KRAS (Kraš d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KRAS (Kraš d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ja mislim da će Pivci sve to skupa prepustiti Saranovicu ili nekom trećem za znacajnu premiju. Ovo da će Pivci to drzati 10 godina je mrtvo slovo na papiru. Takva klauzula je ionako dokazivo nistava kod kupoprodaje.

Kleli su se Pivci prije dvije-tri godine da neće preuzimati Kras, pa vidimo sto se dogodilo. Mislim da neće biti lako funkcionirati i nastaviti normalno poslovati u ovakvoj vlasničkoj strukturi i zato po mojem sudu posotoji još jedan korak. Kad će se taj korak napraviti, to prepuštam svakome da samostalno procijeni.

Što je krašoljupci???

Jel vam neugodno što sudjelujete na ZSE???

Preuzimanje radi onaj koji je ponudio upola nižu cijenu, a onaj koji je ponudio više, njega HANFA istražuje.

Čestitam dosadašnjim prodavateljima, a vama koji čekate 1300 ili 1500, koliko se ovdje dalo pročitati, poručujem: dobro došli u hrvatsku stvarnost!

A sada slijede žalopojke:
– prevarilo nas!
– izigrani smo!
– ovo nije normalno!
– mi smo bolesna država!
– pa gdje toga ima?
– ovo nije kapitalizam!
i slično.

Nekako mi vas nije žao.

Da ste prije bili pametniji, manjinski dioničari su se trebali držati zajedno.

Ali, u Hrvatskoj vrijedi ono pravilo: dva građanina – tri stranke.

La vita e bella!

BudFox, zašto game over i sumrak tk, pa upravo je šaranovičeva akcija na tk povečala trž. kapitalizaciju kojom bi dioničari kraša a i sama burza morali biti i više nego zadovoljni, da nije bilo tržišta, kraš bi sasvim sigurno bio preuzet po 430kn a ovako su dioničari ipak kapitalizirali i više nego duplo!

naravno, uvjek ima onih sa nerealnim očekivanjima koji nisu prodali na vrijeme računajući na povečanje vrijednosti uslijed nadmetanja pivaca i šaranovića ali su eto popljugali…tako to najčešće uvijek i bude kada misle da su pametniji od svih pa kad ispuše onda se zaziva hanfa, socijalizam, političke stranke, marice, masoni i sl. gluposti kao u postovima iznad, svi drugi su im krivi za vlastite promašaje samo oni ne…

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Dokaz vide da u rvackoj ne treba ulozit ni 1 lipu u bilo koje preduzece. !!!!!!!!!!
Covjek im nudio soma a oni radje prodali za 800!!!!!!
Ako ja kuzim ovu ekonomsku racunicu prodavaca?????

@Barbosa
O cemu ti pricas? Kunu nisam ovdje ulozio, a i dalje sam ogorcen s ovim postupkom! Nadam se da ce osteceni radnici koji se nisu slozili s time da se njihove dionice prodaju 20% ispod cijene pobijati odluku skupstine.

kolega novi, ma o čemu ti pričaš, zašto bi uopće bio ogorčen…što to nije bilo transparentno i tko je pobogu ovime oštečen ???

sav ovaj proces je bio i više nego transparentan, sretna okolnost za sve je nastup šaranovića koji se u stvari sam zeznuo agresivnim nastupom i na kraju se pokazalo da su mu srategija kao i tajming bili promašaj ali to je sada njegov problem i da nije bilo njega pivci bi stekli večinski udio po 430kn a ti radnici koji nisu zadovoljni ponudom za njihov udio u esopu, dakle ne za dionice jer oni nemaju niti jednu dionicu i koji ne bi bili niti zadovoljni niti da je ponuda duplo veća, slobodno sa tim parama mogu kupiti dionice na tržištu…vjerojatno i više nego što su imali kada su ušli u esop i opet dobro…

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

A kao što smo mogli pretpostaviti neki insajderi su još jučer znali što se događa i svoje znanje odlučili unovčiti očito ne bojeći se nimalo ni hanfe niti pravosuđa. A i zašto bi kad su svi na istoj strani.
https://www.tportal.hr/biznis/clanak/menadzeri-krasa-poceli-prodavati-dionice-saranovicu-20191122

U posljednja dva dana realizirano je i nekoliko većih transakcija, a danas su za oko zapele dvije u kojima je prodano najprije 5619, a zatim 5807 dionica. S obzirom da tolike količine dionica posjeduju samo dioničari s liste top 10, u kojoj, uz tri vodeća dioničara (MI Braća Pivac, Šaranovićev Kappa Star Limited, Kraš ESOP) dominiraju sadašnji i bivši menadžeri Kraša, izgleda da je barem jedna osoba iz menadžerske strukture odlučila prodati dionice.

Oni koji rastu zadnji rastu najviše.

Koja luda ekipa…..! Za 55 milijuna kuna manje prodaju paket Pivcima u odnosu na cijenu na burzi……!! Da se ne izrazim bezobraznim riječnikom, samo mogu reći SRAMOTA LOPOVLUK!!!!!!!!

A sto je zapravo prodao ESOP?

Udjele ili dionice?

Koliko ja znam statutom Kraša je propisano da niti jedan udjelnicar ne smije imati vise od 2% udjela u ESOP-u? Jedino ako su mijenjali statut, al koliko ja znam u tom dijelu statut nije mijenjan. Zadnji puta je statut izmijenjen 2017.

Ako su prodali dionice, eh onda je još zanimljivije. Saranovic bi trebao imati samo jednog trojanskog konja od udjelnicara da ih razvali na sudu i odredbu o prodaji dionica odnosno imovine jer je moguće pokrenuti postupak protiv odgovorne osobe i drugih osoba u društvu obzirom da su napravili stetu društvu pristavši i predloživši skupštini društva nepovoljniju ponudu od konkurentske. A da pritom nisu fer i korektno iskomunicirali sve dostupne ponude i uvjete iz njih. Pogotovo imajući u vidu da je konkurentska ponuda bila prethodno javno obznanjena. Time je načinjena šteta društvu, a posredno udjelnicarima.

Vidim da PR Macan već slavodobitno diźe ruke i obavještava medije da je priča gotova, no ja mislim da se samo nastavlja, možda u drugim i drugačijim okolnostima. Ne nasjedajte na pamflete i hibridno ratovanje iz “nečije” kuhinje.

ESOP je prodao dionice, a ne udjele. Prodajom ispod cijene su usteceni svi suvlasnici ESOP-a, a oni koji su bili protiv takve odluke bi sada trebali pobijati odluku skupstine. Zamisli da si suvlasnik trg drustva, manjinski, a vecinski odluci nekretninu za koju vam netko nudi 5 M kn prodati za 1M kn (jer su si dobri s njime). Po tebi ti onda ne bi bio ostecen nego sretan da se uopce nekretnina prodala? Necu ulaziti u daljnje diskusije jer vidim da ne vode nigdje.

Ako su prodali dionice i ako je Kraš ESOP ostao onaj dug od 40.000.000 … onda su stvarno ovce


ESOP je prodao dionice, a ne udjele. Prodajom ispod cijene su usteceni svi suvlasnici ESOP-a, a oni koji su bili protiv takve odluke bi sada trebali pobijati odluku skupstine. Zamisli da si suvlasnik trg drustva, manjinski, a vecinski odluci nekretninu za koju vam netko nudi 5 M kn prodati za 1M kn (jer su si dobri s njime). Po tebi ti onda ne bi bio ostecen nego sretan da se uopce nekretnina prodala? Necu ulaziti u daljnje diskusije jer vidim da ne vode nigdje.

Ideje naše benzin Vaš!

Rvacka posla.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.


ESOP je prodao dionice, a ne udjele. Prodajom ispod cijene su usteceni svi suvlasnici ESOP-a, a oni koji su bili protiv takve odluke bi sada trebali pobijati odluku skupstine. Zamisli da si suvlasnik trg drustva, manjinski, a vecinski odluci nekretninu za koju vam netko nudi 5 M kn prodati za 1M kn (jer su si dobri s njime). Po tebi ti onda ne bi bio ostecen nego sretan da se uopce nekretnina prodala? Necu ulaziti u daljnje diskusije jer vidim da ne vode nigdje.

Tako je. To je to. Tim vise jer su imali nalog na burzi od 1050 kuna na kupnji i vjerojatno mogli postići visu cijenu u pregovorima.

Koliko se sjećam, prema statutu Kraša mora biti 90% onih za da se donese odluka o prodaji imovine, posve je sigurno da je netko bio protiv. Ne vjerujem da su mogli dobiti podršku od 110% kao u Sjev. Koreji. 😁


@mmarkovic

Dug je tu nebitan. Dug se zatvara nakon prodaje imovine. To je u domeni poslovodstva i operativnog poslovanja, a ne skupštine.

evo, kol. novi

upravo sam izračunao i ispada da su 276.441 dionica esopa po najmanje 860kn koji ima i 40M kredita od kupnje dionica, pivci u stvari platili 1004,69kn po dionici, dakle 40etak kn manje nego na tk kada odbiješ brokersku proviziju…

stoga kolega, ajde lijepo ne kenjkaj o nekoj potplačenosti i oštečenosti..

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


dakle, zato je jučer bio onakav volumen, nakitilo šaranovića dok još drži poziciju na 1050…

također, čestitke pivcima na odlično odrađenom poslu!


Misliš čestitke na kriminalu. U mafijaškom žargonu se kriminal naziva dobro obavljen posao. Ovo je jad jadni a ne dobro obavljen posao.

Oni koji rastu zadnji rastu najviše.

New Report

Close