KRAS (Kraš d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KRAS (Kraš d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@parica

“Obvezna ponuda za preuzimanje nastaje ukoliko fizička ili pravna osoba, neposredno ili
posredno, samostalno ili djelujući zajednički, stjecanjem dionica s pravom glasa ciljnog društva:
– prijeđe prag od 25% dionica s pravom glasa ciljnog društva (kontrolni prag),
nakon što je prešla kontrolni prag i objavila ponudu za preuzimanje, poveća postotak
prava glasa za više od 10% (dodatni prag)”

https://www.hanfa.hr/getfile/39376/%C5%A0to%20je%20ponuda%20za%20preuzimanje%20i%20kako%20se%20provodi.pdf

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

@Parica
Upravo to želim reći. Samo moraju isplatiti razliku onima koji su prihvatili njihovu ponudu, a kojih vjerujem da i nema. A oni su zakon ispoštovali, javnu ponudu su objavili. Meni se čini da su pomno isplanirali taj manevar. Došli do većinskog paketa, a ne moraju otkupljivati ostale dionice. Za njih Win-win situacija.

Nije važno od koga kupuju dionice, nego činjenica da su dali obvezujuću ponudu kod prelaska praga od 25% i stekli uvjete da kupuju dalje bez ponude.

Ekskluzivno doznajemo: Hanfa ‘češlja’ trgovanje Kraševim dionicama!

Suricata suricatta


Moj broker kaze da nema obaveze za javnu ponudu po toj cijeni.

A moji broker kaže da ima obveze za javnu ponudu po toj cijeni:-)


Nije važno od koga kupuju dionice, nego činjenica da su dali obvezujuću ponudu kod prelaska praga od 25% i stekli uvjete da kupuju dalje bez ponude.

veću glupost dugo nisam pročitao!
ne može jedna ponuda na xx cijeni biti ista kao kasnije kupnje po xxx kuna tj da kupnja po xxx kuna kasnije ne obvezuje na novu javnu ponudu! uostalom jasno je iz ovog što je zoranguan postao od HANFE da svakim kasnijim stjecanjem svakih dodatnih 10% iznova nastaje obveza javne ponude a oni sad od esopa kupuju dodatnih 18,45% i debelo prebacuju taj prag od dodatnih 10%!
kako ja to vdim i kako piše, OBVEZNI su dati novu javnu ponudu jer su stekli dodatnih više od 10 % i točka!



@parica

"Obvezna ponuda za preuzimanje nastaje ukoliko fizička ili pravna osoba, neposredno ili
posredno, samostalno ili djelujući zajednički, stjecanjem dionica s pravom glasa ciljnog društva:
– prijeđe prag od 25% dionica s pravom glasa ciljnog društva (kontrolni prag),
nakon što je prešla kontrolni prag i objavila ponudu za preuzimanje, poveća postotak
prava glasa za više od 10% (dodatni prag)"

https://www.hanfa.hr/getfile/39376/%C5%A0to%20je%20ponuda%20za%20preuzimanje%20i%20kako%20se%20provodi.pdf


Koliko vidim, to je ZPPD iz 2007. koji se 2013. izmjenio na sljedeći način:

“U članku 9. stavak 2. (to je ono na što se Vi pozivate) mijenja se i glasi:

»(2) Ponudu za preuzimanje iz stavka 1. ovoga članka obvezno je objaviti društvo za upravljanje investicijskim fondovima ili društvo za upravljanje mirovinskim fondovima u vlastito ime i za račun fonda bez pravne osobnosti kojim upravlja, odnosno u ime i za račun fonda s pravnom osobnosti kojim upravlja, kada investicijski ili mirovinski fond kojem je dopušteno ulaganje iznad praga iz stavka 1. ovoga članka isti prijeđe stjecanjem dionica ciljnog društva. Kada investicijski ili mirovinski fond kojem je zabranjeno ulaganje iznad praga iz stavka 1. ovoga članka isti prijeđe stjecanjem dionica ciljnog društva, ponudu za preuzimanje obvezno je objaviti društvo za upravljanje investicijskim fondovima ili društvo za upravljanje mirovinskim fondovima u vlastito ime i za vlastiti račun.«.

Stavci 3. i 4. brišu se.

U dosadašnjem stavku 5. koji postaje stavak 3. riječi: »ciljnom društvu, uređenom tržištu i multilateralnoj trgovinskoj platformi na kojem je odobreno trgovanje dionicama ciljnog društva,« brišu se.

Dosadašnji stavak 6. postaje stavak 4.”

Možda i griješim, nemam KRAS.
p.s. gadljivo je ovo sve gledat i pratit, a mogu mislit kako je onima koji su izravno uključeni/dioničarima…

Rastimo zajedno...

@zorangutan
Da li su objavili javnu ponudu za preuzimanje nakon što su stekli 25% dionica?

Po ovome šaran je s.ebao pivce. Uvali će im svoj paket bez gubitka, a oni se moraju 10 godina zajebavat sa stečenim pravima.



Nije važno od koga kupuju dionice, nego činjenica da su dali obvezujuću ponudu kod prelaska praga od 25% i stekli uvjete da kupuju dalje bez ponude.

veću glupost dugo nisam pročitao!
ne može jedna ponuda na xx cijeni biti ista kao kasnije kupnje po xxx kuna tj da kupnja po xxx kuna kasnije ne obvezuje na novu javnu ponudu! uostalom jasno je iz ovog što je zoranguan postao od HANFE da svakim kasnijim stjecanjem svakih dodatnih 10% iznova nastaje obveza javne ponude a oni sad od esopa kupuju dodatnih 18,45% i debelo prebacuju taj prag od dodatnih 10%!
kako ja to vdim i kako piše, OBVEZNI su dati novu javnu ponudu jer su stekli dodatnih više od 10 % i točka!
[/quote]

nema nove javne ponude.

uostalom to Pivac i sam spominje u članku: https://novac.jutarnji.hr/aktualno/kras-ce-voditi-njegovi-ljudi-a-iduce-dvije-godine-bit-ce-presudne/9658549/

*Zašto admin je obrisao moj post?? (barem je poslovni.hr bio poznat po slobodi govora u financ. portalima)

Šaranović može sad samo gledat što Pivci će radit s Krašem,sam si je kriv. I da, očekujem dionicu na 380kn-400 kn. Ni Pivcima nije u interesu da im netko “kretenizira” vrijednost kompanije kao što je to Šaranović učinio. Kad je već digao cijenu dionice trebao je preuzet Kraš,ali svatko može radit sa svojim novcima što hoće. Osim njegovog kupovnog naloga od 1050 kn koji je maknuo,trenutačno nema razloga za vrijednost dionice preko 300-430 kn,osim u budućnosti…ako Pivci dobro restrukturiraju Kraš i dignu prihode (ugase proizvode koji slabo idu,smanje administraciju barem za 50% jer radnika u proizvodnji nema koliko ima njih-mislim na Kraš Ravnice…). Ne uzimajte u obzir cijenu Esopovih dionica od 861,20kn, jer Pivci su isključivo platili samo te dionice toliko jer je Šaran podigao prosjek,tj. kako bi imali većinski udio. Baš je Šaran. Dobro je rekao Pivac: -” Ne postoji zadana realna cijena, postoji samo cijena koju je netko spreman platiti u danom trenutku. ” https://novac.jutarnji.hr/aktualno/kras-ce-voditi-njegovi-ljudi-a-iduce-dvije-godine-bit-ce-presudne/9658549/ Kraš sad prema knjigama ne vrijedi 430kn/1dionica.



Nije važno od koga kupuju dionice, nego činjenica da su dali obvezujuću ponudu kod prelaska praga od 25% i stekli uvjete da kupuju dalje bez ponude.

veću glupost dugo nisam pročitao!
ne može jedna ponuda na xx cijeni biti ista kao kasnije kupnje po xxx kuna tj da kupnja po xxx kuna kasnije ne obvezuje na novu javnu ponudu! uostalom jasno je iz ovog što je zoranguan postao od HANFE da svakim kasnijim stjecanjem svakih dodatnih 10% iznova nastaje obveza javne ponude a oni sad od esopa kupuju dodatnih 18,45% i debelo prebacuju taj prag od dodatnih 10%!
kako ja to vdim i kako piše, OBVEZNI su dati novu javnu ponudu jer su stekli dodatnih više od 10 % i točka!
[/quote]

Hvala na komplimentu.
Ono što je Zoran linkao ne vidim u Zakonu, barem ne pod člankom kada nastaje obvezna ponuda.
Možda Hanfa ima stari dokument. Uvijek je bolje provjeriti prvu ruku, zakon.

To da Šaranović više nema motiva držati svoj nalog na 1050 kn je bilo od subote i više nego jasno.

Imali ste svoju priliku.

Pivci će tražiti svaku moguću stavku u ZPDD-u da ne moraju ponuditi višu cijenu nego onih 460 kn i čini mi se da će ju naći.
Naime, to je njihova ponuda koja je jedina na stolu.

Nemojte se zavaravati, svi vi koji ste kupovali ili prodavali dionice na tržištu, a niste se odazvali na njegovu ponudu, on prema vam nema nikakve obaveze.

To što je kupovao skuplje od ponude postaje relevantno samo ako će ga HANFA prisiliti na novu javnu ponudu.
Mislim da je taj scenariji malo vjerojatan.

O tome će zadnju riječ imati pravnici.

HANFI pod Žigmanom ne vjerujem niti najmanje.

La vita e bella!



Nije važno od koga kupuju dionice, nego činjenica da su dali obvezujuću ponudu kod prelaska praga od 25% i stekli uvjete da kupuju dalje bez ponude.

veću glupost dugo nisam pročitao!
ne može jedna ponuda na xx cijeni biti ista kao kasnije kupnje po xxx kuna tj da kupnja po xxx kuna kasnije ne obvezuje na novu javnu ponudu! uostalom jasno je iz ovog što je zoranguan postao od HANFE da svakim kasnijim stjecanjem svakih dodatnih 10% iznova nastaje obveza javne ponude a oni sad od esopa kupuju dodatnih 18,45% i debelo prebacuju taj prag od dodatnih 10%!
kako ja to vdim i kako piše, OBVEZNI su dati novu javnu ponudu jer su stekli dodatnih više od 10 % i točka!
[/quote]

Nije točka kad je Zakon promijenjen i to više ne piše u zakonu. Obveza je samo kad pređe 25% i to su ispoštovali, daljnje obveze više nema.


Pozdrav!
Prateći sve ovo meni se čini da su tu odigrane razne igrice. Pivac daje javnu ponudu pazeći da bude toliko niska da bude siguran da je nitko neće prihvatiti. Onda nudi otprilike istu cijenu ESOP-u. Vidjevši tako male cijene koje Pivac nudi Šaranović daje svoju, puno višu ponudu. Sve su to javne cifre. A onda počinju igre. Pivac kupuje udjele u ESOP-u po duplo većoj cijeni nego što je javno obznanjeno. Šaranoviću se uopće ne daje prilika da poveća svoju cijenu. Na kraju cijena plaćena 860 kn, ostali dioničari nisu dobili nikakvu priliku da prodaju po toj cijeni. Po meni prevareni. Oni koji su ovo temeljitije pratili neka kažu da li je istina ovo sve što sam napisao.
LP,

Tako je radnici su prevareni i opljačkani i nikome ništa kao i šefu policije kojeg je njegov dijelatnik prijavio njemu ništa malom običnom policajcu otkaz.

New Report

Close