Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Reklo bi se nekad da su fond manageri na skijanju.

kad već ne daju pare u dionice, baš me zanima koliko će kupci dati za ovo? ….lokacija je bomba, a rovinj je rovinj…
https://www.jutarnji.hr/Promo/specijalno-prodaja-nekretnina-u-centru-rovinja-uz-more/9886546/

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Evo nas na točci preokreta, Drukex nula, Hysterix nula, iako vani crveni i napada korona virus. Katastrofičari šute, histrioničari šute iako je “CROBEX nisko a svi su išli ap”.
Dijonice oko kojih su se lomila koplja su se jednostavno smrzle ( PTKM; DLKV, HPB, OPTE, KRAS)
Kako me se briše ako po svojim parametrima objavljem prognoze, biti ću kratak; korekcija na malim prometima….

my,

Evo nas na točci preokreta, Drukex nula, Hysterix nula, iako vani crveni i napada korona virus. Katastrofičari šute, histrioničari šute iako je "CROBEX nisko a svi su išli ap".
Dijonice oko kojih su se lomila koplja su se jednostavno smrzle ( PTKM; DLKV, HPB, OPTE, KRAS)
Kako me se briše ako po svojim parametrima objavljem prognoze, biti ću kratak; korekcija na malim prometima….

hibernacija do proljeća…pa malo akcije pred ljeto i onda opet ljetna hibernacija…

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Ima li tko podatke za Warran Buffet index za Hrvatsku, tržišna kapitalizacija dionica/ bpd
Kako doći do podatka od tržištnoj kapitalizaciji dionica ili bar ovih što su u CROBEX-u, jeli se tko sa time bavio?

Tuku naši, al tuku i partizani. 🙂 na RIVP-u

Pozdrav, imam jedno pitanje vezano na porez i prirez:
Ako se prodaju dionice koje imaš manje od 2 god i npr. zaradiš na njima 10.000 kn
U istoj godine si prodao i dionice koje imaš npr 3-5 god i na njima si izgubio 10.000 kn
Da li treba platiti porez i prirez na 10.000 kn ili se uzima u obzir i gubitak makar je
prošlo više od 2 god od kupnje, pa je zarada 0 ?
Unaprijed hvala na odgovoru.

Prema ovoj uputi kapitalni gubitak se može odbiti samo ako je ostvaren unutar dvije godine


Pozdrav, imam jedno pitanje vezano na porez i prirez:
Ako se prodaju dionice koje imaš manje od 2 god i npr. zaradiš na njima 10.000 kn
U istoj godine si prodao i dionice koje imaš npr 3-5 god i na njima si izgubio 10.000 kn
Da li treba platiti porez i prirez na 10.000 kn ili se uzima u obzir i gubitak makar je
prošlo više od 2 god od kupnje, pa je zarada 0 ?
Unaprijed hvala na odgovoru.

Samo 2 godine..


Pozdrav, imam jedno pitanje vezano na porez i prirez:
Ako se prodaju dionice koje imaš manje od 2 god i npr. zaradiš na njima 10.000 kn
U istoj godine si prodao i dionice koje imaš npr 3-5 god i na njima si izgubio 10.000 kn
Da li treba platiti porez i prirez na 10.000 kn ili se uzima u obzir i gubitak makar je
prošlo više od 2 god od kupnje, pa je zarada 0 ?
Unaprijed hvala na odgovoru.

Isto vremensko razdoblje vrijedi i za dobit i gubitak. Dakle, placas porez.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

https://www.fortrade.com/minilps/hr/kako-trgovati-cijenom-dionica/?tag=ebook&tag1=index@stocks24120

ja sam odlučio ove godine biti grbav pa da vidimo što će biti


ja sam odlučio ove godine biti grbav pa da vidimo što će biti

ovo će ti biti:
https://zakonipropisi.com/hr/zakon/kazneni-zakon/256-clanak-utaja-poreza-ili-carine



ja sam odlučio ove godine biti grbav pa da vidimo što će biti

ovo će ti biti:
https://zakonipropisi.com/hr/zakon/kazneni-zakon/256-clanak-utaja-poreza-ili-carine
[/quote]

vidi se da su zatvori puni takvih

Zanimljivo je da po slovu zakona to vrijedi za utaje od preko 20.000 kn.
Za manje od toga nije predviđena.
Znači da za ZG gdje imaš porez od 12% i na njega prirez od 18% možete imati dobit od 141.242,87 kn i da vam obveza bude 19.999,99 kn, a za koju eto kao što vidimo nije propisana kazna. Čak i za 20.000 nema kazne, već kad prijeđe taj iznos.
Možda nešto griješim u analizi pa unaprijed pozivam nekog da me ispravi ukoliko je tako.

Bolje jeftino kupovati nego jeftino prodavati.

New Report

Close