Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Hebeš burzu, od nje i tako ništa…ali zato: AJMOOOOO DINAMOOOOOO! 👍🤞

Ignore: KressoM, delux

http://zse.hr/default.aspx?id=90025

http://zse.hr/default.aspx?id=90026

……ovo je stvarno kao “lud, zbunjen…..”

….najbolji je razlog zasto nisu dostavili obavijest o deblokadi od 20.02…….

Hahahahahahaha.
Pa ovo je prestrasno


http://zse.hr/default.aspx?id=90025

http://zse.hr/default.aspx?id=90026

……ovo je stvarno kao "lud, zbunjen….."

….najbolji je razlog zasto nisu dostavili obavijest o deblokadi od 20.02…….

Mislim da bi bilo dobro otvorit jednu rubriku vjerovali ili ne pa da se s vremena na vrijeme podsjetimo ovakvih i slicnih stvari

Ignore : renči


Ne znam čemu kuknjava oko malih prometa.
Oni znače samo da su oni koji imaju keš sretni s kešom, kao i da su oni koji imaju dionice sretni što ih imaju. I nemaju ni jedni ni drugi želje da mijenjaju pozicije.
Promet je velik kad se događa nešto loše pa je panika

bingo
win-win samo to nije ordživo stanje zar ne?
imali smo mi i win-win u prosincu zar ne?
pa ipak od kraja prosinca do kraja veljače jedna strana ima 4,7 mlrd razloga više za zadovoljstvo sa svojim win-om zar ne?
ima i dokaza da najzakon dionica u zadnjih godinu dana može biti ona kojom se ne trguje zar ne?
PVCM divka + prinos =150%
cvasholjupci i štediše imaju ono što žele ili ono što žele za sada?
a nisu svi trvdokorni zar ne?neki su promjenili stranu i od početka godine imaju razloga za zadovoljstvo jer anualizirani prinos im je miljama od oročenja zar ne?
dalje?
sve što mogu reći da držim da je pozitivan nastavak započetog tredna u rasponu min-značajno izgledniji?
znam znam,nije baš nešto precizna prognoza,možda mi slabi piratski touch?:))
PIRpoz
p.s
s obzirom da je i dalje 1 čokoladica bolje od 6 čokoladica a to nije održivo čak i u aspsurdistanu, možda se na moju prognozu može dodati neki stupnjić veće vjerojatnosti za točnost prognoze?
živi bili….

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...



Crobex -1,79%!?!?
Koji se vrag događa??!

Pala je cijena dionica INE – čak 2 komada protrgovano, onda HT, ATGR, ATPL – dovoljno da namještaš Crobex po želji – sve je ovdje dogovorno trgovanje
[/quote]

Nije baš sve zero-sum igra , mislim da ima izvjesnih kolebanja u trgovanju

Najzad, što nikome grnl-r-a nije vrijedan pažnje???
Dionica je u tri dana porasla 155%…
Dali je to moguće?

ako se ne postigne sporazum Kina-SAD moglo bi biti gadnog pada crobexa,ako se dogovore onda hibernacija -gore-dole 2-3 pointa,kara-nje 2-3-4 pointa

I Chuck Norris vozi Dajca!! Tko vozi Dajca ima krupna jajca!! Nebojše=Ne boj se ! Ne valja li ga,ne valja, dok ne kroči Nebojse!

Fondovi uništavaju burzu ne kupujući blue chipove s dividendama, a usput i uništavaju prinose na našim mirovinama. Obveznice idu ispod 2% i kad oduzmeš naknadu za upravljanje prinos je jedva 1.5%, i to ako sve bude ok s dionicama ovdje i vani.
Stvarno strava što rade.

Najbolje dionice su one s najvećim potencijalom rasta i najmanjim rizikom pada. Znači, treba pronaći dno.


Fondovi uništavaju burzu ne kupujući blue chipove s dividendama, a usput i uništavaju prinose na našim mirovinama. Obveznice idu ispod 2% i kad oduzmeš naknadu za upravljanje prinos je jedva 1.5%, i to ako sve bude ok s dionicama ovdje i vani.
Stvarno strava što rade.

Doc ce i oni u situaciju da ce morat kupovat dionice vise, jednostavno je tako jer nemaju drugdi zadovoljavajuceg povrata oroceni novac vise nema nikakvog povrata, svi novcani fondovi su se transformirali u drugacije fondove jer vise nisu imali smisla, zaduzenja po obveznicama su sad ispod 2,5% njih jos drze obveznice koje su kupovali prije sa 6 % prinosa ali njima lova pristize svaki dan sta im umanjuje prosjek i sve vise tih obveznica sa 6% dolazi do dospjeca svake godine po koja, a svaka nova obveznica je kad se odbije naknada ispod 2% jednostavno ce morat balansirat portfelj u riziciniju imovinu i sad jos kad se uracuna inflacija tu nema povrata trenutno ja inflacija pala pa im se ne zuri da inflacija opet pocme rast na 2% bilo bi i vece potraznje

Ignore : renči


Fondovi uništavaju burzu ne kupujući blue chipove s dividendama, a usput i uništavaju prinose na našim mirovinama. Obveznice idu ispod 2% i kad oduzmeš naknadu za upravljanje prinos je jedva 1.5%, i to ako sve bude ok s dionicama ovdje i vani.
Stvarno strava što rade.

a što će biti s našim penzijama dok oni odluče dali im je bolje 6 čokoladica ili jedna,6 sladoleda ili jedan,6 banana ili jedna,6% prinos ili jedan%….?
tu “dilemu” uspješno rješavaju djeca od 3 g, a šta oni mudruju a već više od godinu dana iz aviona se vidjelo u kojem im smjeru idu prinosi?
s kojim posljedicama?
kolega KUKURIKU@ nije to samo “strava” ima tu mjesta za teže kvalifikacije ako se mene pita.
tko zna možda jednog dana stignu i prava pitanja na prave adrese i saznamo odgovore.
budući penzioneri su taoci nekonkurencije postojećim fondovima koju politika niti ne želi jer je ovo njezina kasica prasica u koju će opet posegnuti i zato ju štite plaštom nedodirljivosti.
ovi smiješni prinosi od 1% iako se može lakoćom bitno više će biti voda na mlin samo trenutno primirenim zagovarateljima ukidanja OMF ova i tako će foteljica moja svagdašnja sama otpiliti granu na kojoj sjedi.
ovo njihovo hvaljene kako imaju 30 Mlrd kn casha pri prinosu od 1 % a da ne kupuju ono što nosi min 6% će ući u anale investiranja ovog apsurdistana i da nije im, ovo prvi upis imaju oni toga malo više.
idu iz jedne krajnosti u drugu,prvo su prije krize neraumno preplačivali a nakon krize nerazumno ne kupuju debelo pdcijenjeno.
može li to biti slučajno?
nebi li trebali po zakonu vjerojatnosti nekad pogoditi?
ili su sve njhove nade uprte u to da jednom mora opet neka kriza pa će im prinosi rasti?
nada u rast prinosa na smeće obveznicama?
kontradiktorno ili nestručno,,neprofesionalno,štetno….
time will tell

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

A dok su obavezni hebe im se. … da ti obavezno taj iznos sam moras investirati na trziste kapitala, pa kad bi ekipa vidjela da na svijetu postoje i indexni ETFovi onda bi svoj umirovljenicki portfelj lijepo diverzificirala u par takvih na svjetskoj razini, a ne u ovom apsurdistanu, gdje nece najvjerovatnije nista na kraju dobiti, osim ono sta su ulozili, a sta ce im vrijediti kikiriki tada

http://www.seebiz.eu/hrvatsko-trziste-kapitala-postalo-je-teska-provincija/ar-190979/

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

mjereno prometom dionica u postotku BDP-a,

beč i varšava oo 9 posto, rvacka 0,4 posto

katastrofa

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


http://www.seebiz.eu/hrvatsko-trziste-kapitala-postalo-je-teska-provincija/ar-190979/

investimire, vezano na tvoj post niže mislim da ti je promaknula bit
na stranu da smo gori i od bukureštanske burze (šro uopće nije sprdnja nego činjenica gdje smo mi stali, a drugi ubrzali svoj razvoj)
no bitnije je ovaj dio:
accountant, 11.03.2019. u 09:07
…Šuška se po gradu da će vlasti uskoro zabraniti privatnicima i da sami određuju plaće radnicima. Osnovat će se Državni ured za određivanje raspona, minimuma, medijana, moda i prosjeka plaća, koji će konačno uzeti stvar u svoje ruke. Reda mora biti…

to se dijelom već i provodi (uredbe o visini min. plaće, vezano na koeficijente uz prosjek isplaćene plaće na razini države, a postoje i koeficijenti radnih mjesta, u državnoj upravi i ponekim potpisanim kolektivnim ugovorima) a ozbiljan nastavak je od 1.1. ove godine: ako si direktor (član uprave) društva i, bilo da si samozaposlen u vlastitom društvu ili radiš još negdje pa ‘kombinirano’ nemaš dosegnuto taj prag, naša država si je dozvolila diskrecijsko pravo da ti odredi min. bruto plaću kao direktoru (članu uprave) od 5.500 kn , ako to ne riješiš na razini ugovora o radu (pregovorima sa samim sobom kao vlasnikom čak i ako znaš da npr. si tek krenuo u poduzetničke vode i da si NEMAŠ ODAKLE isplatiti godišnje cca 76.900 kn ukupnog troška plaće ili tzv. bruto II) ta ista država će ti preko svojeg ministarstva provjeriti prijavu na mirovinsko i razrezati rješenjem na osobno ime razliku do punog godišnjeg iznosa
od ove godine se šalju i knjige ulaznih računa (po kojima se ‘odbija’ PDV pretporez od ukupne obveze za platiti) na poreznu upravu jer svi smo kriminalci i sve treba dobro provjeriti?!
još prije toga uvedena je fiskalizacija računa pa da se olakša ugostiteljima prvo su smanjili PDV na ugos. usluge a onda je ubrzo vraćen na 25% koliki je i bio
dakle o čemu mi pričamo?

ovaj osvrt V. Šonje pogađa samu bit onoga što se posljednjih desetljeća provodi: zatiranje svakog poduzetničkog duha OSIM onog koji paše kako lokalnoj vlasti tako i na razini RH (kako zakonodavnoj tako i izvršnoj) a to je iskorištavanje rentne pozicije; pa tko ima dobru nekretninu može zaraditi na turistu-prolazniku; poreznik će također iskoristiti svoju rentnu poziciju koju mu omogućuje set zakona i pravilnika kojim te oporezuje

tko ne shvaća da je to povratak u srednji vijek, meni je žao!
naplaćivanje putarine kad ste htjeli recimo prijeći nabujalu rijeku preko brvna pa se odjednom pojavio ‘vlasnik’ tog istog i – ili ste platili ‘porez’ ili vas je istamburao!

i tako mi od izbora do izbora, malo se tog neba još vidi iz kuta našeg zatvora, a privid demokracije i izbora je manji nego ikada prije

burzovni index sa ZSE je dakle samo mjera toga što smo si sami napravili, ništa više!

evo još jedan primjer: izvanredna uprava Agrokora
nije li to upravo iskorištavanje vlastite rentne pozicije?
koja je moja imovina? neloše znanje u financijama
pa hajdemo napraviti zakonodavni okvir, izvući što više novaca kroz savjetodavne usluge pod egidom spasa radnih mjesta i hrvatske ekonomije
kad sve završi, Agrokor će ionako pucati po šavovima od dugova (kao što je i prije) ali mi smo se lijepo osigurali, i sebe i svoje potomke

New Report

Close