LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/171400/Mercator-ce-odustati-od-kupnje-Laskog.html

a kako drugačije [yawn]
…a obruč se steže [wink]

"Bog će ga kazniti koliko druka!!" Rato, 2012


kolega Reisman ledo je i 2008. imao prihod isti kao i lani, a rast dobiti je u međuvremenu došao samo zbog ušteda i rezanja troškova koji su mi se čini dosegli plafon. Dalje bez širenja, ili rasta kupovne moći, neće biti nekog bitnijeg rasta dobiti. Mislim da je tržište ovdje u pravu i da je cijena u redu. Ove godine će, uspije li zadržati lanjske prihode, to biti uspjeh.

No molim vas, dajte malo brojke koliki bi to iznosi bili na uštedi čišćenja bilance, manje otplata dugova, da nam bude jasnije na što mislite…

lijep pozdrav

Ja ne znam kako je moguće da tržište nije u pravu? Tržište je mjesto na koje se susreću kupac i prodavač i cijena koja se dogovori je tržišna i ona je uvijek U PRAVU taj trenutak!

Recite vi meni kako mislite da tržište određuje cijenu dionice? Koliko tu ima varijabli? Jedna, dvije, tisuću? I vi kažete da ih SVE razumijete, znači od makroekonomskih do mikroekonomskih, i da je ovdje tržište u pravu! PA SVAKA ČAST!

[img][/img]

St. Iskus da je tržište stalno u pravu tad ja ne bih dnevno pregledavao na desetine firmi i tražio gdje nije u pravu. Kod leda je u pravu, jer su zarade i cijena dionice u redu ako gledate prosječni povrat na investiciju. (naravno tu mislim i na rast i sve što ide s tim u narednih nekoliko kvartala)
Tržište nije bilo u pravu prije mjesec dana kod cijene nekih dionica koje sam kupio vani i pokazalo se da sam u pravu, jer su u međuvremenu porasle. eto – zadovoljni?

A aku u narednom periodu dionice leda jaaako narastu, hoćete li onda zaključiti da tržište nije bilo u pravu ili da vi niste bili u pravu

Discleimer.

imam ledo i ovaj post nije poziv na kupnju ili prodaju leda

rovadC
Da li vi ikada uspoređujete kompanije međusobno?
Pa sigurno uspoređujete jer vidite da je neka dionica skuplja od druge, a recimo ima slabije fundamente i na temelju toga zaključujete koju ćete dionicu kupiti, je li tako?

E sad, recimo da nam cijela burza naraste, evo da pretjeram da budem jasniji, za duplo u narednih godinu dana. Prosječni P/E za cijelu burzu je tada 17, bubam napamet sada. Recimo da cijena dionice Leda se ne pomakne, tada P/E Leda iznosi i dalje oko 8. Da li ćete i onda reći da je tržite u pravu i da je cijena Leda dobra ili ćete reći da je ipak Ledo podcijenjen.

Da li vidite šta želim reći time? Da je dionica Leda vrlo isplativa investicija pošto se sada trguje po cijeni koja se vrati nakon 8 godina, ali naravno ne samo radi toga! Oću reći, skoro svaka dionica ispod P/E=10 je podcijenjena po prvom načelu Warrena Buffeta, a on nije bilo tko nego treći nabogatiji čovjek na svijetu koji se obogatio investiranjem dosljedno se pridržavajući takvih načela. Možda vi imate drugačija, u redu.

U ovome trenutku cijena dionice Leda se vama čini realnom, ali po povijesnim načelima investiranja to je PODCIJENJENA dionica i zato je isplativa investicija!

[img][/img]

Ovdje samo naklapanja i pute priče o prodaji po masnim novcima!
A kako je kriza od toga nema ništa, pogotovo jer Todex grupa nije dobila Mercator pa time i ne mora prodavati LEDO. Ovdje je zabrinjavajuće što rashodi konstantno rastu zadnjih par godina.
Sada je P/E oko 10 što je uredno, al BV je preko 1,25 što opet daje dojam skupoće.
Dug i likvidnost su jako dobir podaci u korist dioničara.
Svejedno MCAP od preko 1,1 miljardu kunića je malo previše u ovakvim vremenima.
Graf ne laže i zove pad, al ostaje vidjeti. Danas cijeli Crobex u zelenom, izuzem Magme i Leda.

Bull is coming home

Driver

Podaci koje iznosiš o ledu glede troškova nisu istiniti
2010 Ledo je imao milijardu i 18 milijuna kn rashoda
2009.Ledo je imao milijardu i 48 milijuna kn rashoda
2009. ledo je imao milijardu i 89 milijuna kn rashoda
izvor zse

Vidimo da rashodi padaju i da se optimizira poslovanje

Discleimer.

imam ledo i ovaj post nije poziv na kupnju ili prodaju leda


A aku u narednom periodu dionice leda jaaako narastu, hoćete li onda zaključiti da tržište nije bilo u pravu ili da vi niste bili u pravu
Discleimer.
imam ledo i ovaj post nije poziv na kupnju ili prodaju leda

kolega Reisman nemojte o budućnosti, pričajte o onome što znate
ja sam ledo kupio po 4250 i prodavao po 5250-6600. kupio nakon toga erste banku u beču i imam u mjesec dana oko +20%-meni je to dovoljno da sam u pravu.

o budučnosti – tko kaže da danas neću uzeti 20% na erste i sutra kupiti ledo, ako ocjenim da kako kažete ledo jaaaako naraste. po sadašnjem stanju stvari vjerojatno neće, ne kažem da neće na prodaju, jer ne znam i špekulacije me ne zanimaju.
radije sam kupio i još kupujem bank of america jer sam siguran da će u naredne dvije godine rasti i siguran sam da vrijedi po današnjoj moći zarađivanja 5-6 puta više-naravno kad riješi problematične hipoteke-a na dobrom je putu da ih vrlo brzo riješi – eto lijep pozdrav

kolega St. Iskus vi ste u pravu u svemu

ali ste zaboravili jednu bitnu stvar, a to je da će rezultati poslovanja za prvi i drugi kvartal 2012. dionica koje sam ja kupio pokazivati rast dobiti ili bitan napredak u poslovanju, dok ledo to neće.



A aku u narednom periodu dionice leda jaaako narastu, hoćete li onda zaključiti da tržište nije bilo u pravu ili da vi niste bili u pravu
Discleimer.
imam ledo i ovaj post nije poziv na kupnju ili prodaju leda

kolega Reisman nemojte o budućnosti, pričajte o onome što znate
ja sam ledo kupio po 4250 i prodavao po 5250-6600. kupio nakon toga erste banku u beču i imam u mjesec dana oko +20%-meni je to dovoljno da sam u pravu.

o budučnosti – tko kaže da danas neću uzeti 20% na erste i sutra kupiti ledo, ako ocjenim da kako kažete ledo jaaaako naraste. po sadašnjem stanju stvari vjerojatno neće, ne kažem da neće na prodaju, jer ne znam i špekulacije me ne zanimaju.
radije sam kupio i još kupujem bank of america jer sam siguran da će u naredne dvije godine rasti i siguran sam da vrijedi po današnjoj moći zarađivanja 5-6 puta više-naravno kad riješi problematične hipoteke-a na dobrom je putu da ih vrlo brzo riješi – eto lijep pozdrav

[/quote]
Svaka vam čast, vi ste jedan vrhunski špekulant i trejder.
Divim se vašim vještinama na burzi. osobno nisam dorastao takvom načinu trgovanja, pa držim dionice koje smatram podcijenjenima. Meni ledo spada u jednu od najpodcijenjenijih tvrtki na zse.
Vrijeme će pokazati da li sam dobro procijenio

Agrokor je 13. decembra danski banki JYSKE potrdil, da namerava prodati eno ali več podjetij v skupini. Po nam znanih podatkih je najdlje prodaja Leda, čeprav so nam iz Agrokorja sporočili, da ni v zadevi nič novega. Zanj naj bi že dobili dve ponudbi, menda se gibljeta okoli 400 milijonov evrov.

http://www.delo.si/zgodbe/ozadja/prodaja-mercatorja-sosedov-najboljsi-sosed.html

to je cca 14000kn/share ako je 4000mil €.
novo vrijeme, nove formacije [yawn]

PS-molim PD da malo sad prevedu članak i raspitaju se [lol]

"Bog će ga kazniti koliko druka!!" Rato, 2012

Kad se več naveliko danas priča kolko vrijedi CROS…nije na odmet malo spomenuti da i LEDO u prodaju
( ako ) ode …po min . 7.000,00 a trenutno je 5039,00 !!! hmm…

Ovo je slijedeća najavljena dionica za enormni rast? Nakon DIOKI-a…
Dakle, Dioki je imamo za takvu vijest premali rast – mali promet….. evo, ista situacija i sa Ledom.
To znači- da novaca – nema …………??? Ili situacija nije ista sa državnim velikim udjelima i ostalim
dionicama gdje su ti udjeli puno manji ..a kupci u strukturi- nebitni?

Bilo bi sjajno- da svaku dionicu ovako podignete – neovisno o vlasništvu…

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Drago mi je da su prodavači na asku svjesni vrijednosti ove dionice i ne popuštaju ….ledo je sjajna firma , neovisno hoće li biti prodana ili ne …

New Report

Close