LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Meni se čini da Toda igra vrlo perfidno, jel cijela Slovenska JAVNOST je totalno protiv te kupoprodaje, izgovor agrokor je jako jako zadužen, vjerojatno zato i toda igra na tu kartu evo vam prodat ću LEDO za jedan mjesec pa će bit keša.prodaje LEDO iza potpisa ugovora o prodaji Mercatora, zgodan tajming….a druga opcija klasično zaduživanje za kupnju MERCATORA…koja je vrlo izgledna..

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


Meni se čini da Toda igra vrlo perfidno, jel cijela Slovenska JAVNOST je totalno protiv te kupoprodaje, izgovor agrokor je jako jako zadužen, vjerojatno zato i toda igra na tu kartu evo vam prodat ću LEDO za jedan mjesec pa će bit keša.prodaje LEDO iza potpisa ugovora o prodaji Mercatora, zgodan tajming….a druga opcija klasično zaduživanje za kupnju MERCATORA…koja je vrlo izgledna..

Mislim da će se za ovo zaduživanje morati dobro potruditi, jer ne postavlja on uvjete kupoprodaje, nego i kolaterali imaju svoje uvjete.

A i zaduživanje je trenutno i za njega skup sport.

We will see.

"alea iacta est"


Meni se čini da Toda igra vrlo perfidno, jel cijela Slovenska JAVNOST je totalno protiv te kupoprodaje, izgovor agrokor je jako jako zadužen, vjerojatno zato i toda igra na tu kartu evo vam prodat ću LEDO za jedan mjesec pa će bit keša.prodaje LEDO iza potpisa ugovora o prodaji Mercatora, zgodan tajming….a druga opcija klasično zaduživanje za kupnju MERCATORA…koja je vrlo izgledna..

Da sigurno. Dokapom od 600 mil. je već sve riješio, (uostalom konzum je ionako planirao staviti na burzu kod splita prije koju godinu – a možda je i već tada planirao prodati dio dionica strateškim partnerima ), jer bi na to mogao dobiti bar još toliko kredita, što mu je i više nego dovoljno, jer kod javne ponude od 840 mil za merkator najvjerojatnije nebi svi prodali.
Ali s ledom je začepio usta svim koji u slo viču da agrokor nema novca. Ta izjava da "agrokor nema novca" je stvarno jedna od večih gluposti u zadnje vrijeme. agrokor sasvim solidno stoji. I u jednoj od najvećih kriza i dalje zarađuje odlično usprkos ogromnim ulaganjima pred krizu, a koja se i dalje nastavljaju.
Uostalom izgleda da su slo bolji financijski stručnjaci od ebrd-a, fonda svjetske banke i jp morgana koji to žele financirati. slo su opet uključili previše emocija, mržnje i susjedskog jala u biznis.

dajte recite di merkator ostvaruje najveći dio prihoda i gdje ostvaruje najvišu dobit. Ja mislim da je to u sloveniji, a kad toda uzme tamo taj merkator mislim da će prihodi u slovenskim dućanima pasti a i a prognoziram čak i gubitak. tako da neće toda mjenjat navike slovenskih kupaca kao što pokušava to zadnjih 18 godina kod nas. a te greške ćemo svi plaćati, samo se nadam da neće se sjetiti da porezni obveznci saniraju todine dućane , tako da ih on tako preuređene i restrukturirane može prodat nekom stranom lancu. svi mi znamo da se toda bogati na radniku, koji radi za njega, raspitajte se malo kakv režim vlada u todinim dućanima. Tamo nitko nesmije ništa, ali zato se svi znaju iskaliti po dobavljačima jer ipak su oni največi krivci za sve kaj se događa ljudima u njegovim dućanima


Po nekim informacijama, Agrokor će sljedećih mjeseci sklopiti ugovor o prodaji Leda. Dio novca koji dobije prodajom Leda – od čega očekuje najmanje 500 milijuna eura, namijenili bi za smanjenje konsolidiranog duga i financiranje kupovine Mercatora.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/delo-donosi-detalje-ugovora-agrokora-i-mercatora-te-otkriva-da-todoric-namjerava-prodati-ledo/588995.aspx

osobno ne bih kupovao dionicu zbog ovog.onaj ko ne misli da je Ledo vrhunska firma i da dionica vrijedi pun, punoo više od sadašnje cijene, samlo zbog poslovanja, ne bi trebao špekulirati ni s ovim. [wink]

da li je tih 500 M eura samo za Todorićev dio ili za cijeli Ledo?
zar nije kupnja mercatora dogovorena sa EBRD i partnerima?
članak je pomalo nedorečen…

KAD NEMA BOOKA, NEMA NI DRUKA!

rovadC, 19.12.2011. u 15:16
Tudi na Hrvaškem opozarjajo na prodajo Mercatorja Agrokorju: Todorić je vampir

Vaš link

to je da poludiš [lol]

Ovdje je očigledno da je NLB u velikim problemima i s obzirom na sniženi kreditni rejting Slovenije čini se da je voda došla do grla.Sa stanovišta vlasnika dionica mislim da je stvar poprilično jasna,bit će za prodaju.Ono što je upitno to je politika,a i tu je na neki način rupa zbog prenosa vlasti.Ako Agrokor ne uspije ovaj puta ne znam kad će.Ovaj puta mu zaista mnogo toga ide na ruku,većina prosvjeda je očekivana i normalno dizanje prašine,no dionice prodaju vlasnici a ne zaposlenici!
Meni se čini da je izvjesna prodaja LEDA ako se potpiše ugovor o kupnji Mercatora jer Agrokor je prilično zadužen i financijeri očekuju poboljšanje tog segmenta,a i cijena koja se spominje mislim da je više nego dobra s obzirom na vrijeme.Sve ovo vodi okrupljavanju i na kraju prodaja svega nekoj velikoj ribi.Pogledajte malo partnere koji se spominju u ovom poslu i u kakvim poslovima učestvuju i na koji način kupuju odnosno prodaju,sve je vrlo jasno.Ako ovo prođe za 4-5 godina slijedi prodaja KONZUMA po 3 ili 4 puta većoj cijeni od sadašnje.
Nravno sve je ovo samo moje razmišljanje.Svim dioničarima želim svako dobro!

Izgleda da slijedi još jedan val akumulacije od 5 do 5.5k , naravno, ako uopće dođe do prodaje Leda u slučaju Mercator

Vaš link

Teorije koje su 50% vremena u pravu manje su ekonomične od bacanja novčića.

Eto što se događa.
Nije dao ostavku Debeljak -šef Merkatora koji opstruira prodaju, nego Jašović-direktor NLB kao vodeći u konzorciju koji prodaju Merkator. Pored toga vjerojatni premijer Janković je protiv prodaje i ne paše mu uprava NLB s Jašovićem na čelu. Sve je izglednije da će opet politika imati odlučujući utjecaj i stvari se trenutno okreću protiv prodaje.
Prodavačima je potreban svjež novac i to odmah. Kako će političari to rješiti-e to je već malo teže od smjene njihovog šefa državne banke.

U Sloveniji opet političari odlučuju o svemu što se u gospodarstvu događa, kao i u zadnjih 20 godina, odnosno od 1945 na dalje. Jadna im država.

ako prodaja Mercatora Agrokoru propadne, onda ni LEDO neće ići u prodaju (i ovako je to bilo upitno), tako da i ovaj rast LEDA koji se dogodio u očekivanju njegove prodaje postaje napuhan balon koji će se ispuhati, bar tamo do 4600-4800 kn

forumsko pisanje nije investicijsko savjetovanje niti preporuka za kupnju ili prodaju dionica !!!


ako prodaja Mercatora Agrokoru propadne, onda ni LEDO neće ići u prodaju (i ovako je to bilo upitno), tako da i ovaj rast LEDA koji se dogodio u očekivanju njegove prodaje postaje napuhan balon koji će se ispuhati, bar tamo do 4600-4800 kn

Naravno, sad to izgleda vrlo vjerojatno.



ako prodaja Mercatora Agrokoru propadne, onda ni LEDO neće ići u prodaju (i ovako je to bilo upitno), tako da i ovaj rast LEDA koji se dogodio u očekivanju njegove prodaje postaje napuhan balon koji će se ispuhati, bar tamo do 4600-4800 kn

Naravno, sad to izgleda vrlo vjerojatno.

[/quote]
Ne ni se baš kladio da je ovo napuhano …daleko je došlo sa prodajom mercatora da bi se sad povuklo ..a i cijena za ledo je puno viša u prodaji ….zato ..niš nije gotovo …

No kaže Janković "da se na osobnoj razini protivi prodaji Merkatora".

Koliko je to osobno ili ne?

Premijeri ne bi trebali davati takve osobne izjave, jer to odmah utjeće na cijene dionica na burzama i time direktno rade nekome vrlo mjerljivu štetu. Druga je priča da njegova bivša suradnica iz Merkatora, koju on veoma hvali, i nedavno dala ostavku, te se spominje u medijima kao nova šefica u NLB.

I kakva im je to država kad neki anonimus preko faksa s neke pošte da ponudu za preuzimanje Pivovarne Laško i time zaustavi prodaju firme od presudnog državnog značaja u vrijednosti 6 milijardi kuna. I to već drugi puta unatrag nekoliko mjeseci. Smiješno

vidim neki su prodali i sada bi još jedan krug…


vidim neki su prodali i sada bi još jedan krug…

A tko bi to bio???

ja navijam za Todorića i naravno ako mu za merkator treba ledo tad navijam i za prodaju leda to je za sve nas dobro. To što nemam dionicu leda nije važno.
Želim mu da uspije!

New Report

Close