LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Koliku dividendu očekujete ove godine? Prošle godine je bila 425,01kn. Jel možemo ove godine na 500kn?

Ako nastavi ovakav trend pada cijene, bit će ti dividenda 100 kn ……………

ttp://www.youtube.com/watch?v=XTzjTaGxews

mozda nebude dividende i toga su fondovi svjesni plus jos pitanje koliko su teska Ledova jamstva

Nije valjda da mirovinci ponovno prže novac svojih članova….

Da je ovo Amerika ti bi fondovi cijelu godisnju naknadu za upravljanjem fondom trosili na odvjetnicke usluge jer tuzbe nebi prestajale pljustati sa svih strana od ostecenih umirovljenika. Koji hidiot ide ovo prodavati a pred 10 godina su kupovali kojekakve Ingre na 5x vecim valuacijama i sa jedno 10x gorim poslovanjem.

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.


Da je ovo Amerika ti bi fondovi cijelu godisnju naknadu za upravljanjem fondom trosili na odvjetnicke usluge jer tuzbe nebi prestajale pljustati sa svih strana od ostecenih umirovljenika. Koji hidiot ide ovo prodavati a pred 10 godina su kupovali kojekakve Ingre na 5x vecim valuacijama i sa jedno 10x gorim poslovanjem.

A zašto ti misliš da je on hidiot?

Sutra će možda ta cijena biti premija. Teško je iz perspektive malenog investitora razumjeti svu kompleksnost Agrokor Issuea.

Vjerujem da je tako neki Babo objasnjavao nekom mom pretku Crobizu broj 13,14 ili 15 pred 10 godina kako ne mogu razumjeti svu kompleksnost Ingra Issuea.

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.

Samo se ti sprdaj, al tu ti sad vladaju vrlo prizemni utjecaji. Bond opet visi na ivici (i marici) novog raspada, pa se očito investitori rješavaju viškova Agrokor uspješnica.

Sve je to super, al očito je da sunovrat Agrokora, ne znači cvat ni Ledu, ni Jamnici, a bome ni Zvijezdi!

Nista se ja ne sprdam. Samo mi je smijesno kada se vodis nasim OMF-ovima kao primjerima pametnog investiranja. A oni su jedini koji prodaju. A netko to ocito kupuje. Uostalom vec sam rekao na temi Agrokor, za 6-12 mjeseci cemo pobrojati mrtve i vidjeti sto se desilo sa ovom pricom.

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.

A što ne bi prodavali?

Pa oni najbolje znaju kakva je tamo situacija. Nemoj se zanositi mišlju, da si ti tu pametniji i upućeniji od njih.

A sto bi prodavali?

Nikad konstruktivnog razgovora sa tobom. Sto hoces da ti kazem? Da je povijest pokazala da su pametni i racionalno upravljaju imovinom? Da sukladno povijesnim rezultatima trebam vjerovati u njihovu prosudbu?

Jedini razlog zasto ce biti LEDA jeftinije za kupiti u buducnosti je jer ga oni prosipaju po bidu vec mjesecima (i jer ce to nastaviti raditi)

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.

Fundamenti su cisto ok.
Razlog ocito lezi u necem drugome.
Uskoro opsirnije.

Čini mi se da su popucali margini……sutra će biti fantastično….

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Pa naravno da će nastaviti raditi jer je Agrokor pred mogućim defaultom?

Zašto bi default Agorkora bio dobar za Ledo?

Pobijedio si. Nek sve prodaju! SVE! A za 5 godina kada Ledo bude u rukama nekog rusa ili pak Ivice (meni je stvarno svejedno) neka kupuju po 20.000 kuna! Moze tako? Sretan ti, sretan ja!

Ili smatras da propascu Agrokora propada i Ledo? Nestankom Koznuma vise nitko nece jesti sladoled i zamrznute lazanje?

Ponavljam, radim u Belju i što novinari pišu je laž. Belje je odlična firma i proizvodi toliko dobrih proizvoda kakve ni Podravka nema.

Ne radi se o tome, ti ne možeš znati koliko su te firme uvezane u sustav, k tome Agrokor jamči svojim vlasništvom u njima za obveze prema stranim kreditorima. Banaliziraš činjenice i ozbiljnost situacije lazanjama i smrznutim mahunama, ali bez mjesta na polici Konzuma, Mercatora ili Idee, Ledo i njegove članice nemaju tu poziciju ni potrošačku atraktivnost kao što to imaju unutar jednog tako vertikalno integriranog sustava. Nitko ne kaže da Ledo ne vrijedi ništa, nego da bez Agrokora vrijedi vjerojatno manje i to revrednovanje, kako matici izmiče polako tlo pod nogama, se upravo odvija na burzovnoj sceni.

Ako sve prođe lišo, vidjet će se i na cijeni Leda, ali prije toga na obveznici ili obveznicama Agrokora. Btw. PIK je danas prošao po 22, a to ponešto govori o daljnjoj deteriorijaciji situaciji.

New Report

Close