LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


U Petak 16.12.2011. bi trebao bit dan D za LEDO, dakle odluka o prodaji istog!

Nije mi jasno kako se ovaj komentar prikrao moderatoru? Ovo bi kao trebala biti neka insajderska informacija ili.. Ostalo je nejasno iz posta ko bi trebao na taj dan nešto odlučiti!?

[img][/img]


pa službeno ima oko 20000 dionica na svoje ime …to je samo oko 4 milje 400 eura …a neslužbeno više …

Eto, to je najbitnije, a ovo znamo da je 221 ili 230 vise od 150 i obratno. Sve u svemu slatke muke za imatelje dionica Mercatora [wink]

Srdačan pozdrav



U Petak 16.12.2011. bi trebao bit dan D za LEDO, dakle odluka o prodaji istog!

Nije mi jasno kako se ovaj komentar prikrao moderatoru? Ovo bi kao trebala biti neka insajderska informacija ili.. Ostalo je nejasno iz posta ko bi trebao na taj dan nešto odlučiti!?
[/quote]

A zašto bi mu se prikrao?

Možda je čovjek saznao iz dobrih izvora?
Ti mu možeš vjerovati, ili ne.
U svakom slučaju mu se treba zahvaliti što je informaciju stavio ovdje, a odluka je na svakom od nas.
Osim toga možeš mu i poslati osobnu poruku, pa ako ga lijepo zamoliš možda ti i odgovori.

Ne znam zašto imaš takvu reakciju i pozivaš se na moderatora, po meni bi tvoju poruku prije trebalo moderirati jer napadaš nekog bez opravdanja i nagađaš da su mu namjere nečasne.

izvor, 15.12.2011. u 10:45
Ovdje upišite svoj komentar…



U Petak 16.12.2011. bi trebao bit dan D za LEDO, dakle odluka o prodaji istog!

Nije mi jasno kako se ovaj komentar prikrao moderatoru? Ovo bi kao trebala biti neka insajderska informacija ili.. Ostalo je nejasno iz posta ko bi trebao na taj dan nešto odlučiti!?
[/quote]

A zašto bi mu se prikrao?

Možda je čovjek saznao iz dobrih izvora?
Ti mu možeš vjerovati, ili ne.
U svakom slučaju mu se treba zahvaliti što je informaciju stavio ovdje, a odluka je na svakom od nas.
Osim toga možeš mu i poslati osobnu poruku, pa ako ga lijepo zamoliš možda ti i odgovori.

Ne znam zašto imaš takvu reakciju i pozivaš se na moderatora, po meni bi tvoju poruku prije trebalo moderirati jer napadaš nekog bez opravdanja i nagađaš da su mu namjere nečasne.
[/quote]
Idući tjedan ‘presuda’ Mercatoru, Agrokor diktira uvjete?
Unatoč protivljenju Mercatorove Uprave većinski vlasnici dovršavaju pregovore s Agrokorom
Iako UpravaMercatora u još jednom pismu prodavateljima toga trgovačkog lanca (Pivovarna Laško i banke) ne želi dati podršku prodaji koncernu Agrokor, koji je dao najbolju ponudu, većinski vlasnici bez obzira na to proces nastavljaju.
Žiga Debeljak opet je intenzivirao svoje akcije protiv Todorića/PXL Štoviše, prema pisanju slovenskih medija, navodno je dogovor između prodavatelja i kupca gotovo postignut, a odluka bi se mogla donijeti idućeg tjedna kad su zakazani nadzorni odbori i Pivovarne Laško i NLB-a. Ljubljanski Dnevnik piše da Agrokor (čiji su partneri u procesu EBRD, IFC i One Equity Partners) prema dosad dogovorenom zapravo diktira uvjete.

Navodno prodavatelji pristaju dati Agrokoru rok od godine dana da akviziciju isplati u potpunosti, a ako se ona ne izvrši, "kači" ga kazna u visini od pet posto vrijednosti posla ili oko 20 milijuna eura. Kako menadžment Mercatora na čelu sa Žigom Debeljakom Agrokoru kao najžešćem konkurentu u regiji ne želi dopustiti "due diligence" (tvrdeći da nisu dana jamstva da će u transakciji sudjelovati međunarodni financijski partneri), konzorcij prodavatelja u najnovijoj prepisci preko Ljubljanske burze predlaže da dubinsko snimanje odrade samo EBRD i One Equity Partners. Žigi Debeljaku jučer su poslali nacrte ugovora o povjerljivosti za te dvije institucije kao i popis onoga što ih zanima u dubinskom snimanju.




U Petak 16.12.2011. bi trebao bit dan D za LEDO, dakle odluka o prodaji istog!

Nije mi jasno kako se ovaj komentar prikrao moderatoru? Ovo bi kao trebala biti neka insajderska informacija ili.. Ostalo je nejasno iz posta ko bi trebao na taj dan nešto odlučiti!?
[/quote]

A zašto bi mu se prikrao?

Možda je čovjek saznao iz dobrih izvora?
Ti mu možeš vjerovati, ili ne.
U svakom slučaju mu se treba zahvaliti što je informaciju stavio ovdje, a odluka je na svakom od nas.
Osim toga možeš mu i poslati osobnu poruku, pa ako ga lijepo zamoliš možda ti i odgovori.

Ne znam zašto imaš takvu reakciju i pozivaš se na moderatora, po meni bi tvoju poruku prije trebalo moderirati jer napadaš nekog bez opravdanja i nagađaš da su mu namjere nečasne.
[/quote]

Nisam upoznat sa likom i djelom gospodina ili gospodične ING no ako ćete vi vjerovati svakoj ovakvoj izjavi, i na temelju toga donositi svoje investicijske odluke, sretno vam bilo. Ali, da se razumijemo, mislim da je LEDO odlična kompanija i trenutno odlična investicija kojoj ne trebaju ovakve nevjerodostojne izjave, tako da sam samo protivnik ovakvog izražavanja na forumu jer bi volio da je ono ipak malo transparentnije mjesto.

[img][/img]




U Petak 16.12.2011. bi trebao bit dan D za LEDO, dakle odluka o prodaji istog!

Nije mi jasno kako se ovaj komentar prikrao moderatoru? Ovo bi kao trebala biti neka insajderska informacija ili.. Ostalo je nejasno iz posta ko bi trebao na taj dan nešto odlučiti!?
[/quote]

A zašto bi mu se prikrao?

Možda je čovjek saznao iz dobrih izvora?
Ti mu možeš vjerovati, ili ne.
U svakom slučaju mu se treba zahvaliti što je informaciju stavio ovdje, a odluka je na svakom od nas.
Osim toga možeš mu i poslati osobnu poruku, pa ako ga lijepo zamoliš možda ti i odgovori.

Ne znam zašto imaš takvu reakciju i pozivaš se na moderatora, po meni bi tvoju poruku prije trebalo moderirati jer napadaš nekog bez opravdanja i nagađaš da su mu namjere nečasne.
[/quote]

Kolega rovadC

[thumbsup]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


U Petak 16.12.2011. bi trebao bit dan D za LEDO, dakle odluka o prodaji istog!


a što vi osobno mislite, da li će ledo biti prodan?

Mercator će Agrokoru biti prodan u srijedu? Autor/izvor: SEEbiz
Datum objave: 16.12.2011. – 08:54:02
LJUBLJANA – Nadzorni odbor Nove Ljubljanske banke (NLB) potvrdio je strategiju Grupe NLB koja uključuje prodaju kapitalnih udjela koji ne spadaju u osnovnu djelatnost banke, među kojima je i Mercator.
NLB ne komentira detalje vezane uz prodaju udjela u najvećem slovenskom trgovačkom društvu, no ističe kako im je u interesu dionice Mercatora prodati u transparentnom postupku najboljem ponuđaču koji će osigurati dugoročan razvoj poduzeća.

O transakciji će nadzornici razgovarati sljedeći tjedan, odnosno u utorak, 20. prosinca. NLB posjeduje 10,75-postotni udio u Mercatoru, a na prodaju je udio od ukupno 52,10 posto.

Finance predviđaju da bi se ugfovor o prodaji Mercatora Agrokoru mogao potpisati iduće srijede, 21. prosinca. EBRD će, po tim izvorima, sudjelovati u transakciji no IFC zasad ne. Nije poznato kakav je status One Equity Partnersa, fonda u sastavu JP Morgana.
Agrokor se inače obvezao na šest jamstava među kojima je najvažnije to da financijski dio transakcije ne smije sadržavati više od 30 posto duga. Time bi se trebala jamčiti financijska održivost. Sjedište u Ljubljani i brend Mercatora zadržali bi najmanje pet godina, a dobavljači će imati iste uvjete kao i do sada najmanje tri godine.



U Petak 16.12.2011. bi trebao bit dan D za LEDO, dakle odluka o prodaji istog!


a što vi osobno mislite, da li će ledo biti prodan?
[/quote]

Kako se kaže to je pitanje za milijun $!

Teško je to znat točno, poznavajući todu on će se gotovo najjače firme na ZSEu teško odreć – prodat.
Kalkulirat će do zadnje sekunde!
Zna se da pregovara sa 2 svjetska igrača iz sektora prehrane i slatkiša!

ps Po komentarima uvaženih forumaša stekao sam dojam da se na temelju pisanja ide u kupnju ili prodaju pojedine dionice, pa bi Vaše pitanje preduhitrio sa rječju – RETORIČKO!!!

[thumbsup]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Agrokor u srijedu kupuje Mercator: "Kako je to moguće? Agrokor je krajnje netransparentna tvrtka":
http://www.index.hr/vijesti/clanak/agrokor-u-srijedu-kupuje-mercator-kako-je-to-moguce-agrokor-je-krajnje-netransparentna-tvrtka/588973.aspx

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

rovadC, 17.12.2011. u 10:59
Kupec se je zavezal, da bo najmanj 70 odstotkov celotne kupnine za vse delnice (če bi bili v obvezni javni ponudbi pripravljeni prodati svoje delnice vsi delničarji Mercatorja) poravnal z kapitalom in le 30 odstotkov z dolžniškimi viri. Od tega bo 600 milijonov evrov pridobil z dokapitalizacijo Agrokorja, ki jo bodo izvedli EBRD, IFC in OEP.

to nije slučajno, nego dobro pripremljeno i sračunato.

30% ("z dolžniškim viri") od oko 840 mil eura koliko iznosi cijela transakcija je 252 mil, a ako partneri u dokapitalizaciji unose 600mil. eura čistog keša (znači da na taj kapital možete dobiti kredit, a da performanse društva ne umanjite), odnosno da vam još fali upravo toliko 240-250 mil. za koliko se agrokor namjerava zadužiti, kako je i napisao u ugovoru.
Izgleda da Agrokor ipak računa da neće trebati prodati ledo, a ako neće ići, to je dobra rezervna varijanta.

Dobiti taj iznos kredita od 240 mil. eura ne bi trebao biti problem, jer performanse novog holdinga s merkatorom s uk. prihodima i njegovim nekretninama – za koje , vjerujem bi svaka banka dala kredit takvom novom holdingu i s takvim novim položajem, daleko najjači od konkurencije na tržištu. Pogotovo sada kada banke imaju višak sredstava koje nemaju kome plasirati. Mislim da agrokor tu neće imati nikakvih problema, ali je ta rezervna varijanta dobro došla da utihnu svi zaštitnici "nacionalnog interesa u slo." i ako se stvari pogoršaju i stvarno zatreba još keša za transakciju.

Kako bilo da bilo, ipak je teško vjerovati da će to sve proći kod slovenaca, s druge strane teško je i naći razloge kako bi ga u tome mogli spriječiti, sada kad mu mnoge okolnosti idu na ruku.

Po nekim informacijama, Agrokor će sljedećih mjeseci sklopiti ugovor o prodaji Leda. Dio novca koji dobije prodajom Leda – od čega očekuje najmanje 500 milijuna eura, namijenili bi za smanjenje konsolidiranog duga i financiranje kupovine Mercatora.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/delo-donosi-detalje-ugovora-agrokora-i-mercatora-te-otkriva-da-todoric-namjerava-prodati-ledo/588995.aspx

osobno ne bih kupovao dionicu zbog ovog.onaj ko ne misli da je Ledo vrhunska firma i da dionica vrijedi pun, punoo više od sadašnje cijene, samlo zbog poslovanja, ne bi trebao špekulirati ni s ovim. [wink]

"Bog će ga kazniti koliko druka!!" Rato, 2012

Kupec se je zavezal, da bo najmanj 70 odstotkov celotne kupnine za vse delnice (če bi bili v obvezni javni ponudbi pripravljeni prodati svoje delnice vsi delničarji Mercatorja) poravnal z kapitalom in le 30 odstotkov z dolžniškimi viri. Od tega bo 600 milijonov evrov pridobil z dokapitalizacijo Agrokorja, ki jo bodo izvedli EBRD, IFC in OEP. Po nekaterih informacijah utegne Agrokor v prihodnjih mesecih skleniti tudi pogodbo o odprodaji družbe Ledo, del kupnine v pričakovani višini nad 500 milijoni evrov pa bi namenil za znižanje konsolidiranega dolga ter financiranje nakupa Mercatorja.

http://www.delo.si/gospodarstvo/podjetja/konzorcij-prodajalcev-je-z-agrokorjem-uskladil-zaveze-iz-pogodbe.html

evo i originala.idem smazat jedne Ledo lazanje u ovo ime [wink]

"Bog će ga kazniti koliko druka!!" Rato, 2012

500 000 000 : 173 606 = 2880 Eura

Zar nije čudesnih i jednostavno imaginarnih 500 mil / 220170 pa onda 2.270,97….

"alea iacta est"

New Report

Close