Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Komentari trgovanja na hrvatskom tržištu kapitala

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kad većina koja misli trgovati na stranim burzama izađe iz pozicija ovdje a mislim da je to vrijeme blizu onda kreće bull…Ma sve ide kontra logike i zdravog razuma, zar ne? Zato samo <10% investitora zarađuje a ostali pljuga...Pogledaj zadnji primjer dlkv,sad kad je svima bilo jasno da se uredno otplaćuju obveze i da će firma/dionica punim plućima naprijed pojavi se štrajk i dionica padne na 15-16 kn umjesto zdravorazumski prema 30kn.

@PoAskuBidu

Hvala za update….Gadno.Da li netko zna gdje je nick Bluman….Bio je dobar na analizi zajedno s Prorokom dok ih nije Viro poklopio…

Crobex – roni li ga roni! Na pomolu raspad sustava u HR, pad vlade, novi izbori, fijasko Agrokora, dodatni odliv mladih i starih iz HR. Vani u evropskim državama poput Njemačke, Irske, Švedske već je napravljena jaka baza Hrvata koja se snašla u prvom valu, stambeno se osigurali, pokupovali pokućstvo, namještaj pa sada laganice posreduju pri zapošljavanju uže i šire rodbine. Ovom drugom valu iseljenika je donekle lakše nego prvom jer za prvu ruku imaju gdje stanovati dok se ne snađu.
Sve oči su uprte u turističku sezonu a i to je na klimavim nogama i nesigurno s obzirom na iznenadne vremenske promjene klime i oživljavanje drugih destinacija poput Grčke i Turske. LOše nam se piše u ovoj godini, ako je preživimo čudit ću se!

@amarananab
Zaboravio si na kolone na granici (piranski zaljev) ne da će biti do pola Slovenije, nego do pola Austrije:))

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

Jedna poslovica kaže – prevedena sa engleskog na hrvatski – ” Kad u nekoj zemlji tema ideologije postane važnija od ekonomije – to je onda zadnji znak za uzbunu”. Eto upravo u takvoj situaciji smo mi, nema kvalitetnih ekonomskih rješenja pa se sve prebacilo na ideološku maglu.

Tehnicka vlada bi bila najbolja stvar.
Nece biti reformi kojih ionako nema te stoga gubitak s te strane ne postoji, ali bi se barem zaustavilo masovno uhljebljivanje i dijeljenje novih prava raznim korisnicima proracuna, sto je plus.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Rekao sam odmah da poslije Agrokora ovdje nema života, mnogi naivno nisu vjerovali.

Treba sve privatizirati, zaštititi antitrust zakonima kako se nebi formirali novi monopoli u sprezi s državom pa da vidite rasta kapitala i nataliteta. Ovo stanje u RH, Europi i manjem dijelu SAD-u nije ništa drugo nego smrt socijalizma. I neka, đavo ga odnio. Problem je što kao svaka ranjena zvijer, socijalizam grize, pjeni i batrga se, napravit će još jako puno štete dok konačno ne crkne…
Pamet u glavu i sretno svima!

da malo razbijem te crnjake. pogledajte povijesne cijene npr. adpl, atgr, adris,rivp, ina, mislim i zaba. tko je to držao je li izgubio nešto pretjerano? naravno da se nije smjelo kockati sa vlds, đakovštinom todexom i sličnim. ja sam prošlo proljeće usprkos povremenom vađenju keša bio na ath i od tad tonem ali sam još uvijek daleko od atl. zbir gubitaka i dobitaka je pozitivan. istina bog previše vremena za taj rezultat no kad se odradi slijedeći bull hladno mogu povući sav novac i otići u nešto sigurnije. sve one nickove koje ste spomenuli da su bili veliki stručnjaci ispada da nisu.

who dares, wins

Verdi trebalo je izbjeci i milijun mina, više je firmi za ZSE otislo u stecaj nego ih je ostalo. Crobex s 5000 na 1800. Konstatacija vam ne valja.

Kak je to super kad se moze lezerno diskutirati na “komentarima trgovanja” po cijeli dan…….a trgovanja ni od korova…….:/

Čitam i ne vjerujem.
Sve crno.
Ovo će biti prvi pad vlade koji su pokrenuli mali dioničari.


Pa prometi su tu negdje kao prije 10 god samo sto se cijena nekih izdanja smanjila 100x puta.Pogledajte Thnk.,Jdpl, Dlkv,Atpl……Neki dan sam citao prve postove na nekim izdanjima npr. Atpl. I Vdkt.Pa ljudi su izgubili OGROMNE novce pa ih vecine vise I nema na TK, uklucivo I mirovince samo sto cemo to doznati s odgodom koliko su sprzili….Cijeli jedan Bull Market vanka smo preskocili…Strasno…

U ta lipa stara vremena prije 10 godina su svi zarađivali.Čak je i bolje bilo da čim manje znaš jer kupiš većeg purana koji bi po prinosima nadmašio dionice “znalaca”.
Ali to je gotovo,ponovit se u toj mjeri više neće nikad,i nema smisla plakati za tim..

Opet koliko god bila mrtva burza i nije vrijeme za dugoročno kupovati nađe se način za zaraditi desetak posto godišnje, što je mnogo bolje od kamata na banci,recimo ADRS,koji je kao u onoj priči kad novčanica leži na cesti ali nitko je neće pokupiti jer svatko misli da bi je netko već pokupio da je prava.

zaboravio sam još, lrh, tshc, ckml, jnaf. našlo bi se još toga. ako se želi zaraditi ponekad se treba i pogoditi. umjetnost je promašiti sve. ja sam obično gubio na dionicama koje mi nisu ni smrdile ni mirišale. kad se to desi pojačam ulog na one koje mi stvarno miriše i onda, čekaj, čekaj, čekaj. kao sad na opte. spreman sam čekati do kraja. pojma nemam do kad će to biti.

who dares, wins


zaboravio sam još, lrh, tshc, ckml, jnaf. našlo bi se još toga. ako se želi zaraditi ponekad se treba i pogoditi. umjetnost je promašiti sve. ja sam obično gubio na dionicama koje mi nisu ni smrdile ni mirišale. kad se to desi pojačam ulog na one koje mi stvarno miriše i onda, čekaj, čekaj, čekaj. kao sad na opte. spreman sam čekati do kraja. pojma nemam do kad će to biti.

2008 god. kada je dolazio medo vezao sam se za dobre dionice.
TNPL – nikad bolje poslovanje, kasnije padala do 300 Kn.
CRLL – fundamentalno savršena, kasnije istisnut.
BDSS – uvijek dobro poslovao, kasnije delistiran.

Sada se vežem uz OPTE – do kraja, i KABA – pravi rezultati tek slijede.

Ipak, kada dođe medo…………….
Bolje se dugoročno vezati uz najgoru kurvu nego uz najbolju dionicu na ZSE.

p.s.
Neka mi oproste poštene prostitutke. Post nije usmjeren protiv njih.

New Report

Close