KRAS (Kraš d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KRAS (Kraš d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Od nagodinu djeca u školj uče “novu matemetiku”…….861>1075…..odlučili su da je sa 861 kn bolje dalje tjerati po starom nego sa 1075 pokušati grabiti velikim koracima naprijed……a i rvatska povijest nas uči da ce im taj popust koji su dali prije ili kasnije biti zaboravljen…..

Barbosa
Esop je prodao DIONICE, ne sebe.
I morat ce od tih 860 platiti dug.
Na krajuce Pivci prodati Saranu po 1300 i to je to.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.


kolega novi, ma o čemu ti pričaš, zašto bi uopće bio ogorčen…što to nije bilo transparentno i tko je pobogu ovime oštečen ???

sav ovaj proces je bio i više nego transparentan, sretna okolnost za sve je nastup šaranovića koji se u stvari sam zeznuo agresivnim nastupom i na kraju se pokazalo da su mu srategija kao i tajming bili promašaj ali to je sada njegov problem i da nije bilo njega pivci bi stekli večinski udio po 430kn a ti radnici koji nisu zadovoljni ponudom za njihov udio u esopu, dakle ne za dionice jer oni nemaju niti jednu dionicu i koji ne bi bili niti zadovoljni niti da je ponuda duplo veća, slobodno sa tim parama mogu kupiti dionice na tržištu…vjerojatno i više nego što su imali kada su ušli u esop i opet dobro…

Proces transparentan?

Ti mora da si neki njihov pijun?

Pa svima je jasno sto se tu dogodilo i da je proces bio sve samo ne transparentan. Zapravo, proces još nije gotov i očito će se voditi na sudu. Osim ako i Saranovic nema neku drugu alternativnu strategiju i bijelog viteza na vidiku.

Brzina i netransparentnost cijelog procesa samo pokazuje da su prsti u pekmezu i da se nastoji sto prije zataškati cijeli slucaj i u javnosti pokazati da je gotovo. Osobno mislim da nije gotovo, dok netko ne ovlada cijelim Krašem. Svih 100% vlasništva.

ma možete se vi tu pjeniti koliko vas volja, skupština esopa je donijela odluku i pivci su time preuzeli kraš

također, meni osobno je mnogo draže da su to pivci a ne šaranović

i da kol. one, meni su pivci višegodišnji poslovni partneri i kada bi svi poslovali i bili transparentni kao što su oni, hrvatska bi bila gospodarski raj na zemlji!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Sad ide ponuda po 861 svim ostalim dioničarima jel tako? Koliki je prosjek ulaska šaranu?

Barbosa
Vi mora da se za.ebavate.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.



@RedHat
to što su dobili je ok cijena …. esop je opterećen sa 40.000.000 obaveza … tako da su eventualno dali 5% diskonta za 10 godina mira

Šaranović im je nudio 130000 kn za udjele znači 869 po dionici + obveze što bi bilo preko 1000 efektivno po dionici. A oni prodaju za 200 kuna manje. Oni su kao dioničar br 3 trebali biti u win-win poziciji, udavača koja promatra dvoboj i samo čeka pobjednika. Trebali su samo pričekati da prođe Pivčeva ponuda, promatrati trgovinu mjesec-dva i uživati u svojoj poziciji. To je prilika koja se ima jednom i nikad više. A oni svoju poziciju praktički iz čista mira i mimo svake zdrave logike ustupe Pivcu. Kao da se njima žurilo a ne Pivcu.

Oni koji rastu zadnji rastu najviše.

@Barbosa

Znao sam da ste povezani ili sa Krašem ili sa Pivcima, a sada ste priznali…

Šta nisu ESOP-ovci mogli prodati Šaranoviću te dionice po 1050 kn?
Znači prodali su po 860kn Pivcima, tj. 200 kn manje jer su dobri ljudi…hm,
zanimljivo…svi ovdje na burzi ulažemo u dionice zbog dobrote, a ne zarade..
mislim da je natko prodao radnicima m.uda pod bubrege, a toga će postati
svjesni kada ih pivac krene optimizirati (čitaj micati prvo uhljebe, a onda
ostale viška), bez obzira što su potpisali u ugovoru.ž

Možda izdaju i neku čokoladicu punjenu jeftinom uvoznom piletimo iz Poljske…

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Pa Pivci vise nisu obvezni dati javnu ponudu jer je ponuda upravo završena. Zato i cijela ova žurba jer je Saranovic stjecanjem vise od 25% i cijenom od 1050 kuna lockirao moguće dokape Pivaca.

Ne bih dramio mnogo oko ove odluke ESOP-a jer je odluka o prodaji pobojna na sudu.

A ne bih ni komentirao neke “kolege” koji sami sebe mrze pri pogledu u ogledalo, a kako ne bi bilo koga drugoga. Takvima je logika, fer i korektnost nepoznat pojam. To su vam uglavnom članovi kradezea, al neobično je da isto razmišljaju i “diskvalificirani” kradzeovci! 😁

Reci cu samo, jednom borgovac (ili borgovka), uvijek borgovac. Sto li ce reci Hanfa?

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Da se razumijemo, Šaranović će kompaniju Kraš preuzeti, prije ili kasnije,
jer mi se čini kao uporan lik, a ima i dovoljno kapitala…pa lik je kupio
firmu iz Rusije koja mu je otkazala ugovor sa par vagona celuloze na
startu karijere i to sve govori o njemu, koliko je uporan kada ga netko
prevari…samo će morati platiti dodatnu premiju Pivcima, koji nemaju
pojma o konditorskom businessu…

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Lopovluku nema kraja u ovoj drzavi
I zna se da nema posljedica.
To su Manageri cim zavaljaju za vise od milje eura
Po meni ovdje fokus treba biti na prodaji od petka.
I tu ce se vidjet ko je imao insiderske informacije.
Nema puno imena koje imaju 5000+ dionica
Ako je netko iz esopa privatno prodao jeftinije nego esop onda je to kriminal.

Al djabe pricat
Ovo je lopovska drzava.
Demokracija je ovdje samo sinonim za socijalizam.

@Aardwark

Pretpostavljam da si htio napisati, ako je netko iz ESOP-a (dakle, tko je član ESOP-a) privatno prodao svoje dionice skuplje nego ESOP (a imao je Ili je mogao imati informaciju o cijeni koju će ponuditi Pivci za dionice ESOP-a)…. onda je to kriminal.

To se mogu složiti, a prilicno je vjerojatno da se upravo to događalo ili dogodilo.

Sad će izbacit novi proizvod, hrenovku u čokoladi. Vrgorački tvix

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

Nisam baš pratio priču…koliko znam taj Šaranović je imao nalog na 1050 kn…iako je znao da unatoč prikupljenim dionicama na burzi (25%) ima male izglede da se dočepa većinskog paketa…to je bilo jasno i iz izjava uprave koja je rekla da pozdravlja braću pivac i njihove planove…jedino s čime nisu zadovoljni jest cijena…
Ovi iz pivca su ponudili koliko? 430 kn? To se ovima iz Kraša nije dopalo…a i kako bi kada je ovaj nudio na burzi i napucao cijenu na 1050 kn…
Pivac je korigirao cijenu i ovi mu to prepustili…
Ne znam zašto bi Šaranović povlačio nalog s kupnje? Zašto ga već prije nije povukao?
Koje su njegove namjere uopće? Šta će mu 25% dionica? A zašto bi sada micao nalog i dozvolio da dionica zaroni?
Vjerojatno čovjek ima od početka i plan B…a očito je da sad vrijeme za njega, budući je plan A propao…
Možda sutra čovjek krene skidati s aska…i digne cijenu za još 20-30%….
Ono što je interesantno još je promet od četvrtka i petka…koji sugerira da je netko ipak morao znati što će se danas dogoditi…i odlučio prodati svoje dionice na burzi dok je Šaranovićev nalog još sigurno bio na kupnji…ne znamo što će donijeti ponedjeljak…
I ovo je apsolutno posao za hanfu i druge institucije…

New Report

Close