LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/338481.html

clanak 2.46.

Komentari???


izgleda da je tako kao sto kazes….
[/quote]
sad sto mene muci, sta to znaci slozili se ostali dionicari?
Tko, barem jedan, svi? kako, na koji nacin?
na skupstini samo reci da izvole to napraviti po zakonu inace tuzba, ne kuzim.

A izrada konsolidiranog kosta i to dosta…

kasno je idem spat, pozdrav..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep




http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/338481.html

clanak 2.46.

Komentari???


izgleda da je tako kao sto kazes….
[/quote]
sad sto mene muci, sta to znaci slozili se ostali dionicari?
Tko, barem jedan, svi? kako, na koji nacin?
na skupstini samo reci da izvole to napraviti po zakonu inace tuzba, ne kuzim.

A izrada konsolidiranog kosta i to dosta…

kasno je idem spat, pozdrav..

[/quote]
ako i naprave, napravit ce to da skinu s jkiljlkmjlkml

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

11.11.2008

1. AGROKOR D.D. 173.606 78,85%
2. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 10.179 4,62%
3. INVESTCO VRIJEDNOSNICE D.O.O. 4.821 2,19%
4. HPB D.D. 2.611 1,19%
5. PBZ D.D. 2.546 1,16%
6. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 1.383 0,63%+
7. BAHOVEC SREČKO 1.162 0,53%
8. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D… 1.057 0,48%
9. PBZ D.D. 662 0,30%+
10. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O…. 620 0,28%
——————————————————————————————————————
UKUPNO 198.647 90,23%

@ blueman

Imas li ti podatak ili procjenu kolika je prodaja nekonsolidiranih firmi izvan FI?

Zna li netko zašto su u 4Q07 bili onoliko visoki rashodi tj AOP 45 "ostali troškovi iz osnovne djelatnosti" a prethodnih 5 godina u prosjeku 70 do 80% manji?

Koliko očekujete gubitak u 4Q? Vrte stalno "smrznuto je zdravo" na TV.

Ovo je bomba na 5K. Ovo bi fakat kupio Buffet. Možda jedino što bi kupio na ZSE.

I'LL BE BACK


A izrada konsolidiranog kosta i to dosta…

Zar? A koliko to molim te košta? Ja mislim da to nije vrijedno ni spomena. Svi pokazatelji postoje samo treba iste pozbrojiti i oduzeti te dobivene rezultate upisati u odgovarajuće rubrike.

Ne znam, ali ispada da nam je sve teško i skupo samo da ne trebamo ništa raditi. Dajte dečki, malo bolje razmišljajte!


Zna li netko zašto su u 4Q07 bili onoliko visoki rashodi tj AOP 45 "ostali troškovi iz osnovne djelatnosti" a prethodnih 5 godina u prosjeku 70 do 80% manji?

Koliko očekujete gubitak u 4Q? Vrte stalno "smrznuto je zdravo" na TV.

Ovo je bomba na 5K. Ovo bi fakat kupio Buffet. Možda jedino što bi kupio na ZSE.

U to vrijeme bilo je naručeno 22000 novih škrinja,samo neznam dali to ulazi u te troškove,tako ako 4Q nebude tih troškova mogla bi biti povećana dobit za 70-tak mil. kuna

ovo je komentar od vlada 06.04.08.

glavni razlog rasta dobiti ledo matice od "samo" 57% u 2007. godini je povećanje stavke aop 45 – ostali troškovi iz osnovne djelatnosti u 4. kvartalu.

u 4. q 2006. g. ovi troškovi bijahu 50,4 mil kn,
u 4. q 2007. g. čak 146,1 mil kn.

razlika je 95,7 mil kn.

da su troškovi bili na razini 4. kvartala 2006., ukupna dobit ledo matice bila bi za 70-ak mil kn veća tj.
ca 140 mil kn.
to bi predstavljalo povećanje dobiti veće od 3x u odnosu na 2006. g., tj veće od 200%.

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham



Zna li netko zašto su u 4Q07 bili onoliko visoki rashodi tj AOP 45 "ostali troškovi iz osnovne djelatnosti" a prethodnih 5 godina u prosjeku 70 do 80% manji?

Koliko očekujete gubitak u 4Q? Vrte stalno "smrznuto je zdravo" na TV.

Ovo je bomba na 5K. Ovo bi fakat kupio Buffet. Možda jedino što bi kupio na ZSE.

U to vrijeme bilo je naručeno 22000 novih škrinja,samo neznam dali to ulazi u te troškove,tako ako 4Q nebude tih troškova mogla bi biti povećana dobit za 70-tak mil. kuna

ovo je komentar od vlada 06.04.08.

glavni razlog rasta dobiti ledo matice od "samo" 57% u 2007. godini je povećanje stavke aop 45 – ostali troškovi iz osnovne djelatnosti u 4. kvartalu.

u 4. q 2006. g. ovi troškovi bijahu 50,4 mil kn,
u 4. q 2007. g. čak 146,1 mil kn.

razlika je 95,7 mil kn.

da su troškovi bili na razini 4. kvartala 2006., ukupna dobit ledo matice bila bi za 70-ak mil kn veća tj.
ca 140 mil kn.
to bi predstavljalo povećanje dobiti veće od 3x u odnosu na 2006. g., tj veće od 200%.

[/quote]

Je, ali vračar Vlad nije primjetio (ili nije htio primjetiti) da je istovremeno smanjena komponenta rashoda na AOP 041 za cca 60% u odnosu na četvrte kvartale prethodnih godina što nalaže ukupno povećanje rashoda na AOP 040 od 27% u kumulativu u odnosu na Q4 06.

E sad… vidim da nitko ne zna ili ne želi reći. Na ovom forumu se ionako ništa korisnoga ne može saznati.

Moja pretpostavka za Q4 2008 je to da je to čista kocka i enigma. Gubitak će sigurno biti samo je pitanje koliki. Ako ne bude te velike komponente rashoda onda možemo računati na gubitak čak i manji od 35 milja jer mi se čini da puno rade na hrani. Ukoliko ta komponenta rashoda opet bude velika, onda gubitak može biti i do preko 50 milja.

stopa rasta prihoda četvrtog kvartala u prethodnim godinama se kreće oko 15% i gotovo je nevjerojatno kako Ledo pokazuje kontinuiran improovment tokom zadnjih nekoliko godina po gotovo svim komponentama u RDG-u.

Za q4 2008 moramo uzeti u obzir i "recesiju" i smanjenu potrošnju građana, a Ledo smrznuta hrana nije jeftin i prijekopotreban proizvod kučanstvima. Više dođe ko neka drkica "Sex i grad" trebicama.

U svako slučaju 4Q ove godine će nam puno toga reći i jako sam nestrpljiv. Moglo bi se dogoditi da PE na razini cijele godine bude ispod 14 (pri ovoj cijeni) a onda je to već hm… uz dug, brand, konkurenciju (market share)i profitabilnost… BEST BUY?? ili barem jedan od??

I'LL BE BACK

Ma ne kosta puno konsolidirano ali ce ti se ovi iz uprave braniti zasto da ga rade kada Agrokor konsolidira sve samo mi nismo dionicari Agrokora.

Kakav PE 14, a bosna, slovenija, madjarska..

Da se preuzima firma onda bi napokon vidjeli brojke.
Kod LEDA je konsolidacija jako vazna, puno vaznija nego kod drugih firmi..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Ma ne kosta puno konsolidirano ali ce ti se ovi iz uprave braniti zasto da ga rade kada Agrokor konsolidira sve samo mi nismo dionicari Agrokora.

Kakav PE 14, a bosna, slovenija, madjarska..

Da se preuzima firma onda bi napokon vidjeli brojke.
Kod LEDA je konsolidacija jako vazna, puno vaznija nego kod drugih firmi..


pitaj Vlada za konsolidirano, on je to najavljivao, dok je bio još u ledu, naravno.



iIspričavam se zbog pogrešno iznesenih podataka za P/B i P/E. Podatke sam ne kritički prepisao sa fundamentalne analize na Abacusu.Međutim na Vaše upozorenje dao sam si truda i sam izračunao. Po današnjoj tržišnoj cijeni dionice LEDA proizilazi mi P/B=7,47 ; P/E=31,28. Greška nije bila namjerna,a sad tek vidim da na tim stranicama uopće ne ažuriraju podatke kako treba.

😕
sačekajte konsolidirano, po mojim saznanjima, na cijeni od 20k, P/E iznosi oko 7, ako uzmemo u obzir konsolidaciju
[/quote]

Dakle ti ovdje najavljuješ konsolidirano Leda s pe 7 na cijeni od 20 somova [shocked]

Možeš nam objasnit kako si došao do tih brojki?

Ma dajte ljudi pustite te konsolidirane i spike od prije godinu dana, to je bilo neko drugo vrijeme. Svak je trabunjao što mu je palo na pamet.

Ja konsolidirano nikad nisam vidio i ono za mene kao takvo ne postoji nit računam s istim. Jest da budi maštu, ali sad nije vrijeme za to. Brojke na stolu su jedino na šta se može računati. U tom pravcu sam zamolio ako itko išta zna o velikim rashodima u 4Q prošle godine. Kako stvari stoje nazvat ću Ledo osobno da ih pitam.

I'LL BE BACK

New Report

Close