Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Pa uistinu je interesantno koliko ljudi ovdje svaki dan komentira kako ZSE ne bi trebala rasti ni pod razno, a niti imaju ijednu dionicu, niti imaju namjeru ikad više ulagati na ZSE, niti imaju namjeru više živjeti u HR već najavljuju da i oni sele van??
Pa kad su već našli novi "Eldorado" van Hrvatske, zašto ih muči hoće li ZSE rasti ili padati, neka slobodno kupuju USA dionice koje su u par godina porasle i 1.000%, jer naše koje su neke još uvijek niže nego 2008. su "puno preskupe"!!
A ako pišu samo da se nakrcaju još, pa već su stvarno imali kada.

Uopće ne razumijem ovaj upis.

Hrvata ima cca 4 miliona što u Hrvatskoj što vani.

Tu komentira 20 ljudi i od toga 3 ili 4 čovjeka više ne misle ulagati u Hrvatsku.
Prije su ulagali.

Pa nije ti problem na ZSE ovih 4 koji imaju mišljenje različito od tebe.

Problem su ti ovih samo 16 od 4 miliona Hrvata koje žele ulagati na ZSE.

A imam osjećaj da je i polovica od tih 16 ovdje službeno jer rade svoj posao, a ne zato jer žele tu biti.

Kod mene se to zove profesionalna deformacija.

SeRija
Lova nije spaljena u Ramljakovoj nagodbi nego davno prije, a da nitko ziv nije reagirao zbog opce korupcije i hipnoze sustava.
U tuzbama ce se vjerovatno nesto moci vratiti, no put je dug.
S druge strane, za drzavu je najbolje sto prije urediti propise da se tako nesto ne ponavlja.
I provoditi ih, eh…

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

https://lider.media/aktualno/biznis-i-politika/svijet/bugarska-konkurentnija-od-hrvatske-mogli-bismo-ih-zamijeniti-na-zacelju-eu/
a evo i krivca
https://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjE9NPnubTaAhXjKJoKHa8SCFgQFjABegQIABA6&url=https%3A%2F%2Fwww.vecernji.hr%2Fpremium%2Fsto-se-hrvata-tice-drug-tito-i-dalje-jase-na-celu-kolone-1004688&usg=AOvVaw1ydl4OUkDenYVaasmNAnNX

kolege,

europske burze su danas u plusu.
Zbog čega je ZSE u drastičnom crvenilu?
Jel zbog potencijalnog rata u Siriji gdje suoštro ugroženi hrvatski nacionalni interesi?
Ili zbog pada vojnog aviona u Alžiru?
Ili zbog uhičenja ubojičinog oca, neizvjesne ratifikacije Istanbulske konvencije….
Ili su kamate na oročenje u eurima porasle s 0.06 na 0.08%?


malo mira bi dobro doslo.

itekako bi nam dobro došlo…najbolje nam je bilo kada je sabor bio raspušten i bila tehnička vlada što ukazuje na svu nakaradnodst sustava u HR

u tome smislu, najnovija NEliberalna ocjena demokracije u Hr.:
(Neliberalizam se u izvješću definira kao ideološko stajalište koje odbacuje potrebu neovisnih institucija i ideju legitimnog neslaganja u javnoj sferi. Građani pritom smiju prosvjedovati ili ustanovljavati NGOe te pisati kritične komentare bez straha da će završiti u zatvoru. Međutim, takve aktivnosti izložit će ih vladinim istragama, napadima u državnim medijima, te diskriminaciji pri zapošljavanju.)

U izvješću za Hrvatsku posebno se ističe pad ocjene u kategoriji demokratskog upravljanja na nacionalnoj razini (s 3,50 na 3,75) što se pripisuje slučaju Agrokor i načinu na koji su vlasti rješavale taj problem. Po FH-u, slučaj Agrokora otkrio je duboku disfunkcionalnost u odnosima političke elite i poslovnih interesa i povećao sistemski rizik za regionalnu ekonomiju.[/url]

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


kolege,

europske burze su danas u plusu.
Zbog čega je ZSE u drastičnom crvenilu?
Jel zbog potencijalnog rata u Siriji gdje suoštro ugroženi hrvatski nacionalni interesi?
Ili zbog pada vojnog aviona u Alžiru?
Ili zbog uhičenja ubojičinog oca, neizvjesne ratifikacije Istanbulske konvencije….
Ili su kamate na oročenje u eurima porasle s 0.06 na 0.08%?

Naravno da pada zbog mogućeg RATA u Siriji.
Pustimo sada izvore nafte i plina koje tamo ima INA.

Znači ako amerikanci napadnu Sirijsku vojsku, Rusi će uzvratiti.

Kako je Hrvatska članica NATOa dužna je pomoći amerikancima.

Znači ulazimo u rat s Rusima.
Postoji problem.
Rusi su upravo vlasnici hrane u Hrvatskoj, vlasnici su dobave plina Proplinu a ne zaboravimo da zbog ove nesposobne vlade koja je tek odabrala savjetnike financijske (čitaj banke) postoji mogućnost da postanu i vlasnici INE.

Znači u ratu smo s Rusima a oni drže u rukama naš energetski sektor, hranu i vodu.

I još imamo predsjednicu i predsjednika Vlade koja se time hvali.

Nije ni čudo da ljudi bježe glavom bez obzira u zlato.

Ako Rusi zatvore pipe u Konzumu i plin ode naše gospodarstvo u p.m.

Nije ni čudo što ovi pamenjakoviči popisuju rezervni sastav vojske.

Ajmo na 1500 crobex, ovo je dosadno pomalo
Dajte malo živosti da vidimo jos vece crnilo nakon što smo pogubili na Agrokoru



kolege,

europske burze su danas u plusu.
Zbog čega je ZSE u drastičnom crvenilu?
Jel zbog potencijalnog rata u Siriji gdje suoštro ugroženi hrvatski nacionalni interesi?
Ili zbog pada vojnog aviona u Alžiru?
Ili zbog uhičenja ubojičinog oca, neizvjesne ratifikacije Istanbulske konvencije….
Ili su kamate na oročenje u eurima porasle s 0.06 na 0.08%?

Naravno da pada zbog mogućeg RATA u Siriji.
Pustimo sada izvore nafte i plina koje tamo ima INA.

Znači ako amerikanci napadnu Sirijsku vojsku, Rusi će uzvratiti.

Kako je Hrvatska članica NATOa dužna je pomoći amerikancima.

Znači ulazimo u rat s Rusima.
Postoji problem.
Rusi su upravo vlasnici hrane u Hrvatskoj, vlasnici su dobave plina Proplinu a ne zaboravimo da zbog ove nesposobne vlade koja je tek odabrala savjetnike financijske (čitaj banke) postoji mogućnost da postanu i vlasnici INE.

Znači u ratu smo s Rusima a oni drže u rukama naš energetski sektor, hranu i vodu.

I još imamo predsjednicu i predsjednika Vlade koja se time hvali.

Nije ni čudo da ljudi bježe glavom bez obzira u zlato.

Ako Rusi zatvore pipe u Konzumu i plin ode naše gospodarstvo u p.m.

Nije ni čudo što ovi pamenjakoviči popisuju rezervni sastav vojske.
[/quote]

Ina nema nista u Siriji.
Dekonsolidirano iz bilance.
Prestani trabunjati, brate, dosadan si.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Ajmo na 1500 crobex, ovo je dosadno pomalo
Dajte malo živosti da vidimo jos vece crnilo nakon što smo pogubili na Agrokoru

Imate nulu svetog Ante.
Zasluzeno.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


a) Nitko vise ne prica o milijardama kn nasih mirovina koje su spaljene zbog Lexa.

b) cerp i dalje posjeduje dionice agrokorovih kompanija koje zbog Lexa vrijede nula – koliko je tu kn spaljeno?

c) koliko je love uzeto radnicima koji su dobili dionice kroz esop a sada zbog Lexa vrijede nula kn.

d) hrvatski ratni vojni invalidi i logoraši dobili dionice od drzave koje zbog Lexa vrijede nula kn.

e) hrvatski ulagači kupovali dionice koje su bile najjače tvrtke u JI Europi i na sveučilištu u Zagrebu su bile pokazni primjer najuspješnijih kompanija koje sada nakon Lexa vrijede nula kn.


Pa nije vam Lex nista uzeo, gospodin u Londonu broji vase novce. Koncern je u stecaju od travnja 2017.

Rastimo zajedno...

1700 bodova sigurno.
Za dalje cemo vidjeti.

Kad se i zadnji optimist utihne a tu smo negdje znači slijedi rast

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table


Kad se i zadnji optimist utihne a tu smo negdje znači slijedi rast

Rast će dočekati slijedeće generacije……..mislim da mi stariji, na zalost, nećemo…….

Polaganim (odgodjenim) propadanjem Agrokora, ova burza će biti mrtva jako dugo vremena……

Naravno da se uvijek mogu naći iznimke koje ce zasluzeno dobiti svojih 5 minuta…….ali bojim se da neće biti ništa više od toga…..


Kad se i zadnji optimist utihne a tu smo negdje znači slijedi rast

ja sam u ponedjeljak imao neku viziju proljetnog relija. izgleda krivo. ovdje bi za početak najjeftiniji način poticanja volumena bilo uvođenje šorta. ako ne ide prema gore onda ade da se pokoljemo prema dole. uvođenjem kontra utega sve bi to imalo drugačiji smisao. ovako svaki trenutak proveden za monitorom je gubitak vremena.

who dares, wins



Kad se i zadnji optimist utihne a tu smo negdje znači slijedi rast

ja sam u ponedjeljak imao neku viziju proljetnog relija. izgleda krivo. ovdje bi za početak najjeftiniji način poticanja volumena bilo uvođenje šorta. ako ne ide prema gore onda ade da se pokoljemo prema dole. uvođenjem kontra utega sve bi to imalo drugačiji smisao. ovako svaki trenutak proveden za monitorom je gubitak vremena.
[/quote]

Ne znam sto bih rekao.
Osim ponovio lako provjerljivu cinjenicu da se top10 zeleni. A pametni mali sipaju po bidu. Jer su razocarani todexom. Za koji je sveti Ante davno dao i dijagnozu i kurativu.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close