LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Domach ti si mi jedan od najdrazih forumasa, jer imas znanje, a i razum.
No kod leda ne baratamo ni ti ni ja konsolidiranim podacima

evo jedan citat iz intervjua s Todorićem

kad su preuzeli Ledo, imao je 15 milijuna eura prometa, a danas ima 300 milijuna, dodaje Todorić, dok je EBIT tada iznosio milijun eura, a danas je 50 milijuna eura. “Hrvatsku čeka ulazak u Europsku uniju, ali mi smo kao poslovni subjekt već dvadeset godina u Europskoj uniji“, istaknuo je Todorić.
http://www.business.hr/hr/Kompanije/Vijesti/Todoric-kupuje-mesni-biznis-u-Rusiji-za-200-milijuna-eura?homesrclink=carousel [business.hr]

Ovo nam samo ukazuje dasu konsolidirane brojke puno bolje od nekonsolidiranih

Pa mislim da puno toga Iz ovog intervjua se da vidjeti da ledo konsolidirano ima 300 milijuna eura prihoda, a na zse za ledo hrvatska vidimo 1,2 milijarde kn što je cca 160 milijuna eura ili gotovo 50% manje. Nadalje ledo hrvatska ima ebitda cca 160 milijuna kn što je cca 22 milijuna eura a ovdje se vidi da ima 50 milijuna eura ebit-u što bi iznosilo cca 370 milijuna kn

Ako prođe ovaj dokap (a pretpostavljam da su već sve dogovorili), koliko je realno očekivati rast cijene LEDA na burzi do 8000 kn prije skupštine, ako je 8000 kn minimalna cijena po kojoj će ići dokap?

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

@Reisman – tnx;)

Da, jedino kaj moze biti je da potencijalni kupci Leda imaju konsolidirani rezultat.

Ajmo probati račun sa EBIT-om koji navodiš i vidjeti rezultat.

375*6-18= oko 2300 milijuna kuna/220170=10446 – (obveze tj oduzeti ću onih 500 milijuna prema povezanim poduzetnicima); 2300 – (500 mil)= 1800 milijuna tj 8175 po svakoj dionici..

MOzda smo i razbili misteriju zasto netko i bi platio ovu cifru – ako su točni ovi navodi gore i EBIT je 50 milijuna eura tj EBITDA nesto viša, taman ispada 8 000 kn.
Dobro smo ga razvalili.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Da budem do kraja iskren
Ja ga ne bih kupovao po 7k , iako meni vrijedi više od 8k, no kako sam napomenuo, ulazim samo u pozicije za koje smatram daa u nekom razumnom vremenu (do 3 god) imaju potencijal od 100 %
Ledo mi je prosjek 4850 kn koja više manje.
Pa eto,

I još nekaj pa nema ledo 500 milijuna kn duga prema povezanim osobama vec potrazivanja koliko sam ja skuzio?

Agrokoru ostaje većina ili apsolutna moć 55% nakon dokapa od 93.750 novih dionica na 220.170 postojećih ili novih cca 45%. Znači ukupno 313.920 dionica.

Iz kojeg razloga bi netko platio ovih novih 93.750 dionica po 4500 Kuna ili više ?

LEDO je OK kompanija, ako se prodaje u okviru 100% kompanije, ali kao neki institucionalni investitor nemaš nikakav normalni interes ovdje ni po 3000 Kuna.
Agrokora opet odlučuje o dividendi i svemu .

E sada, ako je Agrokor stisnuo Vladu, onda je sve moguće, ali zdrave logike nema


Da budem do kraja iskren
Ja ga ne bih kupovao po 7k , iako meni vrijedi više od 8k,

iskren si do bola…..

ovdje je sve jasno, mirovinci kupuju paket po 8k, dizanje u višu kotaciju i market making za likvidnost. ostalo je politika.

koje je ovo muljanje, užas

http://www.seebiz.eu/mirovinski-fondovi-sudjelovat-ce-u-dokapitalizaciji-leda/ar-49567/

Ako kao po novinarima taj Ledo u dokapu vrijedi 8000 Kuna/dionica zašto kupci ne stoje u redovima nego se politički Mirovince gura ?


koje je ovo muljanje, užas

http://www.seebiz.eu/mirovinski-fondovi-sudjelovat-ce-u-dokapitalizaciji-leda/ar-49567/

A očito je da su sve dogovorili po 8000 kn/dionica. Zato će vjerojatno do kraja ovog mjeseca cijena LEDA na burzi polako rasti i doseći tih 8000 kn…

p.s. meni sve ovo izgleda kao da Agrokor sprema LEDO za prodaju nakon dokapa

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Uostalom, rečeno je da se mora uplatiti minimalno 400 tisuća kuna ukoliko se želi sudjelovati u dokapitalizaciji, a to je (gle čuda) okruglo 50 dionica po 8.000 kuna. Znači ova cijena od 8.000 kuna nije bajanje, nego realnost. Kao što je realnost i to da će tu igru najvećim dijelom odigrati mirovinci (barem minimalnih 60 posto kako bi priča uspjela). Novaca imaju, motiva imaju, Mercator već dokupljuju. Sve se posložilo. Igra je počela.

Članci se samo gomilaju. Nove pozitivne vijesti samo dolaze.

Mirovinci žele ući u Ledo, ali ne bi dali više od 8000 kuna za dionicu


[emo_smijeh][emo_smijesak][emo_smijeh][emo_smijesak][emo_smijeh][emo_smijesak]

ledo nema rasta prihoda u zadnje vrijeme, a ne vidim ga ni slijedećih kvartala, na 8.000kn je p/e preko 13, u recesiji je to preskupo. Ako firma nema rasta p/e max 9 ne više, što znači 6000 max.

no reći će mirovinci – imaju dugi horizont ulaganja pa će se ulaganje isplatiti kad se gospodarstvo oporavi – to je točno, ali je i točno da će ga trenutno preplatiti.

od toga će dobar dill napraviti jedino Todorić koji će dobiti nužno potrebnih 100 mil eura, trebao je to jedino već davno napraviti, jer bi uštedio 10% kamata na dug koji plaća. Znači 10 mil eura je izgubio godišnje na kamatama što to nije prije napravio (ili možda nije mogao prije nagovoriti mirovince?).

sve skupa naše mirovine baš se i neće pozlatiti od toga, no drugo nije niti za očekivati kad mirovinci posluju s Todorićem – teško ga oni mogu nadmudriti.

DA li ima tko ovdje da objasni slijedeće ;
u koliko si ti vlasnik Mirovinskog fonda koji interes imaš da uopće kupuješ te dionice, a kamoli po 8000 Kuna ?
Dividendu nemaš, upravljačka prava nemaš, a što imaš ? Skupu dionicu.
Ledo je super tvrtka, ali ovo nema veze s ničim osim političkih logika.
Političare se mijenjaju, a pitanja i odgovornost ostaje !

Nitko s svojim novcima to ne bi radio, ali s tuđim sve je moguće .

E sada kako mediji pišu da mirovinsci kupuju dionice Mercatora za Agrokor u toj kombinaciji svašta je moguće .
Možda mirovinci u tom slučaju profitiraju, ali jedno je sigurno, nije zakonito, bar u budućnosti kod slijedeće Vlasti.

@ Mida
Koje slijedeće vlasti? ADZ-a? Daj se uozbilji.
I samo da znaš, sve je po zakonu, sviđalo se to tebi ili ne sviđalo.

New Report

Close