LEDO (Ledo d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska LEDO (Ledo d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mučno mi je uopče šta komentirat,kakvih ulagača sve ima,Dobit Leda porasla 57,2 posto,
i sad se prodaje kao da firma pred bankrotom,a to je rijetko likvidna dionica u kojoj je tako mali free float,kad tad će doći u čvrste ruke pa ćemo vidjet za koju godinu na kojoj će se razini kupovat

Ja neznam šta se vi koji niste u Ledu toliko opterećejete sa njim,svi djelite neke “pametne” savjete i pljujete po njemu a svi bi te ga kupili, čista jal i zloba


@scoop1

Ti si tupio da čekaš da padne na 13k i da je to tebi dobar ulaz a pošto još nisi kupio,a sad ledo nevalja,svaka čast,pozdrav i tebi

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

Zuti:

http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/LEDO-fin2007-1Y-NotREV-N-HR.xls

Dosta dobro.
da nekazem izvrsno.
Ogromno povecanje casha, uz skoro nikakvo povecanje duga..
Na prvi pogled ljudi ce gledati samo dobit i takve jednostavne stvari.
Po meni kvaliutetno izvjesce..
Vrlo kvalitetno..
Bruto marza je istina bog malo pala, na 45% sa nekih 48-49% no ocekujem povecanje cijena za ovu sezonu../

Bit ce dobro..


Slažem se… pa ovo jest dosta solidno, samo očekivanja su očito bila veća(polazim od sebe—ja sam očekivao veću dobit i falio sam u prognozama neto dobiti)!
kao što jedan profesor veli: računovođe su najkreativniji ljudi na svijetu…
Inače, svake godine obaraju rekorde i posluju solidno uz tedenciju takvog poslovanja(veće stope rasta) bar još dvije godine…
Napominjem free float je manji, steže se obruč a veliki dokupljuju—mudrome dosta…

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila

meni je od pada i rasta cijene važnije da zaba skuplja i da se smanjuje free float makar skupljali još godinu dana prije nego je dignu u visine…. al da muljaju s izvješćem – muljaju


koliko vidim ovako na brzinu, ova dobit nam daje P/E preko 42 sad će neki reći da to nije konsolidirano, neka u nadi je spas [pray] pozdrav

Da, konsolidirano je vrlo vazno, jer ne konsolidiraju 2 prodavaonice u Madjarskoj vec malo vece firme.
Malo mislit sto se sve konsolidira..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Kada se bolje pogleda, ipak , vidi se da je prodaja jako porasla – čak 15%.

A podatkom o prihodima je najteže manipulirati..[thumbsup]

Ja sam brži od brzog, hitriji od hitrog !

Ajd nek netko prizna ,tko se to stalno gura na kupnji.
Već smo skoro 100 kn digli od zadnje cijene.[sad]

None but ourselves can free our minds.Life is one big road with lots of signs. So when you riding through the ruts, don't complicate your mind.Bob's words

evo stabilni smo oko 13 000….još malo pa će i mojih 17600.[sad]
rezultati su za neku trojku, iako sam se nakon vaših naklapanja od 100 mil i ja pondao da će bit 100 al nije to bilo ni za očekivat da dominantna firma na svom tržištu tako raste…povećanje prihoda i dobiti….ali zašto tako veliki gubitak u zadnjem kvartalu, ima ko objašnjenje….možda ovo U ovom tromjesječju smo iz grupe sladoleda lansirali jedan novi proizvod,iz grupe tijesta dva nova proizvoda,iz grupe riba sedam novih proizvoda, te iz grupe mesa šesnaest novih proizvoda.

baš sam bio u dućanu pokraj škole i iz njega izlazi cijeli jedan razred valjda….od 30 klinaca, 3 nose kape i bunde, 3 piju kolu, 3 jedu sendvić a njih 10 liže kornet, a samo ja sam pojeo više sladoleda u 1Q 2008. nego cijele 2007.[thumbsup]
kad je izvješće za ovaj kvartal?


Kako god, ovo lupanje po bidu je iracionalno..ocekujem odbijanac i stabilizaciju na 13k+[embarass]

Svaki komentar je suvišan!
[thumbsup]

Današnji bid je bolji od jučerašnjeg aska! Carpe diem!

Čestitam na prognozi drhtavoj_r!

zar niste shvatili da se radi o namjernom rušenju cijena dionica koje imaju dobra izvješća….žele fondovi kupiti što više za što manje love….nije im prvi put, a ovaj put ne možemo govoriti o nekoj spontanoj korekciji. ovo je fina igra. treba znati pravila…

...povijest se ponavlja...


zar niste shvatili da se radi o namjernom rušenju cijena dionica koje imaju dobra izvješća….žele fondovi kupiti što više za što manje love….nije im prvi put, a ovaj put ne možemo govoriti o nekoj spontanoj korekciji. ovo je fina igra. treba znati pravila…

Apsolutno se slažem. Takvo je stanje na hrpi uspješnih firmi. Jedino pitanje je kada će njima biti dosta. Do kraja godine će se morati malo popraviti jer ipak je grdo objasniti godišnji minus mirovinaca od 10-ak %. Pita mene cura koja radi kod mene kak to da sada ima manje love na računu nego prije 2 mjeseca (a plaća je otišla gore 15%), pitati će ljudi sve više kada skuže kak im je buduća mirovina sve manja.

Treba zaradit za jedrenje...zapravo već jesam

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=aa043338-094b-4224-9705-4324e95acf4d&open=sec

Analiza: Bujica odličnih poslovnih rezultata neočekivano potopila Crobex

Evo male današnje analize trgovanja..

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila


zar niste shvatili da se radi o namjernom rušenju cijena dionica koje imaju dobra izvješća….žele fondovi kupiti što više za što manje love….nije im prvi put, a ovaj put ne možemo govoriti o nekoj spontanoj korekciji. ovo je fina igra. treba znati pravila…

bojim se da nisi u pravu. mislim da su se fondovi previše zaigrali i da se bore za svoj opstanak.


zar niste shvatili da se radi o namjernom rušenju cijena dionica koje imaju dobra izvješća….žele fondovi kupiti što više za što manje love….nije im prvi put, a ovaj put ne možemo govoriti o nekoj spontanoj korekciji. ovo je fina igra. treba znati pravila…

Vjerovao ili ne meni je tvoj odgovor jedini logićni. Dosta firma je objavilo odlična izvješća a cijena dionica
ne da je rasla već naprotiv pala. U prilog toj teoriji ide isto da je danas europa zatvorila u dobrom plusu a to je i razlog više zašto se fondovi još nisu uključili u kupnju. Mislim da OIF imaju neku njihovu računicu u koju žele
iskalkulirati već postignuti ovogodišnji minus od 20% (u prosjeku) te eventualnu zaradu na kraju godine od cca. 15% plusa…..
Živi bili pa vidjeli….

na 4300 sve prodajem...

Zuti:

http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/LEDO-fin2007-1Y-NotREV-N-HR.xls

Dosta dobro.
da nekazem izvrsno.
Ogromno povecanje casha, uz skoro nikakvo povecanje duga..
Na prvi pogled ljudi ce gledati samo dobit i takve jednostavne stvari.
Po meni kvaliutetno izvjesce..
Vrlo kvalitetno..
Bruto marza je istina bog malo pala, na 45% sa nekih 48-49% no ocekujem povecanje cijena za ovu sezonu../

Bit ce dobro..

Pa već sam prije 3 tjedna napisao da sam vidio novi cjenik za ledo, sve je skuplje nego prošle godine
Izvješće je po meni ok i sa smješkom na licu očekujemo novu sezonu, koja bi prema očekivanjima trebala biti bar 20% jača od prošle ( još da nas i vrijeme posluži )
Nema brige idemo dalje

New Report

Close