Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Neko u Americi naredio volatilnost pa sad i naše žabe vidjele da se konji potkivaju pa i one digle nogu.
Volatilno je sve bez uma i razuma, bez obzira ima li firma posla ili nema, zarađuje li ili gubi, da li joj je na čelu Jozo ili Ante. Važno da je volatilno a za ostalo ćemo lako jedino što je ovo imitiranje Svijeta po nekad groteskno. Ko da Porin glumi Oskara.

Najstabilnija smo burza, kada smo pali 2% ili rasli 2% svejedno, ne mislite da t6o nije umjetno?
Imaju veću projekciju rasta BDP-a na mislim do 3,7 % odnosno povećanje od 0,5% a di smo mi u svemu tome?
uz tolku upravu nemamo ni izvješće za 1Q, možda i bolje, nama istina ne odgovora [embarass]

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom


Ljudi nećete vjerovati ali AZ dokupio 300 komada INE.

Oženili ga vani pa se vraća doma.Ziher je ziher. Ni je ni beli Svet za svakoga. Bolje biti prvi na selu nego zadnji u gradu.

who dares, wins

Vaš link

au, kreću uskoro MM-ići

baš me zanima kako će to izgledati

ma kakav cash-r-a, 100% in


Vaš link

au, kreću uskoro MM-ići

baš me zanima kako će to izgledati


A što je bilo do sada? [shocked]
Projekt ‘održavatelja tržišta’, za koji su brokeri prošli dodatnu edukaciju, vjerojatno će startati početkom veljače, a dionica će postati atraktivnija investitorima
Vaš link

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

http://www.ripe.hanfa.hr/vijesti/obavijest-o-sluzbenim-rezultatima-ispita-i-odrzavanju-drugog-ispitnog-roka-za-brokere-ovlastene-upravitelje-mirovinskim-fondovima-i-ovlastene-upravitelje-mirovinskih-osiguravajucih-drustava/
Evo i Maja položila za upraviteljicu mirovinskih fondova. Sad smo tek nahebali [lol]

who dares, wins

Ameri nisu imali solidnu korekciju već mjesecima, njihova najjača korekcija je do sada bila u dva navrata po 9 posto, ova je trenutno oko 12 posto. A bio je i red i da kod njih dođe jedna ovakva korekcija, ne može se vječno rast.

Međutim, mi smo, Bogu hvala, imali upečatljivih korekcija i to divljačkih od 26 i 15 posto, koje su nam iskasapile indeks tako da smo debelo zaostali za razvijenim tržištima u rastu, al zato sad ni ne padamo u toj mjeri, trenutno padamo "samo" 9 posto.

never surrender

Ja sam otpratio šatro prvu transakciju MM na Atgr lijepo ju tamo zatefterio za arhivu pa onda nakon tri dana skužio da je lažnjak. Tu se nikome na riječ ne može vjerovati. Sve moraš 7× provjeriti jer vlada masovna konfuzija u kojoj se ni Samodol ne snalazi bez obzira kaj ju on sam kreira.

who dares, wins

@peromadjar

Ja bih odmah potpisao pad od 12% i samo daljnje praćenje stranih indexa u bilo kojem smjeru. Međutim, kao da je netko umro zar ne?

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Ali i ovakav crobex daje iskrivljenu sliku stvarnog stanja. Kad se malo bolje pogleda, zapravo je masa dionica s našeg tržišta zadnju višu vrijednost imala tek tamo u 10 mjesecu prošle godine i od tada je u konstantnom padu.

Tako da se može reći da na većem broju domaćih dionica korekcija ionako traje već preko pola godine. Ovdje prestaje svaka sličnost sa zapadnim tržištima.

never surrender

Kada bi se izbacio ht iz crobexa onda bi tek dobili pravu i nimalo ljepu sliku

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Inače, sličnu sudbinu dijele većina tržišta jugoistočne europe: slovenija, bih, srbija, crna gora, makedonija, bugarska…interesantno, i danas su ta tržišta najmanje pala, vjerojatno obzirom da su već dulje vrijeme u korekciji.

Sve ista shema, korekcija od 10 mjeseca. Zato se i očekuje oporavak ove regije u drugom dijelu godine.

never surrender


Kada bi se izbacio ht iz crobexa onda bi tek dobili pravu i nimalo ljepu sliku

dodaj INU k tome pa tek onda da vidiš drame

who dares, wins

New Report

Close