Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

molio bih kolege sa boljim nosom …neki filing …jel ovo početak recesije ..uz smak svijeta ili samo mala korekcija balona u americi i svijetu a kod nas u ovoj balkanskoj prčiji ko i uvijek uz genijalne fond menađere odmah preslika puta 3 ..?

janlana, 26.02.2020. u 10:51
molio bih kolege sa boljim nosom …neki filing …jel ovo početak recesije ..uz smak svijeta ili samo mala korekcija balona u americi i svijetu a kod nas u ovoj balkanskoj prčiji ko i uvijek uz genijalne fond menađere odmah preslika puta 3 ..?

nije važno sve dok si mobilan tj. dok ne ostaješ predugo u netom kupljenoj dionici.u ovakvim volatilnim vremenima bitno je ući nakon jačeg pada i kad se cijena odbije 10-15% brzo izaći van i nemaš nikakvih problema. najgora stvar je zakopati se u dionici koja pada i pada a kapital ti se topi

  • Ovo je način kako se ovce šišaju,uvik isti scenarij !

Bas to.. Navlakuša za naivne..

10 posto diskonta na mnogim dionicama.

Vani se potop nastavio kroz cijelu noć. Ako je Japan bio na rubu recesije i analitičari su očekivali pad BDP-a od 3%…a ono pad 6% zbog korone. Vrlo je lako moguća recesija. Pogledajte izvješća tehnoloških kompanija koje posluju i imaju proizvodnju u Kini… vrlo loša za q4 2019… bit će i lošija u q1 2020… tako da je tehnička recesija vrlo izgledna.

 

Evo već 5 dana pada sve, kažu da se šišaju naivni… ali svakom danom sve jeftinije. Pa se pitam da li sam naivac ja koji sam kupio i imam gubitak ili oni što mi prodaju po višim cijenama??

Imam skolu iz 2008 god,, tako da sam u kešu 😉

Fondovi bi ovih zadnjih dana uglavnom pustili da se sve “otrese” do podne pa se onda oni ukljuce iza marende..iza 13..14..da vidimo hoce li i danas tako .

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Krece rasprodaja dionica iz portfelja CERP-a

Redovna sjednica UV CERP-a održana 26. veljače 2020. godine

http://www.cerp.hr/UserDocsImages/sjednice/2020/Sjednica%202602.2020/6.Akcijski%20plan.pdf

 

https://vlada.gov.hr/UserDocsImages/Vijesti/2019/07%20srpanj/08%20srpnja/HRVATSKA%20AKCIJSKI%20PLAN%20HR.pdf

5.1 Intenziviranje prodaje dionica i udjela u društvima koja nisu na popisu društava od posebnog interesa za Republiku Hrvatsku. Državno vlasništvo i dalje je rašireno u Hrvatskoj. Do travnja 2020. Centar za restrukturiranje i prodaju (CERP) objavit će natječaje za prodaju dionica/udjela u najmanje 90 društava u kojima država ima do 25 % udjela i nema kontrolni paket. Ta mjera pomoći će privući nova ulaganja i stvoriti preduvjete za snažniji rast produktivnosti.

 

Pozdrav

 

svi smo mi Crobex








Pametno Tusamopet.

Ja sam nažalost danas kupio nešto, kao ne mogu padati 6 dana zaredom svjetske burze…kad ono vanka najgori potop do sada, oko 5%. Masakr.

Bit će sutra krvavo jutro na ZSE.

 

Ljudi moji Vi ste svi zaboravili kako izgleda kada burze rone u panici.

 

Vani još kako tako jer se ima kome prodati.

 

Na ZSE uz ovako plitko tržište………………

 

Ma znam.

Uplatili ste godišnji u Wuhanu jer je putovanje u tu regiju baš pojeftinilo.

 

Nekoliko hrabrih ljudi……………..

 

Lp

https://money.cnn.com/data/world_markets/asia/

 

Brazil pao više od 9%!

 

Pozdrav svima koji su u ca$hu ili zlatu!

Рінат Ахметов "тільки небо - це межа!"

Mislim da sad ide kataklizma,,, jer virus ce se pojavit u jakoj mjeri u americi,, indiji,, Koreji…. I bit ce proglasena pendemija svjetski razmjera,, staje sve,,, od brodova,, fabrika,, svega,,, jer mislim da je ovo neko davno isplaniro

Mislim da će virus brzo nestati i da će se sve vratiti na staro.

Bit će neke štete za gospodarstvo, ali opet ne u ovakvim razmjerima kako se čini na padu cijene dionica. Znanstvenici upozoravaju da će nestati s pojavom toplijeg vremena. Ali panika se proširila po svijetu i naravno da se to odrazilo i na cijenu dionica.

bwana, 28.02.2020. u 13:13
Mislim da će virus brzo nestati i da će se sve vratiti na staro.

Bit će neke štete za gospodarstvo, ali opet ne u ovakvim razmjerima kako se čini na padu cijene dionica. Znanstvenici upozoravaju da će nestati s pojavom toplijeg vremena. Ali panika se proširila po svijetu i naravno da se to odrazilo i na cijenu dionica.

ovo žestoko medijsko paničarenje je napravljeno planski jer su tržišta bila pregrijana nakon duuugog rasta pa sad mediji ovo maksimalno eksploatiraju (što po narudžbi, što zbog klikova i čitanosti). kad se ulagači iz sjene natrpaju dionicama na dnu kreut će nagli oporavak usprkos tome što će virus i dalje biti aktivan.

kad malo bolje pogledate vidi se da dionice na ZSE ne padaju ni pola padova vani, a razlog za to je što naše tržište nije tako bolesno napuhano kao vanjske burze jer je jako skromno naraslo zadnjih 10 godina za razliku od npr njemačke gdje je dax od dna narastao više od +100%

Kolega kodiaq

 

Dow Jones je od najviše razine pao 9.8 %, CROBEX 8,6 %, DAX 13,7 %.

Nije baš toliko velika razlika.

New Report

Close