LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nabrojali ste suhoparne brojke. Mislite da raja koja kupuje ili prodaje, gleda te financijske pokazatelje. Kupuju se dionice sukladno i shodno, a samo jedan posto ulagača gleda ovo što vas dvojica navodite. Ako krene cijela Burza, krenut će i Ledo, bez obzira na njegove poslovne brojke. Firma je dobra i stabilna i to je dovoljna informacija, zasad. Ako se zavrte članci o Mercatoru gdje se spominje u pozitivi i Agrokor ide gore, bez obzira na sve nominalne pokazatelje.
Tako je to na Burzi u hrvata.


Nabrojali ste suhoparne brojke. Mislite da raja koja kupuje ili prodaje, gleda te financijske pokazatelje. Kupuju se dionice sukladno i shodno, a samo jedan posto ulagača gleda ovo što vas dvojica navodite. Ako krene cijela Burza, krenut će i Ledo, bez obzira na njegove poslovne brojke. Firma je dobra i stabilna i to je dovoljna informacija, zasad. Ako se zavrte članci o Mercatoru gdje se spominje u pozitivi i Agrokor ide gore, bez obzira na sve nominalne pokazatelje.
Tako je to na Burzi u hrvata.

To je istina. Obrazovanost u Hrvata se vidi na burzi. Samo oscilacije i drukovi a podloge nigdje.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Nabrojali ste suhoparne brojke. Mislite da raja koja kupuje ili prodaje, gleda te financijske pokazatelje. Kupuju se dionice sukladno i shodno, a samo jedan posto ulagača gleda ovo što vas dvojica navodite. Ako krene cijela Burza, krenut će i Ledo, bez obzira na njegove poslovne brojke. Firma je dobra i stabilna i to je dovoljna informacija, zasad. Ako se zavrte članci o Mercatoru gdje se spominje u pozitivi i Agrokor ide gore, bez obzira na sve nominalne pokazatelje.
Tako je to na Burzi u hrvata.
A gledajte kolega, mene ne zanima sto raja gleda ili sto misli, ja kupujem ono sto mislim da vrijedi vise i ima potencijal za rast.Ne kupujem zj nisam kupovao ledo zbog Mercatora ili drugih spekulacija, vec iskljucivo zbog businessa

a evo jos nekih textova gdje mozete vidketi kako ledo posluje kad se konsolidira izvješće

“Tako, primjerice, Ledo koji je 1994. godine imao 15 milijuna eura prometa danas ima oko 300 milijuna”

http://www.bankamagazine.hr/Magazin/EBRD/tabid/381/View/Details/ItemID/59817/ttl/Todorica-pozvali-da-nastavi-ulagati-u-Srbiji-i-BiH/Default.aspx


opet se napucava bezveze, bit će suza

hoće, od onih koji neamu Ledo,neki već plaču

kolega Domaći, jako cijenim Vas i vaš trud, ali nemate sve podatke da bi računali[emo_zloban]

"Bog će ga kazniti koliko druka!!" Rato, 2012



Nabrojali ste suhoparne brojke. Mislite da raja koja kupuje ili prodaje, gleda te financijske pokazatelje. Kupuju se dionice sukladno i shodno, a samo jedan posto ulagača gleda ovo što vas dvojica navodite. Ako krene cijela Burza, krenut će i Ledo, bez obzira na njegove poslovne brojke. Firma je dobra i stabilna i to je dovoljna informacija, zasad. Ako se zavrte članci o Mercatoru gdje se spominje u pozitivi i Agrokor ide gore, bez obzira na sve nominalne pokazatelje.
Tako je to na Burzi u hrvata.
A gledajte kolega, mene ne zanima sto raja gleda ili sto misli, ja kupujem ono sto mislim da vrijedi vise i ima potencijal za rast.Ne kupujem zj nisam kupovao ledo zbog Mercatora ili drugih spekulacija, vec iskljucivo zbog businessa

a evo jos nekih textova gdje mozete vidketi kako ledo posluje kad se konsolidira izvješće

"Tako, primjerice, Ledo koji je 1994. godine imao 15 milijuna eura prometa danas ima oko 300 milijuna"

http://www.bankamagazine.hr/Magazin/EBRD/tabid/381/View/Details/ItemID/59817/ttl/Todorica-pozvali-da-nastavi-ulagati-u-Srbiji-i-BiH/Default.aspx
[/quote]

Da ovo je validan članak a ako sve ostavimo isto kao u postoječem godišnjem, ispada da Ledo “može imati” do 220 mil kn neto dobiti + ako dodamo natrag ITD ( kamatu posudbe, porez i amortizaciju) onda je sve zanimljivije.

Evo nešto sam novo vidio:)

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Znate li vi da Ledo svake godine plaća Agrokoru “trošak koncerna” cca 5 milijuna eura????

Dakle na ovu dobit koju imate dodajte još cca 35 milijuna kn. Kod prodaje bi to kupac gledao kao dobit, barem ja tako milim

Evo pa pogledajte, pod ostale troškove imate trošak moncerna

http://zse.hr/userdocsimages/financ/LEDO-fin2011-1Y-REV-N-HR.pdf

Nekako kao da se sramežljivo natiskuju na 5.800 i koju kunu, umjesto da krenu u agresivni proboj na desnu stranu.

Janezi se bore sami sa sobom što i kako s Mercatorom, a dug je preko milijardu eura.
http://www.business.hr/kompanije/direktor-nije-protiv-prodaje-mercatora

[emo_zloban]

Jedino od svega mi nije jasno cime ova dionica zasluzuje da bude na 1,4 bv


Jedino od svega mi nije jasno cime ova dionica zasluzuje da bude na 1,4 bv

Zaslugom kupaca koji su je spremni toliko platiti i koji će ju platiti još i više kad joj dođe vrijeme, bez obzira na beznačajnu i nebitnu vrijednost BV. [emo_novac]

Ovo se dogodi kada Ledo potrošačima prepusti odluku o sladoledu

igrajte se i VI![emo_plazi]

"Bog će ga kazniti koliko druka!!" Rato, 2012

Prodaja se povukla na 6.150 kuna. Što će to reći?

New Report

Close