KRAS (Kraš d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KRAS (Kraš d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Pozdrav!
Prateći sve ovo meni se čini da su tu odigrane razne igrice. Pivac daje javnu ponudu pazeći da bude toliko niska da bude siguran da je nitko neće prihvatiti. Onda nudi otprilike istu cijenu ESOP-u. Vidjevši tako male cijene koje Pivac nudi Šaranović daje svoju, puno višu ponudu. Sve su to javne cifre. A onda počinju igre. Pivac kupuje udjele u ESOP-u po duplo većoj cijeni nego što je javno obznanjeno. Šaranoviću se uopće ne daje prilika da poveća svoju cijenu. Na kraju cijena plaćena 860 kn, ostali dioničari nisu dobili nikakvu priliku da prodaju po toj cijeni. Po meni prevareni. Oni koji su ovo temeljitije pratili neka kažu da li je istina ovo sve što sam napisao.
LP,

Tako je radnici su prevareni i opljačkani i nikome ništa kao i šefu policije kojeg je njegov dijelatnik prijavio njemu ništa malom običnom policajcu otkaz.[/b]
[/quote]

a)Kad je Šaranović poslao službenu ponudu Krašu dd ili Kraš Esopu ?

b) Imate izvještaj sa glasanja skupštine Esop-a,radnici su odlućili kako su odlučili,službene ponude Šaranovića nema




Nije važno od koga kupuju dionice, nego činjenica da su dali obvezujuću ponudu kod prelaska praga od 25% i stekli uvjete da kupuju dalje bez ponude.

veću glupost dugo nisam pročitao!
ne može jedna ponuda na xx cijeni biti ista kao kasnije kupnje po xxx kuna tj da kupnja po xxx kuna kasnije ne obvezuje na novu javnu ponudu! uostalom jasno je iz ovog što je zoranguan postao od HANFE da svakim kasnijim stjecanjem svakih dodatnih 10% iznova nastaje obveza javne ponude a oni sad od esopa kupuju dodatnih 18,45% i debelo prebacuju taj prag od dodatnih 10%!
kako ja to vdim i kako piše, OBVEZNI su dati novu javnu ponudu jer su stekli dodatnih više od 10 % i točka!
[/quote]

Hvala na komplimentu.
Ono što je Zoran linkao ne vidim u Zakonu, barem ne pod člankom kada nastaje obvezna ponuda.
Možda Hanfa ima stari dokument. Uvijek je bolje provjeriti prvu ruku, zakon.

[/quote]
Ako se ne varam Pivac je dao dobrovoljnu ponudu, a ne obvezujuću. Obvezujuću nije morao dati zato što je prešao 25 % vlasništva nepotrenim dokapom. Ako stekneš dokapom vlasništvo tada je nepotrebna ponuda za preuzimanje. U isto vrijeme kada je rađen dokap je isplaćena dividenda. To je izigravanje zakona ovog cirkusa od države. Sve jako podsjeća na Todorića. i krađa od svih i svakoga.
Ovdje nedostaje Rumunjska.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Da Šaranović nije bio tako “pasivan” ne bi Pivci uspjeli realizirat sve što su htjeli.Jedino im je pomrsio račune jer su platili dvostruko više za Esopove dionice. Ostalo je sve išlo kako su isplanirali. Šaran sad samo može gledati… Šteta uloženih novaca,ali njegovi su. Sigurno nije lijepa scena kad kroz koji dan,vidiš manje od pola vrijednost od uloženih novaca u Kraš.

Ja zapravo ni ne znam zašto je Šaran ovo brljavio. Ego mu je pomračio razum. Sve što je mogao napravit nije,a napravio je što nije morao.




Što se tiče Pivčevih 860 kuna za sve dioničare tu je game over..

Da, 860 kn trebala bi biti ponuda prema svima.


osim za one dioničare koji su prihvatili ponudu za preuzimanje a takvih pretpostavljam da nema baš puno..

Mislim da čak i oni koji su prodali po 4xx kuna imaju pravo na isplatu razlike do 860 kn jer je transakcija unutar 1 godine.
[/quote]

Nemaju, samo oni koji sudjelovali u javnoj ponudi.

Smiješan si. 😁
[/quote]
Imamo zakone katastrofa. Vidi loja muljaza. Dan nako istela javne ponude i to subotom oni kupe.
A mogli su platiti i 2000 kn esop obaveza su im samo oni koji su prihvatili javnu ponudu atakvih mozda ni nema. Koja sramota od drzave. Gdje je ti ravnopravnost dionicara?


Pozdrav!
Prateći sve ovo meni se čini da su tu odigrane razne igrice. Pivac daje javnu ponudu pazeći da bude toliko niska da bude siguran da je nitko neće prihvatiti. Onda nudi otprilike istu cijenu ESOP-u. Vidjevši tako male cijene koje Pivac nudi Šaranović daje svoju, puno višu ponudu. Sve su to javne cifre. A onda počinju igre. Pivac kupuje udjele u ESOP-u po duplo većoj cijeni nego što je javno obznanjeno. Šaranoviću se uopće ne daje prilika da poveća svoju cijenu. Na kraju cijena plaćena 860 kn, ostali dioničari nisu dobili nikakvu priliku da prodaju po toj cijeni. Po meni prevareni. Oni koji su ovo temeljitije pratili neka kažu da li je istina ovo sve što sam napisao.
LP,

uglavnom nije….

točno je da se kronologijom može špekulirati da je odrađena kombinacija pivac-esop međutim, pa taman i da je, svi dioničari u trenutku objave ponude za preuzimanje su u konačnici svoje dionice naplatili i više nego duplo i to uslijed kupnje šaranovića koji je po objavi ponude MIBP, agresivno krenuo u kupnju ff dionica na tk te time podigao tržišnu vrijednost dionice sa 400 na 1050kn…kako mibp nisu bili spremni ponuditi više od trenutne tržišne vrijednosti 1050kn koju je šaranović sam napucao, tako su ponudili 430kn kao ponderirani prosijek i tako zadovoljili zakonsku formu ponude za preuzimanje koji je kumulativnim načinom trgovanja na tk šaranović u stvari opstruirao.

ono što nisi dobro napisao je da šaranović nikada nije objavio nikakakvu formalnu ponudu esopu, on je samo šutio i kupovao na tk te po isteku zakonskog roka ponude mibp, daje načelnu ponudu udjelničarima esopa po cijeni 130k kn tj 869kn po dionici što je tek 9 kn više od ponude mibp a svi ostali dioničari su slobodno mogli do tada prodati svoje dionice na tk šaranovići koji je tjednima imao nalog preko 70Mkn na 1050kn tako da nema govora o bilokakvoj prevari bilokoga!

također, po isteku zakonskog roka trajanja ponude, pivci mogu slobodno kupovati dionice od bilo koga i po bilokojoj vrijednosti sa obvezom da dioničarima, koji su u postupku ponude za preuzimanje prodali dionice po uvijetima iz ponude, nadoknade razliku vrijednosti ukoliko je cijena u ponudi bila manja od cijene naknadnog stjecana u roku godine dana te stjecanjem dionica esopa NISU dužni objaviti novu ponudu za preuzimanje jer djeluju zajednički sa esopom i nova obveza nastaje tek kada pređu slijedeči prag 50%+1 dionica!

stoga kolega, ovdje nema prevarenih ima samo onih sa koji su izgubili vlastitom lošom investicijskom procjenom, tj. odlukom.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

trebalo bi najprije odgonetnuti gdje se u ovome trenutku nalazi Šaranović, na 650-670 ili je opet na 1050 samo s druge strane, onda bi dalje mogli naslućivati razvoj događaja, ja ga nigdje za sada ne uočavam,
gledajući čisto poslovno kao konkurenciju, ipak je prilično zamutio Pivcima preuzimanje, moraju iskeširati duplo više od planiranog i nakalamio im dodatne obveze, kroz idućih 10-ak godina, koliko će u svemu tome i kroz taj period biti uspješni i rentabilni, to još nitko ne može sračunati, pored toga, svojim postotkom dionica onemogućiti će im neke eventualne makinacije izvlačenja love iz firme, npr. visoki rabati prema vlasttim prodavaonicama Pivca, ako to nije neka zajednička igra da bi od malih sve pokupili i predali nekom većem igraču, onda i jedni i drugi neće idućih 10 godina opušteno posjedovati svoje udjele,
ostaje nam sačekati da vidimo što će to Hanfa isčešljati, vaši ili buhe, ali sudeći po svim dosadašnjim istraživanjima i sankcijama, mislim da će najprije biti da će zasvirati u češalj

Mislim da ce se HANFA ocitovati tako da Pivci moraju otkupiti sve dionice po Nebojsinih 1050kn po koliko se zadnje trgovalo na burzi!

Zašto zaključivanje ugovora o prodaji dionica Esopa nije moglo čekati radni dan, nego se potpisao u subotu, valjda u 00: 05 h, nakon isteka ponude.

Od 2948 prodanih dionica danas, samo 566 ih je stavljeno na prodaju ispod 1050 kuna .

Ako Šaranović danas..ili do kraja tjedna vrati svoju ponudu na 1050…neće ostati ni jedne slobodne dionice za FF .

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Saranovic je bio poslao ponudi ESOP-u u iznosu od cca 1075 kuna po dionici To je onih 130 tisuća kuna po udjelu uz odgovarajuću korekciju odnosno premiju. Javno je to bio obznanio u jutarnjem, upravo radi toga da se ne bi sakrivalo pred radnicima. Normalna uprava ESOP-a bi pristupila pregovorima i pozvala Saranovica na razgovor, ovako je sve odrađeno ispod stola.

Kakav 50%+1?

To su gluposti. Nema vise obveznih javnih ponuda. Samo dobrovoljne.

Saranović je ispao lule. Trebao je odmah dati dobrovoljnu službenu ponudu svima, a ne okolo. Pa da se objasni buraniji zašto je manje više.

Ionako bi nakon Espopa moraodati ponudu svima.

Ne vjerujem da ce Pivci vise ikome ista nuditi…
Oni su sa asom iz rukava udarili na “bank” i sve pokupili sto im je trebalo!
Ujedno ni ta cijena im nije nikakav problem jer su dobili kompaniju i malo po malo ce si namiriti sve!
P.S. a onaj famozni dokap po koliko je ono bilo???

Zašto bi dao dobrovoljnu ponudu?

Ako nije bio u situaciji da ostvari kontrolu?

Ovo je prevara jer bi opet Marica skolopila ugovor sa Pivcima…. i Saranovic bi imao samo vise dionica po 1050 kuna. Sve je on dobro i fer odigrao, nažalost protiv prevaranata nije lako.

ako je točno da više nema obveze javne ponude za pivce,onda treba iz pozicije uteći što brže jer cijena će tonuti iz dana u dan

budapest !

a neš ti stručnjaka ovdje na forumu, več 3 mjeseca svi sve znaju, ali nitko nije predvidio ovakav scenarij,
pa nisu mu to zadnji novci da toliko kukakte radi Nebojše, ili ne laje kera radi Jakopsfelda ?
a što onaj tko ima veliku lovu, ne smije se za.ebati kod ulaganja na burzi, pa naš bivši Gazda je išao grlom u Mercatorove jagode, čak ga mislio platiti 221€, pa kupio na 86€ i svejedno propao, nekada se ljudi precjene u svojim mogućnostima i sposobnostima,
evo jedna utješna za sve koji su propustili Nebojšinu ponudu na 1050 prošli tjedan,

New Report

Close