LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

fakat čudno trgovanje ovom dionicom, kao da se nešto čeka, samo što??? ima li to veze s mogućim povratkom LEDA u crobex? kad se to mijenja?

Evo dok se čeka ..verzija OĆE GORE ILI DOLE …još malo TA ….koja uzgred ne izgleda loše ..

LEDO-R-A
5.000,01 kn
-0,04%
EPS YTD 506,46
EPS kvartalno 202,76
EPS ttm 530,86
P/S – ttm 0,87
P/E – ttm 8,59
P/B 1,18
ROA – ttm 0,10
ROE – ttm 0,14
Current ratio 3,03
Quick Ratio 2,40
Profit margin 0,10

http://www.poslovni.hr/vijesti/ambasador-sada-slovenci-zive-u-socijalizmu-194273.aspx

http://www.seebiz.eu/nlb-agrokor-je-nudio-zadovoljavajucu-cijenu-s-visokom-premijom/ar-23309/

Ne treba dodati da je netko drugi,a da nije Hrvat, ponudio slično ali manje, bio oduševljeno prihvaćen…prvi susjedi a smradovi do bola..sramota a ne ekonomske slobode i demokracija po EU pravilima [bye]

Nikad više 2007-08 na ZSE:(


Ne treba dodati da je netko drugi,a da nije Hrvat, ponudio slično ali manje, bio oduševljeno prihvaćen…prvi susjedi a smradovi do bola..sramota a ne ekonomske slobode i demokracija po EU pravilima [bye]

je, mi smo na slucaju suncani hvar bili prava gospoda. bilo je ono, bilo ko samo ne slovenci. djavlu bi prodali samo ne njima.

Slučaj, Mercator riješit će se nakon što se dobije nova vlada u Sloveniji,prije toga sigurno ne, a nakon toga bumo vidjeli.Mercator kao ni Konzum nije dovoljno velik i jak da u budućnosti opstane samostalno i tu slijedi neki oblik preuzimanja , kakav to ne znam ali trenutno je Konzum u prednosti.Što se tiće LEDA mislim, ali to je samo moje mišljenje,da će on ovako ili onako prvi na prodaju u sljedećih 3 -24 mjeseca,ovisno o potrebi za kešom, i to po znatno većoj cijeni od ove koja je sada na burzi, no živi bili pa vidjeli!


Slučaj, Mercator riješit će se nakon što se dobije nova vlada u Sloveniji,prije toga sigurno ne, a nakon toga bumo vidjeli.Mercator kao ni Konzum nije dovoljno velik i jak da u budućnosti opstane samostalno i tu slijedi neki oblik preuzimanja , kakav to ne znam ali trenutno je Konzum u prednosti.Što se tiće LEDA mislim, ali to je samo moje mišljenje,da će on ovako ili onako prvi na prodaju u sljedećih 3 -24 mjeseca,ovisno o potrebi za kešom, i to po znatno većoj cijeni od ove koja je sada na burzi, no živi bili pa vidjeli!

ja bih rekao da će u prodaju ove godine, Todi treba keš, kriza trese, a LEDO se lako unovči

forumsko pisanje nije financijsko savjetovanje za ulaganje na tržištima kapitala

Malo bih se osvrnuo na ovu tvrtku, čije dionice posjedujem.
Nakon što je ledo od 2004-2008 imao dvonamenkast rast prihoda i dobiti, u 2009 i 2010 su prihodi bili u blagom padu no profitabilnos tvrtke je povećana.
Iako je Return on equity također bio u blgom padu, NPM je dobrano popravljena. Samim time već u 2011 dogodio se pozitivan efekt na netto dobit, ćim su spriodi počeli ponovno rasti.
Teško je za očekivati da će Return on equity rati (ledo ne isplačuje dividendu te sva dobit ide u glavnicu), no povečanjem prihoda od cca 5-7 % godišnje u narednom periodu, mislim da je vrlo izgledan dvoznamenkast rast neto dobiti, jer faza pokrivanja fiksih troškova je odavno prekoračena, prihodi iznad te faze daju puno veću maržu.

Sljedeća bitna stavka je da je ledo u potpunosti očistio svoju bilancu, ako da nema uopće dugoročnih dugova prema bankama, 0 , a struktura kratkoročnog zaduženja je večinom prema dobavljačima, što nam jasno kazuje da financira tekuće poslovanje bezkamtano ( o moralnosti posloanja agrokora ne bih).
No ono što me najviše veseli kod leda je mala materijalna imovina i gotovo nikakve investicije. Oni koji vole pogledati fcf, njima je jasno kakva tvornica novca je ledo te koliko je podcijenjen.

Napominjem da posjedujem ove dionice i da gornji post nikako nije savjet na ulaganje u ledo,jer nisam financijski stručnjak koji bi mogao davati takve preporuke, pa stoga moj post ni ne može biti tako shvačen

Isprike za pravopis, saljem sa mobitela

Na temelju čega mislite da će LEDO imati dvoznamenkasti rast dobiti kolega Reisman?
Meni se čini da Vi ovdje bubate i drukate jer imate dionica LEDA.

Bull is coming home

Svaki cigo svoga konja hvali…………… [smiley]


Na temelju čega mislite da će LEDO imati dvoznamenkasti rast dobiti kolega Reisman?
Meni se čini da Vi ovdje bubate i drukate jer imate dionica LEDA.


evo kolega ponovit ću post od jučer

Malo bih se osvrnuo na ovu tvrtku, čije dionice posjedujem.
Nakon što je ledo od 2004-2008 imao dvonamenkast rast prihoda i dobiti, u 2009 i 2010 su prihodi bili u blagom padu no profitabilnos tvrtke je povećana.
Iako je Return on equity također bio u blgom padu, NPM je dobrano popravljena. Samim time već u 2011 dogodio se pozitivan efekt na netto dobit, ćim su prihodi počeli ponovno rasti.
Teško je za očekivati da će Return on equity rati (ledo ne isplačuje dividendu te sva dobit ide u glavnicu), no povečanjem prihoda od cca 5-7 % godišnje u narednom periodu, mislim da je vrlo izgledan dvoznamenkast rast neto dobiti, jer faza pokrivanja fiksnih troškova je odavno prekoračena, prihodi iznad te faze daju puno veću maržu.

Sljedeća bitna stavka je da je ledo u potpunosti očistio svoju bilancu, tako da nema uopće dugoročnih dugova prema bankama, 0 , a struktura kratkoročnog zaduženja je večinom prema dobavljačima, što nam jasno kazuje da financira tekuće poslovanje bezkamtano ( o moralnosti posloanja agrokora ne bih).
No ono što me najviše veseli kod leda je mala materijalna imovina i gotovo nikakve investicije. Oni koji vole pogledati fcf, njima je jasno kakva tvornica novca je ledo te koliko je podcijenjen.

Napominjem da posjedujem ove dionice i da gornji post nikako nije savjet na ulaganje u ledo,jer nisam financijski stručnjak koji bi mogao davati takve preporuke, pa stoga moj post ni ne može biti tako shvačen

kolega Reisman ledo je i 2008. imao prihod isti kao i lani, a rast dobiti je u međuvremenu došao samo zbog ušteda i rezanja troškova koji su mi se čini dosegli plafon. Dalje bez širenja, ili rasta kupovne moći, neće biti nekog bitnijeg rasta dobiti. Mislim da je tržište ovdje u pravu i da je cijena u redu. Ove godine će, uspije li zadržati lanjske prihode, to biti uspjeh.

No molim vas, dajte malo brojke koliki bi to iznosi bili na uštedi čišćenja bilance, manje otplata dugova, da nam bude jasnije na što mislite…

lijep pozdrav

U pravu ste što se tiće prihoda, no to sam i naveo u gornjem postu, ali prihodi su ponovno krenuli uzlaznom putanjom.
Prihodi će u odnosnu na 2010 rasti na preko 1,1 milijarde kuna( u 201je imao 1,056 milijardi) a to imate i potvrđeno od predsjednika uprave.
http://www.suvremena.hr/20808.aspx

Čišćenje bilanca se najčešće u poslovnom svijetu radi pred prodaju tvrtke.

Glede optimizacije poslovanja, mislim da ni vi ni ja ne možemo znati do koje granice je tvrtka optimizirana, pod sadašnjim vlasnikom, no kada bi ledo bio prodan nekom strancu, napretka bi bilo ohohoho..

Imam dionice leda i ovaj post ne predtavlja poziv na kupnju ili prodaju dionice

"Predsjednik Uprave Leda Tomislav Kitonić ističe da je rast ukupnih rashoda iznosio 16,7% i to zbog značajnog rasta troškova nabave sirovina, materijala i trgovačke robe, no na ostalim su se troškovima napravile maksimalne uštede, radi čega je tvrtka u konačnici ostvarila i rast dobiti"

Isto tako uprava kaže da je za rast prihoda bila najzaslužnija dobra turistička sezona i da ne očekuju u bliskoj budućnosti oporavak tržišta u regiji….
Ne vidim gdje LEDO u bliskoj budućnosti može povećavati prihode?U EU jako teško…
Da ne bude zabune,ovo je odlična dionica,ali ima stoput boljih prilika.
Pohvale kolegi Reismanu na njegovoj analizi.

"Only dead fish swim with the stream"

New Report

Close