KRAS (Kraš d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KRAS (Kraš d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Lucijan, 10.06.2020. u 12:58

Pivac kupuje van burze po 860..Saranovic n aburzi kupi sve sto se stavi na prodaju po 600…

Poziv na skupstinu..Predsjedniku NO 12 000 neto..Članovima 6000 kn neto..Ima se 🙂

 

Krece se u otkup vlastitih dionica !

 

https://zse.hr/userdocsimages/novosti/dz1nGpbk2X13N7Eeignonw==.pdf

 

Pozdrav

 

Pozdrav

 

Što bi to trebalo znacit?

Da uprava moze kupit recimo po 600kn onih 5% što leži u trezoru??

Jel ovo znaci da ce malima uskratit dividendu??

V.

Mijenja se članak 35. stavak 1. Statuta na način da sada glasi:

(1) Odlukom Glavne skupštine o upotrebi dobiti odnosno Odlukom Uprave Društva o isplati predujma

dividende, određuju se: dan sastavljanja popisa dioničara koji imaju pravo na isplatu dividende prema stanju

upisa u Središnjem klirinškom depozitarnom društvu, dan od kojeg će se trgovati dionicama Društva bez prava

na isplatu dividende te dan isplate dividende.

 

I jos nekaj..kazu dobit 7milijuna..a Arap platio dug.khm…

Zanimljiva je ova “igra” izmedju Pivca i Sarana..Kupuje jedan..pa kupuje drugi..Ni jednom ni drugom povecanje broja dionica formalno ne znaci nista..Ne mogu promjenit prava..ali ipak pomalo dokupljuju .

Neznam sta se pravno zbiva u pozadini (Hanfa/ZSE,etc)…dali se jos vodi “borba” oko legalnosti Pivceve ponude od 860 kn samo onima koji nisu pristali na 430 pa sad Pivac skuplja sto vise moze od onih ispod toga a Saran sto vise do toga pa u slucaju odluke “pravosudja” sve proda Pivcu po 860..?!?..  Tesko moguc scenarij ali ne i nemoguc..ali ne vidim drugi razlog zasto oboje kupuju.

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Gledam sad,i posto nisam u ovim dionicarskim vodama nesto pametan,a opet nesto pameti imam:u

14:49:30 netko prodao  jednu dionicu po 618kn.

I kad se uracuna provizija brokera koji je smisao cijele transakcije koje su to igre?

Netko podize cijenu ili netko se igra ili su u šumi?

 

Sad Pivac cisti sve sta se pojavi do 610 . Saran zastao.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

FI za drugi kvartal sasvim solidno..prihod je malo manji ali dobit veca…Od svega upada u oci veliko smanjenje dugorocnih i kratkorocnih obaveza..Dug prema bankama u dogoracnim smanjen za 40 mil kuna..kratkorocne za 55 mil kuna !!

https://zse.hr/UserDocsImages/financ/KRAS-fin2020-1H-NotREV-K-HR.pdf

I Pivac i Saran i dalje strpljivo skupljaju..na lagano dizu bid..nema potrebe za zurbom dok god ima onih koji su im voljni prodat

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Kaj se ovo dešava,Šaranovic kupuje sve sto moze za cim manje,Pivac se pokusava dokopat onih 5 posto a niti jednom nije dosta,zašto onda i dalje kupuju?

Što se to događa u Krašu? Smjene u upravi.

Milena Vušak u Upravi se pridružuje predsjedniku Uprave Slavku Lediću i članu Uprave Damiru Buliću, dok će dosadašnji članovi Uprave Dinko Klepo i Alen Varenina karijere nastaviti izvan Kraša.

Zanimljivo….Klepo kao jedan od top 10 ocigledno uskoro prodaje svoj dio.

Pitanje se postavlja jel na burzi ili mimo?

860 kn kolega. Po toj cijeni su kupovali i po toj cijeni bi morala ic opet javna ponuda. Moguce da je DORH/HANFA..etc napravila nešto pa ili jedni bjeze ili ih netko tjera jer nisu dobro odradili posao.

Pivcima je bilo u interesu sto vise skupit ispod te cijene jer ce bit manje za otkupit ako do obaveze dodoje..a Saran skupit sto vise ispod 860 da si smanji prosjek i u slucaju obaveze Pivca sve mu svoje proda…U tome vidim jedini razlog zasto oboje konstantno kupuju.

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Sve mi je i smrdilo od pocetka na takav scenarij.

Upalo mi oko posljednje dvije trgovine na burzi:

netko kupio.3 kom po 730kn,zatim krece necija kontra prodaje 3 kom po 700kn.

Zakljucna 700kn.

Koje su to igre mladog tigra 😝

Peović kaže kako je problem i Marica Vidaković koja je istovremeno i predsjednica Radničkog vijeća i prokuristica i direktorica u jednoj od sastavnici Kraša – “Mira Prijedor”. Kaže kako je tu očito riječ o sukobu interesa, za što su i radnici podnijeli prijavu, a Marica Vidaković je i kupila veću količinu dionica u kolovozu 2019., da bi samo za tjedan dana te dionice skočile u nebo, nakon objave o preuzimanju braće Pivac, gdje se također zaradilo oko 460.000 kuna.

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2240700

 

Ha ha Peović pa Kraš je do ovog preuzimanja bio zadnji bastion socijalističkog samoupravljanja. U toj svojoj domeni političkog interesa bilo bi joj bolje da malo nagazi sindikat, ali bit će da nema za što jer im je kolektivni ugovor predobar.

SeRija, 21.12.2020. u 23:58

Peović kaže kako je problem i Marica Vidaković koja je istovremeno i predsjednica Radničkog vijeća i prokuristica i direktorica u jednoj od sastavnici Kraša – “Mira Prijedor”. Kaže kako je tu očito riječ o sukobu interesa, za što su i radnici podnijeli prijavu, a Marica Vidaković je i kupila veću količinu dionica u kolovozu 2019., da bi samo za tjedan dana te dionice skočile u nebo, nakon objave o preuzimanju braće Pivac, gdje se također zaradilo oko 460.000 kuna.

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2240700

 

Radničko samoupravljanje rezultiralo lošim kadrovskim rješenjima? Kako to, kako to?

Kupnja raste. Čaršija priča da Tedeschi pregovara. Dečec bi kupil Bajaderu, pa što košta da košta.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

Tri mjeseca radili na projektu i došli do ovog zaključka…Tko ima da ne prodaje..tko nema da ne kupuje…Ma bravo !!..Mozda da ih se preporuči za Nobela iz ekonomije

 

“Predstavili smo investicijsku preporuku HOLD, odnosno ZADRŽI. To bi značilo da prema trenutnim uvjetima i situaciji na tržištu, mi preporučujemo imateljima dionice Kraša da je ne prodaju, a onima koji je nemaju – da je ne kupuju.”

 

Dioničarima Kraša preporučili da zadrže dionice

 

Pozdrav

 

svi smo mi Crobex

New Report

Close