LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

GAP-ovi ma 5400, 4150,3200 i 1200kn.
Koeficijent likvidnosti pao na 1,4 (mislim da Toda isušuje i LEDO pritisnut silnim kreditima i povećanjem glavnice), BVPS 3200kn, BV 1,8…
Preskupo i preskupo, PBZ po običaju kupuje kad nitko normalan ne kupuje.

26.11.2010 - Dan D

Ne znam da li je itko uočio da koef. likvidnost iz godine u godinu pada, sada na 1,4 i pada i dalje.
Toda u dugovima do grla i ne zove na dobro. Umjetno dignuta dionica i sad je iskrcaj na snazi.
Ovako ozbiljna firma, a dividenda svega 1%. Presmiješno, susjedna tržišta nude itekako bolje firme istog sektora sa diskontom 70%.

26.11.2010 - Dan D


Ne znam da li je itko uočio da koef. likvidnost iz godine u godinu pada, sada na 1,4 i pada i dalje.
Toda u dugovima do grla i ne zove na dobro. Umjetno dignuta dionica i sad je iskrcaj na snazi.
Ovako ozbiljna firma, a dividenda svega 1%. Presmiješno, susjedna tržišta nude itekako bolje firme istog sektora sa diskontom 70%.

Kolega splite svaka ti je na mjestu Ledo je stvarno debelo precijenjen.

Kako je to dug od 45% u zadnje 4.g. narastao na 126% ????
A koeficijent tekuće likvidnosti pao na najnižih 1,4???
Kao da Toda i ovdje isisiava CASH za plaćanje velikih kamata, a glavnica duga raste li raste.
TA kaže 1200kn, ako to pukne onda 600kn.

26.11.2010 - Dan D

Ipak je činjenica da prehrana u Crnoj Gori i Srbiji (firme koje posluju sa dobiti) trenutno stoje barem 3x manje nego LEDO po fundamentu.

26.11.2010 - Dan D

5750kn pokušaj povratka i retest proboja dolje, naravno sutra će biti jasno da nije uspio.
ZVZD i dalje barem 2x jeftinija od LEDA, a da ne spominjem slične firme u susjednim država 5x jeftinije.

26.11.2010 - Dan D

ZVZD i dalje barem 2x jeftinija od LEDA, a da ne spominjem slične firme u susjednim država 5x jeftinije.


Nemoj se ljutiti, ali nemas pojma o cemu pišeš

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]



ZVZD i dalje barem 2x jeftinija od LEDA, a da ne spominjem slične firme u susjednim država 5x jeftinije.

Nemoj se ljutiti, ali nemas pojma o cemu pišeš

[/quote]
Kolega Delux, istina je da ledo ima jak ROA i ROE te NPM, al bez obzira mogu naći u CG ili Makedoniji 4-5 puta jeftinije firme za dugoročna ulaganja, pa pogledaje i 1 FRANCK uz P/E od samo 5 i Graham 0,8. Franck je jedina dionica na ZSE koja je vrijedna kupnje po fundamentu, do boli podcijenjena.
Sve ostalo da budem iskren je prilika za loviti valove i obični baloni od dionica, makar se nekome čini super kad pogleda ATH. Primjerice 1 Franck bi trebao vrijediti minimalno 2000kn.

26.11.2010 - Dan D




ZVZD i dalje barem 2x jeftinija od LEDA, a da ne spominjem slične firme u susjednim država 5x jeftinije.

Nemoj se ljutiti, ali nemas pojma o cemu pišeš

[/quote]
Kolega Delux, istina je da ledo ima jak ROA i ROE te NPM, al bez obzira mogu naći u CG ili Makedoniji 4-5 puta jeftinije firme za dugoročna ulaganja, pa pogledaje i 1 FRANCK uz P/E od samo 5 i Graham 0,8. Franck je jedina dionica na ZSE koja je vrijedna kupnje po fundamentu, do boli podcijenjena.
Sve ostalo da budem iskren je prilika za loviti valove i obični baloni od dionica, makar se nekome čini super kad pogleda ATH. Primjerice 1 Franck bi trebao vrijediti minimalno 2000kn.
[/quote]
Ledo je definitivno precijenjena dionica .

kakav se ocekuje 3Q ovdje?

pbz mirovinski dokupio 19 kom

a i danas krenulo žestoko po asku…dela Štico ko da mu je 20 [thumbsup]

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

kako se fino skuplja ledo [yawn]

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

New Report

Close