LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Od danas su imatelji dionica grupacije AG tek vlasnici duga:
http://www.priznajem.hr/izdvojeno/rusi-se-carstvo-ivice-todorica-zaduznicu-prema-agrokoru-aktiviralo-desetak-dobavljaca/

I kakve to ima veze sa Ledom? Ledo je kompanija u kojoj je najveći dioničar AG i koji garantira za neke njegove aranžmane koji će se ionako sada restrukturirati. Restruktirat će se pasiva AG-a i izmjeniti popis vlasnika temljnog kapitala. To je sve pozitivno za Ledo. Riješit će se jamstava prema Agrokoru i ići na buban zato je vrijedi, i to puno, i lako je unovčiv.

belju je blokiran račun, valjda neće i ovdje isti scenarij???!

Ignore: KressoM, delux

Nije ovo dobar znak. Vjerovatno će i Agrokor uskoro u blokadu.
Ovo je klupko koje se teško može razriješiti. Mene svrbi dlan za puno dionica a i za ovu al stvarno nemam pojma više di kud kamo…



Od danas su imatelji dionica grupacije AG tek vlasnici duga:
http://www.priznajem.hr/izdvojeno/rusi-se-carstvo-ivice-todorica-zaduznicu-prema-agrokoru-aktiviralo-desetak-dobavljaca/

I kakve to ima veze sa Ledom? Ledo je kompanija u kojoj je najveći dioničar AG i koji garantira za neke njegove aranžmane koji će se ionako sada restrukturirati. Restruktirat će se pasiva AG-a i izmjeniti popis vlasnika temljnog kapitala. To je sve pozitivno za Ledo. Riješit će se jamstava prema Agrokoru i ići na buban zato je vrijedi, i to puno, i lako je unovčiv.
[/quote]
LEDO vrijedi,ali je dug puno veci od kapitala LEDA i nakon svega koliko ce LEDO vrijediti?

Kolega jamstva su bila i prije 15-20 dana i nista se nije desilo dok u pitanje nije dosla naplata vjerovnika od “gazde”..ako su informacije tocne da su se vjerovnici dogovorili i da se u naplate nece ic vec se mjenja uprava..restrukturiranje..prodaje nekih djelova itd….po tome bi valjda zakljucak trebao bit da se nece trazit od Leda vracanje kredita vec od poslovanja Agrokora…Naravno sve popodne vec moze bit drugacije…Ali zato i nije lako zaradit na burzi..da je svi bi se samo time bavili…

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Jamstva su tu već godinama, samo do sada nisu bila toliko aktualna jer se to sve uspijevalo nekako “zavrtiti” iz godine u godinu, a sad su pored navedenih jamstava počeli ispadati kosturi iz ormara u vidu muljanja s knjigovodstvom. Kredit ce se namiriti od kuda će se moći i koliko će se moći, a možeš biti siguran da će bankare boliti ona stvar za 49% manjinskih u LEDO jer svaka kuna za manjinske dioničare je kuna manje za vlasnike LEDA, a to su trenutno ruske banke. Sve što se može izvući iz Agrokora će biti izvučeno, a proizvodne firme odlaze po 1 HRK baš kao što su i došle. Opet se potvrđuje ona stara “povijest se ne ponavlja, ali se rimuje”.


Kolega jamstva su bila i prije 15-20 dana i nista se nije desilo dok u pitanje nije dosla naplata vjerovnika od "gazde"..ako su informacije tocne da su se vjerovnici dogovorili i da se u naplate nece ic vec se mjenja uprava..restrukturiranje..prodaje nekih djelova itd….po tome bi valjda zakljucak trebao bit da se nece trazit od Leda vracanje kredita vec od poslovanja Agrokora…Naravno sve popodne vec moze bit drugacije…Ali zato i nije lako zaradit na burzi..da je svi bi se samo time bavili…

Pozdrav

A opet, ako je točna informacija da je vlasnik Leda, Jamnice i svega ostalog ostao bez tog vlasništva, po kojoj logici bi mi mali vlasnici Leda, Jamnice i svega ostalog trebali zadržati svoje vlasništvo?

Imamo li možda negdje primjer toga?



Kolega jamstva su bila i prije 15-20 dana i nista se nije desilo dok u pitanje nije dosla naplata vjerovnika od "gazde"..ako su informacije tocne da su se vjerovnici dogovorili i da se u naplate nece ic vec se mjenja uprava..restrukturiranje..prodaje nekih djelova itd….po tome bi valjda zakljucak trebao bit da se nece trazit od Leda vracanje kredita vec od poslovanja Agrokora…Naravno sve popodne vec moze bit drugacije…Ali zato i nije lako zaradit na burzi..da je svi bi se samo time bavili…

Pozdrav

A opet, ako je točna informacija da je vlasnik Leda, Jamnice i svega ostalog ostao bez tog vlasništva, po kojoj logici bi mi mali vlasnici Leda, Jamnice i svega ostalog trebali zadržati svoje vlasništvo?

Imamo li možda negdje primjer toga?
[/quote]

Pa imamo u bjelovarskom Pevecu i Elektrometalu!

Ja sam.na kraju izgubio strpljenje i otvorio jednu manju poziciju u mom portfelju. Jbga, sad se moram.nadati da se neću jako opeci

Kolega Toda je izbacen iz uprave ( po info s portala)..o vlasnistvu jos neznamo nista. Agrokor moze preuzet bilo tko drugi..rusi..kinezi..drzava..itd…Agrokor je vlasnik 43% Leda..76% Jane..itd…To sto je netko drugi vlasnik Agrokora nista ne mjenja u vezi naseg vlasnistva…i dalje smo mi..mirovinci..radnici ( ako imaju koju)..suvlasnici tih kompanija…Bitno je jedino da tvrtka za koju Ledo..Zvzda..Jana..itd jamce povratak kredita te kredite i vraca ..tj ako Agrokor uredno nastavi placat dugove nema straha za Ledo..Janu..itd..bez obzira tko bio vlasnik.

Pozdrav

svi smo mi Crobex



Kolega jamstva su bila i prije 15-20 dana i nista se nije desilo dok u pitanje nije dosla naplata vjerovnika od "gazde"..ako su informacije tocne da su se vjerovnici dogovorili i da se u naplate nece ic vec se mjenja uprava..restrukturiranje..prodaje nekih djelova itd….po tome bi valjda zakljucak trebao bit da se nece trazit od Leda vracanje kredita vec od poslovanja Agrokora…Naravno sve popodne vec moze bit drugacije…Ali zato i nije lako zaradit na burzi..da je svi bi se samo time bavili…

Pozdrav

A opet, ako je točna informacija da je vlasnik Leda, Jamnice i svega ostalog ostao bez tog vlasništva, po kojoj logici bi mi mali vlasnici Leda, Jamnice i svega ostalog trebali zadržati svoje vlasništvo?

Imamo li možda negdje primjer toga?
[/quote]

Nije ostao bez vlasništva nego upravljačkih prava,izguran je drugim riječima.Ako dođe do gubitka vlasništva to se zove stečaj,bankrot ali to se cijelo vrijeme i pokušava izbjeći,ne znam kome bi to odgovaralo u ovom trenutku.
Kratkoročni je cilj da Agrokor preživi,radi i plaća dugove,postepeno će se prodavati imovina,ali ne preko noći nego kad se strasti smire.

"Only dead fish swim with the stream"

Nego pitanje za milijun dolara,tko se krca dionicama?I danas veliki promet,prolazili veliki paket.Neki skrbnički naravno kupuje….ali tko je taj junak?

"Only dead fish swim with the stream"


Nije ostao bez vlasništva nego upravljačkih prava,izguran je drugim riječima.Ako dođe do gubitka vlasništva to se zove stečaj,bankrot ali to se cijelo vrijeme i pokušava izbjeći,ne znam kome bi to odgovaralo u ovom trenutku.
Kratkoročni je cilj da Agrokor preživi,radi i plaća dugove,postepeno će se prodavati imovina,ali ne preko noći nego kad se strasti smire.

A ako Agrokor preživi, a preživjet će jer će se Todorić dogovoriti, ili će mu država sve uzeti, to će biti dobro za Ledo. Bilo koje rješenje je dobro za Ledo i za male dioničare, osim stečaja Agrokora. Pitanje je samo tko će biti brži, Ivica ili Božo. Ako bude Ivica brži ostat će mu mrvice, ako će Božo biti brži, Ivica će završiti iza rešetaka.


Kolega jamstva su bila i prije 15-20 dana i nista se nije desilo dok u pitanje nije dosla naplata vjerovnika od "gazde"..ako su informacije tocne da su se vjerovnici dogovorili i da se u naplate nece ic vec se mjenja uprava..restrukturiranje..prodaje nekih djelova itd….po tome bi valjda zakljucak trebao bit da se nece trazit od Leda vracanje kredita vec od poslovanja Agrokora…Naravno sve popodne vec moze bit drugacije…Ali zato i nije lako zaradit na burzi..da je svi bi se samo time bavili…

Pozdrav


Ali LEDO je AGROKOR,zar ne(uz ostala drustva-kceri)?
U slucaju prisilne naplate,LEDO je vrlo interesantan vjerovnicima!
Mnogi izgleda ne shvacaju sto je AGROKOR!!!!


Ali LEDO je AGROKOR,zar ne(uz ostala drustva-kceri)?
U slucaju prisilne naplate,LEDO je vrlo interesantan vjerovnicima!
Mnogi izgleda ne shvacaju sto je AGROKOR!!!!

Nije Ledo Agrokor. Ledo je firma u večinskom vlasništvu fondova i malih dioničara. Neće Ledo plaćati Konzumove i Agrkorove dugove prema dobavljačima. Ledo je isto jedan od Konzumovih dobavljača i teoretski bi i Ledo mogao pokrenuti prisilnu naplatu svojih potraživanja.

New Report

Close