. I na taj način Ledo ima 50% vlasnika bank. konzorcija + 24% od agrokora (prije 48%). To ti dođe 74% Leda imaju banke.
A dionica koja se slavodobidno kupi kao 4500 ili 5000 kao sigurno će ići gore preko noći postane 2250 ili 2500 kuna.

Kuiš brate 😀

Čisto malo za podsjetnik, pobrojite nule…
http://zse.hr/userdocsimages/novosti/pbJjH8PsqiWAAqLpz04WQQ==.pdf
http://zse.hr/userdocsimages/novosti/GbpEvjdJ4Tbc4fhAEqOp5g==.pdf
http://zse.hr/userdocsimages/novosti/kYKQcfnLPaiRdbAh4xveyA==.pdf
http://zse.hr/userdocsimages/novosti/6vULUk0RPCG2ZNNnAOvo3w==.pdf
http://zse.hr/userdocsimages/novosti/UFd5bL1wSRWdzjDF8VWoEA==.pdf
http://zse.hr/userdocsimages/novosti/3earMndKZ88TzJe2fqDz9g==.pdf

@skaro, Rusi i drugi vjerovnici, uključujući i Ledo će dio svojih potraživanja pretvoriti najvjerojatnije u kapital Agrokora. Sve ostalo neće ići. Sve iznad 3.5m kuna morati će odobriti vjerovničko vijeće a tamo će sjediti i predstavnici države, dobavljača i drugi. Ovo će sve biti pod velikim povećalom, vlada nije homogena. Nije Plenković Sanader. Misliš da će država, fondovi i svi ostali mirno sjediti i gledati kako im rusi uzimaju najvrednije kompanije. Ne vjerujem u otpis bilo čega. Ledo će kratkotrajna potraživanja pretvoriti u dugotrajna potraživanja i financijsku imovinu.

http://www.pouzdano.hr/2017/03/24/todoric-prije-17-godina-ne-primam-placu-da-mi-djeca-ne-rade-i-da-tata-nema-penziju-tesko-bih-spojio-kraj-s-krajem/

većina ekipe ovdje ima preružičaste naočale, što je, naravno, samo moje mišljenje.
no dojma sam da se u očaju pokušava dovesti u vezu intrinzična vrijednost
fantastično uspješne firme (kao i Jamnica), zaglavljene u živom pijesku leša na aparatima za kojeg kao jamac odgovara cijelom svojom imovinom,
sa cijenom dionice.
tako uzeta vrijednost same firme je crna ili tamno siva a vrijednost dionice na burzi je još uvijek svijetla i veoma u nesrazmjeru s obvezama po jamstvima. jedina mogućnost da se ta vrijednost digne je, po meni, imedijatna prodaja. no potencijalni kupac će gledati da ne žuri dok tu vrijednost ne obori do maksimuma. dakle, pitanje je samo koliko će dugo cijena ostati iznad 4K . ili 3, 3.5.

prekomjerni optimizam je najopasniji na početku krize.



@skaro
, Rusi i drugi vjerovnici, uključujući i Ledo će dio svojih potraživanja pretvoriti najvjerojatnije u kapital Agrokora. Sve ostalo neće ići. Sve iznad 3.5m kuna morati će odobriti vjerovničko vijeće a tamo će sjediti i predstavnici države, dobavljača i drugi. Ovo će sve biti pod velikim povećalom, vlada nije homogena. Nije Plenković Sanader. Misliš da će država, fondovi i svi ostali mirno sjediti i gledati kako im rusi uzimaju najvrednije kompanije. Ne vjerujem u otpis bilo čega. Ledo će kratkotrajna potraživanja pretvoriti u dugotrajna potraživanja i financijsku imovinu.


Apsolutno netocno i nevjerodostojno!
Ako budu ,potrazivanja ce biti pretvarana u kapital ,kako u Agrokoru,tako i firmama -kcerima(jamcima) !
Bez otpisa i pretvorbe u kapital,stecaj je izvjestan(i ovako ce ga biti tesko izbjeci)!
Banke i dobavljaci nisu humanitarne organizacije,a ako dode do sudskih sporova sa stranim bankama,rjesavat ce ih sudovi izvan Hrvatske,a to vani rjesavaju jako brzo(ne kao kod nas godinama)!
Dug je preko 5 Mlrd .EURA!!!!




@skaro
, Rusi i drugi vjerovnici, uključujući i Ledo će dio svojih potraživanja pretvoriti najvjerojatnije u kapital Agrokora. Sve ostalo neće ići. Sve iznad 3.5m kuna morati će odobriti vjerovničko vijeće a tamo će sjediti i predstavnici države, dobavljača i drugi. Ovo će sve biti pod velikim povećalom, vlada nije homogena. Nije Plenković Sanader. Misliš da će država, fondovi i svi ostali mirno sjediti i gledati kako im rusi uzimaju najvrednije kompanije. Ne vjerujem u otpis bilo čega. Ledo će kratkotrajna potraživanja pretvoriti u dugotrajna potraživanja i financijsku imovinu.


Apsolutno netocno i nevjerodostojno!
Ako budu ,potrazivanja ce biti pretvarana u kapital ,kako u Agrokoru,tako i firmama -kcerima(jamcima) !
Bez otpisa i pretvorbe u kapital,stecaj je izvjestan(i ovako ce ga biti tesko izbjeci)!
Banke i dobavljaci nisu humanitarne organizacije,a ako dode do sudskih sporova sa stranim bankama,rjesavat ce ih sudovi izvan Hrvatske,a to vani rjesavaju jako brzo(ne kao kod nas godinama)!
Dug je preko 5 Mlrd .EURA!!!!
[/quote]

Nažalost mislim da si u pravu.
Banke mogu aktivirati svoja jamstva i to je to.
Dobro razmislite, zašto oni i dalje financiraju Agrokor ? Zato što agrokor sa tvrtkama kćerima vrijedniji u komadu.
S druge strane ako se odluče na komadnu prodaju aktivacijom jamstva bankama pripada više firme nego sada.
Jedino ovaj zakon muti vodu ali ja ga više shvaćam kao moratorij

Nije li Ledo otkazao market maker u?

sto ga MM tiska dolje



@skaro
, Rusi i drugi vjerovnici, uključujući i Ledo će dio svojih potraživanja pretvoriti najvjerojatnije u kapital Agrokora.


Apsolutno netocno i nevjerodostojno!
Ako budu ,potrazivanja ce biti pretvarana u kapital ,kako u Agrokoru,tako i firmama -kcerima(jamcima) !
Bez otpisa i pretvorbe u kapital,stecaj je izvjestan(i ovako ce ga biti tesko izbjeci)!
Banke i dobavljaci nisu humanitarne organizacije,a ako dode do sudskih sporova sa stranim bankama,rjesavat ce ih sudovi izvan Hrvatske,a to vani rjesavaju jako brzo(ne kao kod nas godinama)!
Dug je preko 5 Mlrd .EURA!!!!

Znači ja govorim krivo i vi me ispravite i velite to isto?

Da, dio duga će pretvoriti u kapital. Neće biti otpisa jer će se dug sa 5Mlrd. € svesti na 2Mlrd€ a 3 će se pretvoriti u kapital ako bi recimo 60% potraživanja pretvarali u kapiral. A tko veli da će postojeći kreditori dokapitalizirati Agrokor, možda ponude dionice građanima i fondovima pa lijepo isplate ruse i ostale. U svakom slučaju postojeći dioničari će isto moći sudjelovati u dokapitalizacijama pa ne vidim tu nikakav problem.

Gdje je Dalićka rekla da će moći sudjelovati u dokapitalizaciji mali dioničari?

Odobrite zahtjev za prijateljstvom, da Vas možemo čitati prije odobrenja administratora! Hvala!

I u kapital Agrokora ali i u kapital Leda i ostalih tvrtki zahvaćene jamstvima.

Ramljak je samo piun…brizan…prestrasen ..a cini mi se i lagano ne pripremljen za ovakve bitke ..cijelu igru vodi Plenki i vlada…Bar se tako da zakljucit nakon konferencije za novinare..a bilo je tako i za pretpostavit da ce bit..
Plenki u 10 ima sastanak s dobavljacima..u podne s bankarima..Znaci sve se preselilo u zgradu vlade RH-a.
Znakovito je bila izjava da ce danas bit deblokiran racun Agrokora i da danas krece “redovno” poslovanje. Vidjet cemo hoce li tome biti tako i hoce li se to odnosit i na Ledo..Janu…

Pozdrav

svi smo mi Crobex

New Report

Close