KRAS (Kraš d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KRAS (Kraš d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nekako mi se čini da međusobna suradnja ovako velikih kompanija nije moguća. Šaranoviće se ne bi upuštao u kupnju da bi prodao nešto skuplje. Pivac skuplja od 2010 pomalo a sad ce mu je netko ispred nosa odnijeti. Suradnja bi pokazala neuspjeh s obje strane i švercerski mentalitet što je ispod njihovih razina. Naučili su pobjeđivati obojica. I neka pobjedi bolji. Iznad 1200 🙂

na silu preuzeti tvrtku koja ima zaštitu politike nije baš najpametnije

poslije preuzimanja valja voditi tvrtku ili u prijateljskoj sredini ili u nep4ijateljskom okruženju

sa 1200 može poharati sve ali kupiti tvrtku po 18 ebitda je vrko skup sport

1000 kn plus dogovor s mv i mi i svi zadovoljni. on nek pogura keras na istoku, oni nek vode dalje ovdje i puna šaka brade

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


Nekako mi se čini da međusobna suradnja ovako velikih kompanija nije moguća. Šaranoviće se ne bi upuštao u kupnju da bi prodao nešto skuplje. Pivac skuplja od 2010 pomalo a sad ce mu je netko ispred nosa odnijeti. Suradnja bi pokazala neuspjeh s obje strane i švercerski mentalitet što je ispod njihovih razina. Naučili su pobjeđivati obojica. I neka pobjedi bolji. Iznad 1200 🙂

Šaranović je tu u značajnoj prednosti. MIBP nastupa prva i to objavom obvezne ili dragovoljne ponude. Do koje cijene su braća spremna ići? Ako idu nisko neće ništa prikupiti. Pitanje do koje gornje granice MOGU ići. Ako odu previsoko može im Šaranović uvaliti svoje dionice i u kratkom roku dobro zaraditi, a može ih poklopiti i boljom ponudom. Ako nema dogovora ne bih im bio u koži.



Ništa od jeftinjave na Krašu pravo se još nije počelo ni kuhati, kad krene nadmetanje Kraš može lako na 2.500 kuna. Sjetite se samo dionice Konzuma sa parsto kuna na 50.000 i više tisuća kuna po dionici: https://hrportfolio.hr/vijesti/trziste-kapitala/cijena-dionice-konzuma-50-000-kuna-3255


Kao što sam već naveo prisjetite se malo dionica koje su skočile s par stotina kuna na preko sto tisuća po dionici nove šanse za Kraš po meni ima izgleda za debelo preko 2.000 kuna po dionici možda i 5.000. Sad svi koji su prodali plaču i drukaju na niže ali neće im to poći za rukom. Novi igrači ulaze u igru tek se zahuktava kupnja 1.000 kuna će tek biti početak ozbiljnog starta: https://net.hr/danas/hrvatska/bitka-se-nastavlja-upravo-su-se-pojavili-novi-investitori-koji-kupuju-dionice-krasa-krenuli-su-agresivno/

[/quote]

možda hoće , a možda i neće, oni koji imaju dionice zazivaju veću cijenu , oni koji su prodali kako ti kažeš će plakati, u biti to se sve svodi kod jednih i drugih na ” babi se snilio što joj se htilo”, a ne na neku objktivnu analizu

Mislim da su mediji malo energicnije krenuli mutiti vodu! Sada pomalo svi koji smo u dionicama razmisljamo kako je i ovo mala vrijednost, a koja bi se eventualno mogla postici. Inace da je Kras trenutno tu blizu vrha ili je vec precjenjen to je istina. Molim upucenije neka navedu ako znaju kako Kras vrijedi preko 1,5 milijari kuna? Ja samo realno razmisljam, barem tako mislim… naravno cijena koja ce se postici stvarno moze biti tolika ili cak jos dosta VISA! Neki usporedbu s preuzimanjem INE navode, svega tu jos stvarno moze biti. Strpljivi i stari dionicari mogu zaraditi nesto vise ili manje, ali bitno je da su unutra i da SIGURNO nece izgubiti!

https://www.index.hr/vijesti/clanak/marica-vidakovic-ovo-su-mozda-naruceni-napadi-na-mene-nisam-znala-nista/2118145.aspx
Jadna Mare! Vjerujem da je znala ali nije računala na to da će Pivci tako brzo izaći sa ponudom. Brzo je kupila ali su oni još brže dali ponudu a trebalo je to potrajati 2- 3 mjeseca. Ali eto umiješao se ovaj sa strane pa sve ubrzao.


Mislim da su mediji malo energicnije krenuli mutiti vodu! Sada pomalo svi koji smo u dionicama razmisljamo kako je i ovo mala vrijednost, a koja bi se eventualno mogla postici. Inace da je Kras trenutno tu blizu vrha ili je vec precjenjen to je istina. Molim upucenije neka navedu ako znaju kako Kras vrijedi preko 1,5 milijari kuna? Ja samo realno razmisljam, barem tako mislim… naravno cijena koja ce se postici stvarno moze biti tolika ili cak jos dosta VISA! Neki usporedbu s preuzimanjem INE navode, svega tu jos stvarno moze biti. Strpljivi i stari dionicari mogu zaraditi nesto vise ili manje, ali bitno je da su unutra i da SIGURNO nece izgubiti!

Najprofitabilnije avjetske prehrambene tvrtke se trze na cca 12 ev/ebitda

Iako se u preuzimanju vise gleda i konkretniji je podatak( E+A-capex)/ ebitda

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

“Ustvari, vodstvo Kraša moglo bi se “optužiti” da je nedovoljnim restrukturiranjem tvrtke namjerno držalo cijenu dionice tako nisko, na blizu 400 kuna, samo kako bi mogli prodati po 900 ili 1000 kuna onog trenutka kada se pojavi netko tko može kupiti po toj cijeni, donosi Jutarnji list.”
Ima ovakvih slučajeva još podosta na ZSE-u. Cijene dionica nekih firmi izlistanih na ZSE-u prkose svakoj logici i zdravoj pameti. Očit primjer je HPB.

Rasplet drame s Krašem najranije krajem listopada: Savezništvo s Pivcima je na kušnji

vrlo poučan članak

Od početka je jasno da srpski poduzetnik na burzi može ciljati na dva praga- ili na kvalificirani udjel (10% je već premašio) ili na manjinski kontrolni udjel od 25%, koji znači pravo veta na strateške odluke kompanije, ali i obvezu javne ponude za preuzimanje. Zaključno s prošlom srijedom Kappa Star grupa stekla je 131.127 dionica (8,75%), a kako je u nešto manje od dva tjedna predmetom kupoprodaja bilo 209.000 dionica, ispada da je kod nje završilo manje od dvije trećine volumena trgovanja (63%). To sugerira da se u igru ukrcao i nemali broj drugih igrača. Uz one koji su zaigrali na brzopoteznu zaradu na oscilacijama cijena, u svemu zasigurno ima i kupovina motiviranih “tihom podrškom” nekoj od dviju strana. Tako je, npr., vlasnik skrbničkog računa kod Zabe stigao na oko 2%, a i sam Kraš je, iz svojih razloga, u trezor nabacio još 830 dionica i sad ih ima 5,09 posto.

. Osim što toj ofenzivi zacijelo nije kraj, nemali dio utrška od prodaja dionica Šaranoviću zacijelo će se vratiti na burzu i pridonijeti živosti trgovanja. Koliko je točno s krajem prošlog tjedna osvojio Šaranovićev Kappa Star na SKDD-u će se vidjeti u utorak, ali koliko će potrajati do vlasničkog raspleta u Krašu i s kakvim ishodom, još se ne zna točno.

dart će bog

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Dokad trebaju objavit ponudu?

Marica Vidaković: Ovo su možda naručeni napadi na mene, nisam znala ništa

ŠEFICA Kraša Marica Vidaković Indexu je poslala mail u kojem komentira stjecanje dionica Kraša na kojima je zaradila gotovo pola milijuna kuna. Kaže da nije znala ništa o namjerama novog investitora i da objavljivanje članka smatra zlonamjernim, a moguće i naručenim napadima na nju osobno te na model radničkog dioničarstva Kraša d.d.

Njen mail prenosimo u cijelosti, bez ikakvih ispravaka.

“Nakon jučer objavljenih informacija u pojedinim elektroničkim medijima, a radi potpunog informiranja javnosti, željela bih istaknuti kako je nepobitna činjenica da sam u kolovozu ove godine (28.08.2019.) stekla 900 dionica Kraša po cijeni od kn 390,00.

O navedenom stjecanju pravovremeno sam i potpuno obavijestila investicijsku javnost i nadležna tijela, u skladu s važećim propisima.

Dakle, predmetno stjecanje nije činjenica koja se skrivala od javnosti već nešto što je bilo javno objavljeno i poznato.

Također je činjenica da do današnjeg dana nisam otuđila predmetne dionice, kao ni bilo koje druge dionice Kraša koje sam ranije stekla.

Ni ranija ni posljednje stjecanje dionica nisu rezultat bilo kakve zlouporabe povlaštenih informacija s moje strane, već iskaz mog povjerenja u poslovanje društva Kraš d.d.

Konstrukcija pojedinih novinara da bih ja u kolovozu ove godine imala saznanja o namjerama novog investitora da započme značajniji otkup dionica Kraša d.d. je sama po sebi neuvjerljiva.

Objavljivanje ovakvih neistinitih tvrdnji u vrlo osjetljivim trenucima za radničko dioničarstvo Kraša d.d. smatram zlonamjernim, a moguće i naručenim napadima kako na mene osobno tako i na model radničkog dioničarstva Kraša d.d.

S poštovanjem, Marica Vidaković”

https://www.index.hr/vijesti/clanak/marica-vidakovic-ovo-su-mozda-naruceni-napadi-na-mene-nisam-znala-nista/2118145.aspx

Marica je sve napravila za nas radnike Kraša!

Mala sitnica koju vidim da i novinari ne znaju. Šaranović ima obvezu javne ponude tek kada postane vodeći dioničar, znači kada prijeđe Pivce sa 30%, a ako potpišu zajedničko djelovanje sa ESOP-om onda ni tada.
Isto kao što ni BAT nije morao davati javnu ponudu za Tisak kada je preuzeo TDR i dobili sa njim preko 25% jer su bili ispod Todorića

Tko izgubi dobitak dobije gubitak

New Report

Close