Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dobro, s obzirom da od Hrvatskih mirovina onda ništa, ima netko savjet kako najjednostavnije (možda i online) ulagati u neki strani (npr. Austrijski, Njemački) fond u svrhu mirovine jednog dana? Dobrovoljni mirovinski ili investicijski…

Ok..sad ja sam na 3.000 kn od drzave dobio 900 kn , Vama mirovinci kazu da nakon 40 godina sto ste im uplacivali 5% u II stup imate na racunu 250 000 kn i dodatak na mirovinu na osnovu njihove zarade i vase uplate vam je 500 kn.
I u cemu je problem da vi odlucite kako vam je isplativije tih 250 000 kn ( koje i ovako ne mozete dobit na racun ..vase jesu ali ne mozete s njima raspolagat ) prbacit u drzavne jasle i dobit 900 kn dodatak.
Ako vam pak mirovinci izracunaju da ce vam uplacivat 1.000 kn..vise..naravno da necete postupit po prethodnoj varijanti.
Ovo je prihvatljiv prijedlog prvenstveno jer vi kao stedisa imate izbor..i 27% vam je zagarantirano..a s druge strane tjera mir.fond da ostvaruju bolje prihode.

Pozdrav

e pa kol. lucijan, neću ti kritizirati komentar jer ovakvom računicom najveću štetu ćiniš samom sebi…

naime, po tvijim pretpostavkama, 250K 2. stupa na bazi očekivane životne dobi osiguranika iznosi mnogo više od tvojih 500 kn

vrlo jednostavno, izračunajmo 15 godina ili 81 god starosti ne ulazeći u prinose fonda u tih 15 god.
250K/15god/12mj=1388,89kn

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

2. stup je neodrživ.. tko je jamio, jamio je… neko vrijeme će funkcionirati kao sustav međugeneracijske solidarnosti (Ponzi) i onda šlus

even better than the real thing

Moguci spas zs ZSE je ukidanje doprinosa iz plaće za MIO to je sada cca 17,5%, a neka ostanu doprinosi na plaču 15+5 ili 20%.

Siguran sam da bi dio od 17,5% iz plaće zavrsio na ZSE nebitno direktno ili preko otvorenih investicijskih fondova.

Vidjet cemo hoce li ukinut ovih 17,5% od 01.01.2018.

Siguran sam da neće

Pišem u vezi novog prijedloga za Mirovinsku reformu, nije mi jasno što će se dogoditi ako umirovljenici traže prijenos sredstava iz II stupa, da li to znači da će mirovinski fondovi morati državi isplatiti jednokratno sve novce ili će se isplata vršiti kako budu mirovine stizale na naplatu, molim ako neko ima saznanja o tome da nešto napiše, unaprijed hvala. Ako bude jednokratna isplata mirovinci će morati prodavati udjele masaovno, pitanjw je kome će prodavati….


Ok..sad ja sam na 3.000 kn od drzave dobio 900 kn , Vama mirovinci kazu da nakon 40 godina sto ste im uplacivali 5% u II stup imate na racunu 250 000 kn i dodatak na mirovinu na osnovu njihove zarade i vase uplate vam je 500 kn.
I u cemu je problem da vi odlucite kako vam je isplativije tih 250 000 kn ( koje i ovako ne mozete dobit na racun ..vase jesu ali ne mozete s njima raspolagat ) prbacit u drzavne jasle i dobit 900 kn dodatak.
Ako vam pak mirovinci izracunaju da ce vam uplacivat 1.000 kn..vise..naravno da necete postupit po prethodnoj varijanti.
Ovo je prihvatljiv prijedlog prvenstveno jer vi kao stedisa imate izbor..i 27% vam je zagarantirano..a s druge strane tjera mir.fond da ostvaruju bolje prihode.

Pozdrav

e pa kol. lucijan, neću ti kritizirati komentar jer ovakvom računicom najveću štetu ćiniš samom sebi…

naime, po tvijim pretpostavkama, 250K 2. stupa na bazi očekivane životne dobi osiguranika iznosi mnogo više od tvojih 500 kn

vrlo jednostavno, izračunajmo 15 godina ili 81 god starosti ne ulazeći u prinose fonda u tih 15 god.
250K/15god/12mj=1388,89kn
[/quote]

pa gdje je problem? ako je takva računica, onda nećeš prebacit iz 2. stupa sve državi da bi dobio tih 27% ili 900 kn kako je on izračunao, nego ostaviti kako je. samo šta za 15 godina najvjerovatnije nećeš ništa ni dobit, jer će onda odlučit da se u mirovinu ide sa 72. :)))))

Porezni kalkulator govori da prvih 6 mjeseci radimo za državu a drugih 6 za sebe i svoju obitelj. Znači ako smo kojim slučajem prvih 6 mjeseci radili za sebe i svoju obitelj ovih slijedećih 6 do kraja godine će mo raditi za državu. Pa od čega će mo onda preživjeti ovu drugu polovicu odnosno do kraja godine?
I još čekamo da netko ulaže u dionice. S kojim novcem?

Europska središnja banka donijela odluku koju tržišta nisu očekivala


I naši političari isto tako donese odluke koje nitko iole obrazovan ni u snu ne očekuje. Kontra ekonomske logike i razuma te smo zato u recesiji punih 10 godina sa stabilnim izgledom da se tu zadržimo i narednih 10.


2. stup je neodrživ.. tko je jamio, jamio je… neko vrijeme će funkcionirati kao sustav međugeneracijske solidarnosti (Ponzi) i onda šlus

II.stup je jedino što je koliko-toliko održivo u ovoj mirovinskoj reformi jer to su sredstva na ime osiguranika u fondovima na posebnim računima. Država nije do sada našla načina kako legalno staviti šape na to, zato sada ovaj nakaradan prijedlog/ucjena o 27% dodatka.

Ignore: KressoM, delux



Ok..sad ja sam na 3.000 kn od drzave dobio 900 kn , Vama mirovinci kazu da nakon 40 godina sto ste im uplacivali 5% u II stup imate na racunu 250 000 kn i dodatak na mirovinu na osnovu njihove zarade i vase uplate vam je 500 kn.
I u cemu je problem da vi odlucite kako vam je isplativije tih 250 000 kn ( koje i ovako ne mozete dobit na racun ..vase jesu ali ne mozete s njima raspolagat ) prbacit u drzavne jasle i dobit 900 kn dodatak.
Ako vam pak mirovinci izracunaju da ce vam uplacivat 1.000 kn..vise..naravno da necete postupit po prethodnoj varijanti.
Ovo je prihvatljiv prijedlog prvenstveno jer vi kao stedisa imate izbor..i 27% vam je zagarantirano..a s druge strane tjera mir.fond da ostvaruju bolje prihode.

Pozdrav

e pa kol. lucijan, neću ti kritizirati komentar jer ovakvom računicom najveću štetu ćiniš samom sebi…

naime, po tvijim pretpostavkama, 250K 2. stupa na bazi očekivane životne dobi osiguranika iznosi mnogo više od tvojih 500 kn

vrlo jednostavno, izračunajmo 15 godina ili 81 god starosti ne ulazeći u prinose fonda u tih 15 god.
250K/15god/12mj=1388,89kn
[/quote]

pa gdje je problem? ako je takva računica, onda nećeš prebacit iz 2. stupa sve državi da bi dobio tih 27% ili 900 kn kako je on izračunao, nego ostaviti kako je. samo šta za 15 godina najvjerovatnije nećeš ništa ni dobit, jer će onda odlučit da se u mirovinu ide sa 72. :)))))
[/quote]A sad pitanje?? Ako živimo npr do 90 jer imamo dobar gen , šta se desava nakon 81 g i recimo isplate 1388 kn / mj ( jel vise nakon te godine ne dobivamo isplatu iz II stupa)?
I drugo pitanje: pošto živimo u nakaradnoj državi realno da s živciranjem dozivim 68 g i budem u penziji 1 g — tko nasljeđuje moj II stup i u kojem obliku ( npr djeca isplata na rc ili cekanje jedno 45g dok oni ne odu u penziju pa imaju vise love na svom rc u II stupu)????!!


Moguci spas zs ZSE je ukidanje doprinosa iz plaće za MIO to je sada cca 17,5%, a neka ostanu doprinosi na plaču 15+5 ili 20%.

Siguran sam da bi dio od 17,5% iz plaće zavrsio na ZSE nebitno direktno ili preko otvorenih investicijskih fondova.

ti misliš da zse ne raste jer nema para?? …para ima ko blata, stvar je samo u percepciji ulagača koji stalno nešto čekaju, a u biti čeka se impuls koji će pokrenuti trgovanje…hoće li to biti sklapanje nagodbe, završetak sezone, rast BDP-a ili nešto xy, to ćemo tek saznati….
posebna priča su mirovinci, oni leže na parama koje im se slijevaju svaki mjesec na račune (pogledaj malo koje su to cifre), ali ne ulažu gotovo ništa osim u par svojih perjanica

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Šta se dešava s nedaj bože rane smrti od živciranja u ovoj nakaradnoj državi s jedno 55 g života?????
Kome ide mojih jedno 200.000 kn iz II stupa???

Imenovanim korisnicima. Nasljedstvo.


Pišem u vezi novog prijedloga za Mirovinsku reformu, nije mi jasno što će se dogoditi ako umirovljenici traže prijenos sredstava iz II stupa, da li to znači da će mirovinski fondovi morati državi isplatiti jednokratno sve novce ili će se isplata vršiti kako budu mirovine stizale na naplatu, molim ako neko ima saznanja o tome da nešto napiše, unaprijed hvala. Ako bude jednokratna isplata mirovinci će morati prodavati udjele masaovno, pitanjw je kome će prodavati….

Ne moraju prodavat dionice ili ti udjele, mislim da drzava kani kompenzirat obveznice, odnosno nece isplatit glavnicu prema OMF-ovima, nego papirnato provuc-kompenzirat isplatu glavnice za obveznice a to je onaj dio obveznica koji drze OMF II stup ili moguce do 30-ak milijardi kuna.

Za taj kompenzirani dio ce nastat rupcaga slicna kao kod Agrokora, pa ako je puko Agrokor vlasnički, naravno da ce tako isto proc i II stup. Pisi kuci propalo.

Nece oni imat sta isplatit iz II stupa sve i da hoce.

@zorangutan

Pa ne ulaže se U ZSE jer je to nakaradna tvorevina izopačenih bolesnika koji u sjeni vrte cijene kako im odgovara, u dosluhu sa mir.fondovima i ostalim fondovima koji po njihovim nalozima kupuju ili prodaju dionice.
HANFA JE njihov član…naravno…

Uostalom …koja budallla bi nakon svega ovoga ulagala u ZSE? U koje papire? I na kraju … kao što se vidi na popisu promjena u top10..kupuju samo oni koji ne žele da im hartija od vrednosti ne ode u spec režim.

A kome će oni prodavati ?
Kome će prodavati mir.fondovi za par godina kad zaguste isplate? Uostalom, onaj tko zna i ima keša, u zadnjih 15 godina proučio je zakone tržišta, i vidi da je ZSE polucrknuta raga. I Hrvatska također. Ljudi bježe iz zemlje glavom bez obzira..a ti očekuješ procvat burze?

VJEROJATNO DA…ali samo da nađeš zadnjeg magarca kome ćeš predati štafetu..jer ovi srahnje sa dioničarstvom nema blage veze.

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

New Report

Close