LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Neće otići po nabavnoj, otići će po onoj po kojoj se vjerovnici dogovore s kupcima. Njima je u interesu da ode po što višoj, međutim pitanje je bez glavnog kanala prodaje i najveće police u državi, kakvi će biti rezultati Leda i Jamnice. Možda konkurentski trgovac pogurne neku drugu vodu i kupci je prihvate. Voda je voda, teško da će netko ostati do smrti vjeran brendu zbog okusa i kvalitete, osim ako nije medicinska…. ili barem “vatrena”!

@belupo

To je kao da pitate da li ćemo od vas čuti suvisli komentar….

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

Svi ovdje govore kao da je novac u Agrokoru nestao ne znam kuda.
Sve što je pod kreditom ima i svoju vrijednost.
Budući da gotovo sve sastavnice posluju s dobitkom, znači da pokrića ima.
Svi govore kako je npr.Konzum dužan, ali da je npr. rasprodati svu robu, ili je vratiti dobavljačima, pa na kraju rasprodati i zgrade (nekom drugom lancu npr.), zar netko misli da ne bi ostalo još viška?
Ali nije nikome cilj to riješiti tako, već oporaviti poslovanje cijelog sustava.
Mislim da je najbolji dokaz kako stvari nisu takve kakve se iznose istup vlade koja zna kakvo je stanje i ne pridaje mu uopće neko posebno značenje, a onaj tko sluša medije nosit će gaće na štapu.

Zgrade je Konzum već prodao. Sljedeće…


Kako razreješiti ovaj čvor.
Najgora mogućnost po Ledo je da se aktiviraju jamstva za one kredite u kojim Ledo jamči svojom imovinom ?
Tada je Ledo u banani. (ista stvar i za Jamnicu i ostale koji su jamčili imovinom)
Naravno, u tom slučaju Ledo teško da će ovoliko vrijediti….

Međutim koliko je ova situacija realna ?
Treba uzeti u obzir da su Rusima jamstvo dionice Agrokora. Da li će oni dopustiti da se gore navedena situacija desi. Mislim da se zaključak sam nameće (jer u tom slučaju ni dionica Leda ni Jamnice neće ništa vrijediti).

Na žalost za sve nas ovdje su se otvorila vrata pakla. Novca u sistemu više nema i Rusi si mogu obrisati onu stvar sa dionicama. Tu se vjerojatno ne zna tko je garantirao za koga. Ključno je kome je gazda dao hipoteke na nekretninama, tvornicama ili opremom. Kad krene mega predstečajna nagodba oni koji imaju hipoteke možda nešto izvuku iz ovog kupusa. Ako Rusi nisu uzeli čvrste hipoteke nego samo dionice baš me interesira kako će tati Putinu na raport. Šta će im recimo dionice Leda ako neka banka ima hipoteku na pogonu. Isto vrijedi za sve firme gospodina gazde.

Babo vam je to lijepo objasnio u svom komentaru oko repo poslova.

Naši dobavljači ispušiće sve živo i tu će biti tragedije pogotovo za neke manje firmice koje će ostati bez svega. Pitanje kad će krenuti blokade računa od onih koji su imali sreću da im je gazda dao neku zadužnicu. A kad to krene onda je the end ili koniec. Kao u crtanom filmu. To će se onda preljevati na banke koje su kreditirale sve te dobavljače i tako dalje….

Jedini koji se sad smiju su Lidl, Schwarz i ostala družina.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.



Kako razreješiti ovaj čvor.
Najgora mogućnost po Ledo je da se aktiviraju jamstva za one kredite u kojim Ledo jamči svojom imovinom ?
Tada je Ledo u banani. (ista stvar i za Jamnicu i ostale koji su jamčili imovinom)
Naravno, u tom slučaju Ledo teško da će ovoliko vrijediti….

Međutim koliko je ova situacija realna ?
Treba uzeti u obzir da su Rusima jamstvo dionice Agrokora. Da li će oni dopustiti da se gore navedena situacija desi. Mislim da se zaključak sam nameće (jer u tom slučaju ni dionica Leda ni Jamnice neće ništa vrijediti).

Na žalost za sve nas ovdje su se otvorila vrata pakla. Novca u sistemu više nema i Rusi si mogu obrisati onu stvar sa dionicama. Tu se vjerojatno ne zna tko je garantirao za koga. Ključno je kome je gazda dao hipoteke na nekretninama, tvornicama ili opremom. Kad krene mega predstečajna nagodba oni koji imaju hipoteke možda nešto izvuku iz ovog kupusa. Ako Rusi nisu uzeli čvrste hipoteke nego samo dionice baš me interesira kako će tati Putinu na raport. Šta će im recimo dionice Leda ako neka banka ima hipoteku na pogonu. Isto vrijedi za sve firme gospodina gazde.

Babo vam je to lijepo objasnio u svom komentaru oko repo poslova.

Naši dobavljači ispušiće sve živo i tu će biti tragedije pogotovo za neke manje firmice koje će ostati bez svega. Pitanje kad će krenuti blokade računa od onih koji su imali sreću da im je gazda dao neku zadužnicu. A kad to krene onda je the end ili koniec. Kao u crtanom filmu. To će se onda preljevati na banke koje su kreditirale sve te dobavljače i tako dalje….

Jedini koji se sad smiju su Lidl, Schwarz i ostala družina.
[/quote]

Mika slažem se ne 100% nego 1000% i sa tobom i sa Babom.

Više se nezna tko pije tko plaća pardon Todi i ekipa su popili sad dolazi račun na naplatu!

Tko to nekuži ostat će kratkih gaća!

Ne želim nikom zlo ali situacija je vrlo ozbiljna!

OŠ NEŠ BANGLADEŠ!

Da sutra gazda prodaje ovo sigurno ce to utrpat nekome po EV/EBITDA 4,15 na koliko se sad trzi na burzi…kupac ce dobiti jos i set nozeva gratis…

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

jao si ga onimakoji jos neshvacaju dubinu problema a drzava nema kaj tu pomogati jer bi sve oslo u P.M jednostavno dug je preveliki i rupa koja je to niti sam bog nezna tko je i koliko za koju paru jamac


Da sutra gazda prodaje ovo sigurno ce to utrpat nekome po EV/EBITDA 4,15 na koliko se sad trzi na burzi…kupac ce dobiti jos i set nozeva gratis…

Uračunaj jamstva pa nam javi EV, može?


jao si ga onimakoji jos neshvacaju dubinu problema a drzava nema kaj tu pomogati jer bi sve oslo u P.M jednostavno dug je preveliki i rupa koja je to niti sam bog nezna tko je i koliko za koju paru jamac

snupy,
ovo će se sve u kompletu cijelog koncerna rješavati, Ledo neće ići izdvojeno u prodaju.
Tamo je stvar čista.
Potrebna je dokapitalizacija-ulazak novog vlasnika-nova uprava–….

Ni sam Todorić ne zna što će, ali forumaši znaju. Imaju informaciju prije nego što se stvori. Inception.

prejak je pritisak na prodaji ispod 8000 kn! do te cijene je na prodaji skoro duplo više dionica nego ih je na cijeloj kupnji…fondovi su se izgleda makli s kupnje, a jesu li i sa prodaje?

Ignore: KressoM, delux

zna li ko kolika bi mogla bit dividenda od leda..400? 500?kn


zna li ko kolika bi mogla bit dividenda od leda..400? 500?kn

0 kn

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

654 12:07:30 7.850,00 135 1.059.750,00
619 11:46:12 7.850,00 50 392.500,00

Moguće da stružemo o dno…

Obveznice su okrenule, spominje se IPO…

https://www.boerse-stuttgart.de/en/Agrokor-dd-bond-XS0776111188
http://hr.seebiz.eu/tesco-zainteresiran-za-preuzimanje-konzuma/ar-152530/

Vjerujem da je rješenje vrlo blizu.

New Report

Close