KRAS (Kraš d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KRAS (Kraš d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nije li to.ona ista hanfa koja je todorica oslobodila obveze preuzimanja belja ?
Mene zanima zasto hanfa ne reagira na ponudu.pivaca i za vrijeme javne ponude ponusu esopu. Sramota. Cirkus od drzave i zakona.

Status Quo: Roll Over Lay Down

Nije im se pogodovalo?

Pa evo, sad je vise nego jasno da je fer cijena daleko iznad njihove uplate od 405 krznasica. To je značajno ispod unakaženog booka, po kojem se 80 tisuća kvadrata građevinskog zemljista vodi po cijeni od cca 70 milijuna kuna na Ravnicama?! A vrijedi barem 5 puta vise. Gdje su svi brendovi vrednovani sa nula kuna unatoč tome sto predsjednik uprave tvrdi javno da je to najvredniji dio Kraša…. Vaš link …

Moguće je dokazati po svakome parametru da je dionici namjerno srusena procjena i namješten dokap za koji se znalo da ESOP ni radnici neće sudjelovati jer im je tako rekla Marica. Pa i raspon cijene je bio postavljen od 400-800 kuna za dokap, a na kraju je određeno bijednih i smiješnih 405 kuna. Nije Šaranovic lud sto Kras plaća 1050 kuna. Pivci nikako da nauče da moraju dati vecu, a ne manju cijenu ako misle pridobiti radnike…i dioničare. Inače, Marica i Pivci drze do ostalih dionicara koliko Plenkovic do školskih sindikata. Sve dok ne krene “pobuna”…. svatko tko je ikad bio na glavnoj skupštini Kraša, mogao je to vidjeti i čuti.

Koji je problem ovdje Pivcima? Pojavio se netko tko ocito ima vise gotovine od njih i nema potrebe sibicarit. Ova ponuda od skoro 20% manje od trenutne trzisne je ponovno ponizavanje i ucjenjivanje radnika. Sramota

HTV objavio da je skupština esopa odlučila prodati Pivcima.

Oni koji rastu zadnji rastu najviše.

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2134711

Rastimo zajedno...

Tko je jamio 1.050 je jamio

https://www.vecernji.hr/biznis/braca-pivac-preuzela-kras-radnici-im-prodali-sve-svoje-dionice-1361455

Ideje naše benzin Vaš!

Uuuuuuuu!!!!!
Znaci stara rvacka prevara je odigrala svoje.
Sad vise nema razloga da Saranovic drzi nalog na bidu na 1050.
Tko zadnji magarac…

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

dakle, zato je jučer bio onakav volumen, nakitilo šaranovića dok još drži poziciju na 1050…

također, čestitke pivcima na odlično odrađenom poslu!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Zanimljivo kako hanfa istražuje Šaranovićevo pregovaranja s esopom a ovo je dogovoreno i objavljeno prije kraja ponude za preuzimanje što zakon o preuzimanju čini besmislenim. Njihova šutnja će biti odgovor na sve ovo.

Oni koji rastu zadnji rastu najviše.

@RedHat to što su dobili je ok cijena …. esop je opterećen sa 40.000.000 obaveza … tako da su eventualno dali 5% diskonta za 10 godina mira

Ideje naše benzin Vaš!

Meni je ovo sramotno. Znaci ide ponuda na jedva preko 400 kn. Drugi zainteresirani krece kupovati jer zna da vrijedi vise i dize cijenu na 1050 kn. I sada ovi od cca 400 podignu ponudu na 800 kn i njima se proda, a ovom koji kupuje po 1050 kn i koji je i podignuo cijenu sa ocito sramotnih 400 kn njega se izigra.
Ovo ne djeluje nimalo “cisto” na prvu.
Institucije? Od njih ionako nista.
I ne, nemam niti jednu dionicu Krasa ali me ovakve stvari zaloste zato sto tjeraju i ono malo investitora sto dode!

Možda je Marica prodala svojih 8000 dionica jučer Šaranoviću dok ima nalog
na 1050kn…ovo je teatar apsurda…Živjela Hrvatska od 90-tih do 2020-tih…
nije ni čudo da je hrvatsko tržište kapitala propalo…nema novih izdanja, nema
likvidnosti…strani investitori nas izbjegavaju u širokom luku….Šaranović će
vjerojatno zažaliti što je i 1 Eur uložio u Hrvatsku firmu…Institucije po starom
običaju rade svoj posao s jednim okom zatvorenim…učitelji štrajkaju i za nagradu
će dobiti i povišicu i 13. plaću, regres i božićnicu…

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

Posljednja dva dana prodano cca 30 000 dionica. To je morao biti netko iz top10. Ponovno ce se sve institucije praviti grbave kao kad je Marica kupovala par dana prije objave? Bas smo slucajna drzava, tuzno!

Game over, ovo je sumrak tržišta kapitala u Hrvatskoj….u ponedjeljak
bi dionica Kraša mogla opet zaroniti značajno prema dolje ako Nebojša
makne svoj kupovni nalog na 1050 kn…Živo me zanima kako će Hanfa
reagirati (vjerojatno nikako) u ovom slučaju jer se za vrijeme trajanja
javne ponude torbarilo i kupovalo dionice ispod stola od strane istih
osoba (Pivaca) koji su predali tu javnu ponudu po duplo nižoj cijeni…

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!

@mmarkovic
Prodali su dionice po 860 kn, a drugi javno nudi 1050 kn i tebi to djeluje normalno? Cijelu ovu pricu od pocetka do kraja bi trebalo istraziti. Samo u ovoj drzavi, nazalost, nista od toga. Svi ce se praviti kao da je Pivac koji je nudio i dokapitalizirao po 400 kn pravi i dobar ulagac, a ovaj drugi koji je dignuo dionicu na ove razine zlocinac..

New Report

Close